Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie miałem protokołów, tylko oświadczenie, że instalacja jest wykonana zgodnie z normą + schemat (raczej schemacik jednokreskowy).

 

wybrałem się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (ul. Bagatela 14 pokój 311, tel. 326 1515) - tak się składa te papiery - i wziąłem odpowiednie druki. Jest tam też podana lista co jest potrzebne do zdania budynku do użytku i jednak potrzebne są pomiary rezystancji instalacji elektrycznej oraz wyłącznika różnicowo-prądowego.

 

mam sporo większy problem, może ktos coś podpowie:

planowałem aby za kilka dni zaczęli układać mi drewno na podłogę, więc wczoraj był gość aby zmierzyć wilgotność wylewki - wyszło 4.3% zamiast 2.2% !! :( Facet powiedział że trzeba minimum 3 tygodnie ostro grzać (a ja w tym roku nie będę miał gazu)

Byłem w wypożyczalni sprzętu budowlanego na ul. Bronowskiej - wszystkie osuszacze mają teraz zajęte, może będzie w poniedziałek jeden dostępny, cena 80zł/dzień, a trzebaby na około 10dni :o :o :o

 

dodam że wylewki miałem robione równo 4 miesiące temu (z miksokreta, od dołu w przekroju jest: chudziak, papa podkładowa, folia, 8cm styro, folia i 7cm wylewki), lato było przecież wściekle gorące i opadów mało, dom był wietrzony (robotnicy mieszkają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego (ul. Bagatela 14 pokój 311, tel. 326 1515) - tak się składa te papiery - i wziąłem odpowiednie druki. Jest tam też podana lista co jest potrzebne do zdania budynku do użytku i jednak potrzebne są pomiary rezystancji instalacji elektrycznej oraz wyłącznika różnicowo-prądowego.

 

mam sporo większy problem, może ktos coś podpowie:

planowałem aby za kilka dni zaczęli układać mi drewno na podłogę, więc wczoraj był gość aby zmierzyć wilgotność wylewki - wyszło 4.3% zamiast 2.2% !! :( Facet powiedział że trzeba minimum 3 tygodnie ostro grzać (a ja w tym roku nie będę miał gazu)

Byłem w wypożyczalni sprzętu budowlanego na ul. Bronowskiej - wszystkie osuszacze mają teraz zajęte, może będzie w poniedziałek jeden dostępny, cena 80zł/dzień, a trzebaby na około 10dni :o :o :o

 

dodam że wylewki miałem robione równo 4 miesiące temu (z miksokreta, od dołu w przekroju jest: chudziak, papa podkładowa, folia, 8cm styro, folia i 7cm wylewki), lato było przecież wściekle gorące i opadów mało, dom był wietrzony (robotnicy mieszkają)

 

No to mnie elektryk wprowadził w błąd.

Co do parkietu, to ja kładłem panele + folia pod spodem, wilgotność też była wyższa niż dopuszczalna ale nie mogłem czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sporo większy problem, może ktos coś podpowie:

planowałem aby za kilka dni zaczęli układać mi drewno na podłogę, więc wczoraj był gość aby zmierzyć wilgotność wylewki - wyszło 4.3% zamiast 2.2% !! :( Facet powiedział że trzeba minimum 3 tygodnie ostro grzać (a ja w tym roku nie będę miał gazu)

Byłem w wypożyczalni sprzętu budowlanego na ul. Bronowskiej - wszystkie osuszacze mają teraz zajęte, może będzie w poniedziałek jeden dostępny, cena 80zł/dzień, a trzebaby na około 10dni :o :o :o

 

dodam że wylewki miałem robione równo 4 miesiące temu (z miksokreta, od dołu w przekroju jest: chudziak, papa podkładowa, folia, 8cm styro, folia i 7cm wylewki), lato było przecież wściekle gorące i opadów mało, dom był wietrzony (robotnicy mieszkają)

 

Ale miałes też tynki co dodatkowo sprawiało że w budynku utrzymywała się wilgoć. Poza tym lato było gorące ale i też i w jakiejś cześci wilgotne. 4 miesiace to często za krótko. Ludzie od miksokretów mówili, że przy większej grubości wylewki zdarza się że tempo może wynieść tylko 1 cm na miesiąc.

 

Najlepiej wypożyczyć osuszacz i wylewać wiaderka.

spytaj tutaj: http://www.dry-pol.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie elektryk wprowadził w błąd.

