Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A u nas chłopaki biją deskowanie na dachu i trza będzie powoli pokrywać papą przed zimą.

Bardzo żałuje że Pan Wojciech Nitka nie pojawia się na forum bo był On jedyną osobą która mogła rozwiać wątpliwości co do problemów szkieletu.

A tak to nasze pytania pozostają bez konkretnej odpowiedzi.

Może jednak Pan Wojciech powróci do praktyk z przed paru miesięcy i będzie radził nam na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja naturalna jest okejos, mozesz tylko w jednym miejscu wymienic na wiatrak i wlaczac w krytycznych sytuacjach. No i taki wiatrak jest bardzo praktyczny latem zeby wypchnac nagrzane powietrze ze stryszku 8)

 

W moim poscie mialo byc miedzy 0 a 5 stopni :oops: Ale fakt moj poprzednik grzal przez cala zime na 12 stopni jak juz mieszkal w nowym domu.... Tu nawet nie chodzi o koszty, tylko o obsluge tego jak nie bedzie nikogo na miejscu :roll:

 

Jeśli przez wentylację naturalną rozumiesz grawitacyjną to w mojej opini ona na pweno nie jest OK. A tym bardziej w tak szczelnym domu jakim jest szkielet. Tylko wentylacja mechaniczna (najlepiej z rekuperacją) zapewni odpowiednią jakość powietrza i odprowadzi nadmiar wilgoci - ktora jest bardzo niezdrowa dla takiej konstrukcji.

 

Coś tam pisaliście o pozostawieniu budynku na zimę - z tego co się orientuję temperatura nie powinna spaść wewnątrz poniżej 5 kresek - wraca temat zawilgocenia konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMP- pod podłogę dobrze dać 2x 5cm a nie 1x 10 ponieważ jak ułożysz dwie piątki to wtedy jedna płyta styroianu zachodzi na drugą i nie tworzy się szczelina tak jak w przypadku dyszki.

A druga sprawa z pozostawieniem szkieletowca na zimę- z tego co wiem to nie ma prawa się nic dziać. W zimie spada wilgotność i drewno wtedy podobno lepiej schnie niż w lato. Wiadomo że trzeba zadaszyć ale żeby ogrzewać..... hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A druga sprawa z pozostawieniem szkieletowca na zimę- z tego co wiem to nie ma prawa się nic dziać. W zimie spada wilgotność i drewno wtedy podobno lepiej schnie niż w lato. Wiadomo że trzeba zadaszyć ale żeby ogrzewać..... hmmm

 

Suche powietrze to raczej mają w Skandynawii (chociaż tyle wody dookoła - cholera nie wiem, dawno temu miałem to w szkole :) ) ale u nas - raz mróz, za chwilę chlapa - no nie wiem.

Jak na targach rozmawiałem z producentami szkieletorów to wszyscy zgodnie twierdzili że nie można zostawić zimą bez ogrzewania; jak zamieszkam to zobaczymy jak to jest z tym szybkim ochłodzeniem po wyłączeniu ogrzewania - jedna z firm twierdziła że po wylaczeniu ogrzewania po 5-ciu dniach temperatura w ich domach ma ok 15st. (zimą - ale jakoś nie wierzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...