Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

W.N moze warto przeszkolić kierowników w tej technologi /moze jakies seminarium

 

A cóż, jak widać z doświadczenia kierownika budowy, nie poddał Pan swojego kierownika budowy wcześniejszemu sprawdzeniu w zakresie. znajmości tego co wymaga technologiia? Masz Pan żal do innych o to?

W tym zakresie proszę mieć żalu do siebie, i nie zwalać uwagi na innch. To przecież Pan zatrudnił swojego kierownika budowy. To ON winien nadzorować budowę Pańskiego domu, nawet wówczas kiedy firma EKO robiła cokolwiek niezgodnie z tym jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam Bodekku- krajana z pobliskiej wsi

witaj Alex

jak wspomnialam moj dom byl stawiany (budowany?) 12 lat temu, wiec nasza wiedza na ten temat byla znikoma, wiekszosc bledow byla juz na tym forum omawiana wielokrotnie

ja mam konkretnie watpliwosci co do folii- wcale nie jestem pewna czy mi dali wiatroizolacyjna

po drugie mam zastrzezenia co do stropu pod parterem - nie mam plyty tylko ramke fundamentowa- wydaje mi sie ze belkowanie powinno byc bardziej wzmocnione

po trzecie elewacja- u mnie pominieto plyte osb- czy jak sie kiedys dawalo v100 -jest od razu elwacja drewniana i to nie byl bardzo dobry pomysl, ale elewacje wlasnie zamierzam robic, bo i tak nie chce sie nam biegac z pedzlem co 3 lata

o drobnych peknieciach plyt kg nawet nie ma co wspominac

ogolnie nie sa to bledy ktore by mialy powodowac katastrofe a poza tym dom pomimo tych bledow jest bardzo cieply a latem wcale nie tak goracy jak niektorzy pisza i barrrdzo przyjazny

ps powstawialabym smiejace sie do Was buzki ale na razie nie bardzo wiem jak, pozniej poszukam

 

zobaczymy jak to wyjdzie z czasem, ale jak na razie płyta OSB jest, wiatroizolację też można odchaczyć, na zewnątrz już jest styropian z klejem

też bym nie zamienila na murowany, bo już moge mieszkac i jest fajnie na tyle ze nawet nie przeszkadzaja mi nie wypelnione welną ściany to ma swój urok, poza tym można "chodzic" przez ściany ale wiem że zima niedługo i coś trzeba z tym zrobić

 

PS jak piszesz w ramce teks obok po lewej stronir kliknij i juz dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

ja już na swoim i mieszkam w szkieletowcu

 

Na koniec aby zamknąc pewien etap to uwaga do W.N prosba od... sie Pan od mojego kierownika i zrozum człowieku nie było zadnych nieporozumien miedzy nim a mna, może gdybysmy patrzyli na łapy partaczom z EKO to wczesniej dostali by kopa z budowy, A ja uwazałem ze jak maja certyfikat centrum to goście wiedza na czym polega budowanie...

 

narka szkieletowcy

 

j-1942

 

Gratuluję mieszkania na swoim, prawda że miło

 

a tak poza tym to chciałabym zauważyć że ekipa zapsuła coś w wykończeniówce, a ty teraz do końca życia będziesz na nich psy wieszał

wygląda na to że z twojej strony też coś nie zadziałało

bo chcąc nie chcąc w każdej umowie jest że musisz ty jako inwestor oraz kierownik lub inspektor prowadzić nadzór budowlany nad pracami wykonywanymi przez firmę

dlatego też pytanie gdzie wówczas byłeś???

 

sądzę że firma sama się na rynku obroni poprzez jakość wykonywanej pracy, czyli budowa szkieleciku

 

a po problemach o których tak soczyście opisujesz wszyscy będą bardziej mądrzejsi: firma nie będzie ufna i mniej elastyczna, a przyszli inwestorzy bardziej będą się przypatrywali wykonywanej pracy

i sami wówczas ocenią chłopaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex_,

może trochę z innej piłki (Mundial 2006) o firmie EKO, która podobno i u Ciebie stawiała konstrukcję domu.

 

Kto byl kierownikiem budowy? Bywał na budowie? Znał wymagania? Nadzorował budowę? Nie dopuscił do jakichkolwiek błędów? Bo w sumie z Twoich wypowiedzi wynika że jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex_,

może trochę z innej piłki (Mundial 2006) o firmie EKO, która podobno i u Ciebie stawiała konstrukcję domu.

