Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Gośka - ja słyszałam, że we wrześniu mają zrobic Projektowaną - jesli cos mierzą to może rzeczywiście się uda. Ja juz nie mam sił na te dziury...

Właśnie o Projektowaną mi chodzi. Ale dziś byłam na budowie i żadnych kołków powbijanych nie było. :-? Ja o tym, że Projektowana ma być już lada dzień słyszę od kwietnia. Może w końcu się doczekamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

mam 2 pytania odnośnie kosztów przyłącza gazu.

 

1)

Gazownia "zaśpiewała" mi około 400PLN za metr + opłata przyłączeniowa.

Mam wiarygodne sygnały, że cena jest zawyżona.

Znacie jakieś firmy, które za wykonanie przyłącza (od gazociągu do granicy działki) skalkulowałyby taniej?

 

2)

Jak kształtuje się koszt "przebicia się" z przyłaczem pod jezdnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam 2 pytania odnośnie kosztów przyłącza gazu.

 

1)

Gazownia "zaśpiewała" mi około 400PLN za metr + opłata przyłączeniowa.

Mam wiarygodne sygnały, że cena jest zawyżona.

Znacie jakieś firmy, które za wykonanie przyłącza (od gazociągu do granicy działki) skalkulowałyby taniej?

 

2)

Jak kształtuje się koszt "przebicia się" z przyłaczem pod jezdnią?

 

Witaj!!

 

1. Coś chyba dużo i nie za bardzo z cennika

 

http://www.gazownia.com.pl/page2_ind.php?strona_id=3

 

U mnie za podłączenie 5 mb pod drogą nieutwardzoną 920 PLN

 

2. Też jest w cenniku

 

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam 2 pytania odnośnie kosztów przyłącza gazu.

 

1)

Gazownia "zaśpiewała" mi około 400PLN za metr + opłata przyłączeniowa.

Mam wiarygodne sygnały, że cena jest zawyżona.

Znacie jakieś firmy, które za wykonanie przyłącza (od gazociągu do granicy działki) skalkulowałyby taniej?

 

2)

Jak kształtuje się koszt "przebicia się" z przyłaczem pod jezdnią?

 

U mnie firma 1500zł za 10mb - ale w drodze gruntowej,a z gazowni dostanę trochę większy zwrot :D .

Te 400zł/mb to chyba w litej skale :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie firma 1500zł za 10mb - ale w drodze gruntowej,a z gazowni dostanę trochę większy zwrot :D .

Te 400zł/mb to chyba w litej skale :wink: .

 

W drodze, czyli wzdłuż drogi a nie w poprzek (z tymczasowym "zajęciem" jezdni). Dobrze rozumiem?

 

O jakim zwrocie piszesz?

 

Przyślij proszę namiar do firmy, która wykonała/wykona Tobie przyłącze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Może ktoś się podzieli namiarem na dobrego instalatora do C.O....

 

Już niebawem trzeba będzie instalacje zrobić...

 

Dzięki z góry !!

mam tylko złe doświadczenia :( :(

ostatnio jednego pogoniłem w trakcie budowy, drugi hydraulik robi bez zastrzeżeń ale nie chce jeszcze zapeszczać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Chcę w przyszłym roku wystartować z budową w okolicach Cylichowskiej. Teraz chcę wystąpić o warunki zabudowy. Proszę o poradę bo widzę, że większość z Was ma to już za sobą.

1. Czy po WZ warto wystąpić przed, czy po wybraniu projektu. Planuję projekt ind. dlatego jest dość istotne z punktu widzenia czasu (jak zamkne projekt w list lub gru to bede to ermin otrzymania WZ wyjdzie gdzieś w maju....)

2. Jakie dokumenty trzeba załączyć; mapki? jaka mapka - skąd ją zdobyć; jak stworzyć mapkę zamierzenia inwestycyjnego, jeśli nie mam projektu arch.

3. Jakie są inne kruczki, specyficzne dla urzędu wawerskiego.

4. Jak określić zapotrzebowanie na poszczególne media.

 

Z góry dziękuję i sorry, jeśli któreś z tych pytań są głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Chcę w przyszłym roku wystartować z budową w okolicach Cylichowskiej. Teraz chcę wystąpić o warunki zabudowy. Proszę o poradę bo widzę, że większość z Was ma to już za sobą.

