Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nieśmiała propozycja-grupa WAWER


Recommended Posts

Witam,

szukam elektryka który może wykonać tymczasowe przyłącze budowlane. Najlepiej takiego co ma układy w lokalnym STOENie na Chrzanowskiego.

Ogólnie to potrzebuję przebrnięcia przez papierologię i wykonawstwa.

 

Polećcie dobrych fachowców, którzy robili dla was.

 

A może dodatkowo ktoś z was ma do sprzedania skrzynkę elektryczną budowlaną, bo np. się już zbudowała i przechodzi na zasilanie docelowe.

 

Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

wiem że jestem naiwny ale kobieta w urzędzie powiedziała mi,

że czeka się 2 miesiące więc podszedłem do sprawy bez stresu :(

 

A jak to wygląda od strony przepisów, przecież oni mają określony

czas na wydanie decyzji??

 

Spróbuję poszukać jakiś kontaktów, może uda się przyspieszyć sprawę 8)

 

Pozdrawiam

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wiem że jestem naiwny ale kobieta w urzędzie powiedziała mi,

że czeka się 2 miesiące więc podszedłem do sprawy bez stresu :(

 

A jak to wygląda od strony przepisów, przecież oni mają określony

czas na wydanie decyzji??

 

Spróbuję poszukać jakiś kontaktów, może uda się przyspieszyć sprawę 8)

 

Pozdrawiam

 

Y

 

Jeśli chodzi o warunki zabudowy to nie ma określonego czasu na wydanie decyzji. Te 2 miesiące to pewnie Ci powiedziała Pańcia w okienku. Jak składałem swój wniosek to też mi tak powiedziała, ale zastrzegła, że jest dużo złożonych wniosków i może trwać nawet 4 miesiące. Jak widać trwało dłużej.

 

Jedyne terminy jakie ich obowiązują, to są terminy wydania Pozwolenia na Budowę tj. 1 miesiąc a w sprawach szczególonie trudnych nie dłużej niż 2. Najczęściej wszystkie są szczególnie trudne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zastanawiam się jeszcze nad jednym, a mianowicie rozpoczęciem

bez papierów :wink: Myślę, że w mojej okolicy nie powinno być żadnych kwiatków, chyba że któryś z sąsiadów mnie podkabluje :-?

 

Przynajmniej mógłbym zrobić fundament i konstrukcję stalową, co w przypadku mojego domu byłoby już i tak dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zastanawiam się jeszcze nad jednym, a mianowicie rozpoczęciem

bez papierów :wink: Myślę, że w mojej okolicy nie powinno być żadnych kwiatków, chyba że któryś z sąsiadów mnie podkabluje :-?

 

Przynajmniej mógłbym zrobić fundament i konstrukcję stalową, co w przypadku mojego domu byłoby już i tak dużo...

 

Bez WZiZT, żaden projektant nie zrobi Ci adaptacji projektu z planem zagospodarowania działki - to rzecz pierwsza.

 

Poza tym możesz zapomnieć o jakimkolwiek KieBudzie, chyba, że masz znajomego, który Cię wspomoże w tej kwestii.

 

A trzecia sprawa to taka, że jakie masz gwarancje, że warunki zabudowy dostaniesz takie jakie odpowiadają Twojemu projektowi i działce. W mojej okolicy powierzchnia zabudowy to ok. 0,21. Ja mam przyznane 0,25.

 

Z pow. zabudowy 0,21 bym był na granicy. Wystarczy przy odbiorze upierdliwy inspektor i leżysz ;)

 

Nie wiem w jakiej okolicy budujesz, ale dowiedz się jakie powierzchnie zabudowy mają sąsiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam elektryka który może wykonać tymczasowe przyłącze budowlane. Najlepiej takiego co ma układy w lokalnym STOENie na Chrzanowskiego.

Ogólnie to potrzebuję przebrnięcia przez papierologię i wykonawstwa.

 

Polećcie dobrych fachowców, którzy robili dla was.

 

A może dodatkowo ktoś z was ma do sprzedania skrzynkę elektryczną budowlaną, bo np. się już zbudowała i przechodzi na zasilanie docelowe.

 

Dzięki z góry :)

 

czesc

byłem całkiem zadowolony z mojego elektryka (jak na przedstawiciela tej profesji to jest bardzo rzeczowy i konkretny): p. Radek 605 068 007 - jest z Otwocka ale ma kolegów na Chrzanowskiego i wszystko załatwia

znajomi korzystali z innego: p. Jacek 603 913974, podejrzewam że może być tańszy, ale wymagać więcej cierpliwości...

 

pogadaj z obydwoma, to będziesz miał porównanie (możesz się powołać na Marcina z Miedzeszyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zastanawiam się jeszcze nad jednym, a mianowicie rozpoczęciem

bez papierów :wink: Myślę, że w mojej okolicy nie powinno być żadnych kwiatków, chyba że któryś z sąsiadów mnie podkabluje :-?

 

Przynajmniej mógłbym zrobić fundament i konstrukcję stalową, co w przypadku mojego domu byłoby już i tak dużo...