Co do parkietu, to ja kładłem panele + folia pod spodem, wilgotność też była wyższa niż dopuszczalna ale nie mogłem czekać.

mieszkasz juz?? :o

Tak jedną nogą :wink: , a poważnie to czekam aż mi gaz w rurę puszczą, bo przecież nie będę z całą rodziną w łazienkach mieszkał - tylko tam mam dodatkowe ogrzewanie elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie . Załatwianie papierów to nie jest najprzyjemniejsza robota ale jestem juz przy końcówce. Na wiosne chcę ruszyć z budową . Gdyby ktoś miał jakieś materjały nie potrzebe i zagracające działkę to mógłbym odkupić za rozsądną cene (mam na myśli coś na surowy stan zadaszony otwarty bo więcej robót na roczek 2007 nie przewiduje wykończeniówka zostaje na 2008.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie . Załatwianie papierów to nie jest najprzyjemniejsza robota ale jestem juz przy końcówce. Na wiosne chcę ruszyć z budową . Gdyby ktoś miał jakieś materjały nie potrzebe i zagracające działkę to mógłbym odkupić za rozsądną cene (mam na myśli coś na surowy stan zadaszony otwarty bo więcej robót na roczek 2007 nie przewiduje wykończeniówka zostaje na 2008.

 

cześć,

a na jakim etapie papierologi jesteś ?? Kiedy złożyłeś wniosek o WZiZT i czy już go otrzymałeś ??

Pytam, bo i ja ruszam na wiosnę ale jestem na etapie oczekiwania na WZiZT i zterminami będzie u mnie krucho. Ja z kolei mam nadzieję, że do zamieszkania dojedzie w jeden sezon......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ;)

budujesz w jeden sezon i się wprowadzasz ;) hahahaha

A tak poważnie to w miesiąc możesz postawić stan surowy. Najwięcej czasu to oczywiście wykończeniówka. Pewnie nie wprowadzę się do domu wykończonego na tip-top ale dół (czyli kuchnia, łazienka, salon) mam nadzieję wykończyć. Sporo ludzi na formun zresztą tak zbudowało...

A kiedy złożyłeś wniosek na Warunki zabudowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek złozyłem w maju a dostałem pod koniec września ,dostałbym miesiąc wczesniej ale naczelnik był na urlopie i nie miał kto podpisać tylko jedna osoba ma prawomocnictwo prezydenta w urzędzie . A poracając do drógiego wątku to czy dom nie powinien swoje odstać żeby osiadł choć troche i zeby woda odparowała z niego. ps jak masz ochote to moze gg 4187638
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powracając do drógiego wątku to czy dom nie powinien swoje odstać żeby osiadł choć troche i żeby woda odparowała z niego.

 

NIE

 

TAK :wink:

lepiej troche odczekac :p

 

jak widać zdania są rózne.

Osiadanie - jak masz niejednorodny grunt to i tak wiele lat będą występowały skutki osiadania. Przy jednorodnym także po 3 latach może gdzieś tynk pęknać, jak ma coś pękać to i tak będzie, nawet po roku czekania. U mnie już ponad rok minął od tynków - nie ma żadnych rys ani pęknięć (poza tymi które sam zrobiłem 8) )

 

Wilgoć - największa jest przy tynkach i wylewkach, robisz je przed zimowaniem czy po ??

 

Budować można w jeden sezon a można i w trzy (jak chcesz wilgoć także przezimować i wypędzić). Wszystko jest kombinacją potrzeb i możliwości, trzeba jedynie pamiętać o tzw przerwach technologicznych (!!).

 

 

A trochę to ile ?? :)

 

:)

1/ miesiąc

2/ 3 miesiące

3/ pół roku

4/ rok

5/ dwa lata

6/ 3 lata

7/ 5 lat

 

dla każdego wg jego potrzeb. Także sam musisz sobie pomóc.

Jakoś nie zauważyłem (ani na forum ani w realu) aby ktokolwiek żałował swojej decyzji w tym temacie (jakakolwiek by nie byla czy to z przerwą czy bez przerwy).

 

ps. widzę zaletę dłuższej budowy - więcej czasu aby przemyśleć pewne sprawy związane z domem. Tylko nie jestem do końca pewien czy udałoby mi się uniknać błędów jakie popełniłem gdybym to w czasie rozciągnął.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam wrażenie, że jasnej odpowiedzi nie znajdziemy (jak zresztą z większością zagadnień poruszanych na forum) :)

 

Gdzieś tam w jakimś poście Mieczotronix napisał, że decyzję o większości rzeczy mamy już podjętą gdzieś tam w głębi a teraz należy się z nią tylko pogodzić ;)

 

Pewnie tak jest - ja mam zamiar zbudować się w jeden sezon i to jest mój plan. Oczywiście podświadomie szukam potwierdzenia tej decyzji ale tylko dlatego żeby czuć się bezpieczniej ;)

 

Tak czy siak buduję w jeden sezon i będą od wewnątrz oglądał osiadanie :) hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...