Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

12 cm wystarczy, ale zachowaj następujący układ warstw w ścianie docieplającej, od zewnątrz:

- folia wiatroizolacyjna,

- konstrukcja wypełniona izolacją cieplną,

- folia opóźniacza pary,

- płyty g/k

Zwracaj uwagę by maksymalnie uszczelnić budynek opóźniaczem pary, tj. zachowaj maksymalną ciągłość powłoki.

 

A dlaczego chcesz stosować drewno suszone (komorowo?) i impregnować ?

Co mogę Ci polecić? - drewno (suszone komorowo i czterostronnie strugane) oraz folie (wiatroizolacyjną i opóźniacza pary) dostaniesz w hurtowni - http://www.domykanadyjskie.pl Innych dostawców w rejonie Brodnicy czy Torunia - nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przyznam sie, że mam mały mętlik w głowie.

Chodzi o Termex do ocieplenia wewnątrz ściany z bali. Myślałam, że na bale pójdzie folia-wiatroizolacja, a na ocieplenie paraizolacja w postaci papieru.

Wczoraj przedstawiciel Termexu powiedział, że najlepiej jako wiatroizolację dać papier lakierniczy :-? . A paraizolacji nie dawać :o .

Claria, jak Ty robisz? I czy już wiesz jak zachować szczelinę m-dzy balami a wiatroizolacją pod nadmuchiwanym termexem?

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katja, jeszcze sama nie wiem jak zrobić. Przedstawiciel Termexu powiedziaL mi, że masa celulozowa nakładana jest pod ciśnieniem 2 AT, czyli z siłą odkurzacza.

Pan Wojtek Nitka powiedział, że wiatroizolacja jest konieczna, ponieważ nasze domy z bali nie są "szczelne" jak te w

Finlandii, gdzie rzeczywiście nie stosuje się wiatroizolacji. Natomiast paroizolacja jest konieczna (pod płytą KG) i stosują ja w Finlandii. Weszłam na stronę internetową TERMEX'u w Finlandii i z rysunków jasno wynika, ze stosują paroizolację w postaci papieru bitumowanego.

Przedstawiciel krajowego Termexu natomiast zaproponował mi bezpośrednie położenie papieru lakierniczego (rodzaj papieru bitumowanego) na bale po ich uprzednim uszczelnieniu (a więc bez szczeliny wentylacyjnej) i na to ocieplenie Termexem.

Panie Wojtku - co Pan na to? Czy rzeczywiście tak można? Byłoby to optymalne rozwiązanie!!!

 

Katja, czy już uszczelniłaś chałupę?. Czy mogłabyś podzielić się ze mną doświadczeniem z kładzeniem woliny, i adresem gdzie ją można kupić??

Ja zamiast sznura konopnego będę używała szczeliwa lniano-konopnego - cena za 1 kg 8,10 + VAT, a więc dużo taniej. Jeśli by to Cię interesowało mogę dać Ci namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claria, jeszcze nie uszczelniałam. Z woliny zrezygnowałam, znalazłam jednego producenta w Dębe Wielkie /0-25 7577739/, miałam tego reklamówkę, szybko wysycha i się kruszy, jest dość krótka /50cm/, po skręceniu zostaje niewiele. Co prawda jest tania 1,22/kg (cena zeszłoroczna).

Chyba łatwiej uszczelniać czymś sznuropodobnym. Czy szczeliwo to coś w rodzaju pakuł, poproszę o namiary.

Tanie pakuły można kupić w Kobyłce 3zł/kg, tylko, że min. 75kg. Nie wiem czy takie pakuły byłyby dobre.

Napisz jak wygląda to szczeliwo.

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katja,

Firma Surtex, Łódź, tel. 042/674-07-01. Jeszcze tego nie widziałam, znajomi mają mi przywieźć próbkę. Z informacji którą od nich uzyskałam jest to w wiązkach 1 kg. Polecali mi (dział techniczny) również sznur skręcany termoizolacyjny z włókna szklanego (może być ciekawy!)

Będę się musiała wybrać do Łodzi, żeby to osobiście zobaczyć.

Ja tez jestem na etapie poszukiwań optymalnego "uszczelniacza" do bali.

Myślę, że najwcześniej do Łodzi wybiorę się za min. 2 tygodnie.

