Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

No to śweitnie, a my zbieramy oferty, no i nie jest miło.

Firma, na którą po cichu liczyłem zrobiła wycenę...

Oj słabo jest... Wygląda na to, że będę gadał jeszcze z Jerzym na na temat budowy, bo ma 33% szansy, jadna oferta dotrze jutro wieczorem, ni i projekt trafi do ostatniego wykonawcy, też poleconego, no i ciekawe, ile on krzyknie :( :cry: aż się boję o tym wszystkim myśleć, a nie będę na forum pytania zadawał w stylu, czy 300 złotych to dużo, czy mało i na co wystarczy, bo jeden wydaje tyle na jedzenie w ciągu miesiąca, a inny na jedną flaszeczkę :wink: :-?

"Oj źle koteczku, zanadto szynki i sadła, pijawki i dyjeta ścisła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hej,

no to prawie mamy już projekt i zacznę jeździć po hurtowniach w tę sobotę.

A jest tego w okolicach Wawra do czorta.

Chcę zrobić ogólną wycenę materiału na fundamenty i ściany w kilku miejscach. Polecicie jakieś na początek?

(wiecie, tak żeby było miło tanio i solidnie :wink: )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "hurtownie materiałów budowlanych- Wawer" swego czasu mlk

wymienił kilka hurtowni:

 

Hurtownia P Siejki w Otwocku przy majowej - tel 788 01 96

P.P.T.H.U. "Trans-Bud"

05-420 Józefów, al. Nadwiślańska 250a

tel. (022) 789-11-21 fax. (022) 789-11-21

 

"Marsel International" Sp.J. Ewa Świątek

05-420 Józefów, ul. Piłsudskiego

tel. (022) 789-34-86 fax. (022) 789-34-86

 

"Mur Bet" Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Jan Bartosiak

05-420 Józefów, ul. Żytnia

tel. (022) 710-27-12 fax. (022) 789-48-47

 

"Radnor" Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Hurtownia Materiałów Budowlanych

05-420 Józefów, ul. Zagłoby 6

tel. (022) 789-55-84 fax. (022) 789-55-84

 

"Ramp-Fal" Skład Materiałów Budowlanych Robert Fudała

04-974 Warszawa, ul. Patriotów

tel. (022) 612-63-06 fax. (022) 612-63-06

 

"R-Pol" Sprzedaż Materiałów Budowlanych Bogusław Głowacki

04-895 Warszawa, ul. Przewodowa 155

tel. (022) 872-18-31 fax. (022) 872-18-31

 

Poza tym na Zwoleńskiej jest hurtownia, o którą warto zahaczyć.

 

Jak już będą jakieś wycenki, podzielenie się informacjami mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O hurtowniach na razie nic nie wiem, kilku budowlańców polecało hurtownię w Zakręcie, trochę dalej od nas, ale duży asortyment i podobno średnie ceny, nie najwyższe, ale też i nie najniższe chyba, taka średnica, może warto?

ps. Masz fajny podpis

powodzenia, podziel się odkryciami na grupie interesuje mnie bk, euronit i powlekane stalowe rynny, jakby co, tak nieśmialo.... :) :) :wink:

Beata, jak zaczynałem pisać, to Cię jeszcze nie było, ubiegłaś mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bess, fripp

Dzięki za namiary i za miłe słowo :wink:

Jak już będę miał info o materiałach, na pewno wrzucę.

Co do Zakrętu - spisałem sobie telefony z billboardów wracając kiedyś tamtędy - mam ze 30 numerów - muszę dokonać wyboru bo zbankrutuję zanim zaczne budowę. Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, o hurtowni w Zakręcie słyszałem ale nie dotarłem. Wyżej wymienione znam, ale dodałbym jeszcze zee 2-3 adresy, niestety nie mam spisu przy sobie. Jak znajdę to podrzucę na forum z moimi uwagami.

Ponoć ocieplenie idzie - w środę już na plusie. Ponieważ chcę wytyczyć w łykend, postanowiłem dziś odgarnąć śnieg aby ziemia jak już będzie na plusie mogła sobie szybciej odmarzać a nie czekać aż się temperaturka przebije przez śnieg. No i się urobiłem :o :o śniegu na maksa, ciężki, ubity :o ledwo żyję :o wszystko boli - jak ja do pracy pójdę z zakwasami?? :D :D ale najwazniejsze że odwaliłem (nie sam, samemu tobym chyba sie poddał, albo poleciał pożyczyć skądś maszynę do odśnieżania - fajne są 8) )

Żeby ten plusik potrzymał trochę, tzn żeby prognozy były dobre na dłużej to może next week już bym ruszył 8) 8) ahhhhhhhh, tak mieć już fundamenty na święta...... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaciło się stracic zdrowia, dziś już resztki śniegu zeszły z odgarniętej części i ziemia znacznie się poprawiła - trochę już łopaty powbijałem dla sprawdzenia, więc myślę że uda mi się spokojnie wytyczyć w sobotę.

 

fripp - na Twoje pytania odpisałem na prywatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wszystko doszło, dzięki, dziś od południa łepetyne mi rozwalało - i co jadę o 20 tej samochodem i termometr +10 pokazuje :o :o :o

Toż to u mnie bagno się zrobi, a ziemia w dwa dni odpuści...

Jutro jedę do Urzędu naszego kochanego wystąpić o uprawomocnienie decyzji, ostemplować dzienniczek i zgłosić co trzeba. A, no i odbiorę numer, więc zawsze do dębu przyłożyć motgę i już trafić bedzie łatwiej :D :wink: :D

Trzymajcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i numerek mamy :wink: :D :) 42.

łatwo zapamiętać.

