Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeśli masz tyle drewna na poddaszu to gratulacej

ja wimiękam idę gotować barszcz, mam tylko pytanie po co oni wleżli w ten wątek żeby wkrzyć

widzw wielka wiedzę na temat OSB fajnie a ile trezba marchwi zjeść żeby nie dostać raka

WESOŁYCH ŚWIat

 

"Szkielet drewniany", czy to oznacza dom z drewna jak to sugerujesz z tym betonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tylko współczuc-kolesie nie maja co w domu robic to skaczą po wątkach i dowalaja innym. fachowcy! Jak was nosi to do trzepania dywanów to sobie ulżycie. Jak czytam to kazdy z betonów na tyle szmalu ze pierwszy dom buduje drewniany a pozniej murowany-państwo bogaczy :lol: zdobywajacych doświadczenie na budowaniu i burzeniu aby pózniej zachowują sie jak ,,wszystko wiedzące wiedzmy PLE PLE i zaistnieć na forum i nabijac sobie posty. Na budowach codziennie mam z takimi do czynienia a pózniej sa kłopoty. Betonowcy chcecie beton to mieszkajcie sobie w betonie.

Może zaczniecie opluwać domy ze styropianu bo taka technologi chyba istnieje, a pózniej przejdziemy do szklanych domów... :lol:

Jak macie ochote to dajcie znać zasponsoruje kazdemy krzykaczowi po gruszcze betonu aby sobie zamiast dachu z drewna, z watą, folia, paroizolacja i gips bo chyba takiej technologi uzywacie na dachy wylał sobie dach betonowy. Nie będe nazywał was betonami tylko półbetonami bo saciany macie z betonu a dach z drewna/ Może pokrzyczymy że takie dachy to dandeta. My w/g was takiej tandety uzywamy na sciany więć jedziemy na tym samym wózku. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uda mi się do Świąt zajrzeć mimo że barszczyku nie gotuję

 

dlatego też nie zważając na bałaganiarzy życzenia złożyć chciałabym wszystkim szkieletowcom, tym co już dawno mnie wspierają i temu co mnie gościł u siebie i kobietkom, które to samo co ja muszą przeżywać

 

SPOKOJNYCH, WESOŁYCH, SPĘDZONYCH W RODZINNEJ ATMOSFERZE ŚWIĄT ORAZ W NOWYM ROKU TEGO CO TYLKO WYMARZYĆ SOBIE MOŻNA, CZYLI DOBREGO KURSU FRANCISZKA, NISKICH CEN W HURTOWNIACH I SZYBKIEGO ZAMIESZKANIA BUDUJĄCYM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tylko współczuc-kolesie nie maja co w domu robic to skaczą po wątkach i dowalaja innym. fachowcy! Jak was nosi to do trzepania dywanów to sobie ulżycie. Jak czytam to kazdy z betonów na tyle szmalu ze pierwszy dom buduje drewniany a pozniej murowany-państwo bogaczy :lol: zdobywajacych doświadczenie na budowaniu i burzeniu aby pózniej zachowują sie jak ,,wszystko wiedzące wiedzmy PLE PLE i zaistnieć na forum i nabijac sobie posty. Na budowach codziennie mam z takimi do czynienia a pózniej sa kłopoty. Betonowcy chcecie beton to mieszkajcie sobie w betonie.

Może zaczniecie opluwać domy ze styropianu bo taka technologi chyba istnieje, a pózniej przejdziemy do szklanych domów... :lol:

Jak macie ochote to dajcie znać zasponsoruje kazdemy krzykaczowi po gruszcze betonu aby sobie zamiast dachu z drewna, z watą, folia, paroizolacja i gips bo chyba takiej technologi uzywacie na dachy wylał sobie dach betonowy. Nie będe nazywał was betonami tylko półbetonami bo saciany macie z betonu a dach z drewna/ Może pokrzyczymy że takie dachy to dandeta. My w/g was takiej tandety uzywamy na sciany więć jedziemy na tym samym wózku. :cry:

 

Bylo omawiane to na tym forum, przyjemnej lektury zycze w tym zakresie. 8)

 

Nie ma co sie oburzac, zestawienie technologi tradycyjnej i szkieletu, suchej nitki na nim nie zostawia. :D

 

MERRY CHRISMAS :D :p :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex no widzisz kolesie półbetony/sciany beton-dach drewniany/ chcą rządzić swiatem i nawet szkieletowcom narzucaja swój tok myslenie ze wszystko co nie jest betonem to jest BE. Przezylismy rózne zawieruchy przezyjemy napad półbetonowców na szkieletowców :lol:

Pocieszające jest to ze kolesie nadaja miedzy 8 a 16, zamiast pracować dla dobra i podniesienia swojej stopy zyciowej myślą jak i gdzie komu dowalic. a pózniej konczy sie to tym że musza brac tanich wiejskich murazy do postawienia swoich pieknych, niezniszczalnych, niezagrzybionych, z niepekającymi sciani, zaje.. ciepłych no i najważniejszych wiecznych domów.

