Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja obdarze WN kredytem zaufania .

Wierze ze on , bez ogladania sie na porazke USA , stworzy nasze polskie - narodowe kody budownictwa szkieletowego . Takie kody , zeby budujac dom w/g nich , miec pewnosc , ze postoi on 100 lat albo i dluzej . I nie wazne ze amerykanom to sie nie udalo . Bo oni tam w USA sie nie znaja . Bo oni tam nie potrafia . Bo bylo sie kilka lat za oceanem i wie sie , jak zbudowac lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziekuje Panie Wojtku

Tam juz bylem i technologie jako taka znam - to sa strony firmowe wiec o wadach nie beda pisac. Ten material mi sie podoba i jestem za - tylko chcialbym cos wiecej dowiedziec sie od "niezwiazanych fachowców"

Moj problem jest taki:

Dom ma być pasywny

A pytanie takie jak to najlepiej wykonać ściana z silikatu 24cm +30cm welny celulozowej

konstrukcja sciany ma byc taka:

tynk mineralny na siatce

papier bitumizowany

płyta OSB 2,2 cm

Wełna celulozowa 30cm

silka 24cm

tynk cem-wap 1cm

 

płyty OSB maja byc montowane do belek 2-teowych do sciany co 60cm

 

Czy to bedzie dobre rozwiązanie czy z czasem nie zacznie pękać na łączeniu płyt? czy wełna nie osiądzie po jakimś czasie.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam szkieletowcow

przede wszystkim pozytywnych

sledze ten temat od pewnego czasu

szkieletowcem to ja juz jestem 12 lat- wtedy ten system u nas dopiero raczkowal...

i zgadzam sie szkielet ma sporo wad i mnostwo zalet

odpowiadam na pytanie o ogrzewanie mam prad pow.domu 106m2 grzejniki 4 kW, tzn mam 3,8 kW ale po tej zimie zamierzam dolozyc 200W

oczywiscie mam tez piecyk na drewno ale dopiero od roku

zadnych robakow i sinizn ani zgnilizny u mnie nie ma, przy czym przy budowie spaprano mi wszystko co bylo mozliwe do zepsucia,( wtedy to my mielismy komputer z magnetofonem a internecie mowy nie bylo)

nie zamienilabym na murowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Bodekku- krajana z pobliskiej wsi

witaj Alex

jak wspomnialam moj dom byl stawiany (budowany?) 12 lat temu, wiec nasza wiedza na ten temat byla znikoma, wiekszosc bledow byla juz na tym forum omawiana wielokrotnie

ja mam konkretnie watpliwosci co do folii- wcale nie jestem pewna czy mi dali wiatroizolacyjna

po drugie mam zastrzezenia co do stropu pod parterem - nie mam plyty tylko ramke fundamentowa- wydaje mi sie ze belkowanie powinno byc bardziej wzmocnione

po trzecie elewacja- u mnie pominieto plyte osb- czy jak sie kiedys dawalo v100 -jest od razu elwacja drewniana i to nie byl bardzo dobry pomysl, ale elewacje wlasnie zamierzam robic, bo i tak nie chce sie nam biegac z pedzlem co 3 lata

o drobnych peknieciach plyt kg nawet nie ma co wspominac

ogolnie nie sa to bledy ktore by mialy powodowac katastrofe a poza tym dom pomimo tych bledow jest bardzo cieply a latem wcale nie tak goracy jak niektorzy pisza i barrrdzo przyjazny

ps powstawialabym smiejace sie do Was buzki ale na razie nie bardzo wiem jak, pozniej poszukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie że odzywają się ludzie którzy już mieszkają w takich domach. Ja zdecydowałem się na taki dom po tym jak byłem u znajomego który mieszka w takim domu ponad 10 lat i bardzo mi się podobał klimat a nie widziałem żadnych niedogodności. Ja wylałem właśnie fundamenty i czekam na ekipę do stawiania szkieletu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

ja już na swoim i mieszkam w szkieletowcu i jest ok, do grzania mam legalett który spełnia swoje zadanie jak czasmi było troche zimno opalamy kominek i tak daje ze otwieramy okna a grzały elektryczne Legalettu ani razu nie wystartowały bo podłoga trzyma ciepło. A teraz jak jest gorąco to płyta betonowa z kaflami na całej powierzchni domu daje przyjemny chłodek. Nie wiem co to kapcie bo cała rodzima biega na boso :lol:

