Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy daje się folię na legary pod dechy (28mm) podłogowe (chodzo o to czy wełna , którą wciska się między legary nie będzie się pylić w przypadku braku folii pod dechami) :roll:

Nelli ja nie mam zadnej folii pod legarami.....jest tam welenka i nic nie pyli......

Powiedz mi co zrobisz z ta folia kiedy (nie daj Boziu) wyleje ci sie np. woda? Nie przecieknie przez te folie i bedzie pieknie zgnita welna.....

Takze nie rob takich rzeczy lepiej :)

Przypominam jeno: Folie paroizolacyjna tylko w sciany zewnetrzne no i polac dachowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy daje się folię na legary pod dechy (28mm) podłogowe (chodzo o to czy wełna , którą wciska się między legary nie będzie się pylić w przypadku braku folii pod dechami) :roll:

Nelli ja nie mam zadnej folii pod legarami.....jest tam welenka i nic nie pyli......

Powiedz mi co zrobisz z ta folia kiedy (nie daj Boziu) wyleje ci sie np. woda? Nie przecieknie przez te folie i bedzie pieknie zgnita welna.....

Takze nie rob takich rzeczy lepiej :)

Przypominam jeno: Folie paroizolacyjna tylko w sciany zewnetrzne no i polac dachowa :)

 

Nie daliśmy folii na legary 8) Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Heja drewnianym szkieletom!

 

Właśnie firma buduje mi dom w technologi drewnianego szkieletu. Będzie to dom prefabrykowany. Szczegóły niedługo powinny się pojawić (przy okazji przywozu ścian na plac budowy) w moim dzienniku.

 

Zastanawiam się natomiast nad niską akumulacją ciepła w tego typu budynkach. Zimą chcę to wykorzystać do precyzyjnego sterowania ogrzewaniem elektrycznym i wszystko mi pasuje idealnie. Latem natomiast...? No właśnie. Zamek krzyżacki w Malborku jest zimny nawet w środku gorącego lata, posiada dużą akumulację ciepła - grube mury.Nasz domek - wręcz odwrotnie. Czy w związku z tym będzie wymagał klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem po pierwszej fali upałów w moim szkieletorze i powiem że nie ma tragedii, na zewnątrz 32, wewnątrz 22-23, sąsiedzi w murowańcu przez pierwsze dwa dni faktycznie mieli chłodniej ale potem temperatura się wyrównała, w szkieletorze bardzo ważna jest izolacja cieplna, ja mam na dachu 20 cm supermaty i wydaję mi się że to w zupełności wystarcza, poza tym okna dachowe mam od północy oraz długie okapy więc słońce minimalnie penetruje wnętrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się witam i generalnie do grupy się zapisuję bo mam domek góralski-szkieletowy, aby sie wkupić wybrałam coś po mojej profesji:

dla Pań:

http://www.nalewki-i-inne.pl/_d/produkty/bg_ciemna.jpg

http://www.nalewki-i-inne.pl/_d/produkty/bg_red.jpg

Dla Panów:

http://www.gieldaspozywcza.pl/news/foto/wodka%20Orkisz.jpg

 

Ps. co do upałów to muszę powiedzieć,że my jeszcze nie ociepliliśmy tej części poddasza pod którym jest strych i gorąc potworny nam tamtędy się dostawał. ale na dole było już bardzo przyjemnie. po prostu musimy dokupić wełny i jescze przed zimą dach "opatulić" wełną.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Romanie ja sie nie zgodze....bo jesli w stropie dasz folie paroizolacyjna i cos sie wleje tam miedzy deski .....wejdzie w welne...to przepraszam, jesli nie odprauje to co sie stanie z ta woda? Folia uniemozliwi odparowanie, zatem bedzie pieknie...smierdzialo.......bo wejdzie w reakcje w welna.

Takze sorry, ale uwazam, ze w tym przypadku nie masz racji.

W pozostalych juz masz racje :lol:

 

Co do temperatury w szkieletorze....

Na zewnatrz mamy upal w srodku jest chlodno i przyjemnie....jednak nie otwierajcie okien w swoim domu kiedy jest goraco na dworzu.....no otwierac mozecie...ale zeby nie wpuscic goracego powietrza do srodka, bo zrobi sie termosik.

