Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Jeśli chodzi o warunki zabudowy to są za to odpowiedzielne dwie Panie (oto ich tabliczka w urzędzie i nr pokoju):

http://img172.imageshack.us/img172/8026/wziztnazwiskawurzdzieta8.jpg

 

U mnie nie była to żadna z tych pań. Ale nazwiska nie pamiętam...

 

ps. Otrzymanie warunków zabudowy to dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugi proces. Jak się wyrobią w pół roku, to znaczy, że mieliście szczęście :-?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja miałem nieprzyjemność z drugą Panią:

 

Nie chciała przepisać warunków zabudowy na mnie, bo jej się daty ustaw pomyliły i twierdziła, że nie można bo zostały wydane przed wprowadzeniem takiej możliwości w prawie ... Zakrzyczała mnie i zanim się zorientowałem poszła na urlop. Straciłem przez to jakieś 2 miesiące.

 

Bezmyślnie przepisała, z opinii koleżanki "uzgodnić zjazd na drogę publiczną", mimo że nie graniczę z żadną drogą publiczną. Musiałem się przez to nieźle nagimnastykować, aby dostać pozwolenie na budowę.

 

Powodzenia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUps , idę tam w poniedziałek.Zobaczymy z jakim skutkiem.Składam wniosek o warunki zabudowy.

Słyszałam o tej drugiej, iż jest "dla ludzi"

Zastanaewiam się nad iloscią zużytej energii oraz wody w miesiącu>

Prtoszę o podpowidz ile wpisać.

 

Dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A jakiego typu i mocy masz ten ogrzewacz?

Bo przy -15st.C i dT=30st. (nie wnikając jakie masz ocieplenie i powierzchnię) to musisz mieć parę ładnych kW.

 

Ogrzewacz ma niby 4kW, ale jakoś w to nie wierzę. Grunt, że tak jest napisane w instrukcji (o ile dobrze pamiętam). Do tego dochodzi kominek 15kW - ale u mnie DGP nie dociera wszędzie... no i trzeba by palić od rana do wieczora co jest trudne jak się nie mieszka na budowie a w dzień pracuje...

 

u znajomego znajomych ca. 1 butla dziennie przy

-5st. (ale znowu zależy to od ocieplenia i powierzchni).

Hmm... to daje jakieś 1200-1400zł miesięcznie... :o

 

przez jakiś czas używałem nagrzewnicy gazowej (wiatrak+palnik) o mocy 15kW - trzebabyło co jakiś czas wyłaczać, bo robiło się nieznośnie gorąco. no i głośno, więc ekipa nie mogła spać w nocy gdy było to włączone - butla 11kg starczała na 2 doby po pół dnia pracy :)

co do napełniania, to znalazłem przy Wale Miedzeszyńskim stacje, gdzie można napełnić własną butle.

 

Czy ktoś z Was ma podłogi drewniane olejowane a nie lakierowane? Można obejrzeć? zastanawiam się nad plusami i minusami obu rozwiązań...

 

wystawił mnie do wiatru gość od układania kostki - możecie kogoś polecić?Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaka musi być minimalna szerokość drogi dojazdowej do działki by otrzymać warunki zabudowy, okolice Poprawnej Wawer

 

 

Facet ma udział w pasku szerokości 4,5 m który jest dojazdem, obok idzie drugi pasek o szerokości 4,5m , w sumie 9m szer, ale facet nie ma w drugim pasku udziału.

Chcąc wydzielić działkę i ją kupić pod budowę domu wystarczy, że kupię udział w jego akwałku drogi o szer 4,5 m , czy muszę dokupić udział w drugim pasku i mieć udział w obu paskach po których jest dojazd?

 

 

Jak to zrobić by można było podzielić działkę i ją kupić, i dostać warunki zabudowy.

 

 

Jak ktoś się orientuje to proszę o POMOC

pozdrowionka

 

Dzięki z góry za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaka musi być minimalna szerokość drogi dojazdowej do działki by otrzymać warunki zabudowy, okolice Poprawnej Wawer

 

 

Facet ma udział w pasku szerokości 4,5 m który jest dojazdem, obok idzie drugi pasek o szerokości 4,5m , w sumie 9m szer, ale facet nie ma w drugim pasku udziału.

