Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

czesc! Mapki 2 tygodnie, STOEN - tez dwa tygodnie; wniosek do gazowni zlozylam rowniez ale nie czekalam na odpowiedz tylko podalam w Urzedzie Gminy ze nie zamierzam sie podlaczyc do sieci gazowej. Z tego co mowila pani w gazowni to powinno to trwac 3 tygodnie i mieli zadzwonic ale na razie sie nie odezwali. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Uwazajcie na Pania Edyte Rayzacher, umowilem sie z nia w marcu ( nie spisalem umowy, bo jak mnie zapewniala Pani Edyta - jej slowo drozsze od pieniedzy) na tynki wewnetrzne w lipcu. Przyszli zrobili garaz (oczywiscie rozliczylem sie za to), nastepnie powiedziala, ze musza odejsc na trzy dni aby wylac gdzies wieniec i tyle ich widzialem. Dwa tygodnie wydzwaniania, nagrywania, sms - zero kontaktu, myslalem, ze cos sie kobiecie stalo zlego. Zdobylem numer stacjonarny no i Pani Edyta odebrala, bardzo zaskoczona, i oznaimila mi, ze po konsultacji z Panem Ryszardem (tynkarzem) odstepuja od prac bo sa dla nich zbyt pracochlonne. Na moje protesty powiedziala, ze oddzwoni do mnie jeszcze, po ponownej konsultacji z Panem Rysiem - niestety jak latwo sie domyslec, nie oddzwonila i nie odbiera telefonu.

 

To przykre. U mnie natomiast p. Edyta właśnie skończyła ogrodzenie, sufity podwieszane i takie różne kosmetycznie poprawki wewnątrz. Po różnych zawirowaniach losowych p. Edytka znalazła nowych pracowników, Rysio zresztą wrócił do niej, także ekipa się rozrosła, a jakość pozostała na takim samym przyzwoitym poziomie. Cenowo nadal są przystępni. Roboty mają sporo, jak zwykle. Ale nadal mogę ich z czystym sumieniem polecić.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cenowo nadal są przystępni. Roboty mają sporo, jak zwykle. Ale nadal mogę ich z czystym sumieniem polecić.

A.

 

Ja po tym jak potraktowali Qfelka bynajmniej nie mogę ich polecić. Jaką masz gwarancję że polecisz komuś a wywiną taki numer? A jak widać są do tego zdolni.

 

Mimo że jestem zadowolony z prac prawie wszystkich wykonawców moich - zaledwie kilku mogę polecić i polecam. Czasem radzę poważniej przemyśleć polecanie wszystkich co u nas robili....

HOWGH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc! Mapki 2 tygodnie, STOEN - tez dwa tygodnie; wniosek do gazowni zlozylam rowniez ale nie czekalam na odpowiedz tylko podalam w Urzedzie Gminy ze nie zamierzam sie podlaczyc do sieci gazowej. Z tego co mowila pani w gazowni to powinno to trwac 3 tygodnie i mieli zadzwonic ale na razie sie nie odezwali. Pozdrawiam

 

Czyli tak jak myślałem :)

Dzisiaj też złożyłem wniosek do gazowni, ale nie będę na nich czekał. Przewidywany termin to ok. 30 dni ale pewnie dłużej bo właśn ie się przenoszą w Al. Jerozolimskie :)

 

Jak najkrótszego czekania więc życzę na WZiZT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tym jak potraktowali Qfelka bynajmniej nie mogę ich polecić. Jaką masz gwarancję że polecisz komuś a wywiną taki numer? A jak widać są do tego zdolni.

 

Mimo że jestem zadowolony z prac prawie wszystkich wykonawców moich - zaledwie kilku mogę polecić i polecam. Czasem radzę poważniej przemyśleć polecanie wszystkich co u nas robili....

HOWGH

 

Oj Lawy! Taki numer może wywinąć każda ekipa polecana na forum. Zawsze musi ten pierwszy raz. Rozmawiałeś z p. Edytą co naprawdę się stało? Skąd takie zamieszanie?

Tak czy inaczej porządny poziom usług nadal utrzymują. Ceny też. A to jest dla inwestora najważniejsze. Dlatego są warci polecenia. A czy ktoś, po przeczytaniu tych i wcześniejszych postów, skorzysta z ich usług czy nie, to już sprawa indywidualna. Ryzyko zawsze istnieje, nawet w przypadku super porządnych ekip. Nieraz się zdarzyło, że ekipa polecana w jakimś wątku została potem zmieszana z błotem, bo akurat coś nie zagrało. Zdarza się. Na tym polega urok budowania! (czasem wątpliwy.....) :-?

