Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

... On twierdzi, że można pompą ciepła ogrzewać powietrze i jest to najtańsza (w eksploatacji) forma ogrzewania - koszt 80 - 85 tyś zł...

 

Przy takiej kwocie zainwestowanej to mnie nie dziwi. Tylko czy warto?

Z tego co sie orientuję brałeś pod uwagę budowę domu o pow. ~150m2

Ja za tą kwotę mógłbym spokojnie ogrzewać swój 90 m domek prostymi konwektorami przez 20-30 lat. Jeśli nie dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja troszkę popiszę nawiązując do mojego posta (z dnia: Czw Wrz 20, 2007 4:05 pm)

Pojechaliśmy spotkać się z właścicielem firmy TopBud i ich projektantem (bo tą firmę wybraliśmy), panowie zerknęli na nasz projekt i wydali wspólnie werdykt: szałas. Co prawda architekt pochwalił funkcjonalność domu, ale w ogóle im nie przypadł do gustu.

Podchwyciła to moja żona (której dom z zewnątrz się zbytnio nie podobał) i stanęło na tym, że zgodnie z naszymi założeniami, pan architekt narysuje szkice domu dla nas w 2 tygodnie.

Poczekamy, zobaczymy ...

Aha - właściciel chce nas namówić na pompę ciepła ... a byłem zdecydowany na ogrzewanie nadmuchowe piecem gazowym. On twierdzi, że można pompą ciepła ogrzewać powietrze i jest to najtańsza (w eksploatacji) forma ogrzewania - koszt 80 - 85 tyś zł. Tylko czy będzie to działać jako autonomiczne źródło ciepła przy temperaturze zewnętrznej -30 st. C ?

 

pozdrawiam,

 

Maciek

 

Cóż firmy za zwyczaj są doswiadczone w obchodzeniu się z klientami i w efekcie próbują ich namówic na to co jest najwygodniejsze dla nich w budowie i na czym mogą najwiecej i najszybciej zarobic :( Mój sasiad ma dom ich produkcji i jest jeszcze jeden tu na osiedlu, to i owo widziałem przez okno :oops:

Co do ogrzewania to w domu szkieletowym jakies gazowe nadmuchy chyba pomijając koszty samego urządzenia jak i przyłacza oraz późniejszej eksploatacji nie są chyba niskie, ani tez konieczne bo domy są bardzo energooszczędne. Pompa ciepła nowej generacji "propanaowa" jak najbardziej ale skąd na litosc boską taka cena :o ??? słyszałem ze sama pompa to około 35-40 tys z montażem do tego podłogówka ale 85tys to cos nie tak :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... On twierdzi, że można pompą ciepła ogrzewać powietrze i jest to najtańsza (w eksploatacji) forma ogrzewania - koszt 80 - 85 tyś zł...

 

Przy takiej kwocie zainwestowanej to mnie nie dziwi. Tylko czy warto?

Z tego co sie orientuję brałeś pod uwagę budowę domu o pow. ~150m2

Ja za tą kwotę mógłbym spokojnie ogrzewać swój 90 m domek prostymi konwektorami przez 20-30 lat. Jeśli nie dłużej...

 

Dokładnie :wink: , Ja doszedlem do tego samego wniosku, ale o pompie nie myslalem tylko robilem przymiarki do ogrzewania gazem ziemnym, jak w 2003 podliczylem całą "impreze" to wyszło powyzej 30 000 zł. I dlatego mamy konwektory i swiety spokój kosztowo w zakresie eksploatacji - bdb jak na razie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie z tym jest problem.

Nie do końca wiem, w jakim czasie zwróci mi się ten koszt. W/g moich informacji coś pomiędzy 10-20 lat. Oczywiście im większy dom, tym szybciej. To długo.

W końcu ogrzewanie gazowe piecem nadmuchowym też jest relatywnie nie drogie. A kosztuje "jedyne" 35 - 40 tys zł - czyli połowę ceny.

 

Jedynie na plus PC jest to, że latem działa jak klimatyzacja ...

