Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

Ponieważ są to domy pasywne, to nie przewiduje się żadnego ogrzewania :-) (źródłem jest ciepło bytowe).

Ewentualnie punktowe elektryczne.

 

Niebawem (wakacje 2009) powstanie osiedle takich domów w Józefosławiu, mało że pasywne to jeszcze (prawdopodobnie) z autonomią wodno-ściekową.

Nowatorskie pozyskiwanie energii słonecznej (tańsze i bardziej skuteczne rozwiązanie niż solary, bo z całej powierzchni dachu...)

 

a może jakiś link do tej firmy please :wink: . Hubert czyżbyś sie przekonał do baraczków :o ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chałupę mam jaką mam...już od 4 lat...więc nie zmienię jej jak koszuli :-)

A na linki ciutek za wcześnie....jak ktoś będzie zainteresowany tematem, to postaram się coś wydębić...

 

Ponieważ usłyszałem taką informację, a wiem że są tu zboczeńcy od drewniaków, więc postanowiłem o tym tu stuknąć :-)

 

Najciekawsze, że tych domów nie będzie do sprzedania łącznie więcej niż 20 szt. (każdy ma mieć 240 m2, z możliwością podziału na 3 niezależne mieszkania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chałupę mam jaką mam...już od 4 lat...więc nie zmienię jej jak koszuli :-)

A na linki ciutek za wcześnie....jak ktoś będzie zainteresowany tematem, to postaram się coś wydębić...

 

Ponieważ usłyszałem taką informację, a wiem że są tu zboczeńcy od drewniaków, więc postanowiłem o tym tu stuknąć :-)

 

Najciekawsze, że tych domów nie będzie do sprzedania łącznie więcej niż 20 szt. (każdy ma mieć 240 m2, z możliwością podziału na 3 niezależne mieszkania)

 

O to jakieś naprawde nowatorckie te domy oferta marketingowo moze sie sprzedac wiele mieszkan łatwiej sie zrzucic i łatwiej kupić. A zaraz cie kopne w tyłek :evil: jak to zboczęnców :o , ja mieszkam w kanadyjczyku nie dobijaj mnie :-? . A poza tym widze ze net masz w domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neta na Musułach po Orange-u mam już prawie od roku...

To, że się ostatnio tu nie pokazywałem to dlatego, że nie miałem specjalnie czasu..

Ale badziewiasto to u mnie chula...ale lepszy fryc niż nic..

Czekam na neo...zresztą od 3 lat tak sobie czekam :-)

 

"Zboczeńcy" to był żart oczywiście :-)

 

Hubert u ciebie trzeba sprawdzić blueconecta ja mam chodzi zajebiscie szybko wypierdoliłem to orange bo drogo i do dupy , u Sylvi testowaliśmy ale ma jakiś ekranowany dom i kiepskawo dzialalo ale zasieg oficjalnie HSxPA masz na 100% http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslugi-porady/mapa_zasiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawel...

Z tymi mapkami to wiesz...

U mnie "mapkowo" też jest UMTS...ale tylko mapkowo.

To co jest u Sylwii to już nie musi u mnie i na odwrót.

Ja płace za swoje Orange 60,00 zł.

Ogólnie to są bardzo lokalne sprawy...

 

wiesz ja mam nadajnik na VOLVO to z 2km od domu, i faktycznie ten net chodzi tak 512kb to minimalnie a sredni 1 gb to na prawde super no czasem 3 mbsto juz wypas awszystko za jedyne 48 pln. Byłe u Sylwi z laptopem w celu wlasnie przetestowania bo ona ogange tez ma dosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko przedswiateczne ;-)

Idziemy po calosci i juz zabudowywujemy pomieszczenia na parterze. Na sciany i sufity "leci" OSB-3 8mm :lol: Na to pojdzie plyta GK.

Tak wyglada:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/752d3d4d3c2a9bcf.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f3b202015e9955cd.html

 

Jeszcze foliowanko

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d8953e980b60a42.html

 

Rozdzielnia

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68b54adb717f3cc2.html

 

Schody 1wsze

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/268108fcc8a550d4.html

 

Jakos do przodu;-))

Teraz mam problemik natury kolejnej ;-) pewnie nie jeden jeszcze przede mna :wink:

Moze doradzicie jak polozyc parapety wewnetrzne granitowe.

Moze ktos to robil, moze jakies fotki?

Zamawiam takie 95 cm szer (po 2,5 cm wcinka po kazdej stornie w scianke), 30 cm glebokosci i jakies 2-3 cm grubosci).

Jak je "polapac...wcinka w sciane....a jak do podloza mocowac? Klej? Zaprawka?

 

Jak uniknac mostkow zimna zeby zima nie byly chlodne? Nie dosuwac za blisko do ramy okiennej?

Czekam na sugestie....

 

A co doradzilibyscie mi w temacie kladzenia plyt GK.....nie mam jeszcze ogrzewania...w srodku nie jest za cieplo :lol:

Wilgoci nie ma...ale czy warto teraz montowac plyty czy montowac je po wlaczeniu systemu grzewczego w domu?

Pozdrawiam serdecznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko przedswiateczne ;-)

Idziemy po calosci i juz zabudowywujemy pomieszczenia na parterze. Na sciany i sufity "leci" OSB-3 8mm :lol: Na to pojdzie plyta GK.

