Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

... drewno w tartaku sezonowane całe lato ok 12 kubików na całość plus inpregnat 680 zł kubik

 

Używasz drewna nie suszonego komorowo i czterostronie stuganego. To tanio, ale to wielki błąd.

Drewno takie posiadać może w sobie zarodniki grzybów czy też larwy owadów, a także może podlegać siniznie. Drewno to dopiero na budynku będzie tak naprawdę wysychać, a więc zmieniać swoje wymiary, a także zacznie się skręcać.

 

Stosowanie takiego drewna na konstrukcję budynku grozi - możliwością szybkiej destrukcji konstrukcji, pękania płyt gipsowych itp.

 

Niestety - tanio zawsze znaczy poza wymaganiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam po czasie---------

ale spokój opozycja chyba wymarła....albo wyjechała na zmywak na wyspy aby dorobić na dokończenie budowy swoich betonowch domów...

Dla tych co budują lub będą budować z partaczami z RUMII informuje że po czasie wychozi:

1. tam gdzie grzebali pod patronatem wszytko wiedzącego własciciela firmy EKO pękł mi fundament a jet to płyta legalett.... TEN facet nie ma pojecia o budowaniu bo nie zna podstawowych zasad budowania. PĘKŁ beton pod podporą gdzie rozkuli funament i wstawili swoją stopę pod filar....budynku

2.Wyłazi -pęknięcia a teraz to widać w łączeniach płyt gdzie jego pracownicy zapomnieli dać taśmy do łączeń płyt i zasarowali to chyba gisem aby było szybciej... bo taśmy nie znalazłem :(

3. DRZWI wejściowe które tez oni wstawiali a chodzi o próg który wstawiany był duzo póżniej nie przylego do futryny czyli partacze nie wiedza to to katy proste. i teraz muszę silikonowaćaby aby nie wiało :o

4.okna a jest ich kilka nie otwierają sie pod katem 90 stopni lub wiekszym a co ajgorsze mniejszym bo przeszkadza sciana i jest problem bo znowy ktoś EKO ne pomyslał

to tyle na początem ....

I TU nasuwa sie problem bo EKO postaią szkielet a kto inny wykańcza i jest problem kto zawinił bo nikt nie przyzna sie do błędu, a błędy wychodza po czasie/teraz o tym wiem/ i nie ma możliwoci aby kto kolwiek wyłapał to wczśniej...

Jeden plus że kilka osób co chciało budowć z partaczami odpuściło sobie i to juz JEST sukcesz z perspktywy od kwietniado dziś, poszli w innych wykonawców. Pamiętajcie kontrukcja jest ważna a jak EKO odwali numer na poczatku a pewno tak będzie to bedzie to ciagneło się za wami cały czas. A TAK po za tym to mieszka się w szkielecie SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBITKI :wink:

ALEX I OLA mieszkacie czy jeszcze budujecie :D OLA chaba jeszcze nie bo kilka razy byłem w okolicy i nic na budowisię sie nie działo :(

 

 

ja sie jeszcze buduje, ale juz mieszkam aby oszczedzic na czasie

jesli chodzi o fundament to mi mocowali na sruby to nie bylo trzeba bylo nic kuć

okna sa Ok, na drzwi narzekam ale robil kto inny

a faktem jest ze wszytko bedzie wychodzic z czasem, my juz na robiony przez dekarzy dach wsciekalismy sie nie mało

 

PS skad wiesz ze pekl fundament, jakie sa oznaki??

jak to sprawdzic?? my dopiero niedawno podłogę wylewaliśmy

pękła ława??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po czasie---------

ale spokój opozycja chyba wymarła....albo wyjechała na zmywak na wyspy aby dorobić na dokończenie budowy swoich betonowch domów...

Jako osoba z opzycji smiem zapytac co masz przeciwko ludziom wyjezdzajacym na zmywak czy na cokolwiek innego ?

Taki jestes bogaty , ze nie potrzebowales nigdy zarobic czy dorobic?

Mam nadzieje i zycze ci tego , zebys te szeregi zasilil ,

bo wiazaloby sie to z wyjazdem na wyspy.

Tam cie naucza szacunku dla kazdej pracy i dla kazdego czlowieka , niezaleznie od tego co robi.

A jak tam kredycik? Splaca sie? :D

W tonie w jakim sie wypowiadasz odzywaja sie przewaznie zalosni, starzy i sfrustrowani faceci .