Idziesz do kochanego naszego U i bierzesz numerek do geodezji bodaj(długie kolejki, warto być tuż przed otwarciem biura obs klienta, czy jak to się tam zwie. Potzrbne pozwolenie na budowę albo decyzja o war zabudowy, wypisujesz druczek, jakieś znaczki skarbowe i już. Po miesiącu odbierasz. Potrzebne toto do przyłączy podobno - ja nie wiem, bo jeszcze nie sprawdzałem, ale już wkrótce to będę robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła......ruszam w poniedziałek, a jeszcze nie mam wybranej ostatecznie hurtowni...oj czeka mnie jutro ciężki dzień, bo jeszcze będę bramę robił na działce, i objechać po raz ostatni składy bud......ale mam nadzieję że jakoś to zepnę.....

A we wtorek beton, i na święta blisko stanu zero będę :D :D :D nie powiem, ale właśnie to wszystko mnie zaczęło przerażać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że w piatek ciut dłużej na necie nie zostałem tobyśmy się zgadali. Za to dziś rano już było za późno abym przybył. Nic to co się odwlecze to nie uciecze 8) A Jerzy powiedział że strasznie ciśniesz :D :D Ale generalnie bardzo chce u Ciebie robic bo ma zdaje się dosyc odległych robót i wolałby coś bliżej domu 8)

 

A dziś ekipa remontowo-budowlana półamatorska zdziałała następujące rzeczy:

1. rozwalenie murku i siatki

2. na to miejsce włożenie 4,5 metrowej bramy

3. wytyczenie domu

4. zmarźnięcie

5. wyczerpanie

 

Nawet nei wiedziałem że to tyczenie to taaaka robota. Myślałem że to szybciej idzie, a nam zajęło to dobre pół dnia - a robiły 3 osoby, z czego dwie to amatorzy w tym fachu czyli ja i ojciec. Ale te maszynki geodetów są naprawdę fajne i powinny chyba same wbijać kołki i gwoździe :D

 

No i pochwalę sie zdjątkami:

 

 

http://mkulawiak.republika.pl/Dzialka1.jpg

maszyneria teścia i jego robota (z moją małą pomocą 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się ruszyło. GRATULUJĘ I CIESZE się razem z Tobą.

Z jerzym ponad godzinę spędziliśmy na rozmowach, nie tylko budowlanych. Wcale go nie cisnę, tylko zgdonie z prawdą powiedziałem, że teraz rzecz na finansach stoi i wydaje mi się, że , jaśli z drugą się nie dogadam, to jest skłonny zaakceptować moją propozycję.... Chyba , że mu się cały kalendarz zapełni, wtedy jeszcze będę gdzie indziej rozmawiał.... W poniedziałek spotkanie z konkurencją Jerzego i zobaczymy, jak się sprawy potoczą. Sam jestem teraz w kropce, jeśli obie firmy na moje propozycje przystaną, to co wtedy??? monetą rzucać, czy co? albo jeszcze podrążyć o parę symbolicznych groszy. Łobaczym. W każdym razie tręsawka, jak przed maturą do kwadratu. Chlera, tyle kasy, taka decyzja i w ogóle.... ja nigdy w domu nie mieszkałem wcześniej, jak to będzie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

Twój teść jest geodetą? bo będę potrzebował wyznaczyć rogi działki i dom

 

ja mam w planach start robót za 2 tyg. !!!!

 

jest, ale robi przy autostradach i nie bierzed dodatkowych robót, ale za to ma znajomych geodetów (nawet z Wawra - bo wcześniej działkę nam właśnie znajomi jego wyznaczali, więc jak chcesz to może kogoś polecić, a ja spróbuje wymóc specjalną zniżkę :) daj znać.

 

 

potrzebuję przewieźć barak i szukam dużego HDSa - czy ma ktoś jakieś namiary??

 

Spytam jutro mojego dostawcę, może będzie wiedział.

 

 

Dziś weszli robotnicy, huh, teraz jest prawdziwie księżycowy krajobraz, wszedzie wykopki i góry ziemi 8) trochę się natargałem bo musiałem drewno i stal jakoś przerzucić, ale z ogromną pomocą ojca emeryta udało mi się. Beton zamówiony - jutro będzie wielkie lanie :D ależ to wszystko emocjonujące - cały taki nabuzowany chodzę, ale przy okazji niezły stres to jest - tak więc kilka latek mi pewnie ubędzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się ruszyło na całego, Ty to nie parę latek, a krzepy nabierzesz, jakimś securitem jeszcze zostaniesz może :) :D :D :wink: Jakieś masći na zakwasy masz?

My dziś w konkurencji Jerzego byli, zobaczymy, co wymyślą, jatro ofertę @ mają podesłać. Gupia jezdem już od tego, Jerzemu dobrze z oczu patrzy, a oni też niby w porządku, a po świętach decyzję trzeba podjąć.... :-? :-?

Wizyta w banku dziś też odbębniona i zobaczymy, na który się w końcu zdecydujemy, tu bylo w miarę sensownie. Mało papierzysków i oprocentowanie sensowne.

A co do geodety, to kto wie, może i ja się podłączę za czas niedługi?(na razie niezobowiązująco)

Powodzenia, oby się dobrze lało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakwasy to najlepsze pifko, którym właśnie się raczę - takie dobre, niepasteryzowane.

Ale krzepy to raczej nie nabiorę, jedynie sińce i zadrapania zostały 8)

Dziś do pracy na 12 dotarłem a na biurku położyła mi szefowa "Gazetę Praca" 8) znak jakiś czy co?? sprawdzimy jutro bo też musze rano jeździć i załatwiać różne różniaste.

aha i jeszcze jedno: jutro napiszę przemyślenia co do kilku składów budowalanych i dodam kilka adresów do tych już tutaj wklejonych 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...