Na koniec aby zamknąc pewien etap to uwaga do W.N prosba od... sie Pan od mojego kierownika i zrozum człowieku nie było zadnych nieporozumien miedzy nim a mna, może gdybysmy patrzyli na łapy partaczom z EKO to wczesniej dostali by kopa z budowy, A ja uwazałem ze jak maja certyfikat centrum to goście wiedza na czym polega budowanie...

Cały czas uwazam że to wina CBS ze daje certyfitaty ludziam na lewo i prawo aby tylko naganiali klientów/ małe co nieco za wskazanie firmy wykonawczej:lol: wspólny obiadzik na trasie itd :lol: /

Czy winą i niedopilnowanie kierownika jest to ze wkręcaja sie pała z firmy wykonawczej w pion kanalizacji ?, odkryłem to 2 miechy po zamieszkaniu jak zobaczyłem dziwną plame na scianie.. Chyba nawet kretyn wie gdzie ida rury przed przykręceniem płyty do stelarza bo to widać :lol: . Chyba ze to kretyn który dostaje papier z przydzialu. O kominie nie wspominam bo sam dałem instrukcje do poczytania a kolesie nawet nie raczyli przejrzeć więc teraza sam poprawiam....

Ale tak z innej beczki w domu z cegły było by kucie na całego aby dostac się do dziury a tu mały otworek wyciety nożem do papieru i po sprawie remont trwał 40 min :lol: . Czyli do remonciku szkielet jet ok.

Co do hałasu,- na pietrze mam pokoje dzieci 3 i 8 lat i czasami jest piekło jak jest kłótnia o zabawki lub bieganie a na dole nornalnie jak w kazdym domu chyba lekko ktos przesadził twierdzac że w szkielecie jak w bebnie :D

Nadal jestem za technologia ale wykanana przez ludzi znajacych sie na tym fachu a nie na ludziach którzy chca zerżnąć z inwestora szmal twierdząc że na wszytkim sie znaja i maja na to papier. Moze gdzieć trzeba to zgłaosic lub powołać komisje.. :lol:

Dla tych co przed budowa lub w trakcie :lol: nie ma firm dobrych wszytko trzeba kontrolować i sprawdzac aby za wczasu reagowac. :evil: a tym bardziej pewnej firmy z 3miasta z certyfikatami

W.N moze warto przeszkolić kierowników w tej technologi /moze jakies seminarium no tak ale to kosztuje a CBS nie chce wydawać tylko zarabiać/ aby mogli dokopać firma wykonawczym. Ale tu znowu problem ba jak bedzie duza kontrola to nikt nie da fantów do CBS za kłopoty na budowie. czyli kwadratura koła :lol:

 

narka szkieletowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola

wyrwałem w promocji panele te z górnej półki/ goście sie wysprzedawali i dostałem 60% rabatu :lol: i jestem zadowolony, a pod nie dałem 5 mm płyty jakaś twarda pianka. Nazwy nie pamietam ale szukałem w internecie i znalazłem,za z opisu wynikało że dobre i dobrze wygłuszaja a kupiłem gdzieś w jakims markiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlem

To takie przemyslenia z budowy i z kontaktu z pewnymi ludzmi. Nie lubie jak ktoś scieme wali.

A to że ktos nowy wyciagnie wnioski to juz sukces. Może nastepni na moich błedach zbuduja dom bez błedów.

a jak ktos wezmie partaczy i przeczołga włascicella cwaniaczka to juz bedzie mistrzostwo swiata bo nie jest tani to niech dobrze robi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...