Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.archeton.pl/index.aspx + powiekszony garaż na dwa somochody, niejaki pan z EKO stwierdził ze to bardzo drogi konstrukcyjnie projekt i ze lepiej się konsultować przed wyborem projektu

 

ja też mam drogo konstrukcyjnie, bo chyba wychodzi z tego że jak ludzie robią projekty to podobne przeliczenia z cegieł na drewno i nie konicznie biorą pod uwagę ilość materiałów, bo my z j-1942 mamy tony stali w podciągach i ściankę z cegieł, a tak poza tym to który wykonawca nie narzeka

mi EKo zaczął narzekać na fudamety mężunia i ja usłyszał że są dość równe to przyznał rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, to ja sie nie wypowiem;) Bo my nie mamy wyboru i trzeb zaczac zeby sie dalo wprowadzic z kredytu i co najwyzej reszta samemu pomalu...

 

 

Niestety to tak nie działa dla banku musi być wycena i kwota kredytu + środki własne muszą dać wycenę domu pod klucz

a czas odbioru techniczego jest krótki bo wszystko do odbioru trzeba zrobić w ok. 2 lata, bank pożycza tylko i wyłącznie na hipotekę pełno wartościowego budynku, także to pomału musi być ok. 2lata i to jeszcze w dniu brania kredytu trzeba albo taką kwotę kredytu wziąść aby pokryło kwotę wyceny albo mieć chwilowo takie środki własne aby mieć mniejszą kwotę kredytu a później skądś na bieżąco

 

Podsumowując

 

JA MAM JUŻ BANKÓW DOŚĆ - CIĄGLE JAKIEŚ PROBLEMY

 

PS zwracajcie uwagę na okres karencji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, to ja sie nie wypowiem;) Bo my nie mamy wyboru i trzeb zaczac zeby sie dalo wprowadzic z kredytu i co najwyzej reszta samemu pomalu...

 

 

Niestety to tak nie działa dla banku musi być wycena i kwota kredytu + środki własne muszą dać wycenę domu pod klucz

a czas odbioru techniczego jest krótki bo wszystko do odbioru trzeba zrobić w ok. 2 lata, bank pożycza tylko i wyłącznie na hipotekę pełno wartościowego budynku, także to pomału musi być ok. 2lata i to jeszcze w dniu brania kredytu trzeba albo taką kwotę kredytu wziąść aby pokryło kwotę wyceny albo mieć chwilowo takie środki własne aby mieć mniejszą kwotę kredytu a później skądś na bieżąco

 

Podsumowując

 

JA MAM JUŻ BANKÓW DOŚĆ - CIĄGLE JAKIEŚ PROBLEMY

 

PS zwracajcie uwagę na okres karencji!!!

 

Alex, a jesli sie wezmie projekt z poddaszem nieuzytkowym ale z mozliwoscia adaptacji do celow mieszkalnych? To w teori ma by wykonczony tylko dol i to chcemy zrobic...Myslalam ze dobrze kombinuje, ale jesli tak nie ejst to mnei wyprowadz z bledu;) No i potem dodatkowy projekt i wykonczenie gory samemu... Dom rodzicow ejst z poddaszem nieuzytkowym ale stropy sa takie, że mozna wykonczyc poddasze i dodac okna połąciowe.. a w peojekcie poddasze nieuzytkowe. Natkenalm sie czasami na projekty gdzie pisaklo nieuzytkowe z mozliwoscia adaptacji, jakos tak, mysle ze daloby to sie tak zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola ALEX to co uzywam do spoinowania /testuje/ płyt gipsowych to CEKOL C20. dzwoniłem do producenta i gośc zapewniał mnie że to jest to co mi trzeba. Idziemy krok do przodu i nie potrzeba siatki na łaczenia ale ja daje nie zaszkodzi a polepszy, jak zacznie pekac to w TELEEXPRESIE bedzie zmianka ze spłonoł zakład Cekola pod Gdanskiem :lol: to ja :evil: .

nastepne info o C20 po przecisgnięciu szpachlem pierweszych łączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to ich to nie obchodzi, mam cały kredyt wykorzystany , juz nawet od kilku miesięcy go splacam, a dopiero wykańczam, odkad zaczełam spłącac nik z banku nieczym się nie interesował, czy starczyło i na ile.

 

 

zgadza się ale jeśli chodzi o początek to jest papierologia czysto teoretyczna to raz ale po jakimś czasie odbiór techniczny musisz mieć :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt brałam na sam dom bez działki. Alex mialam zakończyć budowę w rok a już mineło z 1,5 i jak na razie nic nie chceili na szczęćie żadnego dobioru (ale pozyjemy, zobaczymy i mam nadzieję ze albo ja zdąże albo oni nie będą chcieli) j-1942 najpierw czekam na testy, poźniej na informacje w teleekspresie i do szpachlowania się bierzemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...