W ulu takich nazywa sie TRUTNIE :lol:

Podejrzewam że połowa krzykaczy jeszcze nie zaczeła budowy i jest daleko w polu, a naczytała sie pseudo fachowej prasy i zatruwa zycie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex no widzisz kolesie półbetony/sciany beton-dach drewniany/ chcą rządzić swiatem i nawet szkieletowcom narzucaja swój tok myslenie ze wszystko co nie jest betonem to jest BE. Przezylismy rózne zawieruchy przezyjemy napad półbetonowców na szkieletowców :lol:

Pocieszające jest to ze kolesie nadaja miedzy 8 a 16, zamiast pracować dla dobra i podniesienia swojej stopy zyciowej myślą jak i gdzie komu dowalic. a pózniej konczy sie to tym że musza brac tanich wiejskich murazy do postawienia swoich pieknych, niezniszczalnych, niezagrzybionych, z niepekającymi sciani, zaje.. ciepłych no i najważniejszych wiecznych domów.

W ulu takich nazywa sie TRUTNIE :lol:

Podejrzewam że połowa krzykaczy jeszcze nie zaczeła budowy i jest daleko w polu, a naczytała sie pseudo fachowej prasy i zatruwa zycie. :lol:

 

 

:lol: , chcesz podyskutowac o tandetnej technologi szkieletu. 8)

Moze zrobic male zestawienie,co? :lol:

U mnie pomocnicy wiecej wiedza na temat tej technologi ,jak widze. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nazwano mnie tutaj śmieciarzem , bałaganiarzem , trutniem , półbetonem ze skłonnością do rządzenia całym światem ...

Wyluzujcie może trochę , przecież chodzi tylko o techologię budowy domu , a Wy reagujecie co najmniej tak jak by ktoś obrażał wasze uczucia religijne. Przypominacie mi w tym pewną rodzine radiosłuchaczy.

Czyżby zacietrzewienie i ideologizacja poglądów inwestora miały być kolejnymi wadami technologii szkieletowej?

Mimo wszystko życzę WESOŁYCH ŚWIĄT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goni_Mnie_Peleton, masz jak najbardziej racje.

 

J-1942, przesledz te dwa watki w ktorych bralem czynny udzial z Inwestorem , W.Nitka i innymi.Linki podane sa strone wczesniej przez piszacych tutaj. :p

Napisz z czym sie nie zgadzasz w moich pogladach, bedzie prosciej i milej. :p

 

Merry Chrismas. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze szkieletowcy ! Apeluje do was . Wiecej kultury i wiedzy budowlanej w waszych wypowiedziach - prosze .

Douczyc sie zawsze warto . Zwlaszcza ze porywacie sie na budowanie niejako pod gorke . House przekazal na tym forum mase wiedzy na temat technologii . Warto z niej skorzystac . Gdybyscie pofatygowali sie przesledzic jego wypowiedzi , wiedzielibyscie ze buduje domy szkieletowe . Kolega Goni_Mnie_Peleton , zdaje sie ze tez . O sobie nie bede pisal , bo skromny jestem .

Nie chcecie slyszec negatywnych opinii na temat technologii - ja to rozumiem . Nie oznacza to jednak , ze one nie istnieja . Nie da sie zakrzyczec wad . Nie da sie wrzeszczac poprawic jej walorow .

I nie jest to moja wina ani Housa ani Goni_Mnie_Peleton .

Dotarlo teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winien jestem małe sprostowanie. Nie zajmuje się budową domów.

Kiedyś tylko otarłem się o technologię szkieletową , pracując przez kilka wakacyjnych miesięcy na tzw kontraktorce w USA. Wystarczyło, aby zniechęcić się do szkieletów. Mój kolega chciał coś takiego budować w Polsce , podzieliłem się z nim moimi spostrzeżeniemi i to wystarczyło aby po dłuższym namyśle zmienił zdanie. Jak sam stwierdził , zasiałem w jego umyśle ziarno niepewności. Jestem pewien , że gdyby przeczytał wtedy posty House'a i Inwestora oraz ich zagorzałego interlekutora Wojciecha Nitki , zmienił by zdanie w ciągu sekundy, bo czarno na białym tam wszystko jest , wystarczy tylko ciut zdrowego rozsądku żeby ocenić wynik tego w sumie merytorycznego sporu. Ja przed przeczytaniem tego wątku miałem tylko wiele wątpliwości co do tej technologii , a po przeczytaniu stałem się zdecydowanym przeciwnikiem szkieletów.

Nie chcę tu z nikim kto ma taki dom kruszyć kopi , współczuje mu tylko bardzo złego wyboru. Ale jeśli tylko będę mógł to postaram się paru napaleńcom , którzy w to jeszcze nie weszli wybić z głowy tą technologię.

Forum to , jak wyżej zauważono, służy wzajemnej pomocy w sprawach budowlanych( i nie tylko) , dlatego każdy przeciwnik szkieletów ma prawo wpisywać posty w tym "waszym" wątku , aby zasiać ziarno niepewności w umysłach ludzi , którzy dopiero stoją przed wyborem.

