Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Dzieki Mike

 

Jutro jade mediowac w gminie - zobaczymy - moze uda mi sie cos wskurac jesli nie to bede kombinowal inaczej.

 

Co do Planu Zagospodarowania to nie ma go na pewno.

 

Podjade tez do geodezji pogadac jak to zalatwiac i ile to moze trwac.

 

Co do POŚ to niestety bardzo wiele osob ma podobne do ciebie zdanie - tez myslalem o tym ze jak sie nie zgodza to bede udawal ze go nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Olzy,

 

To że PZP nie ma to prawie pewne, ważne czy go aktualnie "uchwalają"!

U mnie to trwa prawie od 10 lat.

 

Pisałem o geodecie, a nie "geodezji". Prawie (to samo) robi wieką róznice.

 

Życzę powodzenia. Jeśli sondaże się sprawdzą, to może się coś zmieni w tej komisarycznie zarządzanej dzielnicy, komisarycznie zarządzanego miasta ...

 

Czytaj ustawy!

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike

 

Tak wiem ze pisales o geodecie ale jutro jade do tego naczelnika, zobaczymy moze uda sie zalatwic cos polubownie.

Udalo mi sie to juz z nim w przypadku WZ gdy na sile chcieli mi wpisac odleglosc 5m od granicy dzialki mimo ze z tej strony bedzie garaz i nie bedzie okien, po kilkunastu minutach mediacji zgodzil sie laskawie na 4m no ale nastepnego dnia jak sie uparlem zaakceptowali 3m - no wyobrazacie sobie co to targ jest.

 

W tym przypadku podejzewam ze jest podobnie wiec bede prubowal.

 

Planu nie uchwalaja to wiem na pewno.

 

Przy okazji wizyty wstapie tez do geodezji, zobaczymy z czym ten ich caly pomysl sie je.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja warunki zabudowy dostalem w przeciagu czterech miesiecy, mysle ze termin ok.

Teraz jednak mam problem z pozwoleniem na budowe.

Dzwonil do mnie Pan Ostaszewski i powiedzial ze nie moze podpisac mi pozwolenia bo buduje sie na dwoch dzialkach (dom przekracza granice jednej dzialki i wchodzi na druga ) i teraz musze zawiesic postepowanie, scalic dzialki i dopiero wznowic postepowanie w sprawie pozwolenia.

 

Wiem ze scalanie dzialek to totalna bzdura - ( rozmawialem z Naczelnikiem z mokotowa gdzie pracuje moj znajomy ), czy ktos z was ma moze podobny problem lub buduje sie rowniez na dwoch dzialkach niescalonych.

 

Olzy,

 

Przeczytałem już że załatwiłeś. No bo co to za bzdury z tym scalaniem? ja dostałem WZ na dwie dizałki obok siebie a następnie pozwolenie na budowę jednego domu na tych dwóch działkach. Wspomniany Pan to pdpisał i nie marudził. Marudziła za to że mój architekt to niechluj i jak nie poprawi kresek w projekcie tak jak on sobie życzy to nie podpisze...Wrrr jeszcze dzis mnie trzącha... Czekałem 7 miesiecy na wz i 3 lub 4 na PnB

... Nie poddawaj się bo to straszna klika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wykopać ponad 100 metrów rowu pod kabel zasilający budynek. Elektryk zaśpiewał sobie za to 20zł/metr (sama robota) co mnie lekko przeraziło.

 

Pomyślałem, że może lepszym pomysłem byłoby wypożyczenie minikoparki (najlepiej razem z operatorem :) ). Dowiadywałem się w firmach wypożyczających sprzęt budowlany - po pierwsze osobom fizycznym nie wypożyczają (ew. po wpłaceniu 10tys. kaucji), po drugie - i tak cały sprzęt jest na budowach wypożyczony przez duże firmy budowlane.

 

Ale może zna ktoś kogoś, kto taki sprzęt posiada? W przypadku wielkich koparek nie ma problemu (sam korzystałem), ale nie znam namiaru na nikogo z minikoparką (duża się nie nadaje - zniszczyłaby cały ogród siąsiadowi :-?).

 

pozdr.

PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wykopać ponad 100 metrów rowu pod kabel zasilający budynek. Elektryk zaśpiewał sobie za to 20zł/metr (sama robota) co mnie lekko przeraziło.

