Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

Alex dam Ci czas z wizyta do maja jak w Bydgoszczy sa targi WOD KAN gdzie bedziemy sie wystawiać i bede w Bydgoszczy kilka dni.

Cywilizacja konczy sie 10 km od 3miasta reszta to ... :lol:

A ktos jeszce płaci prowizje? :D bedziesz pierwsza że wrwałem Cie z pomysłów dziwnych firm a namówiłem na porządna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Alex dam Ci czas z wizyta do maja jak w Bydgoszczy sa targi WOD KAN gdzie bedziemy sie wystawiać i bede w Bydgoszczy kilka dni.

Cywilizacja konczy sie 10 km od 3miasta reszta to ... :lol:

A ktos jeszce płaci prowizje? :D bedziesz pierwsza że wrwałem Cie z pomysłów dziwnych firm a namówiłem na porządna :lol:

 

to do maja może będziesz miał szanasę na podłogę w salonie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex dam Ci czas z wizyta do maja jak w Bydgoszczy sa targi WOD KAN gdzie bedziemy sie wystawiać i bede w Bydgoszczy kilka dni.

Cywilizacja konczy sie 10 km od 3miasta reszta to ... :lol:

A ktos jeszce płaci prowizje? :D bedziesz pierwsza że wrwałem Cie z pomysłów dziwnych firm a namówiłem na porządna :lol:

 

Cywilizacja to się zaczyna 20km od Gdańska .... :lol:

 

od razu dziwnych, nie do końca sprawdzone, tamci inwestorzy trochę sami się wkopali z terminami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szkieletowcow.

Jeszcze do wczoraj budowal z maxa (budowe dla jasnosci chce rozpoczac na wiosne 2006) nawet juz bylem z wykonawca umowiony na podpisanie umowy i nagle wczoraj po namowach pomysl a moze jednak "kanadyjczyk". Obejrzalem sobie dobrze jeden taki domek i nie moglem uwierzyc ze nie jest z cegly. No i dzis od rana siedze i czytam narazie udalo mi sie dobrnac do konca tego watku zajelo mi to caly dzien no a w zasadzie wolne chwile w przerwach od pracy ;-) I szczerze powiedziawszy nadal nie jestem przekonany aczkolwiek ma nie podwazalna przewage nad murowancem w szybkosci budowania a w naszej sytuacji jest to wielka zaleta.

A teraz pytanie do Wojtka Nitka na poczatku watku bylo duzo o katalogach czy sa jeszcze jakies dostepne ?

Oczywiscie na strone http://www.szkielet.pl juz zagladalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Trafna decyzja ze szkielet. Jak masz pełen wkład na budowe to po 3-4 miesiacach możesz mieszkać na swoim nie licząc fundamentów. Tylko samobójcy zaraz po wymurowaniu zamieszkują domy. Tak naprawde to trzeba czekać 6 do 12 miesiacy a pózniej wykańczać i nie ważne jaki to system bo wszystko musi wyschnąc wyparowac. Przy budowie szkieletu jedynie wodę używasz jak masz kaca po imprezie z budowlancami/wiecha/ i przy szpachlowaniu łączeń płyt gipsowych. Tak wiec widzisz robota moze byc wykonywana przez 12 miechów od -10 do +... w roku, a jak pada snieg to kufajka i gogle aby snieg nie padał w oczy bo to skończyc moze sie tym ze ten co wbija gwozdzie przywali sobie w palec :lol:

W murowańcu nie ważne jaki to mur i z czego a i tak wszyscy docieplaja, natomiast jak dobrze jest zaprojektowany szkielet to ocieplenie masz wyliczone w grubość sciany. Zauważ że szkielet to drewno, płyta OSB, wata, wszelakie izolacje paro i wiatro i ta wszystko.

Mój wykonawca smiejąc powtarza że jak chałupa pójdzie z dymem to jak wygaśnie to zmiotka i zamiatasz popiół zbierasz gwożdzie i budujesz na nowo, natomiast w murowańcu zostaja tony gruzu. w szkielecie wszelakie przeróbki to piła łancuchowa i troche chałasu i jak sciana nie nośna to po krzyku. Przy betonie to znowu tony gruzu, pyłu i ,,tony mięcha" ze tyle do roboty :lol:

W szkielecie ciepło/ nagrzewa się EX/, sucho i cicho-TYLKO SZKIELETY.