 

Bez WZiZT, żaden projektant nie zrobi Ci adaptacji projektu z planem zagospodarowania działki - to rzecz pierwsza.

 

Poza tym możesz zapomnieć o jakimkolwiek KieBudzie, chyba, że masz znajomego, który Cię wspomoże w tej kwestii.

 

A trzecia sprawa to taka, że jakie masz gwarancje, że warunki zabudowy dostaniesz takie jakie odpowiadają Twojemu projektowi i działce. W mojej okolicy powierzchnia zabudowy to ok. 0,21. Ja mam przyznane 0,25.

 

Z pow. zabudowy 0,21 bym był na granicy. Wystarczy przy odbiorze upierdliwy inspektor i leżysz ;)

 

Nie wiem w jakiej okolicy budujesz, ale dowiedz się jakie powierzchnie zabudowy mają sąsiedzi.

 

kurcze przeraża mnie to bo chciałem zacząć w maju budowę :(

 

mój znajomy kończy budowę w Aleksandrowie (okolice Nieporętu)

czekał na warunki ok. 3 tygodnie :o :o

 

Pozdrawiam

 

Y

 

Ps. a może jest ktoś, kto w jakiś "cudowny sposób" przyspieszył wydanie

decyzji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze przeraża mnie to bo chciałem zacząć w maju budowę :(

 

mój znajomy kończy budowę w Aleksandrowie (okolice Nieporętu)

czekał na warunki ok. 3 tygodnie :o :o

 

Pozdrawiam

 

Coś obawiam się, że Twój znajomy pomylił warunki z pozwoleniem na budowę.

Nie żebym był złośliwy, ale na mój gust nie zaczeniesz w maju. Ja skladałem wniosek w grudniu, budowę mogłem rozpocząć dopiero pod koniec sierpnia. Fakt, że u mnie doszła kwestia wycięcia drzew, która jakieś 3 tygodnie zabrała, ale na maj i tak bym się nie nastawiał.

Jak złożysz papiery teraz, to moje szacunki są takie:

- warunki zabudowy: czerwiec

- pozwolenie na budowę + uprawomocnienie: lipiec (okres urlopowy i pewnie sąsiedzi nie będą odbierać wniosków)

- faktyczne rozpoczęcie prac: początek sierpnia (powiadomienie inspektoratu tydzień przed rozpoczęciem, ale po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś obawiam się, że Twój znajomy pomylił warunki z pozwoleniem na budowę.

Nie żebym był złośliwy, ale na mój gust nie zaczeniesz w maju. Ja skladałem wniosek w grudniu, budowę mogłem rozpocząć dopiero pod koniec sierpnia. Fakt, że u mnie doszła kwestia wycięcia drzew, która jakieś 3 tygodnie zabrała, ale na maj i tak bym się nie nastawiał.

Jak złożysz papiery teraz, to moje szacunki są takie:

- warunki zabudowy: czerwiec

- pozwolenie na budowę + uprawomocnienie: lipiec (okres urlopowy i pewnie sąsiedzi nie będą odbierać wniosków)

- faktyczne rozpoczęcie prac: początek sierpnia (powiadomienie inspektoratu tydzień przed rozpoczęciem, ale po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia itp.)

 

A nasz urząd jeszcze uznaje sąsiadów za strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze przeraża mnie to bo chciałem zacząć w maju budowę :(

 

mój znajomy kończy budowę w Aleksandrowie (okolice Nieporętu)

czekał na warunki ok. 3 tygodnie :o :o

 

Pozdrawiam

 

Coś obawiam się, że Twój znajomy pomylił warunki z pozwoleniem na budowę.

Nie żebym był złośliwy, ale na mój gust nie zaczeniesz w maju. Ja skladałem wniosek w grudniu, budowę mogłem rozpocząć dopiero pod koniec sierpnia. Fakt, że u mnie doszła kwestia wycięcia drzew, która jakieś 3 tygodnie zabrała, ale na maj i tak bym się nie nastawiał.

Jak złożysz papiery teraz, to moje szacunki są takie:

- warunki zabudowy: czerwiec

- pozwolenie na budowę + uprawomocnienie: lipiec (okres urlopowy i pewnie sąsiedzi nie będą odbierać wniosków)

- faktyczne rozpoczęcie prac: początek sierpnia (powiadomienie inspektoratu tydzień przed rozpoczęciem, ale po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia itp.)

 

... no właśnie mówił o warunkach zabudowy, a także o bardzo dobrej pracy

tamtejszego urzędu. Może wynika to z mniejszej iliości wniosków :-?

 

masz rację, pogodziłem się że to potrwa, ale cały czas szukam jakiegoś

kontaktu w urzędzie, żeby sprawę nieco przyspieszyć.

 

Komuś z was się udało?? Poproszę o info na priv :wink:

 

Pozdrawiam

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nasz urząd jeszcze uznaje sąsiadów za strony?

 

Jak ja załatwiałem, to tak, ale było to w 2005 r. Jak jest teraz to nie wiem. Jeśli nie to przynajmniej jeden kłopot z głowy. Ale i tak rokowań nie zmieniam - moim zdaniem maj nie jest realny.

