Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupe szkieletów drewnianych i mam pare pytani a wiec do rzeczy ;czy cena 1 kubika drewna suszonego komorowo 680 zl to duzo czy mało nastepny zestaw pytan postawienie ścian zewn 2500 zl , strop 1600 . dach 3100 zl .2 tarasy 740zl szczyty i scianki działowe 1100zl suma sumara daje to za sama robocizne cieśli ok 9100zl do tego dojdzie zakup połaczeni tj śruby blaszki montazowe itp ,itd ok. 2000 DREWNA WYCHODZI 10 KUBIKÓW ALE MUSZĘ WZIĄĆ 12 KUBIKÓW szkieletor to dl 02 złocisty z kolekcji murator I PROŚBA DO WAS CZY CENY SA PRZYSTEPNE CZY NEGOCJOWAĆ A ZApomniałem budowa kolo szczecina i fund juz mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cena 1 kubika drewna suszonego komorowo 680 zl to duzo czy mało

 

Co daje Ci samo suszenie komorowe?

 

 

Witam ! :D no to własnie czy to nie warto bo ja mam kanadyjczyk ale drewno (c 35??) było oheblowane i posmarowane jakim szuwaksem, mieszkam 3 rok na razie korniki nie piłują ale co to bedzie dalej??? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu następne pytanie, jeżeli miałeś drewno strygane, to i zapewnie suszone komorowo. Czemu zatem smarowałeś jakimś szuwaksem?

No to ja się dołączam do tematu bo teraz przygotowuje drzewo na konstrukcje- będzie 4-ro stronnie strugane i zastanawiam się jak je zabezpieczyć. Jakimi impregnatami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu następne pytanie, jeżeli miałeś drewno strygane, to i zapewnie suszone komorowo. Czemu zatem smarowałeś jakimś szuwaksem?

 

 

No własnie tego nie jestem pewien :oops: drewno było bardzo przyzwoite gładkie i oznakowane małymi tabliczkami, czyli towarowe ale czy to oznacza ze komorowo suszone ????????? mój wykonawca mi tego nie potwierdzał ale drewno dobrze wygladało bylo suche i sie nie czepiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przygotowuje drzewo na konstrukcje- będzie 4-ro stronnie strugane i zastanawiam się jak je zabezpieczyć. Jakimi impregnatami.

 

Czy suszone komorowo także? Takie drewno, nie narażone na bezpośrednie działanie wody i wilgoci nie wymaga impregnacji przed korozją biologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie komorowe, oprócz tego że przyspiesza proces suszenia, zabija w drewnie wszelkie zarodniki grzybów czy larwy owadów. Drewno jest więc czyste od ewentualnego wewnętrzego zagrożenia korozją biologiczną.

 

Z roztworów solnych polecam Fobos M4 - http://www.lubon.com.pl/page.php/1/0/show/176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjuszka wita szkieletorów :D Przebrnęłam prawie przez cały wątek i wiem już, że nic nie wiem :-?

Właśnie przymierzam się do budowy domu w technologii szkieletowej (Panie Wojtku, jeszcze raz dziękuję za poradę) no i aktualnie myślę nad ogrzewaniem...

Dom będzie miał 130 metrów (pow. użytkowej 113), parter z użytkowym poddaszem. Wymyśliłam sobie, że będziemy grzać kominkiem z rozprowadzeniem ciepła(DGP?) kiedy będziemy w domu, plus dodatkowo w nocy i podczas naszej nieobecności drugim źródłem - no właśnie, tylko jakim? :roll: Firma, z którą rozmawiałam, proponuje (w cenie) ogrzewanie elektryczne konwektorowe. Trochę się boję, że zjedzą nas opłaty za prąd, zastanawiam się nad gazem, ale z butli (szans na gaz ziemny raczej brak). Co będzie tańsze?

W ogóle nie wiem, czy nie za bardzo kombinuję - kuchenkę chcę gazową (jeśli będziemy grzać prądem, to najwyżej kupimy małą butlę), za to bojler elektryczny na ciepłą wodę. Czy to w ogóle ma sens? Może lepiej nie kombinować i mieć albo to, albo to?

