Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My zamierzamy budować domek prefabrykowany na południu wielkopolski. I jeśli to by coś pomogło - to braliśmy pod uwagę 2 firmy. Pierwsza to firma Domek z okolic Ostrowa Wielkopolskiego a druga to firma Tadeks Fertig Haus z miejscowości Przystajń w woj. śląskim. Obie firmy są solidne w naszych odczuciach. Jednak najlepiej odwiedzić kilka firm i samemu zdecydować, która jest najlepsza.

Planowaliśmy rozpocząć budową wiosną tego roku, ale niestety musimy ją przełożyć na później, dzięki naszym sprawom papierkowym. Mam jednak cichą nadzieję, że zaczniemy jeszcze pod koniec tego roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez planowalem ruszyc z pracami na wiosne,upatrzylem sobie firme i bylem na nia zdecydowany w 95%,jednak z pewnych wzgledow jestem zmuszony na zmiane planow.Wczesniej "przeswietlilem" okolo 20 firm,teraz zaczynam od nowa poszukiwania,zawsze jestem otwarty na nowosci :)

 

Dziekuje za podpowiedz,prosze innych uzytkownikow o kolejne.

Jezeli sam cos wyluskam godnego uwagi,to podziele sie wiedza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie wiem skąd jesteś, może kontakt na mojego znajomego Ci się przyda: Ex-Bud Gdańsk, domnajtaniej.pl .

 

Zaznaczę tylko, że nie widziałem żadnego zbudowanego przez niego domu, ale ponieważ znamy się od jakiegoś czasu, zamierzam powierzyć jemu budowanie mojego domu. Chcieliśmy dom zbudować w tym roku, ale jako że wyprowadzimy się na trochę do większego mieszkania, to mamy mniejsze ciśnienie do budowy domu i tylko ją w tym roku zaczniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

WItam,

 

również dołączamy się do "fan klubu" szkieletora. Mamy już wybrany i zaadaptowany projekt a szczegóły w dzienniku. Nasz domek będzie naprawdę malutki bo nie całe 70 powierzchni użytkowej. Planujemy ogrzewanie elektryczne czyli łazienka i kuchnia podłogowe a pokoje grzejniki konwektorowe. Dodatkowo planujemy kominek i rozważamy opcje DGP lub sam kominek albo koza z tym, że zastanawiam się czy kominek, który będzie umieszczony na końcu domu jest w stanie dać ciepło pomieszczeniom po drugiej stronie domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Kupuję dom w stanie deweloperskim wyposażony w grzejniki purmo i rozprowadzone rurki centralnego ogrzewania.

Deweloper zaplanował piec gazowy w łazience, ale nie doprowadził tam gazu. Gaz musi sobie doprowadzić kupujący - a z racji, że nie ma w okolicy gazu ziemnego, pozostaje gaz ciekły z butli w ogrodzie.

 

Dom jest mały, ok 100m2 w konstrukcji szkieletowej ze współczynnikiem U 0,15 więc generalnie energooszczędny.

 

W zimie będzie ogrzewany również kominkiem, natomiast dogrzewany piecem CO, ale woda przez cały rok musi być czymś grzana.

 

Natomiast zasugerowano mi, że ogrzewanie elektryczne może być tańsze niż gaz ciekły. Podobno cena za litr jaką mi zaproponowano (2.05 PLN brutto) to cena promocyjna i po wygaśnięciu promocji mocno podskoczy.

 

Chciałbym Was zapytać, co o tym myślicie? Czy prąd faktycznie będzie tańszy?

jeśli tak, to jaki piec wybrać? zupełnie nie znam sie na ogrzewaniu elektrycznym.

 

Może ktoś z Was wie jakie są koszty ogrzanie takiego domu szkieletowego około 100m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Njord, my będziemy mieć ogrzewanie elektryczne tz. podłogowe w łazience i kuchni i grzejniki, każdy z niezależnym sterowaniem w pokojach. No i w ścianach 20 cm waty. Do tego koza ale bez rozprowadzenia. Nasz wykonawca twierdzi, że to wystarczy dla naszej powierzchni no ale o tym przekonamy się jak już dom postawimy i przeżyjemy zimę.

Wg mojego wykonawcy w innym domu, który stawiali przy powierzchni ok. 130 m2 rachunki zimą za prąd łącznie z ogrzewaniem wychodziły u ich klienta ok 300 zł. Niestety trudno mi to zweryfikować więc może odezwie się tu ktoś kto ma szkielet i takie ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś zna firmę Zodan z Wysokiej? Firma ta podobno stawia domki letniskowe i całoroczne szkieletowe.

Mają swoją ekspozycję w Cieplewie koło Pruszcza Gdańskiego. Niestety Pan w ekspozycji jest trochę niezorientowany, wzór umowy ma tylko 2 strony, a na żadnych forach jakoś nie mogę znaleźć ani jednej wzmianki o nich...

Dziękuję za informacje

Pozdrawiam z Gdańska

Berdi

 

Myślę, że firma jest w porządku. Budowali dla mojego brata. Mieszka już ponad rok i jest zadowolony. Podobno ich specjalnością są domy z bali. Brat wziął od nich domek piętrowy o pow. niecałe 100 m. Sam też spałem tam pare razy i było ok. W ogóle musze powiedzieć, że domy drewniane to fajna sprawa w porównaniu z betonowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 2 months później...
WITAM serdecznie,czy ktoś budował z firmą Przyjazne Domy ze Szczecina-Załomia,proszę o odpowiedź,mam zamiar wybudować dom Gala projekt MG PROJEKT,pozdrawiam

 

Witam, też szukam wykonawcy z województwa zachodniopomorskiego, PrzyjazneDomy są atrakcyjni cenowo. Niestety nic więcej nie mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...