 

A co do polecania "wszystkich, co u nas robili" to owszem był moment, że "hurtowo" poleciłam dwie ekipy: od parkietów i kominka, ale akurat mamy szczęście do wykonawców. Jedyni, których nie mogę polecić to Dachmur, który jak się okazało, ma poważne kłopoty z uwzględnianiem reklamacji, ale nie mogłam się przemóc, by o tym pisać po kilkumiesięcznych bojach z tą firmą. Chcę zapomnieć. Reszta ekip była przynajmniej przyzwoita. Tych, co lepszych wymieniłam na forum, na pożytek innym forumowiczom. Ale to z całą pewnością nie wszystkie ekipy, które u nas coś robiły. I tyle! :)

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj Lawy! Taki numer może wywinąć każda ekipa polecana na forum. Zawsze musi ten pierwszy raz. Rozmawiałeś z p. Edytą co naprawdę się stało? Skąd takie zamieszanie?

Tak czy inaczej porządny poziom usług nadal utrzymują. Ceny też. A to jest dla inwestora najważniejsze. Dlatego są warci polecenia. A czy ktoś, po przeczytaniu tych i wcześniejszych postów, skorzysta z ich usług czy nie, to już sprawa indywidualna. Ryzyko zawsze istnieje, nawet w przypadku super porządnych ekip.

 

dwa podobne numery wykręcili, a dla mnie poza ceną i jakością jest również ważne to żeby nie wykręciła ekipa numery właśnie w tym stylu.

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać...ale DLA MNIE ekipa która bierze hurtowo roboty a potem nie przychodzi bo się nie wyrabia albo bo się jej nie chce absolutnie nie jest godna polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Edytki, ja byłem trzeciš osobš z tych dwóch, o których pisze Lawy, tylko, ze On o tym nie wiedział, bo ostatnio jako trudno nam znaleć czas, żeby pogadać :( :cry: :-?

W każdym razie, było już nieraz, z polecaniem zawsze jest kłopot :-? :-? U mnie zrobili dobrze, to nie znaczy, że u kogo innego też tak będzie, niestety.... :-?

Natomiast, co do mojego polecania, MLK, jeste zadowolony, wszystko działa i jest ok?

U mnie było bezbłędnie i mam nadzieję, że ta ocena nie ulegnie zmanie :wink: :-? . Lawy, MLK, w sobotę będziemy około 11, jeli dysponujecie chwilkš, zapraszamy.... 8)

No i POOOOzdrowienia dla czytaczy naszych grupowych.

A, ten tekst z podpisu to kominiarz wygłosił... :o 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grupo Wawerska! :)

Mimo, że bliżej mi do Grupy Otwockiej, bo będę budować w Józefowie, często jednak zaglądam do was, bo większość z was jest początkującymi w temacie budowania, tak jak ja. Poza tym Wawer jest tak blisko, więc myślę, że będziemy się często wymieniać doświadczeniami.

Planuję zacząć budowę pod koniec sierpnia lub we wrześniu. Dlatego teraz najbardziej interesujące mnie sprawy to wykopanie studni i zdjęcie humusu.

 

Edytka: pytałam cię na priva o twoją ekipę, jestem już po rozmowie z twoim majstrem, ale nie mogę ci wysłać wiadomości (może masz zapełnioną skrzynkę?). Wyślij mi na priva twojego e-maila.

Czekam jeszcze na pozwolenie na budowę i ... będziemy ruszać!

 

Pozdrowienia dla całej Grupy Wawerskiej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Edytki, ja byłem trzeciš osobš z tych dwóch, o których pisze Lawy, tylko, ze On o tym nie wiedział, bo ostatnio jako� trudno nam znale�ć czas, żeby pogadać :( :cry: :-?

W każdym razie, było już nieraz, z polecaniem zawsze jest kłopot :-? :-? U mnie zrobili dobrze, to nie znaczy, że u kogo� innego też tak będzie, niestety.... :-?

Natomiast, co do mojego polecania, MLK, jeste� zadowolony, wszystko działa i jest ok?

