Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam szkieletowców szkiel;etorów.... na potęgę posępnego czerepu...

 

Padła decyzja stwiamy szkielet. Początkowo miał być drewniak ale skoro i tak go docieplać trzeba to bedzie szkielet.

Jesteśmy na etapie biegana za pozwolonkiem, projekt mamy teaz sie dostosowuje. I tu pytanie:

Chcę go docieplić wełenka bo w ścianie mam jej tylko 15cm, padł pomysł by dodać jeszcze 20 iteraz jak?

 

GK

paroizolacja

wełenka 15cm (z 1cm luzem bo z projektu wynika że szkielecik ma 16cm)

<-wełna 20cm na ruszcie drewnianym??

wiatroizolacja

<-wełna 20cm na ruszcie drewnianym??

osb

<-wełna 20cm na ruszcie drewnianym+znowu osb??

 

Jakoś tak znaleźć nie moge miedzy które warstwy tę wełne włożyć

 

i drugie pytanie jak to z dachem zakombinowac?? "wyższe" krokwie czy jak

 

 

Zanim ktoś mi odradzi szkielet jako taki to powiem że mieszkałem w bloku przed ociepleniem (grzyb) po ociwpleniu (grzyb) w nowoczesnym domu ze ściana trójwarstwową (minimalnie grzybek w jednym miejscu) i obecnie nieocieplonej kamienicy (można hodowlę pieczarek założyć)... Doświadczenia w walce z grzybem mam więc wieloletnie (niech to szlak). I dodatkowo zależy mi na czasie budowania bo czynsz płace równy połowie raty kredytu :-/ (do tego ogrzewanie elektryczne starym piecem kaflowym z wkładem jakimś elektrycznym które mnie dobija)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie znalazłem odpowiedź cytując za strona rockwoola

http://www.rockwool.pl/sw50791.asp

 

 

0.2 |

W jaki sposób wykonać izolacje ścian zewnętrznych w domu budowanym technologią szkieletową?

 

Ocieplenie ścian zewnętrznych obiektu wykonanego w technologii szkieletowej należy wykonać z zastosowaniem płyt SUPERROCK stanowiących wypełnienie przestrzeni pomiędzy okładzinami ściany szkieletowej. Niestety ten sposób izolacji nie jest pozbawiony słabych miejsc jakimi są liniowe mostki termiczne spowodowane konstrukcją nośną ściany zewnętrznej (słupki, rygle), dlatego też warto również ocieplić ścianę szkieletową drugą warstwą izolacji stosując metodę lekką-suchą lub lekką-mokrą. Metoda polega na zbudowaniu rusztu o lekkiej konstrukcji drewnianej lub z kształtowników z blachy stalowej. Pomiędzy elementy rusztu należy zastosować jako wypełnienie płyty o handlowej nazwie PANELROCK. Całość zabezpiecza się folią wiatroizolacyjną, nadbija pionowe elementy rusztu w celu pozostawienia szczeliny wentylacyjnej ok. 1,5 cm i przykrywa okładziną typu siding lub deskami. Uzyskuje się w ten sposób ciągłą warstwę izolacji cieplnej na zewnętrznej stronie ściany eliminującą mostki termiczne. Docieplenie ściany zewnętrznej o konstrukcji szkieletowej za pomocą metody lekkiej mokrej - polega na zastosowaniu systemu ECOROCK - SZ. System jest odmianą systemu ECOROCK. Różni się od niego typem łączników (są to specjalne wkręty do drewna) oraz brakiem w systemie zaprawy klejącej.

 

Tylko jakoś tak troszke tego niemoge sobie wyobrazić bo do czego ja ten ruszt przyczepiam?? Do konstrukcji szkieletu? (wtedy powielam mostki) :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze ci sie podoba nasa chatka :D

Wiesz tez o tym myslelismy, ale ... ja mieszkalem w rodzinnym drewnianym domku drewnianym z zewnątrz i wiesz ze konserwacja elewacji to jest niekonczonca sie symfonia, :evil: . siostra ma dom z grubego bala i tez juz kilka razy go smarowali roznymi szuwaksami i znowu chyba musza a mieszkaja dopiero 5 rok :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-p

a kto Ci stwia domek? Jakaś firma czy Ty sam.

Teraz będę Was męczyć bo mój chlop jak to chłop zdecydowany an 100% ja też, ale.... ja mam więcej obaw. Może się rozwieją w sobotę....

Jaki masz projekt domku i ile ma metrów? Wydaje się być duży.

