Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jak bym chciał wstawić sobie okna jednoszybowe to też nie wolno bo są lepsze. Albo chcę wodę nosić wiadrem ze studni to co nie mogę bo muszę mieć instalację wodociągową. A g..no to kogo powinno obchodzić. Mój dom moja sprawa. Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt jak te urzędy wtrącają się nasze sprawy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom moja sprawa. Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt jak te urzędy wtrącają się nasze sprawy.

I czasem słusznie, bo np. marnowanie energii na ogrzewanie źle ocieplonego domu szkodzi nie tylko Tobie, ale i nam wszystkim (zanieczyszczenie powietrza, wzrost cen paliw, efekt cieplarniany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy szkodzi?! To moje pieniądze! Jakoś przemysł degradujący środowisko nikomu nie przeszkadza. To nie nasze gówna degradują rzeki tylko ścieki przemysłowe. A lanie solanki zimą na ulice żeby nam się bezpieczniej jeździło i można by tak bez końca. Stale słyszę te bzdury o oszczędzaniu energii, wody itp. Jak mnie stać to niczego nie muszę oszczędzać! A jak mnie nie stać to przykręcam grzejniki i zakładam dwa swetry. I to jest zdrowe podejście do oszczędzania. To oczywiście moja subiektywna opinia. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy szkodzi?! To moje pieniądze!

Dla pewnych wyższych idei (np. ochrony środowiska) jestem skłonny godzić się na ograniczenia wolności, np. w zakresie:

* wymagania elementarnej energooszczędności,

* zakazywania wywożenia śmieci do lasu,

* karania za dziurawe szamba.

 

Stale słyszę te bzdury o oszczędzaniu energii, wody itp. Jak mnie stać to niczego nie muszę oszczędzać! A jak mnie nie stać to przykręcam grzejniki i zakładam dwa swetry. I to jest zdrowe podejście do oszczędzania.

Nie -- zdrowe podejście do oszczędzania jest inne: oszczędzam, bo mi się to opłaca. Nie oszczędzam wtedy, gdy tracę na komforcie (np. te swetry) albo gdy oszczędności mogą nie zamortyzować inwestycji (np. kolektor słoneczny czy pompa ciepła).

 

krzysztof

dobrze wczytaj sie w mój post ,a tam wyrażnie napisałem kominek i wg. projektu [bo tak w projekcie jest] grzejniki elektryczne

wiec uwazam ze mi sie nikt nie podłozył z potwierdzeniem nieprawdy

kominek i grzejniki wystarczają [ płacę za to co zuzywam ,moja kasa]

pozdrawiam

Odniosłem wrażenie, że masz tylko zwykły kominek a zalecenie dodatkowego ogrzewania jest tylko w projekcie. Jeśli jest inaczej i rzeczywiście masz dodatkowe ogrzewanie -- przepraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy elementarna energooszczędność? Bo może ktoś powiedzieć, że wystarczy zapalić jedną żarówkę zamiast dwóch. Oświetlenie ogrodu nocą to fanaberie tak jak i puszczanie wody w fontannie ogrodowej. Należałoby tego zakazać bo to pogłębia efekt cieplarniany.

Napisałeś: "oszczędzam bo się to opłaca". No przecież napisałem to samo bo jak mnie nie stać to mi się musi opłacać zmniejszać zużycie wody, energii itp.

Tylko rachunek ekonomiczny a nie żadne inne racje! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem to samo bo jak mnie nie stać to mi się musi opłacać zmniejszać zużycie wody, energii itp.

Tylko rachunek ekonomiczny a nie żadne inne racje!

Zasada "stać mnie, to nie oszczędzam" nie ma nic wspólnego z rachunkiem ekonomicznym. Rozsądni ludzie, nawet bogaci, nie wydają pieniędzy bez sensu. :) Inaczej nie byliby naprawdę bogaci.

 

Myślę, że nie ma tu co kontynuować tematu naszych przepisów budowlanych. Napisane jest tam, że kominki "nie powinny być jedynym źródłem ciepła". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Własnie jestem an etapie dzielenia działki ...