U mnie było bezbłędnie i mam nadzieję, że ta ocena nie ulegnie zmanie :wink: :-? . Lawy, MLK, w sobotę będziemy około 11, je�li dysponujecie chwilkš, zapraszamy.... 8)

No i POOOOzdrowienia dla czytaczy naszych grupowych.

A, ten tekst z podpisu to kominiarz wygłosił... :o 8) :lol:

mi tandem Edytka&Rysio nie leży, choć mogę sobie wyobrazić, że jak już coś robią, to zrobią dobrze :)

Fripp - zrobili

co do soboty, to chyba będę w okolicy

 

pciółka -

w grupie wawerskiej i otwockiej studnie w większości robił p. Flisiński, namiary do niego przewijały się wiele razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jesteśmy po rozmowach ze studniarzem i panem koparkowym. Za jakieś 3 tygodnie powinniśmy zacząć przygotowania na działce. Jeszcze tylko co do ekipy nie jesteśmy pewni w 100%. Trudna sprawa. Już byliśmy wstępnie umówieni z jedną ekipą, a tu nagle trafiła się dużo tańsza oferta. I nie wiem, co robić :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu nagle trafiła się dużo tańsza oferta. I nie wiem, co robić :-?

Podeślij namiary na tę ekipę . Ja zaczynam wrzesień/październik w Rembertowie .

A co do studni - czy ktoś kopał studnię z kręgów . Nie chcę z niej pić wody - wymyśliłem że wpuszczę do niej odpływy z rynien , prawdopodobnie wykorzystam do "klimatyzacji" , a może i jako odpływ z oczyszczalni biologicznej .

Namiary na studniarza i ew koszt mile widziane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już szambo. Niestety wybuliłem za nie straszliwie (5200 z montażem, 10m3), ale nie udało mi się znaleźć niczego lepszego tak, żebym nie musiał posiadać osoby montującej, wykopanego dołu lub o zgrozo dźwigu :o. Montaż przebiegł bardzo sprawnie mimo, że mało miejsca do manewrowania u mnie było. Wykopanie dołu, wstawienie szamba i zasypanie całości zajęło ok. 2 godzin.

 

ps. kończy mi się miejsce w dzienniku budowy - gdzie się zgłosić w sprawie nowej kopii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już szambo. Niestety wybuliłem za nie straszliwie (5200 z montażem, 10m3), ale nie udało mi się znaleźć niczego lepszego tak, żebym nie musiał posiadać osoby montującej, wykopanego dołu lub o zgrozo dźwigu :o. Montaż przebiegł bardzo sprawnie mimo, że mało miejsca do manewrowania u mnie było. Wykopanie dołu, wstawienie szamba i zasypanie całości zajęło ok. 2 godzin.

 

ps. kończy mi się miejsce w dzienniku budowy - gdzie się zgłosić w sprawie nowej kopii??

Ja już tez mam - dwa pojemniki po 5m3 - z montażem (w tym do domu) i zasypaniem - 3300pln.

Czy założenie szamba trzeba wpisać do dziennika?

Kolejny zeszyt dziennika bierze się - wg mojej wiedzy - w gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tez mam - dwa pojemniki po 5m3 - z montażem (w tym do domu) i zasypaniem - 3300pln.

Czy założenie szamba trzeba wpisać do dziennika?

Kolejny zeszyt dziennika bierze się - wg mojej wiedzy - w gminie.

 

Czyli tak jak sądziłem sporo przepłaciłem. Ale trudno - nie miałem siły ani czasu szukać nic innego. A dwa zbiorniki jakoś mnie nie przekonywały. Te zbiorniki masz jeden obok drugiego, czy jeden na drugim? Dostałeś jakieś atesty na te zbiorniki? Ja coś dostałem, choć nawet tego jeszcze nie przejrzałem 8). U mnie wpisali się do dziennika po skończonej pracy, choć nie wiem czy jest to wymagane. Zdaje mi się że raczej tak, zwłaszcza, że w pozowelniu na budowę miałem jak byk "pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego i szamba szczelnego o pojemności 10m3."

 

I kolejne pytanie: czy do wzięcia kolejnego zeszytu dziennika muszę pokazać im stary dziennik? Mam tam dwie luki jeszcze nie wypełnione (hydraulik i elektryk, którzy jeszcze się na budowie pojawią) i wolałbym się nimi nie chwalić... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...