Chcąc wydzielić działkę i ją kupić pod budowę domu wystarczy, że kupię udział w jego akwałku drogi o szer 4,5 m , czy muszę dokupić udział w drugim pasku i mieć udział w obu paskach po których jest dojazd?

 

 

Jak to zrobić by można było podzielić działkę i ją kupić, i dostać warunki zabudowy.

 

 

Jak ktoś się orientuje to proszę o POMOC

pozdrowionka

 

Dzięki z góry za podpowiedź

Może lepiej podpytaj w dziale "Prawo i pieniądze" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaka musi być minimalna szerokość drogi dojazdowej do działki by otrzymać warunki zabudowy, okolice Poprawnej Wawer

 

 

Facet ma udział w pasku szerokości 4,5 m który jest dojazdem, obok idzie drugi pasek o szerokości 4,5m , w sumie 9m szer, ale facet nie ma w drugim pasku udziału.

Chcąc wydzielić działkę i ją kupić pod budowę domu wystarczy, że kupię udział w jego akwałku drogi o szer 4,5 m , czy muszę dokupić udział w drugim pasku i mieć udział w obu paskach po których jest dojazd?

 

 

Jak to zrobić by można było podzielić działkę i ją kupić, i dostać warunki zabudowy.

 

 

Jak ktoś się orientuje to proszę o POMOC

pozdrowionka

 

Dzięki z góry za podpowiedź

 

Tak w zasadzie to zależy to od działki. Sprawdź czy w księdze wieczystej są np. wpisy o służebności na korzyć właściciela drugiego paska - jeśli tak prawdopodobnie w swoim akcie ta druga osoba świadczy służebność Tobi.

Ogólnie na drogę lokalną przyjmuje się 6m. Ja mam odcinane ze swojej działki 3 a sąsiedzi z naprzeciwka również 3 i tak składamy się na drogę.

Jeśli w planach masz w tym miejscu drągę bardziej publiczną to mogą to być uwarunkowania indywidualne, któe powinieneś sprawdzić w Urzędzie Gminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celina,

 

Ja mam drogę szerokości 5 m

 

Oprócz służebności, sprawdź w warunkach zabudowy (jeśli są wydane na tą działkę) lub w miejscowym planie zagospodarowania (jeśli jest a pewnie nie ma).

Jeśli nie ma ww. to sprawdź w ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym i ustawie o drogach publicznych (choć nie będzie to droga publiczna to ta ustawa może stanowić podstawę określenia jej kształtu).

Najlepiej pogadaj z Panią, która się zajmuje wydawaniem WZ na twoim terenie - bowiem w gminie Wawer wiele ogólnopolskich przepsiów się po prostu jakoś nie przyjęło ...

 

Możesz zajrzeć do projektu palnu (jeśli jest przygotowywany) ale nie ma to żadnej mocy prawnej puki go nie uchwalą

 

Grozi ci to, że dom będzie musiał być odsuniety do tej drogi o oklejne 5 m

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celina,

 

U mnie było wydzielone 3m na drogę i na przeciwko również 3m.

Ale słuzebność dotyczy tylko działek po mojej stronie czyli tylko w pasie 3m. Chyba tak zwykle to wygląda. To co jest na przeciwko nie powinno mieć znaczenia. Ważne, zeby te służebności dochodziły do drogi publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi, dla gośka57 też...

 

Nie ma służebności, nie ma planów zagospodarowania itp, widzę że wszystko zależy od Pani która wydaje WZ.

 

ale szanse na otrzymanie WZ są ?

 

Pozdrawiam wszystkich

No ba - oczywiście, że szanse na WZ są - same Panie mówią o 9, 10 miesiącach ;)

także spoko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja warunki zabudowy dostalem w przeciagu czterech miesiecy, mysle ze termin ok.

Teraz jednak mam problem z pozwoleniem na budowe.

Dzwonil do mnie Pan Ostaszewski i powiedzial ze nie moze podpisac mi pozwolenia bo buduje sie na dwoch dzialkach (dom przekracza granice jednej dzialki i wchodzi na druga ) i teraz musze zawiesic postepowanie, scalic dzialki i dopiero wznowic postepowanie w sprawie pozwolenia.

