Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

EKO ma jeden termin wolny na ten rok ponieważ ktoś tam ich wystawił i nie załatwił kredytu. Ja ich trzymam do chwili jak mi zrobia komin i ocieplenie na zewnatrz ok 3 tyg, potem mam czas dla siebie czyli instalacje wew, a około stycznia biore ich chyba na wykończenie w srodku. Więc jak ktos ma robote dla nich to czas sie dogadywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki za inf, ale może gosc chce Cie wrobic w dodatkowe koszta. Jestem z branży budowlanej i znam tę spiewkę że wchodzący na robote po kims zawsze chce ja poprawiać. Geniuszami w wyciskaniu szmalu z inwestora są hydraulicy bo zawsze podejścia sa krzywe, tynkarze ktorzy nie robili docieplenia, i malarze ktorzy wchodza po tynkarzach lub gosciach od płyt.

Mam pytanie a wcześniej nie odchodziło lub było krzywe....przecież ktoś odbierał robote a krzywizny mozna wyłapać wczesniej....

Dzisiaj walczyli u mnie ze steropianem czyli ryflowali i zanim zaczeli przybijać na kołki pozimy sprawdzali kilka razy. Nie widze problemów zadzwonić i sciagnąc ich na reklamacje przecież dali Ci gwarancje na robote! Ja w protokóle odbioru mam 3lata na materiał sprowadzony i 10!!!!!lat na robociznę

Żeby nie było że ich bronię ale branża budowlana rządzi się swoimi prawami i kazdy inny czy inna firma to twój wróg ktory zabiera ci klienta a tym samym zarobek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzalam wcześniej, ale to juz kilka osób zwróciło uwagę, że jest krzywo, łącznie ze zanjomym który nic nie bedzię robił i nicv na tym nie zarobi, ale rzeczywiście może zadzwonie, ale nie wiem czy mam ochotę uczestniczyć w konfrontacji dwóch budowlańców, nie wiem czy wytrzymają to moje nerwy i czy starczy farby na siwe włsoy :roll: , mam jeszcze kilka godzin na zastanowienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola zasiałaś ziarno niepewności ale czy słusznie...-sama jestes sobie winna że nie odebrałaś. Kto płaci za kota w worku... Cos nie chce mi się w to wierzyc.

Kto ci odbierał stan surowy moze nam powiedzieć i czy były jakies uwagi...

Alex prosze :p nie dzwonić w czasie godzin pracy do EKO do 19.00 pracują na mojej budowie nie nie mozna ich rozpraszać a tym bardziej jak rozmawiam z p. Markiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX-Gliwe odstrzeliłem ale o tym chyba pisałem. Nie podobało mi sie podejscie do klienta. Facet zachowywał się jak ,,wszystko wiedzaca wiedzma PLE PLE" przerażaja mnie ludzie zbyt pewni siebie bo zawsze jest z nimi problem. Zanim rozpoczelismy rozmawiać o konkretach konstrukcji to gosc juz wspominał o kolorze zasłonek w oknach i zawsze powtarzał że jest najlepszy. Wszyscy wyceniali mi w/g projektu gdzie miałem drewna ponad 20m3 i tak zachował sie gość z GLIWA natomiast w rzeczywistości poszło duzo mniej.A dom stoi i ma sie dobrze.. Drewno kosztuje i kazdy dorzuca sobie marżę na materiały. Z innej baczki: w mojej branzy budowlanej jak gośc jest zbyt pewny siebie to zawsze zabuduje / to czym handluje /nie zgodnie z instrukcja a pózniej sie rozpitala i jest przepychanka między producentem a inwestorem. GLIWA nie potrafił wskazać budowy a co ważniejsze zawieść na swoją budowe... przeciez to jest najlepsza wizytówka firmy. Jedyna sprawdzona zasada: trzeba pojeżdzić po budowach które oni wskażą i gadać z ludzmi. Zadzwoń do W. NITKI i pogadaj o firmach którymi sie interesujesz-konsultacje telefoniczne nie kosztuja. Może pisze chaotycznie ale dzis miałem randka z łopata i kopałem przyłącze studnia wodomierzowa- dom. Odwykłem od pracy fizycznej :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex prosze :p nie dzwonić w czasie godzin pracy do EKO do 19.00 pracują na mojej budowie nie nie mozna ich rozpraszać a tym bardziej jak rozmawiam z p. Markiem. :wink:

 

j-1942

 

no właśnie godziny pracy są jak najbardziej stosowne

do rozmowy na temat pracy,

pozostałe to już chyba życie prywatne

a tak poza tym sam sobie zasłużyłeś

napisał byś firma do bani

i uwierz mi nikt by nie dzwonił i w godzinach pracy i poza :p

 

najbardziej podoba mi się jak facet mówi o tobie

nie po imieniu nie pan ...

