Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

A ja mam jeszcze takie pytanie do grupy, proszę o pomoc.

Jaką moc powinny mieć grzejniki łazienkowe , jeśli łazienki mają 8,4 i druga 3,8 m2? Przy czym na 50-60% powierzchni jest ogrzewanie podłogowe.

Projekt mam na większe grzejniki niż zamierzam sobie sprawić, a te większe burzą mi całkiem koncepcję wizualną. Korci mnie żeby zmniejszyć moc. Projektant był starej daty i chyba mi pozawyżał parametry. Wydaje mi się, że przesadził. Dlatego zwracam się z pytaniem do praktyków.

Sprawdź jakie mu wyszły straty ciepła w tych łazienkach.

Dobór grzejników w zal. od powierzchni (30-80W/m2) może być obarczony dużym błędem i dlatego lepiej mieć konkretne wyliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Szambo kupię prawdopodobnie w Tras-gazie w Jabłonnej. Nie wiem zbyt wiele na jego temat poza tym, że można je kupić i dowiozą go w tym roku! Ba, nawet zdejmą go ze swojego samochodu!! W sobotę pojadę tam dowiedzieć się czegoś więcej. Ale szczerze mówiąc już nie zależy mi na żadnych certyfikatach, atestach itp. - chce żeby po prostu BYŁO!

Cena szamba 10m3 ze wzmacnianą górą to 2350zł. Transport do Wawra - 200 zł :-?.

A montaż w jakiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A montaż w jakiej cenie?

 

Tego nie wiem. Dowiem się w sobotę na miejscu i dam znać.

 

ps. na czym polega montaż szamba?

u mnie wyglądało to tak:

rano przyjechała koparka i zrobiła dziurę, potem przyjechało HDSem szambo i zostało zdjęte (HDSem) z paki do owej dziury w ziemi, potem posmarowali zaprawą pokrywę szamba i ją umieści na górze szamba, po czym przymocowali na zaprawę kominki z włazami

w moim zakresie było potem podłączenie szamba do domu oraz zasypanie piachem po bokach, także ja zapewniłem zaprawę, prąd i wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując montaż szamba sprowadza się do wsadzenia go w gotowy dół i zamocowaniu kominków i pokrywy. Reszta należy do inwestora. Czyli tak jak myślałem. A płaciliście dodatkowo za ten "montaż", czy był on w cenie szamba? Dół mieliście wcześniej wypoziomowany, czy poziomowanie szamba odbywało się podczas jego instalowania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując montaż szamba sprowadza się do wsadzenia go w gotowy dół i zamocowaniu kominków i pokrywy. Reszta należy do inwestora. Czyli tak jak myślałem. A płaciliście dodatkowo za ten "montaż", czy był on w cenie szamba? Dół mieliście wcześniej wypoziomowany, czy poziomowanie szamba odbywało się podczas jego instalowania?

umieszczenie w wykopie, wypoziomowanie oraz zamocowanie pokrywy i kominków było w cenie - brałem z ekotransu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szambo kupię prawdopodobnie w Tras-gazie w Jabłonnej. Nie wiem zbyt wiele na jego temat poza tym, że można je kupić i dowiozą go w tym roku! Ba, nawet zdejmą go ze swojego samochodu!! W sobotę pojadę tam dowiedzieć się czegoś więcej. Ale szczerze mówiąc już nie zależy mi na żadnych certyfikatach, atestach itp. - chce żeby po prostu BYŁO!

Cena szamba 10m3 ze wzmacnianą górą to 2350zł. Transport do Wawra - 200 zł :-?.

Dodzwoniłem się, w internecie firma ma nazwę ART-BUD SKŁAD MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH.

Koszt szamba 2350 pln

dowóz i dźwig do Sulejówka 350 pln

ale - nie mają człowieka do osadzenia i montażu szamba :o , trzeba mieć swojego. Przyjeżdża tylko operator dźwigu/kierowca

Dodatkowo:

Kominek 115pln

klej 25pln

właz 155 pln (60cm)

wykopanie dziury we własnym zakresie

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem się, w internecie firma ma nazwę ART-BUD SKŁAD MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH.