 

Teraz już przy PNB nie. Przy warunkach zabudowy i owszem informują wszystkich, że będziesz miał zamiar coś takiego zbudować. A PnB to wiadomo, że jest tego konsekwencją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna wymusic/poprosic o odśnieżenie ulicy?

 

moja uliczka nie jest oczywiscie nie zasluguje na pierwszą kolejność odśnieżania, ale dziś już te najważniejsze drogi są w dobrym stanie, więc mogliby przetrzeć także te mniejsze (pod tym względem w Józefowie było o wiele lepiej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mozna wymusic/poprosic o odśnieżenie ulicy?

 

moja uliczka nie jest oczywiscie nie zasluguje na pierwszą kolejność odśnieżania, ale dziś już te najważniejsze drogi są w dobrym stanie, więc mogliby przetrzeć także te mniejsze (pod tym względem w Józefowie było o wiele lepiej...)

 

Patrząc na to jak w Wawrze traktują odśnieżanie to (obym nie wykrakał) chyba czeka Cię sławetne - "....siły przyrody w służbie człowieka...." :) :lol:

Czyli czekanie na odwilż ;) :lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ niektórzy już zaczynają wypełniać PITy zachęcam do przekazania 1% na walkę z przemocą w szkole organizacji pozarządowej zamiast Romanowi G.

 

1% dla Stowarzyszenia "Bliżej dziecka" http://www.przemocwszkole.org.pl

 

Od 10 lat zajmujemy się problemem przemocy rówieśniczej w szkole.

Organizujemy Treningi Pewności Siebie dla dzieci-ofiar przemocy.

Pracujemy z agresywną młodzieżą. Pomagamy tworzyć "bezpieczne szkoły".

 

W tym roku znów uczestniczymy w Akcji "1% dla mojej organizacji" organizowanej przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła".

W ramach Akcji mogą Państwo przeznaczyć 1% swojego podatku na dofinansowanie naszej działalności.

 

Pomóż nam wspierać innych!

 

Zasady dokonywania wpłat:

 

Po wyliczeniu całego podatku, jaki za 2006 rok powinniśmy zapłacić do Urzędu Skarbowego, obliczamy 1% tej kwoty.

Odliczenia możemy dokonać nawet wtedy, gdy spodziewamy się zwrotu "nadpłaty". Chodzi o cały podatek należny, zawierający zaliczki, które już zapłaciliśmy lub zrobił to nasz pracodawca.

 

KROK 1: w formularzu PIT (PIT -36 lub PIT-37) w części zatytułowanej "Obliczenia zobowiązania podatkowego" znajdujemy rubrykę "Kwota zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego" (dla PIT-36 jest to pozycja nr 179, dla PIT-37 jest to pozycja 111). Tutaj wpisuje się kwotę obliczonego 1%.

 

KROK 2: podatnik wpłaca wysokość obliczonego i wpisanego w PIT "1%", na konto Stowarzyszenia "Przyjazna Szkoła".

Na dowodzie wpłaty należy wpisać:

Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła", ul. Chopina 2c, 41-400 Mysłowice.

Wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego na podst. art.27 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Numer konta 59 1320 0022 0112 2224 2000 0085 Imię i nazwisko oraz adres wpłacającego podatnika Kwotę dokonanej wpłaty Przypominamy, że rozliczenia podatku za 2006 rok oraz wpłaty 1% należy dokonać do 30 kwietnia 2007 roku.

Należy zachować dowód wpłaty.

 

KROK 3: podatnik wysyła formularz PIT do Urzędu Skarbowego i ewentualnie, (jeżeli ma "nadpłatę") oczekuje na zwrot pieniędzy.

 

Pieniądze zostaną przekazane Stowarzyszeniu "Bliżej Dziecka", które posiada indywidualne konto w Organizacji Pożytku Publicznego "Przyjazna Szkoła".

Pieniądze zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom-ofiarom przemocy rówieśniczej.

 

Serdecznie dziękujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Sąsiedzi!

 

coś czuję, że sie tu zadomowię!

 

Kupujemy działkę w Radości i zaczynamy drogę przez mękę, czyli drogę Żegańską :wink:

w przyszłym tygodniu składamy o WZ, nasza 'rejonowa' to pani R.

Pytam Was, doświadczonych w bojach Wawrzan/Wawerczyków/Wawersów :wink: , z przymrużeniem oka: czy pani R. woli czekoladki nadziewane czy raczej ciastka, czy perfumy o nucie kwiatowej czy raczej piżmo :wink: ??? Wiecie? Pomóżcie!

Czytając wszystkie Wasze posty o biurokracji jestem przerażona!

 

Yaneck - może zewrzemy szyki i zastosujemy frontalny zmasowany atak!!!musi być jakaś możliwość przyspieszenia WZ! nie chcę być bezdomna przez następne 2 lata...

Gdybyście mieli jakieś rady/sugestie, jak przyspieszyć ten żenujący proces, bardzo o nie proszę.

I pozdrawiam słonecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...