Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Żyje jakos :D , Jaki to komin plewa?? Ja mam ceglany 4 kanałowy. jeden kanał spalinowy do kominka, drugi i trzeci wyciąg z łazienek, czwarty nie uzywany miał byc w salonie przy kominku ale zrezygnowałem. W jednej łazience mam kanał z rury spiro podłączony do komina. Oba wyloty łazienkowe są wyposazone w ciche wentylatory na łożysku kulowym i włączam je kiedy jest taka potzreba. Ale komin mam przy zewnetrznej scianie jest nizszy od kalenicy i dodatkowo usytuowany na lini wsch-zach przeciętej połacią dachu tak ze przy niesprzyjających wiatrach nie wyłączam wentylatorków aby uniknąc cofek.

Przed odpaleniem kominka wyłączam na chwile wyciągi bo kiepsko sie rozpala pomimu doprowadzenia powietrza z zewnątrz. W zimie wilgotność w domu wacha sie od 20 do 35%. te 20 to jak pale w kominku.

Załuje ze nie zrobiłem doprowadzenia zwykłej rury plastikowej 100 m z wolnego kanału do przedpokoju lub sypialni na gorze bo mógłbym podłączyć przenosny klimatyzator, za małą kase miałbym klime na poddaszu a by sie przydała.

 

Jeśli chodzi o kuchnie to akurak sąsiaduje przez sciane z garazem i po prostu przez garaz mam wylot poprowadzony do sciany zewnetrznej garazu. Ale to zalezy od mozliwosci wynikających z usytuawania pomiesczen.

Jakbys miał pytania to smiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat dwie lazienki obok siebie.....na parterze i chcialem wyprowadzic z nich rure spiro badz zwykla rre pcv 100 do kominka na dachu. Nie komina ;-)

Komin mam w salonie i kotlowni.

Druga lazienka na pietrze i z niej rowniez chce wyprowadzic wywiew na dach.

Tak chce to rozwiazac, tylko teraz sie troche wystraszylem ze moze na tym osiadac wilgoc i skraplac sie.....Szkielet nie lubi wilgoci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz spokojnie ja bym nie bał sie na zapas sąsiad ma kanadyjczyk by TOPBUD i ma te kominki systemowe plastikowe posadzone na dachu krytym gontem bitumicznym i jest u nich ok. Tak ze to wydaje mi sie ze to moze kwestia rury gdyby była dwuscienna i ocieplona to na bank nic sie nie stanie.

Trzeba by sie kogos z tego tobpudu podpytac, oni maja system podwykonawczy budowy kwestia znalezienia ekipy od wentylacji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Przepraszam za obszerność.

Czy możecie mi to przełożyć na polski???

Czy coś was szczególnie razi w tym zakresie prac?

Pomóżcie, bo już nic nie wiem, mam kilka ofert, a każda skonstruowana inaczej i nie umiem ich porównać.

Co byście zmienili?

Z góry dziękuję.

 

 

 

1.WYKONANIE FUNDAMENTÓW – fundamenty betonowe zbrojone drutem zbrojeniowym poprzecznie i podłużnie (beton B15) o szerokości 20cm wylewane w gruncie na głębokość 120cm, nad poziomem murowane z bloczków betonowych do wysokości 40cm nad poziom gruntu. W ławach fundamentowych zamocowane kotwy stalowe do mocowania podwalin budynku. Fundament zaizolowany poziomo – dwa razy papa na lepiku lub abizolu. Izolacja pionowa zewnętrznych ścian fundamentowych – na głębokość 30cm poniżej gruntu – dwa razy abizol (dla odcięcia podsiąkania kapilarnego). Wykonanie schodów wejściowych betonowych.

2.WYKONANIE PODŁOGI – wykonanie betonowej płyty budynku ocieplonej 10-cio centymetrową warstwą styropianu.Wykonanie betonowej płyty tarasu- analogicznie wykonanie tarasu z drewna.

3.WYKONANIE KONSTRUKCJI BUDYNKU – ściany zewnętrzne wykonane z tarcicy o przekroju 15/3,8 cm z uwzględnieniem otworów drzwiowych i okiennych od zewnątrz obite płytą OSB3 gr. 12mm. Ściany działowe wykonane z tarcicy o przekroju 9/3,8cm z uwzględnieniem otworów drzwiowych. Strop parteru wykonany z tarcicy o przekroju 23/3,8cm w rozstawie co 40cm, od góry obity płytą OSB3 gr. 22mm. Konstrukcja więźby dachowej krokwiowo-jętkowa wykonana z tarcicy o przekroju 18,5/3,8cm, od zewnątrz obita płytą OSB3 gr. 12mm. Cała konstrukcja budynku zostanie wykonana z czterostronnie struganego drewna konstrukcyjnego o wilgotności nie przekraczającej 19%, bez śladów sinizny.

4.POKRYCIE DACHU – dach pokryty dachówką bitumiczną firmy IKO( do 25zł za mkw) w kształcie i kolorze do uzgodnienia wraz montażem obróbek blacharskich kominów, zamocowaniem desek wiatrowych sosnowych pomalowanych dwa razy drewnochronem na uzgodniony kolor. Montaż orynnowania w kolorze brązowym firmy KANION. Montaż okien dachowych.

