Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miko to mówisz jak mój mąż....a telegram ...taki piękny na pamiątkę wiesz...kwiaty zamówię jutro rano i odbiorę po południu....trochę mi głupio bo nawet o tych ludziach nic nie wiem......ale idziemy bo bardzo prosili.

 

telegram?...nie wiem może mówimy o tym samym.....

mi telegram kojarzy sie z.... lepiej nie mówie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas nie ma takiego problemu z ulotkami....ale i tak bym nie wzieła nikogo z takiej ulotki.Wole poprzez polecenie brac, bardziej sprawdzona osoba. A elektrycy robia wszystko- nawet alarm.

 

 

A co do prezentu....tez uwazam,ze wystarcza kwiaty i cos drobnego.Wiem, jak my zapraszalismy znajomych na poprawiny, nie stac nas było na zaproszenie na wesele- to tylko kwiaty przyniesli, jedni jakis obrusik.Potraktuj to, jakbyscie szli na imieniny, nic zobowiązującego. :D

 

 

 

Mam pytanie do wszystkich, ktorzy zaczeli budowe teraz...

Jak to jest z tym przezimowaniem budynku??Bierzemy duuzy kredyt (prawie juz zreszta jest na koncie), a wszyscy mowia,ze powinnismy wykanczac na wiosne, teraz okna, tynki, wylewki i CO, wode.

Jak my bedziemy tyle czekac, to z torbami pojdziemy. Czy jest ktos, kto bedzie wykaczał dom od razu i nie czekał do wiosny??

 

ile ewentualnie powinien schnąć zanim zakładalibyśmy płytki, parkiet i malowali??Nie wiem,co robic!!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie do wszystkich, ktorzy zaczeli budowe teraz...

Jak to jest z tym przezimowaniem budynku??Bierzemy duuzy kredyt (prawie juz zreszta jest na koncie), a wszyscy mowia,ze powinnismy wykanczac na wiosne, teraz okna, tynki, wylewki i CO, wode.

Jak my bedziemy tyle czekac, to z torbami pojdziemy. Czy jest ktos, kto bedzie wykaczał dom od razu i nie czekał do wiosny??

 

ile ewentualnie powinien schnąć zanim zakładalibyśmy płytki, parkiet i malowali??Nie wiem,co robic!!! :-?

 

Dagi te przezimowania budynku były dobre za dawnych czasów a nie teraz w dobie kredytu i tak szybkim wzroście materiału. Można ewentualnie zaczekać z zewn ociepleniem budynku do przyszłego roku tak , żeby z murów wyszła wilgoć...tak my robimy..i wykańczamy się w tym roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie do wszystkich, ktorzy zaczeli budowe teraz...

Jak to jest z tym przezimowaniem budynku??Bierzemy duuzy kredyt (prawie juz zreszta jest na koncie), a wszyscy mowia,ze powinnismy wykanczac na wiosne, teraz okna, tynki, wylewki i CO, wode.

Jak my bedziemy tyle czekac, to z torbami pojdziemy. Czy jest ktos, kto bedzie wykaczał dom od razu i nie czekał do wiosny??

 

ile ewentualnie powinien schnąć zanim zakładalibyśmy płytki, parkiet i malowali??Nie wiem,co robic!!! :-?

 

Dagi te przezimowania budynku były dobre za dawnych czasów a nie teraz w dobie kredytu i tak szybkim wzroście materiału. Można ewentualnie zaczekać z zewn ociepleniem budynku do przyszłego roku tak , żeby z murów wyszła wilgoć...tak my robimy..i wykańczamy się w tym roku :D

Ja reż robię wszystko :o miałam ten sam dylemat, fachowiec powiedział czy widziałam kiedyś domy budowane na szeroka skalę które "zimują" , to tylko obiegowa opinia inwestorów budujących systemem gospodarczym :D jedna podstawowa zasada :o beton ma być betonem, zaprawa zaprawą a materiał na ściany dobry a nie robiony na podwórku :o ot i cała filozofia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle,ze mozna konczyc...ale jak bedzie grzyb kiedys???