 

Chciał bym od wiosny zacząć stawiać dom ze szkieletem drewnianym Interesuje mnie własne wykonastwo nie che zatrudniać firm ....

 

czy ktoś może mi polecić jaki najlepiej wybrać dom , w jakiej firmie kupić , czym się kierować, może jakieś katalogi sprawdzeni producenci....

 

dzięki Lub pomoc przy realizacji dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę, że znalazł się kolejny budujący w szkielecie w przyszłym roku. My również planujemy rozpocząć budowę wiosną. Na razie czekamy na decyzję o warunkach zabudowy i brniemy w tej dokumentacji krok po kroku coraz dalej.

My jednak nie podejmiemy się samodzielnej budowy, powierzymy to firmie. Zastanawiamy się tylko nad zakresem prac własnych i firmy.

 

Pozdrawiamy wszystkich budujących i tych, którzy już wybudowali swoje szkieletory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym od wiosny zacząć stawiać dom ze szkieletem drewnianym Interesuje mnie własne wykonastwo nie che zatrudniać firm ....

-----CIACH!-----

dzięki Lub pomoc przy realizacji dziękuję

Ja drugi rok mieszkam w szkieletorze. Zbudowanym systemem gospodarczym, czyli sporo własnymi ręcami. Na inne rzeczy (czas, umiejętności, koszty) wynajmowałem fachowców: ekipa ciesielska na zbudowanie szkieletu i drewnianej elewacji, wylewka betonowa itp.

Ale co do projektowania, to doświadczenie mam takie: jeżeli (odpukać!) miałbym budować następny dom, to zaprojektuję go sobie sam, a architekta wynajmę, żeby mi to przerobił na projekt budowlany. Zapłacę mu za to, niech będzie, nawet 1000PLN, w czym zmieści się także jego monopol na pieczątkę. Albowiem poprzednio zapłaciłem ponad 10000PLN za projekt indywidualny, ale oczywisty wkład projektanta, jaki bez wątpliwości mogę wskazać, że był jego autorstwa, to tylko stosunek długości do szerokości domu (złota proporcja). Czyli - szkoda kasy i strata czasu. Lepiej zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na dobre projektowanie branżówki, o ile to będzie potrzebne, bo wiele branżowych firm ma projektowanie w pakiecie i przygotowuje dokumentację, którą trzeba załączyć do biurokracji kończącej budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Jestem na etapie zakupu działki , ale decyzja już podjęta - będzie dom w technologii szkieletu drewnianego.

Projekt indywidualny ma być gotowy przed Gwiazdką.

Dom będzie duży ok. 300 m2.

Teraz jestem na etapie zbierania informacji i uczenia się o budownictwie :)

Muszę wybrac system ogrzewania , tak aby go ujać odpowiednio w projekcie . Codziennie mam inne wizje , aktualnie jestem najblizej ogrzewania nadmuchowego ( w działce mam gaz). Jedyne co jest pewne - w domu będzie kuchnia kaflowa opalana drewnem , najprawdopodobniej z DGP (jeśli się uda) , chociaż nie upieram sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam wszystkich !

 

W zeszłym roku na jesień zakończyliśmy budowę domu z firmą Fabryka Domów z Rumii a zamieszkaliśmy w nim jakieś 2 miesięce temu. Jest to dom zbudowany w technologii szkieletowej.

 

Na początku budowy pisałam już pierwsze pozytywne opinie na temat naszej współpracy z tą firmą, a teraz chciałabym je powtórzyć :) Budowa przeszła nam bez większych problemów, a te drobne - bez których żadna budowa się nie obejdzie - rozwiązywane były od ręki. Chciałabym podkreślić, że bardzo doceniamy profesjonalizm państwa Michałowskich i nie są to puste słowa. Zdobyli nasze zaufanie i wierzymy w to, że wykonali kawał dobrej roboty. W rezultacie mamy wspaniały, piękny dom, w którym czujemy się rewelacyjnie :) Współpracowaliśmy z kilkoma firmami i Fabryka Domów to właściwie jedyna z którą nie mieliśmy problemów.

