Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czesć,

mam pytanie odnośnie projektu szamba.

 

Do wniosku o pozwolenie na budowę wymagany jest projekt wspomnianego.

Zdaję sobie sprawę, że kupując zbiornik gotowy, otrzymam również projekt, który będę mógł załączyć do wniosku o pozwolenie na budowę.

 

Ja jednak planuję budowę "zwykłego" zbiornika bezodpływowego metodą gospodarczą - w oparciu o betonowe kręgi. Projektu nie mam a zaprojektowanie gotowca tylko dla moich potrzeb kosztować będzie (jak sądzę) dużo więcej niż kupno projektu-gotowca.

 

Może podpowiecie, jak oszczędnie wybrnąć z tej sytuacji: macie jakieś namiary na tanie projekty szamb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Powoli czas chyba zaczac przeczytac caly watek, pewnie mase praktycznych wskazowek tu znajde - na razie jednak czekam na nieszczesne WZ. Wniosek zlozylam w marcu. Brak slow. Slyszalam, ze ostatnio 2 osoby wytoczyly proces urzedowi za nieterminowe rozpatrzenie wnioskow o wydanie WZ...moze niedlugo cos sie zmieni, bo wymieniaja kadre :wink:

Acha, jezeli papierologia zakonczy sie szczesliwie bedziemy sie budowac w Miedzylesiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć,

mam pytanie odnośnie projektu szamba.

 

Do wniosku o pozwolenie na budowę wymagany jest projekt wspomnianego.

Zdaję sobie sprawę, że kupując zbiornik gotowy, otrzymam również projekt, który będę mógł załączyć do wniosku o pozwolenie na budowę.

 

Ja jednak planuję budowę "zwykłego" zbiornika bezodpływowego metodą gospodarczą - w oparciu o betonowe kręgi. Projektu nie mam a zaprojektowanie gotowca tylko dla moich potrzeb kosztować będzie (jak sądzę) dużo więcej niż kupno projektu-gotowca.

 

Może podpowiecie, jak oszczędnie wybrnąć z tej sytuacji: macie jakieś namiary na tanie projekty szamb?

 

do odbioru budynku szmbo musisz mieć z atestem i gwarancją szczelności a sam sobie chyba nie wystawisz atestu - no chyba, że jesteś producentem szamb.

Ja kupiłem projekt domu w którym był projekt szamba (jednokomorowe 10m3). jeżeli chcesz to zrobię zdjęcie i Ci prześlę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odbioru budynku szmbo musisz mieć z atestem i gwarancją szczelności a sam sobie chyba nie wystawisz atestu - no chyba, że jesteś producentem szamb.

Ja kupiłem projekt domu w którym był projekt szamba (jednokomorowe 10m3). jeżeli chcesz to zrobię zdjęcie i Ci prześlę na priva.

 

Nie wierzę własnym oczom... :o

Jak mam rozumieć Twój post: kupiłeś projekt ATESTOWANEGO szamba?

Do tej pory sądziłem, że atest wydaje się (jeśli już) na GOTOWY produkt a nie projekt produktu, bądź produkt dopiero zaprojektowany.

Czy szambo więc będziesz wykonywał we własnym zakresie według kupionego planu?

Czy urzędnik z gminy będzie szambo odbierał? W jaki sposób, jeśli jest zakopane w ziemi? Na podstawie projektu i dołączonych atestów?

Jak zagadnienie wygląda w praktyce: w ogóle ktoś interesuje się szambem, czy tylko projektem?

Czy mam więc rozumieć, że ZMUSZONY JESTEM do zakupu szamba gotowego, czytaj atestowanego lub budowy według projektu?

 

Muszę POSIADAĆ gwarancję szczelności zbiornika, czy tę szczelność po prostu ZAGWARANTOWAĆ (np. pod odpowiedzilanością karną) budując zbiornik przy spełnieniu wszelkich zasad sztuki? (to dwie różne sprawy).

 

Po co mi zdjęcie Twojego szamba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jeśli chodzi o koparke (również transport) i słowność to nieoceniony jest p.Kadej 601801403

Jeśli zaś chodzi o wcześniejszy wątek dot. p.Edytki to się osobiście bardzo przejechałem, czekałem na jej ekipe ponad pół roku, mimo standardowych problemów z komunikacją, w końcu upragniony dzień przyszedł i ekipa z majstrem przyjechała (dwa dni wcześniej przyjechali zwieźli sprzęt ale chyba bez majstra) i uciekła, porzucając sprzęt. Majster stwierdził, że robota za skomplikowana, mu się - nieopłaca=niechce itp. W końcu umówiłem się z Panem Z.C., którym podpisałem umowę, a który najpierw przesuwał termin rozpoczęcia praz z uwagi na upały, a gdy upały się skończyły okazało się, że może we wrześniu bo nie ma wolnych ludzi w tej chwili. Z umową mogę iść do sądu tylko co z tego.

