Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

Też będziemy budować szkielet, płyta osb, kronotherm w środek, na zewnątrz wełna mineralna - to tak bardzo ogólnie.

Mam pytanie co z ogrzewaniem w takim domu, myślę nad rozwiązaniem jak u większości naszych znajomych - tyle że mają tradycyjne domy, czyli salon, kuchnia i łazienki ogrzewanie podłogowe, sypialnie na piętrze grzejniki.

 

Doświadczeni co o tym myślicie, czy są jakies przeciwskazani/wskazania co do ogrzewania w szkilecie?

Dzieki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich!

Poszukuję informacji na temat firmy Kopahous z Barlinka specjalizującej sie w budowie "Kanadyjczyków" lub innej z okolicy Szczecina, której mozna powierzyc budowe domu. Potrzebuje tez jakiegos dobrego źródła wiedzy na temat metody kandyjskiej, wad i zalet tego budownictwa. Z góry dziekuje. Pozdrawiam

 

poszlo na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pod plyty k-g tzn jako listewki do których będą przykręcane płyty k-g można użyć drewna nie struganego i nieimpregnowanego ?

 

Oczywiście :o najlepiej patyków narwanych w lesie :D .

 

Wydaje mi sie, że najlepiej kupic gotowy ruszt do g/k, lub uzyc listew ale prostych i ostruganych.

A nawiasem mówiąc, co to za oszczędność miala by byc na tych niestruganych listwach bo jestem ciekaw???? (ile zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pod plyty k-g tzn jako listewki do których będą przykręcane płyty k-g można użyć drewna nie struganego i nieimpregnowanego ?

 

no u nas tak będzie 8)

 

Kasia i boguś ... u nas ogrzewanie podłogowe na dole korytarz, wiatrołap kuchnia i kawałek łazienki.. góra łazienka a poza tym wszędzie normalne grzejniki nawet tam gdzie podłogówka

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Może jestem szczęsciarą a może nie budując dom w technologi szkieletowej. Witam wszytskich na forum szkieletu. JA to myslę ze szkielet to mnie postawią bo nie u górala na podwórku tylko na hali będą prefabrykować ale czy sie wyrobię z fundamentem do listopada 2007? - zaczynam wątpić.

Popatrzyłam sobie na forum i powiem szczerze Pan Nitaka jest wszędzie może to dobrze a może nie.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw po co te listewki? Pozdrawiam.

 

Ponieważ ja także stosuję odstęp od paroizolacji, mogę się pokusić o odpowiedź:

 

1. A po to na przykład, żeby nie dziurawić paroizolacji, która (zgodnie z tym, co pisali na stronach Muratora przynajmniej) nie powinna być, w miarę możliwości, podziurawiona. A przecież końcówki wkrętów dziurawią folię. A przecież, jak chcę sobie powiesić kinkiet (obraz, półeczkę, etc.), to też podziurawię paroizolację.

 

2. U mnie też jest inny powód: powstaje przestrzeń instalacyjna, w której mogę łatwo prowadzić rurki, kable i inne pierdoły (w tej chwili nic mi nie przychodzi do głowy). I wtedy też nie występuje zjawisko opisane w pkcie 1.

 

Jednakowoż faktycznie, po wielu deliberacjach doszliśmy z Głównym Technologiem do wniosku, że nie ma do się rozmieniać na drobne i ciąć listewek, kiedy można zastosować gotowe systemy zwane w Stanach "drywall", co brzmi z polska mniej więcej "drwal", więc pasuje ;-). A do pustych profili przyściennych, które mocujemy oczywiście przez taśmę wygłuszającą pakujemy styropian. Powinno to wyciszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientacyjnie czy może ktoś podpowiedzieć ile mogłoby kosztować wykonanie takiego domku jak Z1 L GP(2 od góry) ze studia z500? oczywiście chodzi o szkielet i możecie podpowiedzieć w rożnym stanie wykończenia/wykonania z góry dziękuję i pozdrawiamhttp:// http://www.projekty.z500.pl/projekt/z1/podwarianty.html

 

P S jeśli nie uzyskam odp to czy gdy udam sie z rys poglądowym wydr ze strony studia projektowego do wykonawcy to czy udziel mi info nt ew kosztów budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emems

 

I zadowoleni jesteście z komfortu cieplnego w domu?

