Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Okazalo sie ze to ta sama firma z ktora juz sie kontaktowal wbrat. Adres: Wielogóra 133 26-660 Jedlinsk. Niestety nie mam telefonu ale na pewno mozna ich namierzyc. Tylko ze podobno na razie maja za duzo zamowien. Innego namiaru niestety nie mam.

 

Potwierdzam... no chyba, że to nie to: http://www.szambo.go3.pl/oferta.html

 

Jeśli to to, to (hi hi... 3x "to") miły pan mi powiedział, że w tym roku już nie przyjmuje żadnych zamówień. Dzwoniłem też to jednej firmy warszawskiej - nie dość, że cena odstraszająca, to jeszcze muszę samemu załatwić sobie... dźwig :o. Oni szambo chętnie mi przywiozą, ale nie będą mieli jak go zrzucić z samochodu. Normalnie mnie zatkało...

 

Nadal czekam na kolejne namiary, ale narazie cisza... :-?.

 

Edytka - nie stresuj się tak tym, że siedzisz w pracy - to nieuniknione a z czasem dojdziesz do wniosku, że szkoda nerwów.

 

A co do ubijania piachu - JEST TO KONIECZNE!!! I tak jak ktoś napisał - piach wiślany nie da się ubić - trzeba do tego używać piachu kopalnianego!!! Pomyśleć, że kiedyś myślałem, że piach to piach :wink:.

 

Skoro chcesz już wylewać chudziaka, to upewnij się, że o niczym nie zapomniałaś: przepusty, kanalizacja, rura doprowadzająca powietrze do kominka, itp.

 

samemu dźwig? haha, szok

przed chudziakiem trzeba jeszcze wyprowadzić na zewnątrz rurę do studni (podłączenie wody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Okazalo sie ze to ta sama firma z ktora juz sie kontaktowal wbrat. Adres: Wielogóra 133 26-660 Jedlinsk. Niestety nie mam telefonu ale na pewno mozna ich namierzyc. Tylko ze podobno na razie maja za duzo zamowien. Innego namiaru niestety nie mam.

 

Potwierdzam... no chyba, że to nie to: http://www.szambo.go3.pl/oferta.html

Fakt też tam dzwoniłem i termin pan podał na wrzesień.

 

Znalazłem gościa w Sulejówku (Tomasz Rak 783 40 24) - może tam też Wam się przyda. Dwie komory po 5m3 z montażem - 3,3kpln. Nie ma za to dużych komór 10m3 w rozsądniej cenie - krzynknął 4tysie. Jestem juz bardzo blisko decyzji że kupię te dwie mniejsze. Na razie nikt mi nie umiał powiedzieć czy taki zamiennnik można/nie można zastosować. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Ja mam jakieś polecane namiary na szamba:

 

http://www.salexpol.pilickanet.pl/

 

 

 

 

Przeczytaj sobie te posty: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56039&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=, i http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=58497&highlight= swego czasu były chyba umieszczone w grupie wawerskiej, dużo złych opini o tej firmie, chociaż u mnie jeszcze problemów nie bylo. Zobaczymy, co będzie jak zacznę użytkować.

 

Dużo tu postów w dniu wczorajszym przybyło. Sezon budowlany trwa :D .

 

Lawy - przypominam się z prośbą o namiar na kontener.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy - przypominam się z prośbą o namiar na kontener.

 

Bess: Ja mam obecnie na dzialce kontener. Namiar wyślę na priva. Wadą jest cena: 300zł za tydzień (potem każdy kolejny tydzień to 50 zł więcej). Zaletą to, że akceptują folię i styropian, co nie zawsze się zdarza. No i chyba nie ważą śmieci (głupio - nie dopytałem tego dokładnie, ale wydaje mi się, że nie ważą :o).

 

kraftz:

Co do szamba, to jednak wolałbym jedno większe niż dwa łączone - po co komplikować... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawy - przypominam się z prośbą o namiar na kontener.