1. Czy po WZ warto wystąpić przed, czy po wybraniu projektu. Planuję projekt ind. dlatego jest dość istotne z punktu widzenia czasu (jak zamkne projekt w list lub gru to bede to ermin otrzymania WZ wyjdzie gdzieś w maju....)

2. Jakie dokumenty trzeba załączyć; mapki? jaka mapka - skąd ją zdobyć; jak stworzyć mapkę zamierzenia inwestycyjnego, jeśli nie mam projektu arch.

3. Jakie są inne kruczki, specyficzne dla urzędu wawerskiego.

4. Jak określić zapotrzebowanie na poszczególne media.

 

Z góry dziękuję i sorry, jeśli któreś z tych pytań są głupie.

Ad1) w WZ należy wystąpić jak najszybciej bo długo to trwa; Jeśli masz ogólną koncepcje projektu, znajdz podobny na necie i wydrukuj

Ad2) mapka archiwalna na której trzeba narysować rzut budynku - ja narysowałem prostokąt i to wystarczyło + z gazowni wstępne warunki przyłącza + z elektrowni to samo + MPWIK to samo albo "obietnice" od providerów przyłączy, że są w stanie Ciebie przyłączyć do sieci.

Nie wiem co w przypadku, jak nie ma mediów w pobliżu.

Ad3) ???

Ad4) jak już będziesz składał o warunki to tam powiedzą Tobie co wpisać i do formularza o WZ wystarczy przepisać.

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Chcę w przyszłym roku wystartować z budową w okolicach Cylichowskiej. Teraz chcę wystąpić o warunki zabudowy. Proszę o poradę bo widzę, że większość z Was ma to już za sobą.

1. Czy po WZ warto wystąpić przed, czy po wybraniu projektu. Planuję projekt ind. dlatego jest dość istotne z punktu widzenia czasu (jak zamkne projekt w list lub gru to bede to ermin otrzymania WZ wyjdzie gdzieś w maju....)

2. Jakie dokumenty trzeba załączyć; mapki? jaka mapka - skąd ją zdobyć; jak stworzyć mapkę zamierzenia inwestycyjnego, jeśli nie mam projektu arch.

3. Jakie są inne kruczki, specyficzne dla urzędu wawerskiego.

4. Jak określić zapotrzebowanie na poszczególne media.

 

Z góry dziękuję i sorry, jeśli któreś z tych pytań są głupie.

Ad1) w WZ należy wystąpić jak najszybciej bo długo to trwa; Jeśli masz ogólną koncepcje projektu, znajdz podobny na necie i wydrukuj

Ad2) mapka archiwalna na której trzeba narysować rzut budynku - ja narysowałem prostokąt i to wystarczyło + z gazowni wstępne warunki przyłącza + z elektrowni to samo + MPWIK to samo albo "obietnice" od providerów przyłączy, że są w stanie Ciebie przyłączyć do sieci.

Nie wiem co w przypadku, jak nie ma mediów w pobliżu.

jak nie ma mediów, to piszę się że woda z własnej studni (trzeba ją zaznaczyć na mapce), ogrzewanie takie jakie się wybrało (zbiornik na olej, na gaz, lub piec na drewno/węgiel itp) oraz występować o budowę domu wraz ze szczelnym szambem (też zaznaczyć na mapce)

kruczki urzędu - czesto dzwonić, pojawić się kilka razy (najlepiej z jakimś małym giftem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki zabudowy to podstawa - dopiero na ich podstawie powinno się dokonywać wyboru projektu. Przykładowo mogą w WZ kazać Ci budować parterowy a ty kupisz wcześniej projekt domu z poddaszem i co wtedy?

dokładnie tak! dołącz do wniosku o warunki rzuty/rysunki gotowego projektu domu który jest w miare blisko tego co chcesz budować

w warunkach z urzędu dostaniesz linię zabudowy, max szerokość domu, max wysokość kalenicy oraz %działki jaki może być zabudowany - żadnych nawizań do projektu załączonego do wniosku o warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi. Czyli nie muszę mieć projektu, zdobywam warunki przyłączy (gaz, prąd - bo to mam). Mapka - mam jakies stare xero, może wystarczy....i czas żeby biegac po tych cholernych urzedach.