Teraz juz wiem dlaczego pracownicy cie wydymali. :D

Mieli cholera racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rrmi wyluzuj to tylko aluzja bo przeglądałem wstecz jak tu nie zaglądałęm od kwietnia i opozycja ucichła. ZADNA PRACA NIE HAŃBI bo rózne rzeczy robiłem w życiu- i zapomnijmy o temacie ja to cie uraziło.

A tak po za tym to spłacam kredyt i na tyle jestem dobry w tym co robie i zarabiam tyle że stać mnie na to, że nie muszę jechać za chlebem na wyspy i jestem tu ciesząc się tym że wybudowaem dom i rodzine mam na miejścu./ to tak dla twjej ciekawści/ To przez ciebie przemawia złośc i sfrustrowanie że sa tacy ludzie tu którzy w tym bałaganie sobie radza. masz problem to dam ci telefon do lekarza mojemu psu pomógł :lol:

wg ciebie to kto mnie dymał...

ty nie jestes w stanie mnie urazic i ja nikomu ,

a zwlaszcza tobie niczego nie zazdroszcze .

Nie mozesz mnie tez zdenerwowac.

Wiedz tylko , ze na forum sa pewnie dziesiatki ludzi ,

ktorzy gdzies tam za granica ciezko pracuja i moze to kogos zabolalo , bo prawdopodobnie ktos z czytajacych te gary zmywa.

Jako ciekawostke powiem ci , ze calkiem spora czesc naszych Rodakow wykonuje inne ciekawsze prace.

Twoj czas zatrzymal sie na etapie okresu miedzywojennego. I czuc naprawde te starcza zgryzote .

Piszesz , ze zadna praca nie hanbi , ale chyba jednak tak nie myslisz , bo zdanie dalej znowu nadmieniasz , ze nie musisz na te wyspy .

Nie wiem co jest na tych wyspach , bo tam nie bylam.

Ruch lewostronny mi nie odpowiada.

Nie potrzebuje pomocy twojego weterynarza , wystarczy , ze pomaga tobie .

To naprawde widac i ciesze sie razem z toba .

Dla zaspokojenia twojej ciekawosci to ja bylam za granica z Rodzina , nikogo nie zostawialm , pracuje tak , ze nie musze korzystac z kredytu i budowac drewnianego domku z jakas niedouczona firma .

Mozesz nie odpowaiadac , bo dyskusje z toba uwazam za bezsensowna .

Musialabym znizyc za bardzo poziom .

 

ps.Zwyczajnie nie lubie jak sie ktos z innych nasmiewa :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rrmi wyluzuj to tylko aluzja bo przeglądałem wstecz jak tu nie zaglądałęm od kwietnia i opozycja ucichła. ZADNA PRACA NIE HAŃBI bo rózne rzeczy robiłem w życiu- i zapomnijmy o temacie ja to cie uraziło.

A tak po za tym to spłacam kredyt i na tyle jestem dobry w tym co robie i zarabiam tyle że stać mnie na to, że nie muszę jechać za chlebem na wyspy i jestem tu ciesząc się tym że wybudowaem dom i rodzine mam na miejścu./ to tak dla twjej ciekawści/ To przez ciebie przemawia złośc i sfrustrowanie że sa tacy ludzie tu którzy w tym bałaganie sobie radza. masz problem to dam ci telefon do lekarza mojemu psu pomógł :lol:

wg ciebie to kto mnie dymał...

ty nie jestes w stanie mnie urazic i ja nikomu ,

a zwlaszcza tobie niczego nie zazdroszcze .

Nie mozesz mnie tez zdenerwowac.

Wiedz tylko , ze na forum sa pewnie dziesiatki ludzi ,

ktorzy gdzies tam za granica ciezko pracuja i moze to kogos zabolalo , bo prawdopodobnie ktos z czytajacych te gary zmywa.

Jako ciekawostke powiem ci , ze calkiem spora czesc naszych Rodakow wykonuje inne ciekawsze prace.

Twoj czas zatrzymal sie na etapie okresu miedzywojennego. I czuc naprawde te starcza zgryzote .

Piszesz , ze zadna praca nie hanbi , ale chyba jednak tak nie myslisz , bo zdanie dalej znowu nadmieniasz , ze nie musisz na te wyspy .

Nie wiem co jest na tych wyspach , bo tam nie bylam.

