Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

 

od wczoraj w ramach 'wykańczania' mamy internet w domu - jak wiadomo TPSA stara się olewać klientów jak tylko może, więc mam łącze radiowe z Radionet'u za mniejsze pieniądze niż neostrada (nie wspominając o tym że nie muszę płacić abo za stacjonarny telefon)

 

RILI? Kiedyś jak sprawdzałem radionet to wcale tanio nie było...

 

jak sie podpisze umowe na rok to placi sie 50zl miesiecznie za najmnijesza przeplywnosc (256kb lub 512kb, nie pamietam dokladnie) - mi wystarczy, bo nie planuje ogladac telewizji HD po necie

bez podpisania umowy na rok, cena wynosi 61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja mieszkam i wykańczam (zostało mi pełno pierdółek), nieśpisznie zresztą :wink:.

Ponieważ aktualnie jest "promocja" słonecznej platformy to ostatnio walczyłem z anteną satelitarną, drzewami zasłaniającymi dostęp do nieba (jak jest HB to brak Astry itd.) i na koniec z uszkodzonym konwerterem :evil:

 

A co do internetu, to na pierwszy rzut oka ten Radionet jakoś nie powala, ale muszę ten temat zagłębić.

pzdr.

zaraz 'słonko' zgaśnie

 

dla mnie Radionet jest jedynym sensownym rozwiazaniem - tanszy i o wieeeeeele szybszy i pelnieszy od GSM (tymczasowo mam blue connect - dużo więcej niż porażka), bo tpsa nie chce pociągnąć do mnie kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :D,

 

piszę z nieco nietypową prośbą.

Znaleźliśmy z żoną dom, który ktoś wybudował kilka lat temu właśnie dla nas. :)

Od sąsiadów wiemy, że dom jest na sprzedaż, właściciel wybudował go dla swojej córki, ale z jakiegoś powodu ona tam nie mieszka.

Dom jest położony tuż obok adresu Poprawna 72E.

Może ktoś z Was zna właściciela tego domu, a może sam właściciel przeczyta tę wiadomość...

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Wygląda na to, że po pół roku prób, nie dogadam się z tymi DEBILAMI z TPSA, może i lepiej bo jak nie będzie współpracy, to nie będzie kłopotów).

 

Napiszcie proszę, jak się wam sprawuje ten Radionet?

Jako alternatywę mogę mieć jeszcze Internet z Ery, Ideii lub Sferii.

Poradźcie, zielonemu co będzie dla mnie lepsze?

 

Chcę korzystać z głównie z poczty i dostępu do konta na firmowym serwerze, Po przeprowadzce zacznę pewnie zdalną pracę w domu, a więc będę ściągał i wysyłał "ciękie" pliki. Domek mam w międzyleskim lesie.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napiszcie proszę, jak się wam sprawuje ten Radionet?

 

tu pewnie MLK odpowie

 

Jako alternatywę mogę mieć jeszcze Internet z Ery, Ideii lub Sferii.

 

3 x WIELKIE NIE!!

 

do takiej pracy co wspominasz dobry byłby jednak kabel i ADSL z którejś z firm. Ale skoro nie ma możliwości rozejrzyj się za drogą radiową - nie tylko radionet obejmuje Ciebie zasięgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Wygląda na to, że po pół roku prób, nie dogadam się z tymi DEBILAMI z TPSA, może i lepiej bo jak nie będzie współpracy, to nie będzie kłopotów).

 

Napiszcie proszę, jak się wam sprawuje ten Radionet?

Jako alternatywę mogę mieć jeszcze Internet z Ery, Ideii lub Sferii.

Poradźcie, zielonemu co będzie dla mnie lepsze?

 

Chcę korzystać z głównie z poczty i dostępu do konta na firmowym serwerze, Po przeprowadzce zacznę pewnie zdalną pracę w domu, a więc będę ściągał i wysyłał "ciękie" pliki. Domek mam w międzyleskim lesie.

 

Pozdrawiam,

M.

tak jak pisal Lawy, zapomnił o Erze, Idei oraz Plusie, nie wiem jak działa Sferia

 

póki co to Radionet działa u mnie ok, ale uzywam dopiero 5dni

pogadaj z nimi: tel. 4247916 http://www.radionet.com.pl/

jeśli nie mają gdzieś w Twojej okolicy punktu rozsiewczego, to może założą taki u Ciebie (da się wtedy wynegocjować lepszą cenę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dawno mnie tu nie było, ale to przez wykończeniówkę. Ja jestem już prawie wykończona, trochę gorzej z domem :wink:

Ale do rzeczy, czy ktoś z Was mógłby dać jakieś namiary na człowieka/ekipę/firmę, która wykonałaby odwodnienie rynien (wkpoanie w ziemię, studzienki i drenaż)?

z góry dziękuję i pozdrawiam

gośka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Z projektem udam sie po formalne sprawy tj. pozwolenie na budowe, poniewaz inf. o warunkach zabudowy wydaje mi sie do pominiecia patrzac na sasiedztwo, ktore jest 2 dzialki obok, a i okolica jest juz dosc zabudowana.

Uda sie w ten sposob???

 

 

Witaj przyszły sąsiedzie!

 

Widzę, że na początku drogi budowlanej wszyscy są wielkimi optymistami.

Bez warunków nic nie zbudujesz, a na ich wydanie czeka się w tej chwili prawie pół roku. To powinien być pierwszy krok przed rozpoczęciem jakichkolwiek innych działań...

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakalos,

a złożyłeś już o warunki zabudowy ??

Ja właśnie odebrałem - przed świętami i trwało to 4,5 miesiąca przy dużych dodatkowych zabiegach.

Gdzie dokładnie mieści się Twoja działka ??

 

Pzdr

 

Witam,

 

planuję budowę domu w Wawrze w okolicach ul. Ligustrowej.

Zacząłem właśnie załatwiać formlaności i muszę przyznać, że trochę

mnie przeraziłeś :-? :-? 4,5 miesiąca :o :o

 

Możesz napisać na czym polegały dodatkowe zabiegi i właściwie z

czego wynika tak długi czas oczekiwania??

 

Pozdrawiam

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaneck,

 

4,5 miesiąca to super termin ;-) Z czego to wynika? Z niczego - tyle to musi trwać....

 

JA złozyłam wniosek o kolejne warunki zabudowy pod koniec października -bylismy parę dni temu w urzędzie i Pani powiedziała nam żeby dowiadywać się w lutym... Nic jeszcze nie zaczęła robic...

 

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaneck,

dodatkowe zabiegi to takie, żebyś z Panią z urzędu przeszedł na per Terenia ;) hahaha.

A z czego takie długie terminy ??

Z biurokracji - każdą sprawę załatwia się jako samodzielną - np. jeśli ustalają coś dla Twojej działki to tylko dla Twojej - więc jeśli Twój sąsiad złoży papiery to wszelkie formalnościa są załatwiane od początku.

Z genialnej wydajności pracy. Pani w pokoju wygląda jak przysypana papierami i załatwia jeszcze dodatkowe sprawy np. gminne. W trakcie załatwiania mojej miała jakąś pilną sprawę z Trasą Siekierkowską i przez 2 tygodnie w ogóle nie brała się za WZiZT.

Z ilości spraw - ja składałem wniosek 10 sierpnia, a mniej więcej w październiku załatwiane były sprawy z czerwca.

 

No i ogólnie tak jest.

 

Powodzenia i wytwałości..to to czego teraz potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...