A propos prądu - gdzie warunki, bo z tego co pamiętam to gaz gdzies przy Kasprzaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W drodze, czyli wzdłuż drogi a nie w poprzek (z tymczasowym "zajęciem" jezdni). Dobrze rozumiem?

W poprzek drogi gruntowej ale też z tymczasowym zajęciem, bo to droga gminna.

 

O jakim zwrocie piszesz?

 

Podpisałem z gazownią umowę, że projekt przyłącza i wykonanie leży po mojej stronie, a oni refundują mi część kosztów - zależało mi głównie na czasie, a gazownia ma swoje terminy i raczej mogą się spóźnić niż coś przyśpieszyć.

 

I tak:

1. projekt zrobiłem sam za 0zł, :D

2. kosztorys pokazałem w gazowni b. odważny :wink: to dostanę jeszcze zwrot.

 

 

Przyślij proszę namiar do firmy, która wykonała/wykona Tobie przyłącze...

będzie robiła (mam nadzieję, że bez problemu) firma "STD Nasiłowski" z Zielonki p.Tykociński 771 83 60.

pzdr.

PS.1 - gdybym za projekt musiał zapłacić, to finansowa taka zabawa jest raczej nieopłacalna.

PS.2 - normalnie nie robię projektów - ten dla siebie wyjątkowo :wink: ,

chociaż nieźle można na tym zarobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi. Czyli nie muszę mieć projektu, zdobywam warunki przyłączy (gaz, prąd - bo to mam). Mapka - mam jakies stare xero, może wystarczy....i czas żeby biegac po tych cholernych urzedach.

A propos prądu - gdzie warunki, bo z tego co pamiętam to gaz gdzies przy Kasprzaka...

 

Prąd- wniosek na Chrzanowskiego i kazać przysłać do domu;

Gaz - od 01.08.06 w Alejach Jerozolimskich, info :http://www.mzg.com.pl/

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, to warunki na prąd załatwiał mój mąż na Rudzkiej.

 

Żeby było szybciej wystarczy odręcznie napisać wniosek aby dostać krótkie pisemko, w którym Stoen wyłącznie stwierdzi, że nie ma przeszkód. Zajmuje im to dosłownie tydzień (przynajmniej w moim przypadku).

 

To w zupełności wystarczy do WZ... a swoją drogą wystąpić na właściwym druku o warunki przyłączenia i to najlepiej jednocześnie na budowlany jak i docelowy. Tu schodzi troszkę dłużej, ale w końcu niektórzy też mają wakacje... :)

 

Tak a propo właśnie z mężem przeszliśmy przez to wszystko dopiero co i czekamy na pozwolenie na budowę, tak więc jesteśmy na biżąco

 

pozdrawiam

 

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, to warunki na prąd załatwiał mój mąż na Rudzkiej.

 

Żeby było szybciej wystarczy odręcznie napisać wniosek aby dostać krótkie pisemko, w którym Stoen wyłącznie stwierdzi, że nie ma przeszkód. Zajmuje im to dosłownie tydzień (przynajmniej w moim przypadku).

 

To w zupełności wystarczy do WZ... a swoją drogą wystąpić na właściwym druku o warunki przyłączenia i to najlepiej jednocześnie na budowlany jak i docelowy. Tu schodzi troszkę dłużej, ale w końcu niektórzy też mają wakacje... :)

 

Tak a propo właśnie z mężem przeszliśmy przez to wszystko dopiero co i czekamy na pozwolenie na budowę, tak więc jesteśmy na biżąco

 

pozdrawiam

 

Iwona

 

Nie trzeba jechać na Rudzką można wszystko złożyć na Chranowskiego. Elektryka i tak trwa szybciec niż gaz, więc nie jest wąskim gardłem.

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w przypadku STOENU wystarczy Twoim zdaniem wypełnić "prośba o określenie możliwości przyłączenia", nie trzeba uzyskiwać "warunków przyłączenia"?

 

Wystarczy, ale jak już tam będziesz to nic nie kosztuje Ciebie

wypełnienia wniosku o warunki dla grupy V i VI bo i tak będzie potrzebne

do pozwolenia na budowe

 

Pozdrawiam,

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...