Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam już cały dach pokryty płytami OSB, na to membrana Tyvek na dach i gont bitumiczny - po co opapiać?

Z tego co wiem to gonty bitumiczne "wulkanizują" się na dachu pod wpływem wysokiej temperatury (promieni słonecznych), a teraz słonko już nie jest takie mocne. A druga sprawa to to, że jak dajesz pape to nie dajesz membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( może kto mi szybko pomoze, własnie maja montować kaloryfery i facet sie glowi bo rozstaw mu sie nie zgzda i nie wie co z tym fantem opczšc, czy ktos montopwał kaloryfery i jak to wygladšło w praktyce.

 

my mamy na dniach miec grzejniki to robilismy miedzy stojkami takie poprzeczne aby bylo do czego to przyczepic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem płytę OSB na strop to w hurtowni przywieźli mi połowe OSB i połowę tych o których piszesz. Powiedzieli mi że tamta jest dużo lepsza i droższa ale że nie mieli OSB już to mi ją dali po niższej cenie. Wygląda ona troche jak pilśnia ale mam nadzieje że nic się z nią nie będzie dziać. Ale jak powiedział mój wykonawca: na poszycie by jej nie dał bo lepiej dać OSB która już jest sprawdzona, niż ryzykować z nowościami- ale to tylko jego opinia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie mi jak mam ułożyć paroizolacje jeżeli mam już zrobioną całą konstrukcję- chodzi mi o połączenie parteru z poddaszem użytkowym na wysokości stropu. Mam już zrobiony strop i przybite płyty na stropie i nie wiem jak zachować ciągłość paoizolacji??

Bardzo proszę o odpowiedz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama nie buduję domu - budują chłopaki i paraizolację kładli po ułożeniu wełny i nie kombinowali nic z utrzymaniem ciągłości góra - dół (rozumiem że paraizolacja to ta folia wewnątrz bo na zewnątrz to żaden problem)

Tak chodzi mi o tą folię wewnątrz, tylko jak w wymaganiach jest taki nacisk położony na ciągłość, że nawet każdą puszkę od energii należy zakleić, to co dopiero taka przerwa pomiędzy kondygnacjami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...