5.PRZEWODY KOMINOWE I WENTYLACYJNE – wymurowane z cegły pełnej do wysokości pokrycia dachowego, powyżej wymurowane z cegły klinkierowej do wysokości 30cm nad poziom kalenicy.

6.Montaż folii wiatroizolacyjnej firmy TYVEK na ścianach zewnętrznych budynku.

7.Montaż okien PCV firmy Deckennik model Elite 5K (białych), drzwi wejściowych w cenie do 1200,00zł za sztukę.

8.WYKONANIE ELEWACJI – do ścian zewnętrznych przymocowany styropian ryflowany (FS15) gr. 5 cm, następnie zatopienie siatki w kleju, zagruntowanie ścian i położenie tynku akrylowego firmy SIGMA lub ROFIX. Kolor i wzór do uzgodnienia. Montaż parapetów zewnętrznych wykonanych z blachy powlekanej w kolorze brązowym.

9.PODBITKI OKAPÓW – wykonane z desek sosnowych, pomalowane dwa razy drewnochronem w uzgodnionym kolorze.

10.WYKONANIE INSTALACJI WEWNĘTRZNYCH

a) elektryczna – wykonana do granicy budynku, w skład której wchodzi tablica rozdzielcza (bezpiecznikowa), instalacja oświetleniowa i użytkowa wraz z montażem gniazdek i wyłączników (umowa obejmuje 40 punktów, za punkt uważa się gniazdko, wyłącznik).

b) Instalacja ciepłej i zimnej wody – wykonana z rur PCV, do granicy budynku, przygotowana do „białego montażu”. Instalacja cw i zw nie obejmuje podgrzewaczy cw, instalacji wodomierza i licznika.

c) Instalacja kanalizacyjna PCV do granicy budynku.

11.WYKONANIE IZOLACJI TERMICZNEJ I AKUSTYCZNEJ BUDYNKU, – czyli ułożenie wełny mineralnej w ścianach zewnętrznych, działowych, stropie parteru oraz połaci dachowej. Grubość izolacji:

a) ściany zewnętrzne – 15cm

b) ściany działowe – 10cm

c) strop parteru – 20cm

d) połać dachowa – 20cm

12. Montaż folii paroizolacyjnej w ścianach zewnętrznych i połaci dachowej.

13. Montaż płyt gipsowo-kartonowych ognioochronnych (GKF) o gr. 12mm wewnątrz budynku. W pomieszczeniach mokrych takich, jak łazienka montaż płyt wodo-ognioochronnych (GKFI). Połączenia płyt poszpachlowanie. Pomieszczenia wewnątrz oprócz łazienek i wc pomalowane na biało farbą emulsyjno-akrylową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się tylko w sprawach dotyczących dachu. Krycie dachu gontem bitumicznym na płycie OSB grubości 12 mm to nieporozumienie. Grubość płyty to minimum 18 mm. Krokwie grubości 38 mm przy szerokości 185 mm będą wiotkie. Nic nie piszesz o sposobie ocieplenia dachu. Mam rozumieć, że 15 cm w krokwie a 5 cm w poprzek. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największe zastrzeżenia mam do przekrojów konstrukcji, w Twoim przypadku są to typowe przekroje konstrukcji kanadyjskiej, ja mam przekroje ścian 5x15 i krokwie 7x15 i w moim przekonaniu są one odpowiednie aby cała konstrukcja była sztywna i solidna, na dachu mam osb 16 i przy takim nachyleniu połaci uważam że jest to grubość wystarczająca, kolejna sprawa to styropian, którego jestem przeciwnikiem w domach drewnianych ale temat ten był już wielokrotnie wałkowy w tym wątku więc nie warto do niego wracać bo każdy ma już wyrobione własne zdanie na ten temat

i ostatnia sprawa ile ten dom ma kosztować w takim stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cena, jak dla mnie jest bardzo przystępna i zachęcająca.

 

To pierwsza firma, która zaproponowała mi zarówno fundamenty jak i dach.

Ten stan to tzw. standard i wszelkie zmiany są dopuszczalne - podobno nie ma z tym problemów. Dlatego pytam was o radę.

Chociaż jeśli chodzi o zasadnicze sprawy konstrukcyjne, to pewnie nie jest tak łatwo tego zmienić. Co innego grubość wełny, czy płytę.

Może nie warto od razu odrzucać takiej oferty, jedynie zmienić pewne sprawy.

Ale niestety za głupia jestem i nie wiem jakie - to mój pierwszy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chociaż jeśli chodzi o zasadnicze sprawy konstrukcyjne, to pewnie nie jest tak łatwo tego zmienić. Co innego grubość wełny, czy płytę.

 

najważniejsze żeby wymiary domu były takie same ja w projekcie, natomiast jeśli kierownik budowy jest normalny to śmiało można budować z większych przekrojów, przecież nikt tego nie będzie sprawdzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój projekt w tej chwili jest w technologii murowanej. Koresponduję z Z5oo w sprawie projektu szkieletowego.

Ale może dało by się załatwić solidniejsze przekroje z firmą wykonawczą?

Myślisz Bold, że powinnam zawalczyć?

Mi te przekroje nic nie mówią, ale rozumiem, że twoje są solidniejsze i pewniejsze.

Oświecajcie mnie, moi drodzy, bo zaczynam głupieć jeszcze bardziej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...