Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

flamenco108 no to widze ze sie bedziemy często konsultowac bo wizjja bardzo zbliżona...

Też tak myślę.

 

O co chodzi z tym odstepem przy Osb... szpary zostawiacie czy jak??

i to krzyzowe.... masz jakis rysunek??

Zgodnie z tym, co piszą na stronach rockwoola, a co mój ojciec zna z Norwegii, jeżeli układamy ocieplenie po dwóch stronach OSB, powinien zachodzić tam ruch powietrza.

W płycie OSB należy wykonać otwory umożliwiające swobodną wentylację ściany (przepływ pary wodnej).

Na razie nie podjęliśmy decyzji, jakie mają być te otwory (kiedyś był na stronach rockwoola cały artykuł i rysunki, teraz nie mogę go znaleźć), ale tak czy siak zostawimy szpary pomiędzy płytami. Straszyli nas punktem rosy - zatem odprowadzanie wilgoci ze ściany wydaje się kwestią zasadniczą. Dodatkowo mam zamiar mieć sporą szparę wentylacyjną pomiędzy wiatroizolacją i elewacją z desek. Ta szpara będzie połączona z jeszcze szerszym odstępem na połaci dachu.

W tej chwili jesteśmy z ojcem na etapie porządkowania rysunków i notatek, które licznie powstały podczas różnych burz mózgów, które uskutecznialiśmy przez ostatnie parę miesięcy, m.in. przy okazji pisania specyfikacji drewna konstrukcyjnego - niestety, architekci uważają te kwestie za nieistotne, lub wymagające dodatkowej (wysokiej) opłaty, więc konstrukcja będzie wg naszego, autorskiego projektu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie, która spowodowana jest intensywną pracą przy moim szkieletowcu, krótkie podsumowanie:

konstrukcja wykonana przez EKo.. z Rumii bez zarzutu, jestem na etapie układania instalacji i płyt K.G.i wszystkie elementy konstrukcji są prawidłowe- nic się nie "osunęło","zapracowało" itd. kąty są proste a stropy poziome, niby nic a jednak..

Ocieplenie dachu 28 cm wełny (18+10), ściany zewnętrzne 14 cm wełny w konstrukcji+10 cm. wełny na zewnątrz, na to siatka w kleju( na wiosnę tynk mineralny). Pozdrawiam budujących i niezdecydowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie, która spowodowana jest intensywną pracą przy moim szkieletowcu, krótkie podsumowanie:

konstrukcja wykonana przez EKo.. z Rumii bez zarzutu, jestem na etapie układania instalacji i płyt K.G.i wszystkie elementy konstrukcji są prawidłowe- nic się nie "osunęło","zapracowało" itd. kąty są proste a stropy poziome, niby nic a jednak..

Ocieplenie dachu 28 cm wełny (18+10), ściany zewnętrzne 14 cm wełny w konstrukcji+10 cm. wełny na zewnątrz, na to siatka w kleju( na wiosnę tynk mineralny). Pozdrawiam budujących i niezdecydowanych.

 

Gratulacje, dogoniłeś nas, bo te same etapy czyli k-g. :p, ale szukamy tanio schodów, powariowali z tymi cenami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać układ konstrukcyjny ścian, stropów - co w jakiej kolejności + paramerty (jaka grubość płyty osb, wełny itd.) Na górze strony widzę info od Gawla a mogę więcej konkretów. Dostałam ofertę i chcę porównać. :D

 

A teraz pytanie za 100 pkt. co to są listwy dystansowe.... :-? i czy osb 12 cm wystarczająca na ściany zew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi podać układ konstrukcyjny ścian, stropów - co w jakiej kolejności + paramerty (jaka grubość płyty osb, wełny itd.) Na górze strony widzę info od Gawla a mogę więcej konkretów. Dostałam ofertę i chcę porównać. :D

 

A teraz pytanie za 100 pkt. co to są listwy dystansowe.... :-? i czy osb 12 cm wystarczająca na ściany zew?

 

:o :o :o :o :o :o :o

 

Mysle że 1,2 cm grubosc wystarczy, na dachu mam 1.5 :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w zasadzie jesteśmy zdecydowani, bo na technologię standardową nas nie stać.

 

Korci mnie żeby to skomentować, ale konsekwencje potem to tylko burza.

Uwierz mi, ta technologia w Polsce wcale nie jest tania.

 

A i tak ją wybieram (ze względu na jej zalety - nie cenę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po baaaardzo długim czasie zajrzałam na forum :)

U mnie Eko-drewno ... zakończyło prace pod koniec października - pogoda była super. Po ich odjeździe trochę się popsuła - deszcze jesienne dały o sobie znać.

Teraz mam ładnie ukończony dach, zrobione ocielplenie zew., instalacja elektr. na 75 % zrobiona, oceplenie wewn. w realizacji.

Budowa uczy cierpliwości, oj uczy.

Mam nadzieję, że moja konstrukcja nie ucierpi od warunków pogodowych...

 

Jeśli chodzi o cieplenie, to na zew. jest styropian ryflowany 6 cm - zgodnie z projektem. Natomiast ściany wewn - wełna 2 x 10 cm - czyli trochę więcej - ale u mnie takie "zimne" okolice ;). Dach: łącznie 25 cm wełny. Być może wynika to przede wszystkim z obawy przed zimnem - ale mam nadzieję, że nie będę żałować.

Piec zamówiony, prace powoli do przodu.

Pozdrawienia dla forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po baaaardzo długim czasie zajrzałam na forum :)

U mnie Eko-drewno ... zakończyło prace pod koniec października - pogoda była super. Po ich odjeździe trochę się popsuła - deszcze jesienne dały o sobie znać.

Teraz mam ładnie ukończony dach, zrobione ocielplenie zew., instalacja elektr. na 75 % zrobiona, oceplenie wewn. w realizacji.

Budowa uczy cierpliwości, oj uczy.

Mam nadzieję, że moja konstrukcja nie ucierpi od warunków pogodowych...

 

Jeśli chodzi o cieplenie, to na zew. jest styropian ryflowany 6 cm - zgodnie z projektem. Natomiast ściany wewn - wełna 2 x 10 cm - czyli trochę więcej - ale u mnie takie "zimne" okolice ;). Dach: łącznie 25 cm wełny. Być może wynika to przede wszystkim z obawy przed zimnem - ale mam nadzieję, że nie będę żałować.

Piec zamówiony, prace powoli do przodu.

 

Pozdrawienia dla forumowiczów :)

 

No to gratulujemy postępu prac, u nas jakoś się to ślimaczy :lol: :lol: Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...