A jak koszty ogrzewania?

Czujnik zmian temperatury na zewnątrz (czy jak go zwał) macie połączony ze sterowaniem temperaturą wewnątrz?

 

Jeszcze niemieszkamy :cry:

w trakcie budowy

ale tej zimy mieliśmy tylko zrobioną elewację i było na scianie 10 cm wełny min i przy -30 (u nas dość często była taka temp) w środku temp wynosiła około ZERA czasem ciut poniżej ale nigdy - 5 dodam że stropy nieocieplone jeszcze

więc sami widzicie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ja także stosuję odstęp od paroizolacji, mogę się pokusić o odpowiedź:

 

1. A po to na przykład, żeby nie dziurawić paroizolacji ...

 

A do pustych profili przyściennych, które mocujemy oczywiście przez taśmę wygłuszającą pakujemy styropian. Powinno to wyciszyć.

 

Przy założeniu, że montując listwy nie dziurawisz folii!?

Pozostałe argumenty przekonywujące o ile dotyczą ścian zewnętrznych.

Możesz więcej o tych profilach przyściennych? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientacyjnie czy może ktoś podpowiedzieć ile mogłoby kosztować wykonanie takiego domku jak Z1 L GP(2 od góry) ze studia z500?

 

Jak na okolice Warszawy, to obstawiam, że:

pod klucz:

8,5*12*2*3000=612000,00PLN.

Nie wiem, ile teraz wynosi ryczałtowa cena za m2 domu pod klucz, wstawiłem 3000,00PLN

Stan surowy zamknięty będzie kosztował ok. 70% tej kwoty. Bo zawyżają. Surowy otwarty zapewne z 60%. To wszystko bez kosztów przyłączy, płota.

 

Tak orientacyjnie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że montując listwy nie dziurawisz folii!?

Oczywiście, że dziurawię, ale gdzie? Na drewnie konsrukcyjnym, w mało ważnym miejscu akurat, z punktu widzenia paroizolacji. Na to idzie samoprzylepna pianka wyciszająca, która zalepia przecież dziurę, dodatkowo przyciśnięta przez łącznik ES.

Jak pisałem, nie należy dziurawić w miarę możliwości.

 

Możesz więcej o tych profilach przyściennych?

Przytwierdzane na łączniki ES. Pomiędzy ścianę a łącznik wchodzi pianka wygłuszająca samoprzylepna. Łączniki ES mają mnóstwo wycięć różnistych. Można dzięki temu regulować we wszystkich kierunkach bieg profilu CD60 (jeśli mnie pamięć nie zawodzi) na sufit lubo CW75 na ścianę. Profile wypełniamy styropianem. Pomiędzy, w pustkę pakujemy styropian, oczywiście instalacje typu kable puściliśmy wcześniej. Co jeszcze? Na rogach dajemy UD30. Odstępy dobieramy pod wymiar płyty gipsowo-kartonowej, którą przykręcamy do tych profili.

 

Naprawdę nie wiem, co tu jeszcze napisać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK tylko w kwestii formalnej ES-ki służą do mocowania profili głównych a nie przyściennych. Jak mocujesz ES-ki to po co jakieś drewniane listewki?

W paroizolacji nie ma nieistotnych miejsc choć oczywistą rzeczą jest, iż nie ma technicznej możliwości jej idealnego zamontowania. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż folia paroizolacyjna również przepuszcza parę wodną (współczynnik Sd~150) dla tego tak istotną sprawą staje się właściwe wykonanie wentylacji ścian zewnętrznych o czym część firm budujących w systemie szkieletowym nie ma zielonego pojęcia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK tylko w kwestii formalnej ES-ki służą do mocowania profili głównych a nie przyściennych. Jak mocujesz ES-ki to po co jakieś drewniane listewki?

 

A co ja pisałem o drewnianych listewkach? Chyba nic. Ale zamiast profili przyściennych można użyć drewnianych listewek, czemu nie? To raz. Dwa: co przeszkadza użyć ES w innych miejscach, niż mówisz? To materiał budowlany, służy do budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...