Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

claria,

teraz kiedy przedstawiłaś dokładny układ warstw pokrycia, muszę przyznać, że sugestia przedstawiciela Termexu nie była bez sensu.

Zerwanie papy z poszycia dachu umozliwi przepływ wilgoci do szczeliny wentylacyjnej między kontrłatami na poszyciu dachu.

Możesz zatem wybrać rozwiązanie przedstawiciela Termexu lub moje.

 

Zachować szczelinę wentylacyjną z użyciem folii wysokoparoprzepuszczalnej będzie Ci trudno. Wdmuchiwany Termex wyprze folię do poszycia. Trzeba ją było położyć na krokwiach, a na nią przybijać kontrłaty a następnie poszycie z desek.

Jeżeli będziesz dalej planować założenie folii wysokoparoprzepuszczalnej (o max. paroprzepuszczalności) między krokwiami, to proponuję wykonać następująco:

- najpierw kontrłata bita od spodu deskowania w środku rozpiętości między krokwiami - pozwoli na zachowanie szczeliny wentylacyjnej,

- następnie folia wysokoparoprzepuszczalna, maksymalnie napięta między krokwiami z zachowaniem szczeliny ok. 2-3 cm. Folię mocuje się zszwkami do boków krokwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panie Wojtku!

jeszcze raz serdecznie dziękuje. Pozostanę więc przy propozycji Termexu - bo bardzo trudno byłoby prawidłowo zamontować folie między krokwiami. Natomiast Pana uwaga, że wdmuchiwany Termex wyprze folię do poszycia, zasygnalizował mi następny problem przy ocieplaniu bala od wewnątrz. Kilka postów wcześniej napisał Pan, że konieczne jest w tym przypadku zastosowanie wiatroizolacji. Jeżeli wiatroizolacja nie może dotykać do bali i trzeba między balem a ścianką szkieletową zachować szczelinę 2-3 cm (Murator 4/2004) - to również w tym przypadku nakładany pod ciśnieniem (na mokro) Termex wyprze folię do bali. Nie chciałabym rezygnować z Termexu, a nie bardzo wiem jak postąpić . Co Pan radzi w takim przypadku?

Wielkie dzięki

 

Claria

P.S. Jak byśmy sobie bez Pana poradzili z naszymi problememi?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie "szkieletory", ja co prawda zamierzam być "balowiczem" ale myślę, że możecie mi doradzić.

 

1. Jaki wilgotnomierz uzywacie do sprawdzenia wilgotności drzewa?

2. Czy znacie kogoś, kto może ocenić stan drewnianej chałupy, którą zamierzam nabyć i w której mam zamiar zamieszkac do momentu wybudowania mojego domku.

 

Pzdr.

Grazyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bez rzutu okiem na rzut konstrukcji - niczego nie mogę doradzać. Nie mniej polecam - http://szkielet.com.pl/wymagania/8.php

 

Ścianka kolankowa z zastrzałami? Nie szkoda powierzchni? A może by tak konstrukcję balonową? Zdecydowanie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie !

 

Szkieletowy dom parterowy. Dużo zalet. Dzisiaj właśnie miałem wizję lokalna na budowie z panem od wentylacji. Nieużytkowe poddasze to dowolność w projektowaniu instalacji - tym samym najlepsze jej dopasowanie.

Kolejny plus domu parterowego z nieużytkowym poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...