 

Tak czy innaczej będę musiał sam wybrać, ale najpierw podjadę do jakiejś firmy od PC i porozmawiam na ten temat - tutaj firma budowlana może być stronnicza - w końcu to on chcą na mnie zarobić ...

 

pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno tu nie zaglądałem i wiele przez ten czas się zmieniło. Ja od 2 tygodni mieszkam w swoim szkielecie... i jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie;-) Na razie grzeje kominkiem (kupiłem Tarnave 18kW) ale niedługo zrobią gaz i będe się wspomagał ogrzewaniem c.o. Ale szczerze mówiąc to kominek daje rady bo w nocy nie grzeje tylko delikatnie podgrzewam wieczorem (ok 4 godziny) i mam rano 19-20 st C

Zobaczymy co będzie jak przyjdzie mroźna zima;-0

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno tu nie zaglądałem i wiele przez ten czas się zmieniło. Ja od 2 tygodni mieszkam w swoim szkielecie... i jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie;-) Na razie grzeje kominkiem (kupiłem Tarnave 18kW) ale niedługo zrobią gaz i będe się wspomagał ogrzewaniem c.o. Ale szczerze mówiąc to kominek daje rady bo w nocy nie grzeje tylko delikatnie podgrzewam wieczorem (ok 4 godziny) i mam rano 19-20 st C

Zobaczymy co będzie jak przyjdzie mroźna zima;-0

Pozdrawiam

 

Spoko i tak będzie dalej nic sie nie bój, gaz mozna było sobie smiało odpuścić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szkieletowcy :-)

Mój dom jest w trakcie budowy, mam już prawie stan surowy otwarty, położoną instalację elektryczną i alarmową, dach jest częściowo pokryty papą podkładową pod gont bitumiczny, który będąa mi kłaść w pryszłym tygodniu.

 

Mam szereg pytań do osób mieszkąjacych już w popularnych kanadyjczykach na co zwracać uwagę kontrolując wykonawców?

Czy akustyka takiego domu jest bardzo uciążliwa?

 

Postaram się w wolnej chwili wrzucić jakieś fotki mojego domku w budowie, lub mże założyć tutaj jakiś dziennik budowy. Bo nie pisałem tutaj już ze 2 lata :-)

A przeprowadzkę planuję na gwiazdkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie szkieletowcy :-)

Mój dom jest w trakcie budowy, mam już prawie stan surowy otwarty, położoną instalację elektryczną i alarmową, dach jest częściowo pokryty papą podkładową pod gont bitumiczny, który będąa mi kłaść w pryszłym tygodniu.

 

Mam szereg pytań do osób mieszkąjacych już w popularnych kanadyjczykach na co zwracać uwagę kontrolując wykonawców?

 

Na wszystko dosłownie :-? , a to z uwagi na szybkośc budowy, nie ma czasu na zastanowienie. Jak przyslesz jakieś zdjęcia to może będzie łatwiej coś konkretnego podpowiedzieć

 

Czy akustyka takiego domu jest bardzo uciążliwa?

 

Co ty nie ma z tym problemu, ja dopiero po uwagach na FORUM zacząłem sie wsłuchiwać czy czegoś nie słychać :roll: :wink:

 

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc...

Zaalarmowała nas dzisiaj woda na podłodze w łazience, po dłuższych poszukiwaniach okazało się, że przecieka dach. Ponieważ strych jest nieużytkowy, podłoga jest tylko na kawałku, reszta to odkryta wełna. No i na tę wełnę kapała sobie woda, lecąc w scianie między łazienką a garderobą i wypływając przy podłodze w łazience. Był moment w lecie, kiedy z dachu kapało, ale wykonawca nie mógł zlokalizować miejca i kazał czekać, bo pewnie się samo zwulkanizuje. No i się nie zwulkanizowało, cieknie w dwóch miejcach, widocznie padac musi długo żeby przeciekło (tak jak dzisiaj, cały dzień ciapie) :cry:

No i co teraz? Dach to jasne, na razie podstawiliśmy wiadra, ale co z wełną w ścianie? Musi być jej duzo, skoro wypływa w takim tempie, na ścianie już pojawiły sie mokre plamy... Czy ona ma szansę wyschnać, czy trzeba będzie pruć ścianę i wymieniać?