 

Kto byl kierownikiem budowy? Bywał na budowie? Znał wymagania? Nadzorował budowę? Nie dopuscił do jakichkolwiek błędów? Bo w sumie z Twoich wypowiedzi wynika że jesteś zadowolony.

 

 

małe sprostowanie jestem dziewczynką :D

 

kierownik był przed każdym płaceniem kolejnej transzy, czy aby na pewno mogę przelać, czyli po każdym etapie i przy odbiorze końcowym

kierownik przy odbiorze wychwycił tak jak pisałam wcześniej niedociągnięcia i chłopacy poprawili, ale nikt nie biegał z suwmiarką i nie sprawdzał odległości i grubości (okna były zrobione idealnie-mierzyli ci od okien-typowe), poza tym kierownik sprawdzał elementy nośne, łączenia elementów konstrukcji, wykonanie więźby, to co nazywa się tzw. sztuką budowlaną, sprawdzał też wkręty i gwoździe jakie stosują

my też w sensie mężuś wychwycił jakieś niedociągnięcie (biegał za chłopakami po więźbie) to na drugi dzień już było poprawione

bez szemrania, że my się nie znamy

kierownik ma uprawmienia budowlane, a wykonywał także ekspertyzy dla budownictwa szkieletowego, kierownik nie miał uwag do konstrukcji jako całości,

jedno mogę powiedzieć, że to nie są partacze

chłopaki się spężali jak mogli w te mrozy a my wówczas mieliśmy mniejszą wiedzę i mniejsze zdecydowanie, nie wyrabialiśmy się z nimi w czasie np. z wyborem wymiarów komina (firmy) itp.

np. teraz wiem gdzie będą grzejniki to bym się z nimi umówiła na belki poprzeczne, np. wpadliśmy na pomysł zostawić niekóre stójki na wierzchu a nie przykrywać karton-gipsem to bym akurat na nie zwróciła uwagę, aby były dopieszczone, takie małe elementy dekoracyjno-użytkowe, które chcemy pokazać. poza tym teraz wylalibyśmy najpierw podłogę, ale to dopiero teraz wyszło i to nie jest ich wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szkieletorów!

Jestem na etapie kończenia fundamentów. Firma stawiająca mój domek to Canbud z Przysuchy. Nie ma ich w spisie CBS ale od dwóch lat jeżdżę po ich budowach, oglądam co wymodzili i podoba mi się. Mają dobrą opinie tam gdzie już stawiali, jedni zadowoleni polecają im kolejnym klientom, na wolny termin czeka się do dwóch lat i nie są najtańsi choć też nie opróżniają (ponoć) portfela do cna, więc ufam (z drżeniem serca) że znają się na swojej pracy (kilkuletnie doświadczenie w Stanach Zj. i ok. 18-letnie w Polsce. Ale tak naprawdę to mam pytanie z innej beczki. Zastanawiam się nad wentylacją mechaniczną z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem ciepła. Instalacja droga ok 15 tys. zł ale zapewnia stale świeże powietrze, w zimę dodatkowo podgrzane przez grunt a w lato działające jak klima i to w dodatku z b. małymi kosztami eksploatacyjnymi. Co Wy na to? Czy uważacie że taki wydatek jest uzasadniony, szczególnie w kwestii chłodzenia latem, czy może warto zainwestować w klimę z multi splitem i kilkoma jednostkami wewnątrz, ale koszty eksploatacyjne wyższe...

Czekam na Wasze opinie, a może w ogóle nie jest potrzebna taka instalacja, choć boję się letniego zaduchu na poddaszu.

Pozdrawiam

Robert Urbański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki to solary na dachu sprawdzaja sie woda nawet w nieciekawe dni na zasobniku 300 l ma 35 stopni.

Szkieletowcy warto wydac 5-8 tys i mieć cos przy czy nie trzeba chodzic i co miesiąć nie płacic komuś :lol:

 

Możesz zdradzić jakiej firmy jest to urządzenie? Wydawało mi się, że za mniej niż 10tys nic sensownego nie da się kupić, ale za 5-8 może bym się pokusił...

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szkieletowców ;-)

 

Mam do Was proźbę. Na pewno wielu z Was buduje na południu w okolicach Krakowa. Otóz od pewnego czasu poszukuje materiału do wykonania kilku scianek w systemie szkieletowym. Niestety z powodu niewielkeigo zapotrzebowania ok 1m3 nie moge zlecić tego w odległym tartaku. Koszty transportu byłyby niewspólmierne do kosztów materiału.