Koszt szamba 2350 pln

dowóz i dźwig do Sulejówka 350 pln

ale - nie mają człowieka do osadzenia i montażu szamba :o , trzeba mieć swojego. Przyjeżdża tylko operator dźwigu/kierowca

Dodatkowo:

Kominek 115pln

klej 25pln

właz 155 pln (60cm)

wykopanie dziury we własnym zakresie

:roll:

 

Co za bzdura - skąd ja wezmę człowieka do osadzenia szamba?? :evil:

Jutro miałem tam jechać i zamawiać, ale widzę, że prędzej zrobię tam awanturę... :-?. Normalnie ręce mi już opadają z tym szambem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

 

Wygląda na to że po niedzieli zacznę... :lol:

Muszę zacząć dokonywać pierwszych zakupów: czy bedziecie tak mili i podzielicie się jakimś azymutem na składy drewna oraz stali w okolicach (lub trochę dalej)?

drewno:

trakt lubelski między kościołem a Marcpolem

lucerny zaraz za mostkiem za stanexem

wał miedzeszyński pomiędzy rondem a skrętem do Falenicy (obok kortów)

są jeszcze tartaki jakieś w okolicy, ale nie znam ich - Lawy chyba brał stamtąd drewno

 

stal:

-większość okolicznych składów budowlanych (ale to pośrednicy)

-firma tylko od stali: róg traktu lubelskiego i llucerny

-chyba w Zielonce jest duże centrum (przejrzyj historię Grupy Otwockiej, bo na 1-2 lata temu było o tym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie na Pania Edyte Rayzacher, umowilem sie z nia w marcu ( nie spisalem umowy, bo jak mnie zapewniala Pani Edyta - jej slowo drozsze od pieniedzy) na tynki wewnetrzne w lipcu. Przyszli zrobili garaz (oczywiscie rozliczylem sie za to), nastepnie powiedziala, ze musza odejsc na trzy dni aby wylac gdzies wieniec i tyle ich widzialem. Dwa tygodnie wydzwaniania, nagrywania, sms - zero kontaktu, myslalem, ze cos sie kobiecie stalo zlego. Zdobylem numer stacjonarny no i Pani Edyta odebrala, bardzo zaskoczona, i oznaimila mi, ze po konsultacji z Panem Ryszardem (tynkarzem) odstepuja od prac bo sa dla nich zbyt pracochlonne. Na moje protesty powiedziala, ze oddzwoni do mnie jeszcze, po ponownej konsultacji z Panem Rysiem - niestety jak latwo sie domyslec, nie oddzwonila i nie odbiera telefonu.

 

Serdeczna prosba jesli ktos moglby mi pomoc w znalezieniu jakiejs uczciwej ekipy, bylbym bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie na Pania Edyte Rayzacher, umowilem sie z nia w marcu ( nie spisalem umowy, bo jak mnie zapewniala Pani Edyta - jej slowo drozsze od pieniedzy) na tynki wewnetrzne w lipcu. Przyszli zrobili garaz (oczywiscie rozliczylem sie za to), nastepnie powiedziala, ze musza odejsc na trzy dni aby wylac gdzies wieniec i tyle ich widzialem. Dwa tygodnie wydzwaniania, nagrywania, sms - zero kontaktu, myslalem, ze cos sie kobiecie stalo zlego. Zdobylem numer stacjonarny no i Pani Edyta odebrala, bardzo zaskoczona, i oznaimila mi, ze po konsultacji z Panem Ryszardem (tynkarzem) odstepuja od prac bo sa dla nich zbyt pracochlonne. Na moje protesty powiedziala, ze oddzwoni do mnie jeszcze, po ponownej konsultacji z Panem Rysiem - niestety jak latwo sie domyslec, nie oddzwonila i nie odbiera telefonu.

 

Serdeczna prosba jesli ktos moglby mi pomoc w znalezieniu jakiejs uczciwej ekipy, bylbym bardzo wdzieczny.

też byłem z nią umówiony, ale jak wystawiła do wiatru inną osobę z tej grupy, to od razu poszukałem kogoś innego

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...