Sa rozne szkoły....a jak reszta???

 

A drugie pytanko.Co robi sie najpier- CO, czy tynki???

Myslałam o tynkach gipsowych- i to powaznie, koszt 25zł/m2, ale wszyscy odradzaja. znalazłam tynkarzy z tradycyjnum tynkiem, tj zółty piasek i chcą 11zł/m2 plus materiał.Ale potem trzeba jeszcze cos zrobic ze sciana,zeby mozna było malowac a gipsowy jest od razu pod malownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle,ze mozna konczyc...ale jak bedzie grzyb kiedys???

Sa rozne szkoły....a jak reszta???

 

A drugie pytanko.Co robi sie najpier- CO, czy tynki???

Myslałam o tynkach gipsowych- i to powaznie, koszt 25zł/m2, ale wszyscy odradzaja. znalazłam tynkarzy z tradycyjnum tynkiem, tj zółty piasek i chcą 11zł/m2 plus materiał.Ale potem trzeba jeszcze cos zrobic ze sciana,zeby mozna było malowac a gipsowy jest od razu pod malownie

 

my będziemy mieć tradycyjny 26 zł z materiałem ale tynk będzie tak wyprowadzony, że będzie można potem pomalować go,

gipsowy jest gładki .... ale też nam go odradzali :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie do wszystkich, ktorzy zaczeli budowe teraz...

Jak to jest z tym przezimowaniem budynku??Bierzemy duuzy kredyt (prawie juz zreszta jest na koncie), a wszyscy mowia,ze powinnismy wykanczac na wiosne, teraz okna, tynki, wylewki i CO, wode.

Jak my bedziemy tyle czekac, to z torbami pojdziemy. Czy jest ktos, kto bedzie wykaczał dom od razu i nie czekał do wiosny??

 

ile ewentualnie powinien schnąć zanim zakładalibyśmy płytki, parkiet i malowali??Nie wiem,co robic!!! :-?

 

Dagi te przezimowania budynku były dobre za dawnych czasów a nie teraz w dobie kredytu i tak szybkim wzroście materiału. Można ewentualnie zaczekać z zewn ociepleniem budynku do przyszłego roku tak , żeby z murów wyszła wilgoć...tak my robimy..i wykańczamy się w tym roku :D

Ja reż robię wszystko :o miałam ten sam dylemat, fachowiec powiedział czy widziałam kiedyś domy budowane na szeroka skalę które "zimują" , to tylko obiegowa opinia inwestorów budujących systemem gospodarczym :D jedna podstawowa zasada :o beton ma być betonem, zaprawa zaprawą a materiał na ściany dobry a nie robiony na podwórku :o ot i cała filozofia

 

 

 

 

mam pytanko do Ciebie.Oglądałam twoj domek.Jestes w stanie powiedziec mi, jaki masz kąt nachylenia dachu??I ile jest cegieł na gorze zanim zostały połozone krokwie?? oglądałam poddasze i jest w sam raz, a patrze u mnie na ten kawałek dachu, ktory zrobili(do rozbiorki) i mam wrazenie,ze jakis jest zły i bede miała nisko na gorze. mamy 3 cegły na gorze a kąt 45stopni.Czy to nie za mało?? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie do wszystkich, ktorzy zaczeli budowe teraz...

Jak to jest z tym przezimowaniem budynku??Bierzemy duuzy kredyt (prawie juz zreszta jest na koncie), a wszyscy mowia,ze powinnismy wykanczac na wiosne, teraz okna, tynki, wylewki i CO, wode.

Jak my bedziemy tyle czekac, to z torbami pojdziemy. Czy jest ktos, kto bedzie wykaczał dom od razu i nie czekał do wiosny??

 

ile ewentualnie powinien schnąć zanim zakładalibyśmy płytki, parkiet i malowali??Nie wiem,co robic!!! :-?