Szczerze mówiac jestem przerażona... Idę wycierać dalej... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz dach jest pokryty gontem bitumicznym więc bez względu na to czy on się zwulkanizował czy nie dach nie ma prawa przeciekać! Ewentualny przeciek możliwy jest w następujących miejscach: komin, oknopołaciowe (wyłaz), kosz. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, obawiam się, że przeciek może być w zupełnie innym miejscu niż kapie... Okna nie ma, z tej strony w grę wchodzi chyba tylko komin...

 

Mam Ci ja na razie na dachu jeno papę, ale: po zbudowaniu komina zrobiliśmy z Głównym Technologiem z papy obróbkę wokół komina coby nie padało do środka. I w trakcie pierwszej ulewy okazało się, że leje i to zdrowo. Podciekało pod kołnierz z papy przybity papiakami. Zatem Główny Technolog wspiął się na dach i tymi palcyma uszczelnił. Przy pomocy fugemassy.

 

A co z wełną? Ponawiam pytanie, bo już oczami duszy widzę rozwalanie połowy domu :cry:

 

Na to pytanie sama sobie musisz odpowiedzieć. Czy wełnę masz zwentylowaną, czy nie? Jeżeli zwentylowaną, to wyschnie sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiatroizolacją pokrywa się całość poszycia budynku? "A" to część mieszkalna, "B" to nieużytkowe poddasze. Czy dopuszczalne jest pokrycie tylko w części "A"?

http://img292.imageshack.us/my.php?image=wiatroizolacjalw9.jpg

 

Niestety nie odpowiem na pytanie, bo nie mam pojęcia jak być powinno, ale jeśli pozwolisz sam zapytam.

 

Ten domek na zdjęciu to Twój? Wg jakiego projektu budujesz? I jaka firma Ci go stawia? Jesteś zadowolony (jak na razie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatroizolacja chroni przed przewiewem warstwę izolacji cieplnej więc jej stosowanie ma sens wyłącznie tam gdzie ta izolacja cieplna występuje. Pozdrawiam.

 

Z tym argumentem mogę sie zgodzić, ale co z zabezpieczeniem przeciwwilgociowym? Sama płyta OSB-3 chyba sobie z tym nie poradzi. Zaobserwowałem, że (mimo 50 -60 cm szerokości okapów) wiatr smaga deszczem po elewacji również w części poszycia opisanego przezemnie jako "B".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatroizolacja chroni przed przewiewem warstwę izolacji cieplnej więc jej stosowanie ma sens wyłącznie tam gdzie ta izolacja cieplna występuje. Pozdrawiam.

 

Z tym argumentem mogę sie zgodzić, ale co z zabezpieczeniem przeciwwilgociowym? Sama płyta OSB-3 chyba sobie z tym nie poradzi. Zaobserwowałem, że (mimo 50 -60 cm szerokości okapów) wiatr smaga deszczem po elewacji również w części poszycia opisanego przezemnie jako "B".

 

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, potrzeba więcej danych. Jeżeli poddasze masz niemieszkalne, to czy ocieplenie kładziesz na dachu, czy na stropie? Jeżeli na stropie, tzn. część B ściany szczytowej masz nieocieploną. Czyli nie ma potrzeby dbać o ochronę ocieplenia. A przed deszczem, to tam będzie chronić elewacja.

Zasię na stropie nie musisz układać wiatroizolacji na ociepleniu, bo jej rolę pełni dach.

Jeżeli ocieplenie ciągniesz dachem (co oznacza, że albo ktoś Cię robi w bambuko, np. przy konstrukcji więzarowej dachu, albo masz zamiar kiedyś uruchomić poddasze), to część B jest taką samą ścianą jak A i należy ją ocieplić i zwiatroizolololować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...