Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Te zbiorniki masz jeden obok drugiego, czy jeden na drugim?
Dwa, równolegle do ściany domu. Zresztą dzisiaj już odkopują. Sprawdziłem pochylenie rury doprowadzającej między szambem a domem i.. pięknie trzymała poziom! :o :evil:

Dostałeś jakieś atesty na te zbiorniki? Ja coś dostałem, choć nawet tego jeszcze nie przejrzałem 8). U mnie wpisali się do dziennika po skończonej pracy, choć nie wiem czy jest to wymagane. Zdaje mi się że raczej tak, zwłaszcza, że w pozowelniu na budowę miałem jak byk "pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego i szamba szczelnego o pojemności 10m3."

Pytałem hydraulika (mgr projektant) twierdzi że żadne wpisy w Dzienniku nie są potrzebne. Zabawne bo argumentował, że nie ma takiej potrzeby właśnie dlatego że szambo było w projekcie.

I kolejne pytanie: czy do wzięcia kolejnego zeszytu dziennika muszę pokazać im stary dziennik? Mam tam dwie luki jeszcze nie wypełnione (hydraulik i elektryk, którzy jeszcze się na budowie pojawią) i wolałbym się nimi nie chwalić... :-?

Przyznam, że nie jestem pewny. Kierownik kiedyś opowiadał, że po prostu idziesz, płacisz dyszkę i dziennik Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujących w Wawrze,

 

bede budował się w Zerzniu (Borków).

mam do Was pytanie, czy posiadacie informacje, jakie są plany rozwoju infrastruktury w naszej dzielnicy? Obecnie posiadam prąd i gaz w ulicy co jest standardem dla Wawra. Może natknęliście się gdzieś na info

- jak wyglądają plany rozwoju kanalizacji

- sieci wodociągowej

- dot dróg - w szczególności budowa Trasy Olszynki Groch.

 

Czy dożyjemy tych dni....

 

I drugi temat: jak oceniacie, ile trwają procedury związane z usyskaniem pozwolenia na budowę (od momenty, kiedy mam w ręku wybany projekt do otrzymania pozwolenia). To wszystko przede mną i wolę dobrze wpasować się z timingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

budujących w Wawrze,

 

witam

 

Obecnie posiadam prąd i gaz w ulicy co jest standardem dla Wawra.

 

http://www.forum.forlornworld.com/images/smiles/roll.gif

:lol: :lol: :lol:

 

 

Może natknęliście się gdzieś na info

- jak wyglądają plany rozwoju kanalizacji

- sieci wodociągowej

 

:lol: :lol:

 

plany są, ale tylko dla wschodniej części, poza tym ludzie nie są zainteresowani

 

 

- dot dróg - w szczególności budowa Trasy Olszynki Groch.

 

:lol: :lol: :lol:

Trasa olszynki grochowskiej pewnie będzie porzucona, a w planach jest dopiero na po 2020 rok :lol: niestety

 

Czy dożyjemy tych dni....

 

 

:lol: :lol: :lol:

wątpię

 

I drugi temat: jak oceniacie, ile trwają procedury związane z usyskaniem pozwolenia na budowę (od momenty, kiedy mam w ręku wybany projekt do otrzymania pozwolenia). To wszystko przede mną i wolę dobrze wpasować się z timingiem.

 

niestety długo choć sa wyjątki. Pozwolenie szybko, ale na warunki zabudwy można poczekać. Odpowie CI ktoś kto zapewne jest dopiero po tej całej procedurze

powodzenia.

 

ps. sory, ale nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem hydraulika (mgr projektant) twierdzi że żadne wpisy w Dzienniku nie są potrzebne. Zabawne bo argumentował, że nie ma takiej potrzeby właśnie dlatego że szambo było w projekcie.

 

 

radzę nie wpisywać wszystkiego co leci do dziennika budowy. Naprawdę większość etapów nie wymaga wpisów a jedynie może wzbudzić zainteresowanie inspektoratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatom,

 

Witamy !