 

Dagi te przezimowania budynku były dobre za dawnych czasów a nie teraz w dobie kredytu i tak szybkim wzroście materiału. Można ewentualnie zaczekać z zewn ociepleniem budynku do przyszłego roku tak , żeby z murów wyszła wilgoć...tak my robimy..i wykańczamy się w tym roku :D

Ja reż robię wszystko :o miałam ten sam dylemat, fachowiec powiedział czy widziałam kiedyś domy budowane na szeroka skalę które "zimują" , to tylko obiegowa opinia inwestorów budujących systemem gospodarczym :D jedna podstawowa zasada :o beton ma być betonem, zaprawa zaprawą a materiał na ściany dobry a nie robiony na podwórku :o ot i cała filozofia

 

 

 

 

mam pytanko do Ciebie.Oglądałam twoj domek.Jestes w stanie powiedziec mi, jaki masz kąt nachylenia dachu??I ile jest cegieł na gorze zanim zostały połozone krokwie?? oglądałam poddasze i jest w sam raz, a patrze u mnie na ten kawałek dachu, ktory zrobili(do rozbiorki) i mam wrazenie,ze jakis jest zły i bede miała nisko na gorze. mamy 3 cegły na gorze a kąt 45stopni.Czy to nie za mało?? :-?

 

pytasz iwozelkę? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zimowaniem to nie o ewentualną wilgoć chyba chodzi lecz o rysy na ścianach

Wybaczcie ale nie jestem tak optymistycznie nastawiona - jeśli stawiamy na płycie betonowej to może nie -ale jeśli tradycyjnie to obsiadanie budynku w gruncie następuje, co prawda ryzyko takich rysunków na ścianach jest w każdym domu i starym też.

Widmo kredytowego i cenowego galopu sprawia że stając przed takim wyborem również zdecydowałabym się na szybkie wykańczanie - ale zawsze warto mieć świadomość ewentyalnych minusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zimowaniem to nie o ewentualną wilgoć chyba chodzi lecz o rysy na ścianach

Wybaczcie ale nie jestem tak optymistycznie nastawiona - jeśli stawiamy na płycie betonowej to może nie -ale jeśli tradycyjnie to obsiadanie budynku w gruncie następuje, co prawda ryzyko takich rysunków na ścianach jest w każdym domu i starym też.

Widmo kredytowego i cenowego galopu sprawia że stając przed takim wyborem również zdecydowałabym się na szybkie wykańczanie - ale zawsze warto mieć świadomość ewentyalnych minusów

 

Maemi ale ja napisałam, że z tym przezimowaniem to przeżytek i można się wykańczać od razu..oczywiście z umiarem pewnym a ewentualnie można poczekać z ociepleniem (jeśli ocieplamy się styropianem...bo jeśli wełną to niekoniecznie) bo tworzymy taki termos i wilgoć, która jest w pustakach...nie wyjdzie na zewn i możemy mieć grzyba - chioć oczywiście niekoniecznie 8) .

My z kolei fundamenty i chudziaka mieliśmy od pół roku zanim zaczęliśmy stawiać ściany a jak widzę, że ludzie wylewają chudziaka a po paru dniach już idą ze ścianami w górę to trochę mnie przeraża to i rzeczywiście pęknięcia potem mogą się pojawić ...albo strop i za trzy dni dalej i więźba i....no nie wiem.... jak uważacie to jest ok?

Wydaje mi się, że zachowanie pewnych przerw jest mimo wszystko ważne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas od razu robili sciany..bo mowili,ze jak nie ma piwnicy to nie trzeba czekac tyle.Ale juz strop jak zalali to 28 dni, przepisowo.I podlewaliśmy strop codziennie :D

 

a dzisiaj zaczeli robic dach.Na razie wiedziałam,ze nie przesunęli tych słupow..ale moze zrobia to pozniej...w koncu wiedza,ze o to chodzi :-?

 

Wczoraj mielismy spotkanie z drugim juz osobnikiem od Co..i tez nam nie przypasił,ale mamy namiar na kolejnego. We srode mąż bierze wolne i jedziemy na zakupy- okna zamawiamy, baterie i wszystko do Wc, bo mamy uklad i musimy wczesniej zamowic,zeby było duuuuuzo taniej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...