Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

Wiatroizolacja chroni przed przewiewem warstwę izolacji cieplnej więc jej stosowanie ma sens wyłącznie tam gdzie ta izolacja cieplna występuje. Pozdrawiam.

 

Według stron http://www.szkielet.pl wiatroizolacja chroni cały budynek przed przewietrzaniem, a nie tylko tam gdzie jest izolacja cieplna. Jednakowo ma chronić poszycia ścian (płyta OSB) przed zewnętrzną wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja mam pytanie z innej beczki dotyczące szkieletowców. Czy elektryk, który w życiu nie robił instalacji w szkieletowcu (ale robił w domach murowanych) nie będzie miał z tym problemów? I podobnie spec od wody/kanalizacji? Czy tacy ludzie, którzy mają doświadczenie tylko w domach murowanych położą w szkieletowcu wszystkie istalacje bez problemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatroizolacja nie jest izolacją przeciwwilgociową!!! Folia przepuszcza parę wodną w obie strony. Przed warunkami atmosferycznymi budynek jest chroniony pokryciem dachu i elewacją.

I po co to? Po co próbuje Pan wprowadzać nowości na polskim rynku?Przecież wszyscy wiedzą że folia wiatroizolacyjna w jedną stronę przepuszcza wilgoć a w drugą nie. W ten sposób z jednej strony chroni budynek przed wilgocią a z drugiej pozwala na wyprowadzenie wilgoci z budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda ! : Mebrama dachowa nie przepuszcza wody w jedna strone, wilgoc przepuszcza w obie,

A co rozumiesz pod wiatroizolacja a co membrana dachowa? To jest własnie ta różnica. Kiedyś określenie wiatroizolacja dotyczyło folii ściennych a nie dachowych. Pisząc j/w miałem na myśli folię ścienną, np. Tyvek ale z napisami niebieskimi, a nie czerwonymi które występują na floiach , czy jak wolisz - membranach, dachowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przecież wszyscy wiedzą że folia wiatroizolacyjna w jedną stronę przepuszcza wilgoć a w drugą nie. W ten sposób z jednej strony chroni budynek przed wilgocią a z drugiej pozwala na wyprowadzenie wilgoci z budynku.

 

A jakie masz uprawnienia żeby wypowiadać się za wszystkich? Masz miałką wiedzę w tym temacie i krótko mówiąc piszesz bzdury! Nie istnieją folie przepuszczające "wilgoć" (a co to jest ta wilgoć?) w jedną stronę. Każda folia (nawet ta paroizolacyjna) przepuszcza parę wodną w obie strony i każda folia nie przepuszcza wody w żadną stronę. Nazwanie folii wiatroizolacją to przypisanie jej konkretnej funkcji ochrony danej powierzchni przed przewiewaniem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją folie przepuszczające "wilgoć" (a co to jest ta wilgoć?) w jedną stronę. Każda folia (nawet ta paroizolacyjna) przepuszcza parę wodną w obie strony i każda folia nie przepuszcza wody w żadną stronę.

Bardzo się mylisz. Poczytaj a stronie http://www.szkielet.com.pl - tam znajdziesz dokładne opisy właściwości folii wiatroizolacyjnej.

 

A może, zatem przyblisz, niezorientowanym w tematyce Forumowiczom, właściwości folii wiatroizolacyjnej. Przydomek Najlepszy Doradca - zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zwyklew tych tematach, gdzie nie czuje się Pan pewnie 8)

Próbując dyskutować na Forum, a tymbardziej udzielać Forumowiczom rzetelnych i wiarygodnych odpowiedzi trzeba posiadać odpowiednią wiedzę, a nie udawać że się ją posiada. Stąd moja propozycja by p.Andrzej przybliżył zainteresowanym Forumowiczom właściwości folii wiatroizolacyjnej, ale tej folii wiatroizolacyjnej, która winna by stosowana na ściany budynków o konstrukcji szkieletowej.

To zupełnie inna folia niż podają niektórzy nasi producenci folii. Wiele z nich folię zwaną powszechnie folią wstępnego krycia czy poprostu folią dachową nazwało folią wiatroizolacyjną, wprowadzając na rynku zamieszanie. Wiele osób, w tym i ekspertów czy doradców w tym się pomyliło próbując folie dachowe traktować jako folie wiatroizolacyjne stosowane powszechnie (tylko i wyłącznie) na ściany. Wystarczy np. poczytać - http://www.typar.com/builder/wps/moisture-control czy też porównać właściwości dwóch folii firmy Tyvek - dachową z napisami w kolorze czerwonym i ścienną (z ang. housewrap) z napisami w kolorze niebieskim. Folie te posiadając różne własciwości mają różne zastosowanie. I o tym trzeba pisać, a żeby pisać trzeba wiedzieć.

 

Nie moża wprowadzać w błąd Forumowiczów szukajacych rzetelnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatroizolacja nie jest izolacją przeciwwilgociową!!! Folia przepuszcza parę wodną w obie strony.
Akurat kilka dni temu kryto mój dom wiatroizolacją.

