Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa planująca budowę w 2007


Recommended Posts

MaEmi dzięki za odpowiedź. Jeszcze siezastanaiwamy z tym ociepleniem, możei zrobimy sami. Murarze krzykneli nam 25 zł za metr, 80m2, to wychodzi 2 tys.!!!! Dosyć drogo. Znowu znajomy znajomych powiedział że zrobił by nam to za 15 zł za metr kwadratowy, jeszcze jutro jesteśmy umówieni z jedna ekipą. Zobaczymy co nam powiedzą.Ale to co Ty napisałaś to sobie wydrukuje i jeszcze raz przetrawię, może bedziemy też sami potrafili to zrobić :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W galerii sa zdjecia jak wyglądają takie słupy w scianie( link jest w dzienniku).

a co do ocieplenia- nam zrobili w cenie budowy.Podobno wlicza sie to do robicizny jako fundamenty.. :D

 

wchodza zaraz poczatkiem sierpnia.

 

A dzisiaj zalali nam schody..alez miałam przejscia.Mąż zamowił 3 kubiki na schody.Akurat byłam na budowie .Podjechałm Pan zukiem z otwartym tyłem i mowi,ze przywiozł beton.Ja oczy w słup.Byłam pewna,ze ma byc w gruszce.Zaraz dzwonie do meza, on do firmy i cofnęlismy faceta. A na tym betonie juz kozuch był.jak mieli go lac na schody o takiej konstrukcji?! :evil: Co za osły!!!Mysleli,ze pozbeda sie byle jakiego betonu...Dobrze ze robotnicy byli....

 

I mamy juz na gorze prawie wszystkie scianki.Problemem jest to,ze braknie nam kilkanascie cegieł, mimo,ze kupilismy wiecej o pare metrow...Czekam na info ile musze dokupic.

Jutro elektryk przychodzi konczyc dół, zeby w piatek- sobote zacząć tynkowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tynkach??dachowka na dachu??Alez macie tempo.....

 

U nas zaczynają tynkowac, brakło tym razem cegly na kominy, wiec jest chwilka przerwy w murowaniu...a pod koniec tygodnia szef firmy przychodzi kłasc dachowke :D

We srode zakladją brame garazowa, a w piątek koncza elektrycy gore robic.

 

To plan na ten tydzien. A jaki u was??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan powykonawczy na moim placu boju na dzień 16.07.2007 godz 22:

- ściany nośne parteru - w kąplecie

- chudziak - w kąplecie

- kominy parteru - w kąplecie

- ściany dzałowe parteru - wszystkie poza 2 - które utrudniałyby komunikacje majstrom (wersja mojego męża - że flaszkę postawiłam majstrom i mam co chciałam)

- belki stropowe wniesione na strop w 90%

- zalne słupy na ganku i zaszalowany wieniec nad gankiem

- pustaki terriva stoją na chudziaku i czekają na dziś

- więźba pocięta i ułożona suszy się i czeka na cieślę

Coby tu nie słodzić za bardzo - to jestem zadowolona z postępu prac i pracy mojej ekipy. Wiedziałam to już gdy ich zgadzałam - solidni ale adekwatnie do tego się cenią. Na budowie nie robią zbędnego bałaganu i oszczędzają gwoździe i inne mienie właścicieli. Nie ma problemu z kasą - za tydzień pracy majster kasuje 2 tyś a reszta do zapłacenia po zakończeniu budowy. Ruszają z pracą od 6 rano, kończą o 19 -codziennie, a jeśli mieliby nie przyjść uprzedzają. Mają już zarezerwowany prawie cały 2008 rok - pomimo że majster krzyczy że on już idzie na emeryturę. Także mogę z całą odpowidzialnością ich polecań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj urlop.....chciałoby sie.

Ja dzisiaj zbuntowałam sie i ...pojechalam na całą godzine na basen.A co :lol: !!!!!!!!!!!!!Mam dosyc warowania przy telefonie, spedzania godzin w samochodzie bez klimy w 35 stopniach, jedzenia obiadu w barach!!!!Dziasiaj miałam dzien dla siebie, tj godzine.

 

A na budowie- elektrycy wkroczyli i jutro konczą gore. Budowlancy jutro koncza tynkowac doł, brama garazowa zamontowana....wszystko sie układa. A od poniedzialku- dachoweczka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co to urlop? ;) U mnie w tym roku to słowo zniknęło ze słownika :D

 

trzeba miec taka prace aby moc i zarobic i odpoczac. ja ostatnie 3 dni spedzilem oczywiscie sluzbowo w pensjonacie na podhalu. sauna, basen, tenis, zakupy na slowacji, wycieczki samochodowo-objazdowe w gory no i w sumie z 3 godziny pracy + 16 godzin jazdy

 

dzis bylem na budowie a tu juz wiekszosc wiezby na swoim miejscu + ocieplona wieksza czesc piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Słowacja, Taterki..mam jakąs godzine od siebie a z mojego balkoniku w nowym domku w oddali widac Tatry polskie....

 

Plaujemy z mężem pojechac do rodzinki w sierpniu do poznania a z tamtąd nad morze na 2 dni, bo wstyd sie przyznac, ale polskiego morza nie widziałam....I chyba plan wypali, bo prace ogrodzeniowe, ktore miały zacząć sie 1 sierpnia zostaną przesunęte...kolega, ktory sie zdeklarowal- nie moze jednak..i zostalismy na etapie poszukiwania :-?

 

 

A u nas budowa idzie szybko..dzisiaj 4 osoby na dole tynkowały, a na gorze elektrycy konczyli swoja prace. Okazało sie,ze chcą o 100zł wiecej, ze niby tak sie z nimi umawialismy...a najlepiej, jakbysmy im dodali troche wiecej jeszcze... :o

 

Jutro spotkanie z szefem budowy- pewnie w poniedziałek rusza z dachowką :D

Odebralam dzisiaj probke elewacji- no jest super...waniliowa wpadająca w brzoskwiniowy.Pasuje do antracytu jak nic....I zamowiłam drzwi do kotłowni zewnetrze- termin oczekiwania miesiąc...

Plan na przyszły tydzien.

Od poniedziałku-

* Woda, CO i kanalizacja od 15.00(pewnie do 14 dni roboty)

* tynkowanie gory i dokonczenie kominow.

* dachowka

A teraz własnie odebrałam Baterie do całego domu firmy Deante....no nie powiem..sa.....super!!!! :p

 

 

 

a co do samej istoty budowania....jestem nie samotna, ale buduje raczej sama....Mąż pracuje po 10-11 godzin, nie ma na nic czasu..a ja mam obecnie wakacje....wiec...jestem samotna budująca :-? A mąż buduje przez telefon i tez mu dobrze to idzie.... :lol: A wieczorem jak ma siłe sprawdza moje wypracowane efekty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...