 

Pomyślałem, że może lepszym pomysłem byłoby wypożyczenie minikoparki (najlepiej razem z operatorem :) ). Dowiadywałem się w firmach wypożyczających sprzęt budowlany - po pierwsze osobom fizycznym nie wypożyczają (ew. po wpłaceniu 10tys. kaucji), po drugie - i tak cały sprzęt jest na budowach wypożyczony przez duże firmy budowlane.

 

Ale może zna ktoś kogoś, kto taki sprzęt posiada? W przypadku wielkich koparek nie ma problemu (sam korzystałem), ale nie znam namiaru na nikogo z minikoparką (duża się nie nadaje - zniszczyłaby cały ogród siąsiadowi :-?).

 

pozdr.

PO

 

http://www.stdnasilowski.pl mają 2 lub 3 takie kopareczki - u mnie robili co prawda przyłącze gazowe, ale roboty ziemne chyba też robią - warto spróbować.

 

pzdr.

 

PS. Ale mnie wkurza ta czcionka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy sie załatwić w tej gminie wz to jest cud ja składałem w styczniu ur. a dostałem je pod koniec sierpnia. po drodze mapek z geodezji wyciągałem ze 4 szt bo po 3-ech miesiącach pa pierwsza Pani mówiłą że jest już ona nie ważna. Ale naszczęcie to już za mną. Pozwolenie na budowę tech przeboje urzędnicy sami pogubili się w tych papierach aż wylądowałem u Pani naczelnik. Co czego oni wymagają to jest chore. A czas to drugi temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba walczyć o swoje, mi uzyskanie warunków zabudowy zajęło 10miesięcy! kilka razy byłem na audiencji u p. naczelnik

 

mam pytanie w kwestiach papierologii w urzędzie:

wreszcie mam projekt wewn. instalacji gazowej (już po uzgodnieniach w gazowni) oraz opinię kominiarza - to wystarczy do pozwolenia na budowę? gdzie to złożyć i ile średnio zajmuje uzyskanie zgody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba walczyć o swoje, mi uzyskanie warunków zabudowy zajęło 10miesięcy! kilka razy byłem na audiencji u p. naczelnik

 

mam pytanie w kwestiach papierologii w urzędzie:

wreszcie mam projekt wewn. instalacji gazowej (już po uzgodnieniach w gazowni) oraz opinię kominiarza - to wystarczy do pozwolenia na budowę? gdzie to złożyć i ile średnio zajmuje uzyskanie zgody?

 

mlk nie wiem czy dobrze pamietam ale ja dawałam jeszcze papiery wykonawcy, - uprawnienia ( tak jak z kierownikeim budowy)hmm, tylko czy składałam to z projktem czy przy odbiorze powykonawczym to muszę sprawdzić.

 

a nie dostałes rozspiski z gazowni, jakie papiery sa potrzebne? Ja w Józefowie dostałam wykaz dokumentów jakie musza byc zlożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba walczyć o swoje, mi uzyskanie warunków zabudowy zajęło 10miesięcy! kilka razy byłem na audiencji u p. naczelnik

 

mam pytanie w kwestiach papierologii w urzędzie:

wreszcie mam projekt wewn. instalacji gazowej (już po uzgodnieniach w gazowni) oraz opinię kominiarza - to wystarczy do pozwolenia na budowę? gdzie to złożyć i ile średnio zajmuje uzyskanie zgody?

 

mlk nie wiem czy dobrze pamietam ale ja dawałam jeszcze papiery wykonawcy, - uprawnienia ( tak jak z kierownikeim budowy)hmm, tylko czy składałam to z projktem czy przy odbiorze powykonawczym to muszę sprawdzić.

 

a nie dostałes rozspiski z gazowni, jakie papiery sa potrzebne? Ja w Józefowie dostałam wykaz dokumentów jakie musza byc zlożone.

dzięki Marta - zadzwonię do gazowni

 

mam jeszcze pytanie nt. lakierów do parkietu:

mam jakieś 95m2 parkietu dębowego - wykonawca proponuje capon a potem dwie warstwy:

- scala (chemiczny 2-składnikowy??), wg niego koszt to ok. 1300zl

albo

- bona (wodny 2-składnikowy?), koszt 2000zl

 

ile litrow 'powinni' zużyć na moją podłogę?

 

wykonawca twierdzi, że lakier chemiczny jest twardszy, a wodny elastyczniejszy (odpryski, upadki ciężkich przedmiotów, "praca drewna")

po tygodniu, maksymalnie 10dniach od lakierowania muszę się przeprowadzić - czy można po takim czasie jeśli użyję scali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...