Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Że co? Że mam się do ciebie przeprowadzić? hihi

A tak na poważnie, bo pamiętam, że twój jest większy. Ile wyniosło postawienie go? Niestety nie pamiętam teraz czy stawiałeś go sam czy z firmą, a czytać znów 11 stron nie mam siły....

Ja mam wielką zagwostkę - mieszkanie warte 200tys. Trzeba kupić działkę (ok. 35tys), zrobić przyłącza zewnętrzne i kupić kilka sprzętów typu kuchenka. Kredyt możemy wziąć na góra 100tys. Czyli wychodzi niestety, że na domek pod klucz (bo jesteśmy oboje niebudowlani) zostaje góra 120tys. Może ja bym mogła tylko pomalować ale koszt malowania jest pewnie nie na tyle znaczący, że mocno by obniżył koszty. Ehhh

A orientujesz się może ile kosztują te przyłącza zewn.? Bo firma dociąga tylko do 3m za domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff jak gorąco...

Ja dalej zdycham przed wyborem chatki. Już mi się mózg lasuje. Mąż przekonany (1:0) ale niestety rzeczywistość okazała się brutalna i nasze mieszkanie jest mniej warte, niż myślałam :( Szukam teraz czegoś mocno taniego. Już wpadł mi pod ręce Interdom i jego domki za 120-130tys. Niestety bez instalacji CO (ile to by było?), podłączeń zewn., białego montażu i oczywiście działki. No cóż, pewnie malutki kredycik trzeba będzie wziąć...

 

Pozdrawiam w tą nawracającą garówę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowy system ogrzewania nadmuchowego polegający na pogrzaniu powietrza, które kanałami jest wdmuchiwane w każdym pomieszczeniu. Jednostka, która podgrzewa to powietrze może być gazowa, olejowa lub elektryczna i ja mam to ostatnie. Dodatkowo na ścianie garażu jest zainstalowany agregat-pompa ciepła typu powietrze-powietrze, która albo chłodzi albo grzeje. System kosztował mnie mniej niż instalacja na piecach akumulacyjnych. Niestety mam do dyspozycji tylko prąd, ale po ostanich przebojach z akcyzą to myślę, że to nawet dobrze. Dodatkowo wykorzystałem kanały powietrzne tego systemu do podpięcia w nie kominka. Po jednej zimie muszę stwierdzić, że system się sprawdził, teraz czas na lato i sprawdzenie klimy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...