Prawdziwa cnota krytyki się nie boi , to samo można powiedzieć o dobrej technologii. Zamiast się tak zapieklać , postarajcie się wyciągnąć jakieś wnioski. Być może dzięki House'owi zdołacie coś poprawić , ulepszyć , zbudować inaczej. Ja nie czuje się kompetentny aby udzielać porad technicznych. Pracowałem zbyt krótko a w dodatku w ekipie "wesołych partaczy" , którzy pewnie pojęcia nie mieli nawet o połowie tego co tu można znalezć w wąkach o szkieletach :oops: :oops: :oops:

I jakoś nie przeszkadzało to im w biznesie , bo jak twierdzili i tak tego nie będzie widać. Wyciągnijcie z tego wnioski. Ja o tej technologii powiedzieć mogę z własnego doświadczenia , że szybko się buduje , łatwo spartolić i łatwo fuszerkę zatuszować. Myślicie , że polecana ekipa prawdziwych fachowców wszystko załatwi? Poczytajcie sobie na tym forum o takich ekipach. U mnie ostatnio taka ekipa postawiła kominek , byli z mocnego polecenia tak że nikt im na ręce nie patrzył . Tylko dzięki podpisanej umowie nie mam teraz w salonie popękanego dymiącego piecokominka ( tu należą się specjalne podziękowania Inwestorowi za jego rady dla początkujących :D :D :D ) i szukam nowej ekipy. A jak pracowałem na kontraktorce w USA to o mało nie padłem jak boss rekomendował nas jako "fachowców z Polski co kościół Mariacki remontowali" ( malowaliśmy wtedy ponad stuletnią rezydencję i pare zgniłych desek trzeba było wymienić - to że taki wiekowy był to dom to może będzie pocieszeniem dla tych co już mają szkieletora ).

 

Pojawiły się tutaj pytania o izolację stropu , jako ciekawostkę podam , że ja kiedyś widziałem taki strop wypełniony w środku ziemią , a było to w budynku również wiekowym.

 

U mnie teraz wieczór jest , więc niech mnie j -1942 nie atakuje , że po nocach wątki mu zaśmiecam ( powyższy tekst raczej nie był skierowany do niego , bo wygląda mi on na kliniczny przypadek opętania" myślami jedynie słusznymi ")

 

Jeszcze raz WESOŁYCH ŚWIĄT i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO DOMU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno , nie ma się co łapać za słowa i obrażać.

Jedna z początkujących forumowiczek zdyskredytowała House'a za to , że napisał g.... technologia. No i co z tego? Zamiast przecinków w swoich postach mógłbym wstawić słowa na k.... Ale czy zmieniło by to ich sens?

Na pewno w sprawach budowlanych mniej lub bardziej wulgarne słowa nie są wykładnikiem fachowości. Nie używam takich słów na co dzień , ale niech Bóg was chroni przed takimi fachowcami od szkieletów jak ja :) :) :)

Planującym budowę radzę aby przygotowali się na nią jak na wojne , bo plac budowy to jedno takie pole bitwy o dom. Nie wymiękajcie z byle powodu.

Inwestor walczy o jakość za przyzwoitą cenę , a wykonawca o kase kosztem jak najmniejszego wysiłku. Tak to w Polsce ( i nie tylko ) zazwyczaj jest. I powinniście o tym pamiętać przy wyborze technologii.

Szkielety wyjątkowo są wrażliwe na mniejsze lub większe partactwa.

Choć mnie nawet szkielet zbudowany lege artis w cenie zbliżonej do tradycyjnego nie przekonuje , a z ceną zejść w Polsce się nie da wyraznie dopuki robocizna będzie stosunkowo tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

house-jak od 25 lat budujesz w technologi szlieletu i tu plujesz na ten system to cos nie tak;

Bez urazy oszukujesz ludzi wsiskajac im produkt w którym stosujesz wszystko co najtańsze, robisz to tania siła robocza/wiejskimi pomocnikami/nie przestrzegasz zasad itd Zarabiasz na tym szmal a tu grasz maczo co zwalcza ta technologie. Czy jak podpisujesz umowe to taz mówisz panie zbuduje panu dom ale to badzie badziew ale buduj pan bo ja chce zarobić a moi pomocnicy co duzo wiedza nie spartola panu i bedzie pan mieszkał w swoim domu :lol: zenada

Potwierdza sie ze kupa wypowiedzi przeciwników jest z ust kolesi co zasuwali na lewiznach w czasie wakacji gdzies na budowach nawet zagranicznych przekładajac deski lub licząc gwozdzie lub co najgorsze biegali po piwo dla majstra a tu chca zając czołowe miejśca na forum.

Ale tez zycze wam SPOKOJNYCH SWIAT

A TOBIE house wiecej wsiskania badziewiastej technologi w technologi szkieletu, kolejnych 25 lat na której zarabiasz na utrzemanie siebie i swojej rodziny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...