 

Wiem ze scalanie dzialek to totalna bzdura - ( rozmawialem z Naczelnikiem z mokotowa gdzie pracuje moj znajomy ), czy ktos z was ma moze podobny problem lub buduje sie rowniez na dwoch dzialkach niescalonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A samą sprawę załatwia zupełnie kto inny. Jeśli chodzi o warunki zabudowy to są za to odpowiedzielne dwie Panie (oto ich tabliczka w urzędzie i nr pokoju):

http://img172.imageshack.us/img172/8026/wziztnazwiskawurzdzieta8.jpg

 

Witam po przerwie! :D

My mielismy ta watpliwa przyjemnosc i trafilismy na pania Radlicka. Moj maz reaguje wysypka na samo nazwisko :lol: Udalo nam sie wyrwac wz po pol roku nachodzenia przez meza...nawet sie boje myslec jak to bedzie wygladalo z pozwoleniem na budowe :roll: - wlasnie - jak Wasze doswiadczeniaw tej kwestii - ile mniej wiecej sie czeka?

My jestesmy teraz na etapie oczekiwania na mapke od geodety - dzwonilam do jednego z polecanych tu panow, niestety mial terminy na koniec roku i zamowilam w biurze na Żegańskiej (przy nowym rondzie) - ma byc gotowa do polowy grudnia.

Przez dwa ostatnie dni mielismy stres, bo okazalo sie, ze jest "maly" problem z pradem budowlanym. Dzis cale szczescie sytuacja sie wyklarowala - sasiad poratuje :wink:

 

ps. Antolek - czy doszla do Ciebie wiadomosc z namiarami na architekta? Wyslalam Ci ja sto lat temu...my w koncu zrezygnowalismy z proj. indywidualnego i udalo nam sie znalezc nasz projekt. Ten architekt bedzie tylko adaptowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike

 

Co masz na mysli mowiac ze to kanal.

Jak to sie odbywa formalnie i ile moze kosztowac i trwac.

Wlasciwie to do wiosny jest jeszcze troche czasu i az tak bardzo mi sie nie spieszy tak wiec rozwazalem mysl zeby zrobic to co ode mnie gmina zada ale z drogiej strony jestem gotow isc na udry.

 

Jutro wybieram sie do naczelnika zeby mi pokazal podstawy prawne ktore mogly by mowic o tym ze nie moge sie budowac na dzialkach nie scalonych.

 

Ps. Czy ktos z was probowal przeforsowac w gminie pomysl przydomowej oczyszczalni sciekow?

Bardzo bym taka chcial zrobic ale wiem ze w tej gminie nie bedzie latwo

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olzy,

 

Jeżeli uchwalany jest plan miejscowy, to scalanie działek rozpoczyna się od ... wstrzymania postępowania na rok. To właśnie miałem na myśli mówiąc kanał.

O koszta i czas spytaj działającego lokalnie geodetę - wydaje mi się, że to oni pilotują takie sprawy. Z opowiadań wiem, że trwa to strasznie długo, mój krewny załatwiał przesunięcie płotka o 1 m przez 1,5 roku.

Polecam funkcję "szukaj" na pewno znajdziesz odpowiednią listę dyskusyjną.

 

POŚ jest raczej niemile widziany - w nowo uchwalanych planach miejscowych nie ma na nie miejsca (przynajmniej tak jest w lasach na Wiśniowej Górze, gdzie kanalizacja będzie najwcześniej w XIV RP).

Zwykle nie jest wpisywane do WZ ale może warto spróbować to uzyskać . Lokalni fachowcy - architekci, kierownicy budów i POŚowcy często radzą robić POŚ po partyzancku i udawać, że to szambo.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

Czy kto ma namiary na kogo kto chciałby sprzedać działkę, najlepiej bezporednio, bez udziału agencji nieruchomoci - pilnie poszukujemy do kupienia działki w Radoci, Zbójnej Górze, Wesołej o powierzchni od 3000m2 do 5000m2, koniecznie budowlana z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego i dopuszczajšca zabudowę bliniaczš. Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...