 

A na koniec chciałabym przytoczyć sytuację, która dowodzi życzliwości tej firmy i tego, że naprawdę traktuje swojego klienta z uwagą i odpowiedzialnością. Na początku pierwszych dużych mrozów w grudniu okazało się że w górnej łazience nie mamy wody, najpierw tylko ciepłej, potem już też zimnej. Byliśmy przekonani, że zamarzły nam rury, więc natychmiast skontaktowaliśmy się z panią Eveliną. Od razu następnego dnia przyjechała do nas z panem Piotrem i razem próbowaliśmy rozwiązać tą sytuację. Pan Piotr razem z moim mężem "badali sprawę" przez cały dzień. Na końcu okazało się, że mój mąż zdecydował, iż pod zabudowę wanny od strony ściany warto wsadzić całą masę styropianu, który został po budowie. Myślał, że to będzie dodatkowe ocieplenie. Niestety przez to stworzył się pod wanną termos. Do tego mój ojciec, który pomagał przy robieniu hydrauliki "domowym sposobem", w swojej nadgorliwości powciskał za głęboko rury. Wszystko to razem spowodowało, że rury zamarzły. Pan Piotr razem z mężem wycięli kawałek tej nieszczęsnej zabudowy, wydłubali ten styropian, rozmrozili rury i jeszcze gustownie zakleili wielką dziurę, którą trzeba było zrobić :) Na razie jej nie zaklejamy, żeby pamiętać o tym, że nie warto się uszczęśliwiać na siłę ;) Bardzo dziękujemy za tą bezinteresowną pomoc :)

 

Myślę sobie, że już więcej nie będę w życiu raczej domu budować, ale jeśli by się to miało zdarzyć, to zapukam do Fabryki Domów na pewno :)

 

Pozdrawiam

Berdi

 

P.S. Budowa w Gdańsku w Kiełpinie Górnym. Podaję kontakt - jak by ktoś miał pytania - [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flamenco108 bardzo fajny dziennik, szkoda tylko, że już nie aktualizowany. :(

To prawda. Motywacja do aktualizacji znacznie spadła, kiedy skończyły się kwestie techniczne, a zaczęło mięszkanie.

 

Ponieważ kiedyś tutaj ludzie chwalili się, "kto ma dłuższego", to ja dołożę swoje przechwałki:

 

Gaz odpalono nam w marcu 2008, co stało się podstawą do przeprowadzki. Od tej pory zapłaciliśmy takie oto rachunki, pierwszy w lipcu 2008, ostatni w listopadzie 2009:

397,50 - lipiec 2008

397,35 - listopad 2008

521,86 - marzec 2009

454,00 - marzec 2009 (mieliśmy finansową obsuwę i rozgrywałem na opóźnianie niektórych płatności, żeby je uzupełniać później, tak sobie przypominam)

400,69 - lipiec 2009

400,80 - grudzień 2009

 

Może trudno poskładać z tego okrągły rok dla porównania kosztów, ale za to widać jasno, że za poprzednią zimę zapłaciliśmy ekstra ~250PLN. Od jakiegoś czasu z Głównym Technologiem próbujemy zrozumieć, gdzie jest ukryty haczyk, ale nie możemy. Bo nam się te rachunki wydają strasznie niskie. Ale takie są zalety dobrze ocieplonego domu: w tych rachunkach główny koszt (po odcięciu horrendalnych opłat stałych) to grzanie wody użytkowej (CWU) i kuchenka gazowa z gazowym piekarnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam drogich forumowiczów. Poszukuję solidnej i taniej :)ekipy budującej w technologii szkieletowej najchętniej do stanu developerskiego z okolic Śląska. Do wybudowania niewielkiego parterowego budynku użytkowego 7x7m. Za wszelkie "namiary" z góry dziękuję.

PS: jaki jest orientacyjny koszt 1m2 stanu developerskiego w szkielecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...