Ja uważam, że przekazywanie sobie informacji o wykonawcach jest bardzo korzystne jak widać każdy polecany fachowiec ma dobre i złe opinie. Może następnym razem będzie udziałem naszych pozytywnych doświadczeń, oby.

 

Witam,

 

Trolosa dzięki za kontakt do Pana Kadeja, rozmawiałem z Nim i jestem umówiony na "robotę"- zaczyna w poniedziałek 28.08.06. Rzeczywiście facet słowny, na umówione spotkanie stawił się przed czasem. Mam nadzieję, że w pracy jest równie dokładny. Po wykonaniu zadania zdam relację. Jeszcze raz dzięki za kontakt.

 

pozdrawiam :p

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Może ktoś się podzieli namiarem na dobrego instalatora do C.O....

 

Już niebawem trzeba będzie instalacje zrobić...

 

Dzięki z góry !!

 

Witam,

 

Jeśli chodzi o instalację CO i nie tylko , to z całą odpowiedzialnością mogę polecić firmę ANGO - Pan Andrzej Markowski tel:602 699 010. Pełen profesjonalizm, dokładność rzetelność, fachowość i dogodne ceny.

 

pozdrawiam :p

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trobhę z innej beczki...

 

może ktoś z was nie potrzebuje już budowlanego mieszkalnego?

 

moja ekipa miała codziennie z kwater w tą i z powrotem, ale nagle zrobilo się za daleko... pewnie znów benzyna zdrożała....

 

mam jakiś namiar na handlarza spod Wyszkowa, ale podobno nieźle się ceni, więc zanim tam pojadę, może ktoś mnie poratuje?, please...

 

pozdr

 

Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś mógłby mi polecić miejsce gdzie można kupić kamień do obłożenia kominka?

 

Chodzi mi o zrobienie zwykłej, płaskiej ramki wokół drzwiczek kominka.

Najprawdopodobniej z piaskowca, ale chętnie popatrzyłbym też na marmur.

 

Czy w sprzedaży występują jakieś standardowe płytki czy tylko cięte na wymiar "z metra"?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi polecić miejsce gdzie można kupić kamień do obłożenia kominka?

 

Moi kominkarze kupowali w hurtownii marmuru na ul. Marywilskiej (niedaleko Płochocińskiej). Hurtownia nazywa się Brial. Wydaje mi się, że wybór był tam dość spory.

 

Wiem, że jakieś marmury sprzedają też na przeciwko Stanbudu (dawny Stanex) na Lucerny - ale tam nie zachodziłem, więc nie wiem jaką mają ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odbioru budynku szmbo musisz mieć z atestem i gwarancją szczelności a sam sobie chyba nie wystawisz atestu - no chyba, że jesteś producentem szamb.

Ja kupiłem projekt domu w którym był projekt szamba (jednokomorowe 10m3). jeżeli chcesz to zrobię zdjęcie i Ci prześlę na priva.

 

Nie wierzę własnym oczom... :o

Jak mam rozumieć Twój post: kupiłeś projekt ATESTOWANEGO szamba?

Do tej pory sądziłem, że atest wydaje się (jeśli już) na GOTOWY produkt a nie projekt produktu, bądź produkt dopiero zaprojektowany.

Czy szambo więc będziesz wykonywał we własnym zakresie według kupionego planu?

Czy urzędnik z gminy będzie szambo odbierał? W jaki sposób, jeśli jest zakopane w ziemi? Na podstawie projektu i dołączonych atestów?

Jak zagadnienie wygląda w praktyce: w ogóle ktoś interesuje się szambem, czy tylko projektem?

Czy mam więc rozumieć, że ZMUSZONY JESTEM do zakupu szamba gotowego, czytaj atestowanego lub budowy według projektu?

 

Muszę POSIADAĆ gwarancję szczelności zbiornika, czy tę szczelność po prostu ZAGWARANTOWAĆ (np. pod odpowiedzilanością karną) budując zbiornik przy spełnieniu wszelkich zasad sztuki? (to dwie różne sprawy).

 

Po co mi zdjęcie Twojego szamba?