 

Bess: Ja mam obecnie na dzialce kontener. Namiar wyślę na priva. Wadą jest cena: 300zł za tydzień (potem każdy kolejny tydzień to 50 zł więcej). Zaletą to, że akceptują folię i styropian, co nie zawsze się zdarza. No i chyba nie ważą śmieci (głupio - nie dopytałem tego dokładnie, ale wydaje mi się, że nie ważą :o).

rozumiem że chodzi o kontener na śmieci - a nie można na krócej niż tydzień? jakie ma rozmiary/pojemność?

też poprosiłbym o namiary - dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kraftz:

Co do szamba, to jednak wolałbym jedno większe niż dwa łączone - po co komplikować... :-?

Jakbyś czytał w moich myślach :wink: : zastanawiam się czy to w czymś będzie komplikowało życie ale wychodzi mi że niewiele: szambelan najwyżej będzie musiał przerzucić rurę z jednej złączki na drugą.

Z drugiej strony nigdzie poza Salexpolem (nomen omen z oszambioną opinią) nie znalazłem szamba 10m3 w cenie ok. 3kpln. :-?

I kotlet. Nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę przestrzec grupę przed elektrykiem Kołakowskim. Nie padło tu na forum nigdy jego nazwisko, ale działa on na Wawrze, w Józefowie... Łapie sto srok za ogon, pazerny na kasę, w konsekwencji nie wywiązuje się z obowiązków, kręci, mąci, robi (mimo, że ma uprawnienia D, E, uprawnienia do instalacji odgromowej) po łebkach, nie przykłada się, popełnia karygodne błędy). Chaotyczny, roztrzepany, niekonkretny i o kant d___ te jego uprawnienia. Nawet kable myli i odcina "niechcący" prąd sąsiadom. A ile błędów nam zafundował, szkoda gadać. :evil: :evil: :evil: Dzisiaj musieliśmy go pogonić! Przyszedł nowy elektryk i za głowę się złapał, jak można tak wykonać instalację odgromową. :evil: Ale najgorsze jest to , że trzeba przecinać styropian i dostać się do kabli.

 

mlk - że ja się nie poznałam na nim na takim co Ty etapie...

 

A dla tych, co zaczynają, jeśli myślicie o instalacji odgromowej, to róbcie to na etapie fundamentów, duuuuużo taniej, bo później, to trzeba kopać dookoła domu, a to spore koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę przestrzec grupę przed elektrykiem Kołakowskim. Nie padło tu na forum nigdy jego nazwisko, ale działa on na Wawrze, w Józefowie... Łapie sto srok za ogon, pazerny na kasę, w konsekwencji nie wywiązuje się z obowiązków, kręci, mąci, robi (mimo, że ma uprawnienia D, E, uprawnienia do instalacji odgromowej) po łebkach, nie przykłada się, popełnia karygodne błędy). Chaotyczny, roztrzepany, niekonkretny i o kant d___ te jego uprawnienia. Nawet kable myli i odcina "niechcący" prąd sąsiadom. A ile błędów nam zafundował, szkoda gadać. :evil: :evil: :evil: Dzisiaj musieliśmy go pogonić! Przyszedł nowy elektryk i za głowę się złapał, jak można tak wykonać instalację odgromową. :evil: Ale najgorsze jest to , że trzeba przecinać styropian i dostać się do kabli.

 

mlk - że ja się nie poznałam na nim na takim co Ty etapie...

 

A dla tych, co zaczynają, jeśli myślicie o instalacji odgromowej, to róbcie to na etapie fundamentów, duuuuużo taniej, bo później, to trzeba kopać dookoła domu, a to spore koszty.

 

ufff - jak dobrze że powiedziałem mu dziękuję zanim zaczął cokolwiek robić u mnie (a już dałem mu papiery)

 

może chcesz mojego elektryka - jestem z niego b. zadowolony (np. całość inst. odgromowej z wkopaniem otoku wokół domu wyszło 3900zł)

 

potrzebuję kogoś (najlepiej zza wschodniej granicy) do prac fizycznych na działce (kopanie, niwelowanie i inne zabawy z ziemią) - jeżeli macie jakieś namiary to poproszę na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chcesz mojego elektryka - jestem z niego b. zadowolony (np. całość inst. odgromowej z wkopaniem otoku wokół domu wyszło 3900zł)

 

potrzebuję kogoś (najlepiej zza wschodniej granicy) do prac fizycznych na działce (kopanie, niwelowanie i inne zabawy z ziemią) - jeżeli macie jakieś namiary to poproszę na priva

 

Tak poproszę o namiary, bo ten nasz nowy, to kiepsko z czasem stoi.

