Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piwnica to tylko zalezy od Ciebie :lol: , chcesz to masz :lol: I tak nie ty okreslasz strop tylko konstruktor który odpowiedzialny jest za projekt. Mozesz mu zasugereowć ale i tak to wszystko musi byc przeliczone i przelane na papier.

Przemysl czy chcesz piwnice bo to podrażnie bardzo koszta budowy.

Prace ziemne a pózniej izolacje ocieplenie a na koncu grzanie piwnicy to znowu koszta.

Lepiej większa chałupa lub wiekszy garaz, chyba że ogranicza Cie wielkośc działki.

Co do drugiego pytania nie ma ograniczeń, może byc to domek 60 m jak i duży hangar 300m :lol:

Przy zachowaniu pewnych zasad budowania w drewnie można osiagnąc duzo :zaczynając od ciepłego do bobrze wygłuszonego domu na lata.

Producenci matariałów budowlanych wciąż ida do przodu.

jak masz czas i mozliwości od 24-27-01 w Poznaniu sa targi chyba w tym roku BUDMA-jest to duzy zastrzyk informacji o matariałach budowlanych, instalacyjnych, wokończeniowych itd.

Ja sam z racji bycia z branzy instalacyjnej od pewnego czasu sledze i czerpię info z targów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem do końca jaki jest plan i może jeszcze coś dorzucicie. :D

Dom ma być a la bliźniak. Dwie niezależne części, jedna rodziców i brata (ok. 120 m) i druga nasza (ok. 150 m). Mamy w sumie 3 samochody (koszt osobnego garażu na 3 samochody) :o.

Stąd pomysł na piwnicę. Szczególnie, że rodzice mają duży bagaż doświadczeń życiowych i gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam grupę szkieletową czytam to forum od deski do deski jak również sam zaczynam budowę szkieletorka wczesną wiosną i te różne opowieści doradców, jak również tradycjonalistów w cegle i betonie mnie nie ruszają oni swoje a ja i tak swój szkielecik postawie i jak będzie stał to ja i moja rodzina w nim będzie żyła i mieszkała a im wara. ale sory troszke mnie poniosło kazdy robi to co lubi i buduje co sobie wymarzy. nie przyjmuje żadnych porad i rad nie związanych z budową szkieletu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odpaliłem elektryczna nagrzewnice LEGALETTA miło jak płynie ciepełko z rury z fundamentu :lol: Musze to wszystko jeszcze wygrzać. Z perspektywy czasu to był dobry pomysł z grzewcza płyta fundamentową. Chrzest bojowy przejdzie jak odpale wymiennik na kominku :lol:

Polecam wszystkim co maja jeszcze fundament przed soba :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zachowaniu pewnych zasad budowania w drewnie można osiagnąc duzo :zaczynając od ciepłego do bobrze wygłuszonego domu na lata.

 

Nie ma co sie oszukiwac :cry: i tak szkielet w tym jest daleko, daleko do tylu porownujac do tradycyjnego. :p

Natomiast maly blad w zasadach, poteguje tylko szkody :cry: i to jeszcze jakie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...