Ruch lewostronny mi nie odpowiada.

Nie potrzebuje pomocy twojego weterynarza , wystarczy , ze pomaga tobie .

To naprawde widac i ciesze sie razem z toba .

Dla zaspokojenia twojej ciekawosci to ja bylam za granica z Rodzina , nikogo nie zostawialm , pracuje tak , ze nie musze korzystac z kredytu i budowac drewnianego domku z jakas niedouczona firma .

Mozesz nie odpowaiadac , bo dyskusje z toba uwazam za bezsensowna .

Musialabym znizyc za bardzo poziom .

 

ps.Zwyczajnie nie lubie jak sie ktos z innych nasmiewa :-?

 

 

Podpisuje sie obiema rekami pod tym co napisala rrmi.

 

 

 

 

j-1942 znowu rozrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nawiązując do przedmówców:

od środy jest u mnie ekipa stawiająca konstrukcję i jestem na razie zadowolna (na 4) ze współpracy.

Już się mój błąd - zapomniałam wspomnieć o dodatkowych drzwiach. Jest to do nadrobienia - ale też do dopłacenia :(

No i zarówno podczas budowy fundamentów jak i teraz wychodzi, jak niedoskonały jest projekt - niedoskonały ze względu na potrzeby użytkowników - jak na razie. Choć mam nadzieję, że w to w gruncie rzeczy drobiazgi.

Teraz liczę na pogodę :)

Damy radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nawiązując do przedmówców:

od środy jest u mnie ekipa stawiająca konstrukcję i jestem na razie zadowolna (na 4) ze współpracy.

Już się mój błąd - zapomniałam wspomnieć o dodatkowych drzwiach. Jest to do nadrobienia - ale też do dopłacenia :(

No i zarówno podczas budowy fundamentów jak i teraz wychodzi, jak niedoskonały jest projekt - niedoskonały ze względu na potrzeby użytkowników - jak na razie. Choć mam nadzieję, że w to w gruncie rzeczy drobiazgi.

Teraz liczę na pogodę :)

Damy radę!

 

u Ciebie chyba jest Eko.....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przybywam jako nowy zwolennik szkieletów. Zamierzamy z żona w przyszłym roku pod Krakowem wystartować z budową naszego domku. Na razie panuje kompletny chaos, co do projektu to na dzis na godz. 22.45 praktycznie został wybrany, co do wyboru wykonawcy to ciemny las, może jakieś światełko w tunelu pojawi się za Waszą pomocą? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ludzie nie wyjezdzali na zmywak czy kielnie, to do tej pory gary mylibysmy gazami czy pieluchami tetrowymi i budowali z cegly i pustakow zuzlowych :roll:

To wlasnie Ci ludzie przywozili kapital i technologie do kraju, to wlasnie Ci ludzie uczyli innych pracowac w tych technologiach juz w kraju, nie mowiac o "systemie pracy". To wlasnie Ci ludzie gniezdzac sie jak sledzie w pokojach zeby bylo jak najtaniej, zeby jak najwiecej kasy przywiezdz i wydac w kraju, zdobywali wiedze i umiejetnosci....... gdyby tego nie bylo, to ugotowalibysmy sie we wlasnym sosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

do grona szkieletorów chętnie dołączę, mój rośnie :)

gawel wspominałeś że na twojej ulicy topbud buduje i że jakaś ciotka też ma topbudowy szkielecik - daj znać jak ocenia jakość. Chłopaki stawiają mi domek i tak tylko chciałabym się dowiedzieć czy tylko wrażenie dobre robią czy domy też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich starań znalezienia wykonawcy domu szkieletowego w rozsądnej cenie i w dobrej jakości :) w pierwszym półroczu przyszlego roku wyłania się wniosek, że ilość postów na liście jest odwrotnie proporcjonalna do zainteresowania budownictwem szkieletowym. Z rozmów prowadzonych w firmach wykonawczych wynika że moce przerobowe mają wykorzystane w 100% najwcześniejsze terminy początków realizacji to od sierpnia do końca przyszłego roku. Czyżby tak wiele miało powstać szkieletów w naszym pięknym kraju? Wolne moce mają firmy oferujące budowe prostego domu o pow. użytkowej około 100m2 bez fundamentu w stanie zamkniętym bez instalacji za kwotę około 200.000 chyba ciut dużo :(, a szkielet miał być tańszy ponoć od pustakowca :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...