 

I też przyłączam się do prośby o namiar na kogoś fizycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecnie na dzialce kontener. Namiar wyślę na priva. Wadą jest cena: 300zł za tydzień (potem każdy kolejny tydzień to 50 zł więcej). Zaletą to, że akceptują folię i styropian, co nie zawsze się zdarza. No i chyba nie ważą śmieci (głupio - nie dopytałem tego dokładnie, ale wydaje mi się, że nie ważą :o).

Też poproszę o namiary, bo to co mam do tej pory jest "troszkę" droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MLK,

Jak wizyta na Bartckiej? Jakie wrażenia? Może rzeczywicie zamówimy razem? W przyszłym tygodniu?

Znalazłe namiar na Elmont?

Daj znać, co i jak, a tak, nawiasem, to fajnie było. :wink:

Kraftz,

Być może poniedziałkowy wieczór (póny), albo wtorek. Na razie tak to wyglšda. Będziemy w kontakcie.

Bess, bardzo ładne tynki. Chyba poprosimy o numer koloru. 1/2 zaakceptowała :wink: właciwie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fripp:

na Bartyckiej znaleźliśmy ten sklep, dla wszystkich modeli drzwi zewnętrznych cena standardowa 3500zł w dębie i 2500 z sośnie http://www.kozlowski-drzwi.com.pl/index2.htm - drzwi z Natury wyglądają jednak sporo lepiej, ale kosztują 4300/4800 (sosna/meranti)

znaleźliśmy jeszcze alternatywne rozwiązanie - drzwi antywłamaniowe metalowe, obudowane fornirem z firmy Dorn, tu można zlaleźć informacje o firmie http://www.dorn.pl/. Cenowo wychodzi podobnie jak drewniane, ale za to drzwi mają atest antywłamaniowy, grubość ponad 8cm i wyglądają jak drewniane. Rozważamy ten wariant.

 

Byliśmy tez w pawilonie firmy DRE - drzwi wew. z nowej kolekcji ARTE wyglądają całkiem nieźle, jeśli ktoś będzie zainteresowany możemy kupić wspólnie. Wiadomo - większa ilość - lepsze ceny:)

 

Co do automatu, to stronę znalazłem ( http://www.elmont.org.pl ) jutro zadzwonię i będę próbował "podłąqczyć się" pod Twoje zamówienie - jakbym miał problemy, to odezwę się o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może chcesz mojego elektryka - jestem z niego b. zadowolony (np. całość inst. odgromowej z wkopaniem otoku wokół domu wyszło 3900zł)

Tak poproszę o namiary, bo ten nasz nowy, to kiepsko z czasem stoi.

Jestem zadowolony ze swojego elektryka, stary i doświadczony. Całość kładł w peszlach. Namiar posyłam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szambo kupię prawdopodobnie w Tras-gazie w Jabłonnej. Nie wiem zbyt wiele na jego temat poza tym, że można je kupić i dowiozą go w tym roku! Ba, nawet zdejmą go ze swojego samochodu!! W sobotę pojadę tam dowiedzieć się czegoś więcej. Ale szczerze mówiąc już nie zależy mi na żadnych certyfikatach, atestach itp. - chce żeby po prostu BYŁO!

Cena szamba 10m3 ze wzmacnianą górą to 2350zł. Transport do Wawra - 200 zł :-?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie pytanie do grupy, proszę o pomoc.

Jaką moc powinny mieć grzejniki łazienkowe , jeśli łazienki mają 8,4 i druga 3,8 m2? Przy czym na 50-60% powierzchni jest ogrzewanie podłogowe.

Projekt mam na większe grzejniki niż zamierzam sobie sprawić, a te większe burzą mi całkiem koncepcję wizualną. Korci mnie żeby zmniejszyć moc. Projektant był starej daty i chyba mi pozawyżał parametry. Wydaje mi się, że przesadził. Dlatego zwracam się z pytaniem do praktyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...