a Inwestor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On o wszystkich tak mówi, nie chcaiła bym publicznie podawac nazwiska na forum osoby, która mi odbierała, ale być moze nie psrawdzał inspektor ocieplenie , przygladał się dośc dokładnie konstrukcji. Nie mówie ze EKO jest kiepska, jest doś solidna i terminowa, sprzta po sobie itp. ael ja mam na ociepleniu fale dunaju, i poniszczyli mi tez okna sztuk dwa, wiem ze bywaja goresz i to duzo gorsze firmy i jakbym miala budwać to pewnie bym wybrała ich ponownie, mówie tylko ze trzeba i tak i tak wszystko sprawdzać dokładnie nawet p tych co sa dobrzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy w połowie: drewno konstrukcyjne musi spełniać pewne wymogi. Spytaj sie czy kierownik jak cos sie spitoli to pokryje koszta lub da Ci na nową chałupe a sam zamieszka w tym na co wyraził zgode. Moim zdaniem ryzykujesz i to dużo, ale moze warto zaczerpnac info u ludzi ktorzy maja wieksze doświadczenie... Ja osobiście nie ryzykował bym, drewno musi byc suszone komorowo, aby potem nie wykrecilo lub zjadlo jakies paskuctwo siędzące w drewnie, nie zmieniło barwy. czterostronnie strugane, frezowane krawędzie i wilgotnośc ok 18%, drewno bez śladów kory, zarobaczenia, sinizny, zgnilizny, pozbawiane peknięc, krzywizn czyli spełniać Polskie Normy. Czy dostaniesz deklaracje zgodności to jest zasrany obowiązek tego co ci sprzedaje drewno jako drewno konstrukcyjne z którego planujesz budowe.To podstawa do spraw związanych z gwarancją. Potem bedziesz przeklinał dzień w którym wyraziłeś zgodę:np jak ekipa wejdzie na wykończenie i i bedzie krzywo/ popłyniesz po kieszeni na wyrównywaniu/ .

Pamiętaj budujesz dom na lata więc staraj sie przymysleć pewne sprawy kilka razy zanim podejmniesz decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola własnie dzis weszli mi na kładzenie dachu/nowa elipa z Wejherowa/, za tydzień w piatek schodza. Zasuwaja od rana do wieczora. Jak weszli na budowę to postawili mnie przed faktem ze muszę na EX wykonczyc komin czyli obrobic na gotowo bo mam rusztowanie a komin ma 3 m wysokości ponad dach. Tak więc w ciagu 2 godzin musiałem załatwic płytki klinkier, wybrac kolor , klej, krzyzyki 10mm które trzeba szukać ze swiecą Udało sie i dziś sam zaczełem układać, mam już 1/2 komina ale musiałem walnąć browara aby nabrac odawgi i skakać po dachu:lol:

Podpuściłem ich czy sa jakies uwagi do konstrukcji-kolesie stwierdzili ze tak dobrej konstrukcji i tak dobrego wykonania to dawno nieobrabiali :D Czyli znowu EKO zdobyło kolejnego plusa...Dzis potwierdziłem termin montazu okien i drzwi. W przyszłym tygodniu zaczynam instalacje wodne i elektryczne Czyli do przodu

Alex co do info o Gliwie to przypominam sobie że pisałem to na forum W. NITKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi jak masz wszystko załatwione i jestes zdecydowany to szkieletowca mozna składac na zime lub zima , aby nie ,,waliło" sniegiem w oczy ekipie montereskiej bo kolesie zasuwać będą w goglach :D . W szkieletowcu nie ma prac mokrych/ mam nadzieję zę fundamenty masz?/ Jeśli chcesz jednak czekac to zabukuj lub kup drewno niech czeka/ nie wiadomo jak będzie z cenami na wiosnę!!!/

Spadam na budowe walczyc z kominem i przyłaczami wody/ wstawiam dzis studnie wodomierzowa i podłączam wodomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kończę budowę domu z bala, ale mam problem dom powinien wystawać poza fundament o około 2 cm (podciekanie wody pod drewno), a wystaje 0,7 cm bądz wcale. Teraz chcę aby firma która mi stawia zamontowała wokół domu okapniki na własny koszt bo to ona spartoliła.

Ogólnie wkurza mnie właściciel firmy spartolili wykopy, spartolili projekt, spartolili fundament, na razie tylko nie widać żeby dom spartolili choć i i on odbiega od projektu a właściciel nie poczówa się do odpowiedzialności i próbuje zagrywek by niczego nie naprawiać na własny koszt. Firma z trójmiasta nie do polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtask dawaj nazwe tych partaczy trzeba krzyczeć aby nie mieli roboty i poszli z torbami jak nie szanuja naszych inwestorskich pieniedzy

Z innej beczki gdzie był kierownik, moze miałes takiego łosie jak ja co tylko krzyczł dawaj szmal i że wszystko jest OK/ spusciłem gościa z wodą w WC/ jak kanalizacja z fundamentu wychodziła w srodku łazienki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM SZKIELETORÓW. ZACZYNAM ROZMOWY Z FIRMĄ STOLARNIĄ W TEMACIE WYKONANIA SAMEGO SZKIELETU DL 02 ,,ZŁOCISTY,, z wyliczeni wynika ze drewna wyjdzie ok 10m3 Ipytanie do was szkieletorków czy cena 600 ZŁ za m3to dużo czy mało PORADZCIE

 

Widać nie żle zaczynasz. Pamiętaj, był taki jeden - jeszcze nie zaczął a już skończył. Chcesz iść jego drogą?

Drewno na konstrukcję kosztuje w granicach 1000 zł./m3. Za te 600 zł/m3 to chyba na szalunki.

 

Nie daj się wrobić jakieś stolarni, co nie ma pojęcia o budowaniu domów szkieletowych. To już nie ma solidnych firm na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...