 

Co do Trasy Olszynki Grochowskiej - to też się tym martwiłam - trasę tą widziałabym prawie z okien... ALe raczej szansa na jej powstanie jest niewielka.

 

Powstanie za to pewnie w przyszłym roku przedłużenie Panny Wodnej do Traktu Lubelskiego. To pewnie koło Ciebie.

 

A gdzie dokładnie się będziesz budował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlk,

 

Z Panem Tadeuszem wszystko jest wszystko OK (chyba).

Chciałem mieć zabezpieczenie (ostatnio jak rozmawiałem, to był strasznie zarobiony), no i oczywiście wybór, bo jak ma się do wyboru dwóch specjalistów, to można zweryfikować rekomendowane produkty i rozwiązania oraz oczywiście ceny.

 

Zatom,

 

Czas oczekiwania musisz skonsultować z odpowiednią dla Twojego rejonu panią z urzędu (jest to niezależnie od ogólnie obowiązujących przepisów, które jakoś nieprzyjęły się w Dzielnicy Wawer). Po odbiorze pozwolenia następuje kilkutygodniowa procedura uprawomocniania decyzji, rejestracji i odleżenia się dziennika budowy oraz czekania na brak sprzeciwu wobec zgłoszenie robót (swoją drogą to absurd)

Przebieg wszelkich tras znajdziesz na stronie siskomu, termin realizacji nieprzewidywalny i raczej baardzo odległy. A z tymi mediami to był żart czy literówka?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

budujących w Wawrze,

 

witam

 

Obecnie posiadam prąd i gaz w ulicy co jest standardem dla Wawra.

 

http://www.forum.forlornworld.com/images/smiles/roll.gif

:lol: :lol: :lol:

 

 

Może natknęliście się gdzieś na info

- jak wyglądają plany rozwoju kanalizacji

- sieci wodociągowej

 

:lol: :lol:

 

plany są, ale tylko dla wschodniej części, poza tym ludzie nie są zainteresowani

 

 

- dot dróg - w szczególności budowa Trasy Olszynki Groch.

 

:lol: :lol: :lol:

Trasa olszynki grochowskiej pewnie będzie porzucona, a w planach jest dopiero na po 2020 rok :lol: niestety

 

Czy dożyjemy tych dni....

 

 

:lol: :lol: :lol:

wątpię

 

I drugi temat: jak oceniacie, ile trwają procedury związane z usyskaniem pozwolenia na budowę (od momenty, kiedy mam w ręku wybany projekt do otrzymania pozwolenia). To wszystko przede mną i wolę dobrze wpasować się z timingiem.

 

niestety długo choć sa wyjątki. Pozwolenie szybko, ale na warunki zabudwy można poczekać. Odpowie CI ktoś kto zapewne jest dopiero po tej całej procedurze

powodzenia.

 

ps. sory, ale nie mogłem się powstrzymać.

 

Warunki zabudowy 7 mc

Pozwolenie na budowe 2 tygodnie

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Sz. P. ma godnego polecenia speca od kominka? (oprócz Pana Tadeusza Pyry)

 

Pozdrawiam,

a coś nie tak z tym panem? Lawy był zadowolony, więc też myślałem żeby go wziąć

 

Do zadowolonych klientów możecie dopisać mnie i Dane15 od której dostaliśmy namiary na pana Tadeusza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zglaszam sie dowas z ogromna prosba o pomoc w znalezieniu jakiejkolwiek ekipy do uzupelnienia kawalkow sciany pod wiezba oraz odeskowania wiezby i opapowania

pierwsza ekipa nawalila a druga niemogac sie doczekac dokonczenia swojejj roboty obecnie moze przyjsc dopiero we wrzesniu(wcale sie im niedziwie , ale teraz stoje w miejscu od 3 tygodni )

 

prosze poratucie namiarami na jakies ekipy, bede dzwonic i spradzac moze gdziessie wstrzele roboty mam gdzies na tydzien

 

ekiopy tynkarskie wewnetrzne i do ocieplen tez sa mile widziane, glazurnicy itp bardzo chetnie przyjme

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Sz. P. ma godnego polecenia speca od kominka? (oprócz Pana Tadeusza Pyry)

 

Pozdrawiam,

a coś nie tak z tym panem? Lawy był zadowolony, więc też myślałem żeby go wziąć

 

Do zadowolonych klientów możecie dopisać mnie i Dane15 od której dostaliśmy namiary na pana Tadeusza.

