Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ogrzewacz ma niby 4kW, ale jakoś w to nie wierzę.

W zeszłą zimę grzałem ogrzewaczem katalitycznym, który nie dość że nie miał mocy to jeszcze "produkował" b. dużo wilgoci :-? .

 

Jestem już po paru dniach używania tego ogrzewacza - dobry jest do ogrzania niedużego pomieszczenia (u siebie ogrzewam nim łazienkę, gdzie nie ma DGP) - do tego się sprawdza. Oczywiście o ogrzaniu całego domu nie ma mowy - tutaj tylko kominek da radę.

 

Zastanawiam się nad odcięciem poddasza i ogrzewaniem tylko dołu. Czy mogą być jakieś negatywne konsekwencje przemrożenia poddasza? Mam tam tynki (robione pod koniec kwietnia), szlichtę (od maja) i ocieplenie skosów + zabudowa gk (robiona w sierpniu). Poza tym nic - żadnych podłóg, glazur itp. Zostało mi trochę wełny - na tyle ile by się dało to rzuciłbym ją na podłogę, żeby nie wychładzać za bardzo stropu (pewnie będzie za mało).

 

I kolejna sprawa - kończy mi się drewno do palenia, więc muszę się zaopatrzyć na zimę. Póki co znalazłem jeden namiar (chyba podany przez Lawego), ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś, to chętnie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku chciałem szczególnie podziekować Lawemu i Mikolowi za namiar na ekipę, która będzie u mnie budować (właśnie podpisuje umowe), a takze immym osobom, od których dostałem namiary na ekipy murarskie.

 

Kolejny etap to dach. Prosze o sprawdzone, sprawne i godne polecenia ekipy dekarskie.

 

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę - czy słyszeliści o firmie Dormet z Józefowa - o jakości ich usłu (drzwi zewnętrzne) i czy dzrwi w domu jednorodzinnym muszą miec atesty ? Pomóżcie

 

Ja mam drzwi firmy Dormet. Narazie wszystko jest ok, ale stoją dopiero pare miesięcy, więc trudno mi się jednoznacznie wypowiadać. Mogę jedynie powiedzieć z własnego doświadczenia, że firma jest dość elastyczna - na kilka dni przed montażem okien uświadomiłem sobie, że drzwi też by się przydały (trudniej ukraść okna jak nie można się do środka dostać), więc na gwałt zacząłem szukać producenta. Wypadło właśnie na Dormet - czas od zamówienia do montażu wyniósł mniej niż tydzień. Potem miałem problem z wylewką na ganku (za wysoko wylana i ze spadkiem w stronę domu) - przez to drzwi po położeniu terakoty (z odpowiednim spadkiem) za nic by się nie otworzyły. Chłopaki z Dormetu zabrali więc drzwi do siebie na kilka godzin i skrócili je. Przy okazji wymienili zamek, który niefortunnie dostał się w ręce jednej z ekip (spać bym nie mógł - dorobili sobie, czy nie :wink:). Za te przeróbki zapłaciłem 100zł.

 

Podsumowując - jeśli chodzi o samą usługę - odczucia mam pozytywne. Jeśli chodzi o same drzwi - mi się podobają i nie mam z nimi problemów. Może nie jest to szczyt elegancji, ale i cena dużo niższa (w mojej opinii i tak wyglądają lepiej niż drzwi ze sklejki). A jak będą wyglądały za parę lat - to się dopiero okaże. Tak czy inaczej drzwi wewnętrzne też będę kupował prawdopodobnie u nich.

 

ps. ja drzwi te znalazłem na bartyckiej i tam zamówiłem. dopiero podczas montażu dowiedziałem się kto jest producentem (wcześniej byłem pewien, że sklep na Bartyckiej je produkuje). Przez to przepłaciłem parę ładnych stówek - tak więc koniecznie trzeba zgłaszać się bezpośrednio do Dormetu - zwłaszcza, że jak mówią nie udzielają żadnych zniżek handlarzom, więc narzut na bartyckiej był spory :evil:.

 

ps2. Można też zerknąć na ich stronę internetową. Kliknij tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

powodzenia życzę bo to długa droga ;)

Do papierologi do gminy nie potrzebujesz map do celów projektowych i jak chcesz to możesz się jeszcze wstrzymać szczególnie że Warunki Zabudowy w gminie Wawer są wydawane po 4 miesiącach najwcześniej a są tacy co czekali ponad rok :evil: :o

Ja skorzystałem z geodety Lecha Mikłaszewicza (503 318 371), który robi dla mnie mapki do celów projektowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z geodetami to też nie jest ciekawie....

 

Ja wyczekałam na warunki zabudowy i myslałam, ze po tygodniu złożę wniosek o pozwolenie na budowę.

 

A tu kicha: na mapkę od geodety czekałam 2 miesiące. Trzeba się do tego zabrac przed otrzymaniem warunków.... Ale nie za wcześnie bo mapka krótko ważna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatolek i Zuzza dzieki za rady.

 

mam mapke z geodezji to powinno wystarczyć.Czy urzędniczki są bardzo czepliwe?

:D

Problem jest w tym, że jak składasz wniosek to składasz go w okienku w sali obsługi klienta (czytaj petenta) ;) hahahaha

A samą sprawę załatwia zupełnie kto inny. Jeśli chodzi o warunki zabudowy to są za to odpowiedzielne dwie Panie (oto ich tabliczka w urzędzie i nr pokoju):

http://img172.imageshack.us/img172/8026/wziztnazwiskawurzdzieta8.jpg

A przyjmują w poniedziałki od 12:00 do 18:00 oraz w środy od 10:00 do 14:00. Przestrzegaj godzin przyjęć to moja rada ;)

Życzę powodzenia i niestety odwiedzaj je często ;)

 

O pozwoleniu na budowę jeszcze nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza,

Ty mnie nie denerwuj ;)

nasz obszar obsługuje właśnie ta Pani :)

 

Mam nadzieję, że jakoś się uda w miarę sprawnie. Wczoraj babeczki mi nawet powiedziały że 9 miesięcy ale je wyśmiałem. Mam nadzieję, że przed nowym rokiem się uda. Jadę tam w przyszłym tygodniu naciskać ;)

 

Zuzza,

a jak z Twoim podwykonawcą budowlanym ?? Poleciłabyś go ??

Jeśli tak poproszę namiar.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...