Na własny użytek zrobiłem mały teścik z membraną wiatroizolacyjną "Frameshield 100" F-my Proctor. Do naczynia włożyłem skrawek,odpad tej folii - zrobiłem coś na kształt lejka i wlałem wody. Po dobrych 24 godzinach nie było śladu wilgoci, ani na dnie naczynia ani na spodniej stronie wiatroizolacji. Kiedy zamieniłem strony folii, faktycznie po pewnym czasie pojawiły się krople wody - niewiele, ale przesiąkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrama dachowa nie powinna przepuszczac wody w jedna strone, najczesciej strona ta oznaczona jest napisami i ma wieksza twardosc.

 

A tak z ciekawosci : jakie cech maja folie o duzej paroprzepuszczalnosci stosowane na dach, a jakie na sciany w domach szkieletowych, czym one sie roznia ?

Czy duzym bledem jest danie na sciane membramy dachowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy duzym bledem jest danie na sciane membramy dachowej ?

 

Mam nadzieję, że nie, albowiem taki mam właśnie zamiar :-). Z moich lektur wynika, że może i są jakieś różnice, ale nie takie, jak nam się wydaje - tj. housewrap Tyveka jest po prostu cieńszy, bo nie musi pełnić roli ochrony przed kapiącą wodą, a jedynie niesioną wiatrem ewentualnie (z moich rozmów z BOK Tyveka) i ma inne wymiary szpuli - jakoby wygodniejsze w montażu na ścianach. A ponieważ membrana Dachowa Marmy kosztuje taniej niż housewrap Tyveka, to ją dam na ściany. Tak samo, jak na dach. A podawane w obu firmach parametry to właśnie paroprzepuszczalność - jeżeli są jakieś inne parametry wpływające na właściwości produktu, to się nimi firmy nie chwalą. Zatem ja mam zamiar kierować się ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A ponieważ membrana Dachowa Marmy kosztuje taniej niż housewrap Tyveka, to ją dam na ściany. Tak samo, jak na dach. ... ja mam zamiar kierować się ceną.

 

Twoja sprawa. Mnie wydaje się, że producenci nie bez powodu różnicują swoje produkty jeśli chodzi o zastosowania.

Zajrzałem na stronę www jednego z wiodących producentów - tak określają swoje wyroby:

 

- membrany mające zastosowanie w konstrukcjach dachowych,

paroprzepuszczalność (g/m2/24h): 2600, 2400, 1500, 1300

 

- membrany wiatroizolacyne stosowane przy drewnianych konstrukcjach ścian (cyt: "kontrolują wyprowadzanie wilgoci i pary z drewnianej konstrukcji ścian jednocześnie chroniąc przed napływem deszczu i wilgoci z zewnątrz" : 1100

 

- folie paroizolacyjne: <0.01, 0.15, 1.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam także ja pytanie dotyczące wiatroizolacji.

Nie mam jej w projekcie na poszyciu ścian, a jedynie na dachu i tak też mam aktualnie wykonane.

Wczoraj odbyłem z moim wykonawcą rozmowę na ten temat, powołałem się przy tym na stronę p. Wojciecha Nitki: http://www.szkielet.com.pl/przykazania.php?show=6

 

Wykonawca twierdzi, że jak chcę, może mi dać wiatroizolację także na ściany (teraz jeszcze jest taka możliwość), ale uważa, że nie jest to potrzebne, tak samo uważa kierownik budowy, ponieważ na płyte OSB będę miał jeszcze 10 cm ocieplenia z twardej wełny mineralnej elewacyjnej, na której będzie siatka i tynk mineralny. Obaj twierdzą, że wiatroizolację daje się gdy na płytę osb idzie bezpośrednio elewacja siddingowa, jak to widać na tym przekroju ściany:

http://www.szkielet.com.pl/przykazania.php?show=5. A pomieważ u mnie będzie jeszcze grube ocieplenie to folia nie jest potrzebna pomiędzy OSB w wełną elewacyjną.

 

No i sam nie wiem co z tym zrobić, chcę przede wszystkim mieć dobrze zbudowany dom.

Załączam w miarę aktualną fotkę mojego szkieleciku. Zdjęcie pochodzi sprzed ok. 2 tygodni, teraz mam już pokryty gontem bitumicznym dach, docieploną i wylaną posadzkę i parę innych szczegółów.

http://mechanics.w.interia.pl/dom1.jpg

 

Będę wdzięczny za uwagi jak to powinno być, aby w przyszłości nie mieć problemu z zawilgoceniem wewnątrz ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją folie przepuszczające "wilgoć" (a co to jest ta wilgoć?) w jedną stronę. Każda folia (nawet ta paroizolacyjna) przepuszcza parę wodną w obie strony i każda folia nie przepuszcza wody w żadną stronę.

Bardzo się mylisz. Poczytaj a stronie http://www.szkielet.com.pl - tam znajdziesz dokładne opisy właściwości folii wiatroizolacyjnej.

 

A może, zatem przyblisz, niezorientowanym w tematyce Forumowiczom, właściwości folii wiatroizolacyjnej. Przydomek Najlepszy Doradca - zobowiązuje.

 

Drogi przyjacielu jak masz coś mądrego do powiedzenia to pisz a nie odsyłaj do stron Pana Wojciecha Nitki bo staje się to już nudne. Jak twierdzisz, że się mylę to przedstaw własną opinię z argumentsami. Kolejny raz Cię proszę miarkuj się z oceną mojej wiedzy bo ja Twojej nie oceniam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...