Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witajcie

Na jakim jestem etapie?-ukojania nerwów.O pozwolenie walczyłem (dosłownie) przez 4 lata,cóż jak chcesz budować w Parku Narodowym innego wyjścia nie ma.Ale upragniony cel ziścił się i od pól roku Guru(czyt.dyr.)parku poddał się jestem posiadaczem pięknej działki z pozwolonkiem na budowę. A czemu buduję w szkielecie bo:

-na tej wiosce nie ma domów murowanych (czemu ja mam się wyróżniać)

-będę tam przez najbliższe lata przyjeżdżał parenaście razy w roku a zimą jak wpadnę na parę dni to chcę żeby w domku rozgrzało się raz dwa.

Domek będzie częściowo podpiwniczony ,stwierdziłem że na wsi to idealna rzecz(słoiczki,weki ,piecyk na drzewo,terma)wszystko się zmieści.Powierzchnia z piwnicą ok.130m,duży zadaszony taras,oblicówka drewniana,Scianywewnętrze mażą mi się również w drzewie ,tylko obawa przed ogniem daje dużo do myślenia.Pod koniec lata zamierzam zrobić fundamenty z piwniczką ale to zależy od funduszy sporą część przeznaczoną na budowę pochłoneła walka z głupimi urzędasami.

Takie są moje mażenia .Dziś właśnie jadę pilnować elektryków żeby postawili słup w odpowiednim miejscu.

 

Emems Twoje słowa w moim przypadku sprawdziły się w 100%

NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Pozdro czeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojtku,

widzialam w Otrebusach wiatroizolacje Frameshied. Jest super! uzyskalam rowniez informacje, ze przy ocieplaniu chalupy z "bala" od wewnatrz, mozna te wiatroizolacje mocowac zszywkami bezposredni do bala, czyli

warstwy od zewnatrz

- bal

- wiatroizolacja Frameshied mocowana zszywkami bezposrednio do bala

- termex

- opóźniacz pary Procheck Economy

- plyta GK.

Czy tak będzie OK?

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boddeku. murek musi wytrzymać... do czasu postawienia kratownicy rogatego... a dalej niech się dzieje wola nieba ;)

 

claria.. czy mogłabyś coś.. cenowo o tych foliach... może być na priva.. z góry dziekuję

 

A ja pomaluciu przybieram się... wreszcie do stawiania kuchni kaflowej i czynienia wędzarki z teściem... a kiedy zaczniemy... daj Boże jak najszybciej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...