:o Zwątpinie mnie ogarnia, tyle ważnych decyzji, a tak mało wiem... :oops:

Jak Wy grzejecie (albo planujecie grzać) w Waszych domach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjuszka wita szkieletorów :D Przebrnęłam prawie przez cały wątek i wiem już, że nic nie wiem :-?

Właśnie przymierzam się do budowy domu w technologii szkieletowej (Panie Wojtku, jeszcze raz dziękuję za poradę) no i aktualnie myślę nad ogrzewaniem...

Dom będzie miał 130 metrów (pow. użytkowej 113), parter z użytkowym poddaszem. Wymyśliłam sobie, że będziemy grzać kominkiem z rozprowadzeniem ciepła(DGP?) kiedy będziemy w domu, plus dodatkowo w nocy i podczas naszej nieobecności drugim źródłem - no właśnie, tylko jakim? :roll: Firma, z którą rozmawiałam, proponuje (w cenie) ogrzewanie elektryczne konwektorowe. Trochę się boję, że zjedzą nas opłaty za prąd, zastanawiam się nad gazem, ale z butli (szans na gaz ziemny raczej brak). Co będzie tańsze?

W ogóle nie wiem, czy nie za bardzo kombinuję - kuchenkę chcę gazową (jeśli będziemy grzać prądem, to najwyżej kupimy małą butlę), za to bojler elektryczny na ciepłą wodę. Czy to w ogóle ma sens? Może lepiej nie kombinować i mieć albo to, albo to?

:o Zwątpinie mnie ogarnia, tyle ważnych decyzji, a tak mało wiem... :oops:

Jak Wy grzejecie (albo planujecie grzać) w Waszych domach?

 

witaj

bierz elektryczne ogrzewanie łącznie z kuchenką

gaz coraz droższy i gary mniej się brudzą

oraz odpada odbiór gazowniczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szkieletowcy! Trochę mnie nie było, ale w tak zwanym miedzyczasie, znana z zamieszczanych tutaj postów firma EKO.. wykonała konstrukcję mojego domu. Wygląda to znakomicie, dobry materiał,błędów nie zuważyłem, resztę sprawdzi kierownik przy odbiorze.

Specjalne pozdrowienia dla alex. i J-1942. :lol: ( teraz dla mnie zaczną się schody!)

 

 

Dziękuję i powodzenia

a my schodów nadal nie mamy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnęłam przez kilka archiwalnych wątków dot. kanadyjczyków, ale na te 34 strony w klubie nie straczyło mi już siły. Zatem przepraszam, jeśli gdzieś po drodze dyskutowaliście już na ten temat. Interesuje mnie sprawa kanadyjczyka jako inwestycji. Czy trzeba liczyć się ze stratą przy założeniu, że sprzedawać się będzie kanadyjczyka 10 lat? Stratę rozumiem dość specyficznie: nieruchomości w danej okolicy odnotowywać będą jakiś procentowy przyrost wartości, a dla kanadyjczyków ten procentowy przyrost będzie mniejszy lub żaden. Przyjmijmy kilka założeń, że móc to w ogóle porównywać.

1) abstrahujmy zupełnie od wartości działki, od tego, jakie są tam media, od standardu wykończeń, zawirowań na rynku nieruchomości (przyjmijmy, że są takie same dla porównywanych nieruchomości)

2) kanadyjczyka wykonała renomowana firma z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku

3) przy budowie udało się typowych błędów (i np. przed sprzedażą ocenia się stan techniczny budynku).

Można się jeszcze zastanowić, czy nie warto dodatkowo przyjąć

4) image kanadyjczyków nie zmienia

5) pojawia się jeszcze więcej firm wykonawców i jeszcze bardziej różnicują się ceny nowych kanadyjczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy projektując ściankę kolankową (ok 1-1.5m), należy zawsze projektować konstrukcję balonową?Jak to jest na waszych projektach? A może ktoś zna jakieś przepisy to regulujące (oby nie te z USA:).pozdrawiam i jeszcxze jedno mi się przypomiało -nie wiecie ile może ważyć szafka kuchenna wisząca z obciążeniem?:) Jeśli nie wiecie dokładnie to przynajmiej strzelcie jakąś wartośc ,bo ja całkowicie nie mam pojęcia:) pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...