Ale do tego trzeba dojrzeć i spaśc z drzewa my wszyscy na forum juz jestesmy na dole czasami z sinakami ale szczesliwi ze nie beton. Poczyaj poszukaj i pogadaj z ludzmi co mieszkaja w szkielecie. Mało kto zamieni szkielet na beton 8)

Co do spraw konstrukcyjnych to wal do naszego GURU W. NITKA on wie wszystko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex koledzy z EKO zaczynaja pakowac sprzet, zacznij gotować zupki zamrozisz i dla chopaków jak znalazł. Rano niezapomnij ciepłe bułeczki do sniadania :D Nie zamęcz ich za bardzo bo maja jeszcze kilka budów w 3mieście. Juz nastepni sa zainteresowani współpracą 8) i jak dobrze pójdzie wracaja do mnie na plac budowy stawiac jeszcze jeden dom.

 

a na polu walki w 3mieście:

GIPSY ułozone jeszcze tylko szpachlowanie. Mam juz drzwi wew wybrane- czas zamawiać, jutro jade dogadywać kominek wybór padł na TARNAVA w srode reszta systemu grzewczego.

Przegladamy katalogi ze schodami i podlogami. Jest wielki młyn z wyborem bo na cos trzeba się zdecydowac. Ogólny kociokwik :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola czas tak szybko leci ze straciłem rachubę czasu ale chyba ze 2-3 tygodnie. Właśnie trafiłem na budowe jak kolesie z EKO przykręcali ostatnie wtręty, jutro reszta płyt i to co zostało wraca do hurtowni. Od jutra pierwsze próby z Cekolem C20 zobaczymy co to jest chociaż cos tam zaczeli robic i wypowiedzi sa na OK. Chopaki zasuwają do czwartku potem do domu bo trzeba chwili aby przestawic sie z trybu budowlanego na swiateczny :lol: .

Po nowym roku tylko szpachlowanie i szlifowanie.

Byłem dziś w centrum kominków w Redzie i wiem co mi trzeba koles dopasował mi wszystkie elementy i pomógł wpasować LEGALETTA oraz , wymiennik na CWU do podłaczenia zasobnika ,więc kolejna bitwa wygrana-montaż w połowie stycznia bo takie terminy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak to jest z działkami budowlano - rolnymi?

Sa przez to jakies ograniczeni oprucz tego, ze sie trzeba zbudowa zmiescic na fragmencie budowlanym? Bo znalazlam fajna oferte;) W slicznym miejscu itd, dzialak budowlano-rolna aa prad 40 m resta jest;) no i 40 m od granicy mocno zwiekszy koszty przyłączy? jak sadzicie, bo ja zielona w tych sprawach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida dziwie sie Tobie że czytasz takie wypociny jak myslisz o domu z drewna ludzi którzy nie wiedza co to dom drewniamy i nigdy nie budowali w tej technologi, kupa cwaniaków naczytała sie głupot i fantazjuje na forum. Ja tego nie czytam bo mnie szlag trafia na głupote ludzka. :evil: Chcesz beton to buduj beton i masz problem z głowy bo to Twoje zasoby finansowe ida na dom, zawsze ktos będzie kto sieje herezje że drewno to kicha/ dawno temu za herezje to palili na stosie moze teraz trzeba do tego wrócić./ Ja już bynajmniej nie wiem jak Cie przekonac do tego typu budowania. Zacznij zwiedzac budowy betonowe i drewniane a sama znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cie pytania a nie na pismaków co nic z sensem nie potrafia powiedzieć o budownictwie szkieletowym.

Przepraszam ze moze za ostro ale kiedys po kilku watkach tych od betonu stwierdziłem że szkoda mojego czasu na czytanie głupot!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę powiedzieć, że zdecydowałem się na szkieleciaka przede wszystkim ze względu na czas budowy (dla mnie b. istotny parametr, bezpośrednio wiążący się z kosztami), ale też i właściwości użytkowych (dobra termoizolacja przy znacznie cieńszych ścianach - niższe koszta ogrzania), no i względów praktycznych - jedna firma jest odpowiedzialana za całość, w technologii tradycyjnej jednak ten system jest droższy.

 

Jasne, że są i wady, mieszkałem kiedyś w szieleciaku i wiem że np. spaprana izolacja powoduje szybszą erozję ścian w tym miejscu, że na pięterku raczej 1000-litrowego akwarium mieć nie należy, że jak się zacznie hajcować to należy szybko sp..lać :lol: itd. No i dobrze mieć hydrant gaśniczy gdzieś niedaleko ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...