Pozdrawiam

 

To ja może poproszę o namiary na Pana Tadeusza :-)

No chyba że jest jeszcze inny polecany spec na Wawrze od kominków (z poradą z DGP czy bez)

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innj beczki.....troszkę wcześniejszy etap inwestycji......

Potrzebuję namiary do dobrego (i taniego :lol: ) architekta....

 

Ma ktoś może polecaną osobę, może ktoś z Grupy robił projekt indywidualny i z czystym sumieniem może polecić architekta...

 

Pozdrawiam

A.

Ja po przejrzeniu paru setek gotowych projektów i podjęciu decyzji znalazłem architekta który za cenę projektu z adaptacją ( a może i taniej ) właśnie kończy mi projekt indywidualny .

Namiary dostałem z jakiegoś forum - własną opinię będę miał wkrótce .

Namiary wysyłam na prv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może z innj beczki.....troszkę wcześniejszy etap inwestycji......

Potrzebuję namiary do dobrego (i taniego :lol: ) architekta....

 

Ma ktoś może polecaną osobę, może ktoś z Grupy robił projekt indywidualny i z czystym sumieniem może polecić architekta...

 

Pozdrawiam

A.

Ja po przejrzeniu paru setek gotowych projektów i podjęciu decyzji znalazłem architekta który za cenę projektu z adaptacją ( a może i taniej ) właśnie kończy mi projekt indywidualny .

Namiary dostałem z jakiegoś forum - własną opinię będę miał wkrótce .

Namiary wysyłam na prv .

Dostałem namiary - dzięki serdeczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Niedawno kupiliśmy dom (pół bliźniaka) w okolicy Traktu Lubelskiego (Zwoleńskiej). Stan surowy otwarty.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania elektryka i hydraulika. Czy moglibyście kogoś polecić (jeśli można z cenami)? Najlepiej rzetelnego i rozsądnego cenowo :lol:

 

Mam nadzieję zaglądać tu częściej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffff, stan surowy prawie zakończony, jeszcze tylko dachówka i zapadamy w sen zimowy.

 

Niniejszym chciałem podziękować Lawemu za namiar na wykonawcę - sprawdził się w 100% - szybko, sprawnie, wydaję się, że solidnie.

 

A teraz ogłoszenia.

Mam do sprzedania:

ok 1 palety u220 Plecewice

ok 1 palety K3 Rukławki

ok 200 szt stempli 2,5-2,8

Miejsce: Otwock Świder

 

ceny wybitnie dumpingowe

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikol,

gratuluję, le się uwinąłeś.... może jeszcze elektrykę i tynki z rozpędu pociągnij? za rok mniej roboty będziesz mial :wink:

tylko 200 stemeplków Ci zostało :wink: ? Ekipa, mam nadzieję nie narzekała, że za małe albo coś tam....

Pozdrawiam.

 

Oj chyba przeczekam, rodzinka mi się burzy, że mnie ciągle nie ma w domu jakbym wódkę gdzieś pił z kolegami, albo nie da Boże coś gorszego :D

 

Ekipa narzekała, ale dzielnie podkładała cegłę paloną i inne grubości. W końcu ich prawo narzekać a moje oszczędzać :)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm,

rodzinka się burzy?

No to w końcu idź na tę wódkę z kolegami. Odstresujesz się trochę, a oni wreszcie będą mieli powód :wink: :wink: 8)

Jakbyście sobie teraz więcej zrobili, to więcej czasu na różne decyzje w sprawie wykończenia zostałoby na przyszły rok, poza tym w przyszłym, pewnie będzie (jak zwykle) trochę drożej :-?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...