A czy link do zdjęć Twojego domku ma coś wspólnego z nazwiskiem?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-p

a kto Ci stwia domek? Jakaś firma czy Ty sam.

Teraz będę Was męczyć bo mój chlop jak to chłop zdecydowany an 100% ja też, ale.... ja mam więcej obaw. Może się rozwieją w sobotę....

Jaki masz projekt domku i ile ma metrów? Wydaje się być duży.

A czy link do zdjęć Twojego domku ma coś wspólnego z nazwiskiem?

pozdr

No to pokolei :D :

-dom buduje systemem gospodarczym- czyli to co moge robie sam a prace które wymagają większej wiedzy robią fachowcy

- dom ma w sumie 160m2 ale otwarty salon (strop jest tylko nad częścią pomieszczeń), projekt robił nam znajomy któremu podrzuciliśmy naszą wizję (z typowego zostały tylko obrysy fundamentów)

-link do zdjęć ma częściowo związek z moim nazwiskiem

Pozdrawiam

Artur Paduchowski;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasq, masz bardzo podobne koncepcje do moich.

 

My planujemy (a właściwie już w realizacji, dziś składałem zawiadomienie o rozpoczęciu budowy) takie ściany:

 

15cm wełny w konstrukcji, potem płyta OSB 12mm, na to (na łatach przekrzyżowanych, w ten sposób eliminujemy mostki do punktów ciągłego drewna, a OSB pomiędzy nimi będzie nabijane z odstępami dla wentylacji) wełna jeszcze 5cm, wiatroizolacja, odstęp, elewacja drewniana. A to dlatego, że jakoś mi nie pasuje ten tynk akrylowy na styropianie. Co do malowania elewacji szuwaksem, to obok stoi letniak ojca - malowany 5 lat temu uczciwie, tej wiosny znowu. Ojciec narzeka tylko, że to już nie ten sam szuwaks, co ongi.

 

Na dach chcemy zrobić tak:

 

20cm wełny w konstrukcji (wełna tańsza niż drewno, więc nie zamówiliśmy grubszych krokwi), na to folia dachowa czyli wiatroizolacja, odstęp wentylacyjny, na to deskowanie - i pokrycie, w naszym wypadku dachówka bitumiczna.

Grubsze ocieplenie dachu dajemy od środka, na profilach podwieszanych jeszcze extra 15cm wełny. Z dwóch powodów: nie podoba mi się idea łat przekrzyżowanych (kontrłąt?) na dachu, trzeba by na nie kłaść kolejne odstępniki dla deskowania. Po drugie, docieplenie poddasza mamy zamiar zrobić w drugiej kolejności, zależnie od stanu środków.

 

W doborze grubości ocieplenia kierowaliśmy się norweską zasadą 1-1,5-2. Czyli na ścianę 1, znaczy na skośny dach 1,5 tej samej grubości, a na dach płaski 2 grubości. U nas ma być zatem 20cm na ścianach i 35cm na dachu o 40stopniach nachylenia. Z obliczeń wynika, że to będzie i tak termos. A wełna w stropie-podłodze poddasza też przecież gra jakąś rolę.

 

Oczywiście budujemy systemem gospodarczym, firma, jak widzi, że masz swoje koncepcje, winduje ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na prawdę nie ma znaczenia pora roku przy stawianiu szkieletorka? A jak leje i pada śnieg? Nie ma to wpływu np. na ściany w trakcie stawiania? Dwie firmy, z którymi rozmawialiśmy mogą zacząć na jesień...

Art-p dzięki za info spytałam bo znałam kiedyś Paducha z Wrocławia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na prawdę nie ma znaczenia pora roku przy stawianiu szkieletorka? A jak leje i pada śnieg? Nie ma to wpływu np. na ściany w trakcie stawiania? Dwie firmy, z którymi rozmawialiśmy mogą zacząć na jesień...

Art-p dzięki za info spytałam bo znałam kiedyś Paducha z Wrocławia :)

 

u nas stawiali szkieleterka w zeszłym roku w najbardziej siarczyste mrozy,

ekipa sie rozstawiała jak była temp. -35°C :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na prawdę nie ma znaczenia pora roku przy stawianiu szkieletorka? A jak leje i pada śnieg? Nie ma to wpływu np. na ściany w trakcie stawiania? Dwie firmy, z którymi rozmawialiśmy mogą zacząć na jesień...

Art-p dzięki za info spytałam bo znałam kiedyś Paducha z Wrocławia :)

 

u nas stawiali jesienia - bylo roznie i mokro :(

ale to nie przeszkadzalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...