Gorace powietrze nie wyjdzie z domku tak szybko i bedzie gorac....

My lekko uchylami kilka okienek w trakcie upalu......a wiele okien jest otwartych kiedy na dworze robi sie chlodniej..wtedy nastepuje wymiana powietrza.....i to chlodniejsze wpuszczamy do domku......

Taka teraz mamy taktyke....

Zima......kiedy nagrzalismy w domu bylo cieplutko i przyjemnie, pomimo tego ze jeszcze nie przezylismy w nim konkretnych mrozow.....kiedy wykanczalismy w srodku grzal kominek z plaszczem i bylo fajnie....az okna trzeba bylo otwierac :lol:

 

A instalacja odgromowa......chodzi o piorunochron?

Czy odgromniki w tablicy rozdzielczej? Bo jesli tak to mamy Moellera odgromniki 4 szt.

Zadzialaly juz fantastycznie w trakcie ostrej burzy.....huknelo gdzies kolo nas i wylaczyly instalacje.......

Byl dosc niezly blysk i huk....

takze......nie inwestujcie w jakies "bezfirmowki".......kupcie konkretnej firmy....

Piorunochron......to droga impreza.......i niezbyt teraz juz potrzebna jesli linie energetyczne ida do domu w ziemi.....

Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie, poszukuję firmy, która solidnie postawi Majkę Rex (Archeton) w systemie szkieletowym na Górnym Śląsku.

Głównym atutem takiej konstrukcji jest dla mnie szybkość stawiania domu - chcielibyśmy się jak najszybciej wprowadzić.

Jakie ogrzewanie do takiego domu (powierzchnia uż. 103m2)? Myślałem o kominku z płaszczem wodnym, jednak czytam, że ogrzewanie tylko kominkiem nie jest dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof o czym ty piszesz jakie przepisy

swoją lepianke z patyków właśnie [zdaje papiery] wybudowałem i mam tylko na stanie zwykły kominek bez zadnych dodatków [to mi wystarcza ] ale w projekcie była klauzula dodatkowo ogrzewanie grzejniki elektr.

i to urzedowi do odbioru starczyło

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie można grzać piecami to wszystkie stare budynki nie nadają się do zamieszkania! Choć tak na dobrą sprawę to w cytowanym tekście jest stwierdzenie "powinien" więc nie musi! Czy możesz podać źródło tego cytatu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć tak na dobrą sprawę to w cytowanym tekście jest stwierdzenie "powinien" więc nie musi! Czy możesz podać źródło tego cytatu. Pozdrawiam.

Też sądzę, że gdy napisane jest "powinien" nie jest to nakaz, tylko zalecenie. Mimo to nie wiem czemu wyczytałem w jakimś artykule ostatnio, że nie wolno ogrzewać domu tylko kominkiem.

 

Cytat pochodzi z rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

 

krzysztof o czym ty piszesz jakie przepisy

swoją lepianke z patyków właśnie [zdaje papiery] wybudowałem i mam tylko na stanie zwykły kominek bez zadnych dodatków [to mi wystarcza ] ale w projekcie była klauzula dodatkowo ogrzewanie grzejniki elektr.

i to urzedowi do odbioru starczyło

Czyli "oficjalnie" jednak masz inne ogrzewanie, a ktoś tylko poświadczył nieprawdę w dokumentach, aby usatysfakcjonować urząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by poznać argumenty jakimi kierował się ustawodawca gdyż przepis wygląda na kuriozalny. W swoim domu mogę ogrzewać czym chcę i mogę nie ogrzewać to moja sprawa.

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to kwestia niskiej sprawności wymienionych urządzeń. Z wymienionych z nowoczesnymi kotłami mogą konkurować jedynie kominki z PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ogrzewanie do takiego domu (powierzchnia uż. 103m2)? Myślałem o kominku z płaszczem wodnym, jednak czytam, że ogrzewanie tylko kominkiem nie jest dobrym pomysłem.

Przede wszystkim, o ile wiem, jest niezgodne z przepisami.

Dobrze, a jeśli oprócz kominka zastosuję niecentralne ogrzewanie elektryczne? Podłogowe, ew. grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...