 

Zawsze mógłbym wykonac je w szkielecie metalowym , jednak ze wzgledu na sztywność konstrukcji oraz solidnosc preferuje drewno.

 

Gdyby ktoś z Was móg dac mi namiary na Tartak badz skład w którym moge kupić lub zamówic elementy suszone czterostronnie strugane o odpowiednich długościach byłbym zobowiązany. ;-))

 

Może ktoś właśnie zamawia materiał na cały dom. Wówczas znacznie łatwiej byłoby wykonawcy przygotować trochę dodatkowego materiału.

 

Jeżeli jesteście w stanie mnie gdzieś pokierować bedzie super.

 

Czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Podciągam temat, jeszcze raz prosze o namiary na firmę która zajmuje sie sprzedaża odpowiednio przygotowanego drewna na szkieet czyżby nie było w okolicach Krakowa takiej możliwości, ??

 

 

w większości jesteśmy z północy a drzewo zamawia firma która wykonuje domek :p

 

a tak poza tym widzę że po wielkich kłótniach i obrażaniu się wzajemnie nastała cisza a temat można zamknąć, bardzoo dobry przykład na porozumienie między ludźmi od kanadyjczyków :( :-?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czyżby nikt ze szkieletorów nie miał żadnych doświadczeń z wentylacją mechaniczną, a może wszyscy instalują klimy...

Dajcie jakiś cynk, w co się warto wpakować.

A może klimat w drewniaku jest tak cudowny że da się zaoszczędzić na tych rozwiązaniach...

Pozdr

RobertU

 

 

tez bym sie podpiela do pytania. Widze jednak ze odp brak

 

Ze swojej strony moge Ci powiedziec ze w sobote bylam na takiej budowie pokazowej on line firmy ktora jednoczesnie w swojej kompleksowej ofercie proponowala gruntowy wymiennik ciepla z rekuperatorem. Wszystkie konieczne przewody ida w plycie fundamentowej. Ogolnie bylabym na tak - jest tylko maly problem - ja bylam dotycczas zdecydowana na domek z bali, ten sobotni wyjazd namieszal mi znow w glowie, ale przyznam ze to rozwiazanie wyglada w teorii na idealne. Ciekawe jak jest w praktyce.

Drugi plus to koszty ogrzewania - przy tym systemie wynosza one ok 5 zl/metr rocznie :o

 

Moze jednak ktos korzysta z gruntownego wymiennika w szkielecie i cos nam napisze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szkieletowcy! Trochę mnie nie było, ale w tak zwanym miedzyczasie, znana z zamieszczanych tutaj postów firma EKO.. wykonała konstrukcję mojego domu. Wygląda to znakomicie, dobry materiał,błędów nie zuważyłem, resztę sprawdzi kierownik przy odbiorze.

Specjalne pozdrowienia dla alex. i J-1942. :lol: ( teraz dla mnie zaczną się schody!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( teraz dla mnie zaczną się schody!)

 

Gratuluję.

Firmą znam od wielu lat. Prowadziłem kilka nadzorów na ich realizacjami. Są naprawdę dobrzy. A od prowadzenia robót jest kierownik budowy i robią tak jak kierownik lub inspektor nadzoru ich prowadzi.

 

Jeszcze raz gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nadal brakuje Inspektora nadzoru. Macie jakieś kontakty. Budowa w Radomiu, obecnie fundamenty - start reszty ok. września - koniec stanu surowego zamkniętego - koniec października. A na wentylacje się zdecydowałem. Zakopałem juz nawet rurę do GWC. Mam nadzieję że będzie to dobra inwestycja.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

panie Wojtku mam pytanie czy możliwe jest takie połączenie impregnatów

 

jesteśmy na etapie spryskiwania domu fobosem m4 zamierzamy potem impregnować go jedynką z woskiem(pierwsza warstwa) - doradca w OBI polecił dolanie do impregnatu 10 % rozpuszczalnika wtedy wsiąknie głębiej,

drugą warstwę chcemy malować lazurą V33.

 

 

 

jedynka jest impregnatem (woda, glony, promienie uv), v33 zawiera jeszcze lakier i dodatkowo zabezpiecza przed owadami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...