Jeśli tylko będę coś wiedziała dam Ci znać.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że w końcu wreszcie coś wynajde!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Claria,

dzięki i czekam na wieści o szczeliwie. A w razie czego są tanie pakuły w Kobyłce :wink: .

Miałam woreczek sznura konopnego i byłby idealny do tych celów gdyby nie ta cena. Można go było dzielić, skręcać w zależności od szczeliny.

 

Czy zamontowałaś już okna, czy to po ociepleniu?

Zastanawiam się jeszcze, na jakim etapie podłogi najlepiej kłaść termex na ściany, chyba po wylewce. Ja jestem na etapie chudziaka.

Pozdrawiam

Kasia

 

 

Proszę włączyć głośniki :wink: :lol: , szkoda, że nie znam fińskiego

http://www.termex.fi/video/TermexJenkka.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katja,

ja mam już zrobione wylewki i w nich rozprowadzenie wody i kanalizacji) i zamontowane okna i drzwi. Też przeniosłam starą chałupę (z Podlasia). W tej chwili mam tylko ściany zewnętrzne, żadnych konstrukcji wewnętrznych poza podciągami i belkami stropowymi czyli jakby rodzaj "szkieletu". No i mam jeszcze postawiony komin Schiedla.

W tym roku planuję pokryć dach wiorem osikowym, zrobić rynny, uszcelnic chate i ocieplic Termexem. O ile by mi się udało chciałabym też założyć okiennice - ale nie wiem jak mi wyjdzie z kasą. Jak tylko dostasnę to szczeliwo dam ci znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puk, puk...

Witam wszystkich szkieletorów

 

mam pytanie - czy ktoś z was zetknął sie i może coś dobrego/złego powiedzieć o firmie Canada System z Limanowej lub Labo BPM z Bielska-Białej?

 

szukam wykonawców więźby w systemie MITEK lub podobnej (czy są "podobne"?)

możecie polecić kogoś z Małopolski?

 

z góry dzięki.Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Maco.

Ile podnosiłeś grunt (i jak) pod płytą ?

 

Po przeprowadzce do domu (1.5.2004) mam na razie ograniczony dostęp do Internetu...

 

Podniosłem o jakieś 50-60cm. Najpierw wybrałem humus do warsty nośnej (zgodnie z badaniami geotechnicznymi), potem na to warstwami dawałem piasek i każdą warstę zagęszczałem zagęszczarką. Po zrównaniu z poziomem początkowym dalej sypałem paisek i potem warstwę żwiru (drenażową) zgodnie z projektem płyty. Na to poszło 20cm styropianu i 20cm płyty. W sumie poziom zero domu jest jakieś 50-60cm powyżej rodzimego poziomu gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puk, puk...

Witam wszystkich szkieletorów

 

mam pytanie - czy ktoś z was zetknął sie i może coś dobrego/złego powiedzieć o firmie Canada System z Limanowej lub Labo BPM z Bielska-Białej?

 

szukam wykonawców więźby w systemie MITEK lub podobnej (czy są "podobne"?)

możecie polecić kogoś z Małopolski?

 

z góry dzięki.Aga

 

Mi robił więźbę tartak rychłowice. Jestem zadowolony.

U nich też kupowałem drewno na szkielet (wszystko zgodnie ze sztuką a znaczeni taniej niż w Otrębusach).

Swoją drogą Otrębusy według mnie nie zasługują na miano hurtowni centrum budownictwa szkieletowego. Na przykład nie mieli i nawet nie wiedzieli o istnieniu tzw łączników bezpośrednich do stelaży. Takie łączniki dostałem w hurtowni w Centrobudzie a moja ekipa, która stawiała dom używa ich od dawna. W Otrębusach powiedzieli, że też by chcieli takie mieć ale jak dotą w Polsce takich nie znależli.... !!! :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś stawiał mały domek letniskowy w szkielecie 4,2-6,0 + taras, dach w miarę płaski

Widziałem parę projektów ale nie było w nich żadnych szczegułów konstrukcyjnych.

Mam kilka pytań odnośnie konstrukcji

-Jakie deski na ściany i co ile

-podłoga na legarach czy też na ruszcie, jeśli na ruszcie to jakie wymairy desek i co ile,

-konstrukcja więźby dachowej i dachu

Pozdrawiam i dziękuję

_________________

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...