 

Zdaje mi się, że źle mnie zrozumiałeś. Zaproponowałem Ci wysłanie zdjęcia projektu szamba dołączonego do projektu domu. I chyba oczywistym jest to że atest musi mieć szambo a nie projekt. Poza tym napisałeś, że sam chcesz wykonać szambo to Ci napisałem , że przy odbiorze szambo powinno mieć atest na szczelność więc kto ci wyda taki atest?. I tylko tyle

Czytaj uważnie co ktoś napisze i trochę więcej taktu w Twoich wypowiedziach bo chciałem Ci pomóc a ty robisz drwiny z mojej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

jeśli chodzi o koparke (również transport) i słowność to nieoceniony jest p.Kadej 601801403

Jeśli zaś chodzi o wcześniejszy wątek dot. p.Edytki to się osobiście bardzo przejechałem, czekałem na jej ekipe ponad pół roku, mimo standardowych problemów z komunikacją, w końcu upragniony dzień przyszedł i ekipa z majstrem przyjechała (dwa dni wcześniej przyjechali zwieźli sprzęt ale chyba bez majstra) i uciekła, porzucając sprzęt. Majster stwierdził, że robota za skomplikowana, mu się - nieopłaca=niechce itp. W końcu umówiłem się z Panem Z.C., którym podpisałem umowę, a który najpierw przesuwał termin rozpoczęcia praz z uwagi na upały, a gdy upały się skończyły okazało się, że może we wrześniu bo nie ma wolnych ludzi w tej chwili. Z umową mogę iść do sądu tylko co z tego.

Ja uważam, że przekazywanie sobie informacji o wykonawcach jest bardzo korzystne jak widać każdy polecany fachowiec ma dobre i złe opinie. Może następnym razem będzie udziałem naszych pozytywnych doświadczeń, oby.

 

 

Witaj Trolsa,

 

Dzięki jeszcze raz za kontakt do Pana Zbyszka Kadeja. Super spec. Zaczął dzisiaj, pięknie mu szło i prawdopodobnie jutro byłby koniec, ale niestety przebił soobie chłodnicę w koparce i zanim ją naprawi to pewnie miną ze dwa dni. Nawet zaproponował mi bym sobie kogoś poszukał, jeżeli mi się spieszy, ale oczywiście poczekam na naprawę, żal mi się go zrobiło. Ja też mam pecha, w sobotę wjechali mi zadek samochodu. Nie mówiłem mu tego, bo cóż to za pocieszenie?.

 

pozdrawiam :p

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że źle mnie zrozumiałeś. Zaproponowałem Ci wysłanie zdjęcia projektu szamba dołączonego do projektu domu. I chyba oczywistym jest to że atest musi mieć szambo a nie projekt. Poza tym napisałeś, że sam chcesz wykonać szambo to Ci napisałem , że przy odbiorze szambo powinno mieć atest na szczelność więc kto ci wyda taki atest?. I tylko tyle

Czytaj uważnie co ktoś napisze i trochę więcej taktu w Twoich wypowiedziach bo chciałem Ci pomóc a ty robisz drwiny z mojej osoby.

Kiedy ja mam wrażenie, że za uważnie przeczytałem Twój post :)

Co to znaczy "powinno mieć"?... "powinno mieć" czy "musi mieć"? To duża i ZASADNICZA różnica!

Jeśli do odbioru wykonanego "przez siebie" szamba mam mieć atest, (co dałem do zrozumienia w poprzednim poście) to skazany jestem na zakup szamba gotowego?

 

A tak na marginesie. Pomoc, pomocą. A czy po prostu nie masz wrażenia, że się najzwyklej mało precyzyjnie wyraziłeś? Zadając na forum pytanie (wydawało się precyzyjne) oczekiwałem precyzyjnej odpowiedzi.

Po prostu :wink: Ale widzę, że muszę zapytać w gminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadając na forum pytanie (wydawało się precyzyjne) oczekiwałem precyzyjnej odpowiedzi.

Po prostu :wink: Ale widzę, że muszę zapytać w gminie.

 

Sorry, ale to nie jest poradnia prawna. Tutaj nie płacisz za usługę, więc nie wiem czemu oczekujesz precyzyjnych odpowiedzi. Na pytania odpowiadają osoby, które mają własne doświadczenie w poruszanych kwestiach, ale nie oznacza to, że są w tej dziedzinie specjalistami. Poza tym wyrażają tylko swoje opinie i nie oczekuj niczego więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...