Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Cześć,

czy ktoś z was ma może problemy z przyłączeniem prądu ??

Ogólnie w gminie Wawer każdy kiedyś się podłączał "z partyzanta". Zresztą w uliczkach od Traktu Lubelskiego widać, że słupy stoją tak w zasadzie gdziekolwiek.

Pytam, gdyż jak pisałem kidyś jestem na etapie zakupu ziemi. Okazało się jednak, że doprowadzenie prądu to ok 200 metrów (kilka słupów do postawienia i zapłacenia :cry: ). Czy może ktoś z Was miał podobną sytuację i wie ile to może kosztować - W PRZYBLIŻENIU

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witaj

Ty płacisz tylko zryczałtowaną opłatę za przyłącze. Są to jakieś wskaźniki, mnożniki x kW. Są do tego jakieś taryfikatory. Ciebie odległość od lini nie interesuje, jedynie, kiedy musisz przyłączyć prąd budowlany- i to problem, natomiast łącze docelowe u mnie - 7,5 kW, to ok 1000pln.

Chyba nie powinno odbiegać to u Ciebie za bardzo.

Problem w tym, że u mnie stawiają się i mówią, że jak budynku nioe ma , to docelowego nie zrobią....zobaczymy co da się zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ile czekaliście na warunki zabudowy od momentu powiadomienia o wszczęciu postępowania? Bo zaczynam się niecierpliwić... Ostanio urzędniczki były nie w sosie. Ktoś tam jest chory i nie można uzyskać podpisów.

 

Zuzza,

jeśli chcesz coś przyspieszyć w sprawie budowy to szybko załatwiaj sprawę ze Stoenem, jeśli oczywiście już nie zaczęłaś tego robić. 3 tygodnie czeka się na odpowiedź, co oni tam Ci zaproponują, jeśli chodzi o warunki przyłączenia na czas budowy i docelowo. A dopiero na podstawie tego uprawniony elektryk zrobi projekt przyłączenia, który będzie potrzebny do uzgodnień w ZUD. Chodzi o projekt przyłącza od ogrodzenia do domu. Podobnie sprawa wygląda z Gazownią. Te uzgodnienia rób już, żeby nie tracić czasu, bo wszędzie 3-4 tygodnie oczekiwania, a to strasznie opóżnia sprawę. Ja jestem na tym samym etapie i też bardzo chcę rozpocząć na wiosnę (albo chociaż wczesne lato).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano śniegiem sypnęło to i się pospalim.

A wczoraj z juniorem na działce byliśmy. Sprawdziliśmy- dąb jeszcze stoi, choinka chyba się przyjmie, no i do tego czysty bielusieńki śnieg.

Zamek i babki ze śniegu budowaliśmy, bo wiaderko i łopatkę ze sobą wzięliśmy :D :D :D Fajnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, wróciłem z zesłania (niemiłego)......tydzień bez netu to tragedia :o

teraz posiedzę trochę na chorobowym więc moje poszukiwania ograniczą się do telefonów i netu....

 

Czy może ktoś w tej grupie robił sobie wycenę dachu w firmie, która mieści się w Radości, przy ulicy Patriotów (Dach Kowalscy)? Jak oni się mają cenowo do innych?

 

Własnie się za to zabieram. Oni będą jedynymi z pierwszych do wyceny (ktoś u nich zamawiał i złego słowa nie powiedział). Ale to dopiero next week. ze wszystkimi spostrzeżeniami się oczywiście podzielę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PI - witam i powodzenia w realizacji planów

 

A czy ktoś z naszych wybiera się na spotkanie do muratora?

5.III?

Ja w każdym razie powinienem być...

miło by było...

 

Jeszcze nie wiem, wciąż jestem na chorobowym i nie wiem czy zdążę się na tyle wyqrować aby wybrać się na to spotkanie. Ale oczywiście chcę się wybrać i zależy to jedynie od zdrowia w tym momencie...

 

ps. jakis tydzień temu byłem na Bartyckiej z ojcem, który w 80-tych budował dom z kolegami (szeregowca) a teraz sąsiadami i powiedział że mu się w oku łza kręci jak teraz patrzy na Batrycką i wyroby - taki wybór 8) a wtedy szła fama w miasto że na Bartyckiej lepik się pojawił i już tłumy waliły, cement musieli w zimie kupować bo w lecie nie mieli szans dostać i dlatego musieli również silosy postawić na placu abu gdzieś to trzymać) generalnie budowali z tego co było pod ręką, co teraz bokiem wychodzi bo czasami to strasznie lichy materiał był.

heh, a ja niekiedy narzekam na zbyt duży wybór, gdy nie mogę się zdecydować 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza - jakiś krok to jest. Dopiero początek marca więc jeśli pójdzie spokojnie to powinnaś zdążyć coś postawić (stan surowy) przed zimą. powodzenia.

 

natomiast z przykrością informuję, że nie dotrę na spotkanie forumowe :( :cry: :evil:

Praca wezwała....

 

:( a mi może się uda...czwartek bedzie decydujący dla mojego zdrowia - taką mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Zima w marcu raczej nie ustąpi - mówi Krystyna Pianko z Centralnego Biura Prognoz Długoterminowych IMiGW z Warszawy. - Ocieplenie może przyjść dopiero w ostatniej dekadzie marca, ale i to nie jest pewne. W weekend 11-13 marca raczej będzie mroźno, może także padać śnieg. Tak wynika z naszych długoterminowych prognoz, dokładniejsze badania można przeprowadzać na sześć dni naprzód. Coś może się zmienić, ale orientacyjna pogoda na marzec na razie nie wskazuje by nadchodziła wiosna - dodaje Pianko. :evil: :evil: :evil:

 

tak się na ten marzec nie mogłem doczekać a teraz mi mówią że mam czekać na kwiecień? :x :-? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zadzwonili do mnie z gminy. SĄ JUŻ PODPISANE MOJE WARUNKI ZABUDOWY! :p :p :p :p :p. W poniedziałek odbieram. Jak ostatnio byłam, to czekały na biurku (leżało ich ok. 8-10 sztuk) i czekały na ostatni podpis. A skoro było ich tam kilka, to może ktoś niebawem tak się ucieszy jak ja teraz :p :p :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to GRATULUJĘ, tylko,że to dopiero - cholerka- początek...

Szklanka do połowy pełna, czy pusta???

Sam nie wiem,po tych moich przejściach to pusta, ale mam nadzieję, że u Was lepiej będzie :) :D

Na razie cieszę się razem z Wami

 

do połowy pełna!!!!!!!!!!!!!!

 

90% czasu zajęły mi warunki... i 100% nerwów

 

więc teraz to już prawie z górki :) :) :)

 

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że do połowy pełna! A nawet więcej niż połowa. Bo warunki zajmują najwięcej czasu (formalności + czekanie). Wszystkie dalsze poczynania nie były możliwe bez warunków. Teraz ostro ruszyliśmy dalej. Dokumenty na Koszykową już złożone. ZUD załatwiamy jeszcze w tym tygodniu. Tu już się krócej czeka na rozpatrzenie sprawy. A do pozwolenia na budowę to już tylko Koszykowa nam potrzebna i projekt, a ten już na wykończeniu. A może jestem niepoprawną optymistką?

I jeszcze jedno... Kto mi powie, dlaczego zniknął z forum mój emblemacik, który w niedzielę udało mi się tu umieścić? Co ja zrobiłam nie tak?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...