 

Pewnie znasz te dane:

http://www.wentylacja.org.pl/02_art7.htm

 

"Formaldehyd jest bezbarwnym gazem o silnym, charakterystycznym zapachu. Jest stosowany w produkcji materiałów budowlanych i wykończeniowych, głównie w prasowanych materiałów drewnopochodnych. Materiały budowlane zawierające formaldehyd mogą go emitować.

 

Wpływ na zdrowie

Zwykle zawartość formaldehydu w powietrzu na zewnątrz i wewnątrz budynków nie przekracza 0,06 ppm (parts per million - cząstek na milion). Gdy stężenie przekracza 0,1 ppm może on wywołać u ludzi ostre objawy, takie jak: łzawienie, podrażnienie spojówek, nosa i gardła, kaszel, ucisk w klatce piersiowej, chrypę, uczulenie skóry.

Formaldehyd działa na ludzi w różny sposób. Niektórzy są bardzo wrażliwi, podczas gdy inni wcale nie zauważą jego działania.

Podobne objawy mogą powodować przeziębienie i grypa.

Osoby wrażliwe mogą odczuwać dolegliwości przy stężeniach mniejszych niż 0,1 ppm. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca nie przekraczanie stężenia 0,05 ppm.

Badania przeprowadzone w laboratoriach na zwierzętach wykazały, że formaldehyd był przyczyną wystąpienia nowotworów i może powodować je także u ludzi.

Nikt nie określił jednak minimalnego stężenia formaldehydu, które można uznać za całkowicie nieszkodliwe.

 

Jak rozwiązać problem

* Wybierać materiały drewnopochodne o zmniejszonej emisyjności formaldehydu.

* Zwiększyć wentylację pomieszczeń po przyniesieniu do nich nowych materiałów emitujących formaldehyd.

* Zachowywać wilgotność względną o wartości 30-50%.

* Używać w miarę możliwości materiałów alternatywnych.

* Zabezpieczać powierzchnie nielaminowane okleinami lub wodnymi preparatami kryjącymi.

* Myć materiały przed użyciem.

 

Materiał udostępniony przez National Safety Counsil. National Safety Council jest amerykańską organizacją powołaną do ochrony i promocji zdrowia."

 

Nie bylem jednak w stanie nigdzie odnalezc w polskich zrodlach, ile OSB emituje ppm w warunkach domowego zastosowania?"

 

Oczywiscie nie chodzi mi tu o straszenie Ciebie, ale o samodzielne wyciaganie wnioskow.

 

Ja mam na razie podlogi z OSB 3 22mm

Wlasnie zastanawiam sie, jak je dalej "pociagnac", ale - zdaje sie, ze bede mial wiecej kafelkow, nioz pierwotnie zakladalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie lobby :lol:

Rozmawialem z gosciem ktory buduje z Kronopolem domy modulowe. Wszytskie sa budowane na podstawie plyta OSB i buduja......

Wiec jesliby tak bylo z plytami OSB, to Ja sie pytam kto daje pozwolenia na ich budowe?

Chyba z deczko paranoja nas ogarnia....

Dziadki maja z osb domek letni...i jakos wypoczywamy tam wspaniale.....

Tazke, ja sie na to patrzyl nie bede.....

Buduje i idzie mi dobrze.

Pozdro dla sceptykow...... :wink:

A na OSB leci plyta GK :lol:

A papierosy nie sa szkodliwe? :lol:

Bo pale..... :wink:

Ech, powiedzcie mi czy wiecie co jecie?

A wiecie ze w wedlinach sa juz polprodukty wprost z Chin? Czy to jest zdrowe?

A w tanich szynkach sa aromaty dymu wędzarnianego i wtedy ta "wedlinka" wspaniale pachnie :lol: :lol:

Nie popadjamy w paranoje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadjamy w paranoje.....

 

Paranoja paranoją...

 

nazwalbym to raczej rosnaca swiadomoscia ekologiczna...

 

jednak to nic milego miec watpliwosc co do obecnosci formaldehydu, ktory podejrzewany jest o rakotworczosc, wszedzie wokol.

Mam wrazenie, ze jego ilosc zmniejszyla sie w OSB ostatnio, ale nie mam na to dowodow. Zabudowanie OSB plytami KG, czy w inny sposob z pewnoscia ograniczy emisje.

Od jednego z wykonawcow slyszalem tez, ze plyta OSB "daje" formaldehyd glownie na poczatku...

 

Domy szkieletowe drewniane na OSB zazwyczaj stoja...

Panel, plyty kuchenne, niektore parkiety maja taka sama zawartosc f., jak OSB, moze wiec nie jest tak zle?

Jednak one sa laminowane lub poddawane innym obrobkom "zamykajacym" "zywice" czy "klej" z f.

 

Pozyjemy, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, zauwazylem na wiatroizolacji oszronienie.......welna na osicplonej polaci bedzie zapewne mokra kiedy przyjdzie odwilz......dom jest jeszcze nieocieplony...czy to normalne zjawisko?

Skroplial sie para wodna i osiadla na wiatroizolacji?

Hmm?

Czy ktos spotkal sie z tego rodzaju zjaiwskiem? Czy to moze wadliwie wykonczony dach?

Mnie sie wydaje ze to jednak chyba normalne zjawisko w nieogrzewanym domu.....

Mieliscie tego rodzaju przypadki?

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...