Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A teraz na powaznie.

1.Pod panele zalecana jest folia i płyty wygłuszające. Duzo ludzi nie stosuje folii. Czy to powazny błąd czy nie.

2.Jesli chce mieś podłoge na tym samym poziomie na całym pietrze /łazienka kafle , korytarz, pokoje/ to czy moge dać dwie warstwy płyt wygłuszających np. 6mm i 3mm +panel

Czy ktos to juz przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie po przerwie

 

Ale sie porobiło :o , ehh a my byliśmy poza krakowem na świętach i nasylwestrze i pomiędzy też, teraz mi sięmaleństwo rozchorowało, więc siłą rzeczy czasu na forum nie miałam..właśnie poczytałam ten wątek za chwile ruszam na następne typu kredyty, dzialki itd...

 

duzo tego.uwag , plusow minusów. wsumie plusy i minusy porownanie szkieletu do innego wątku powinno byś na jakimś wątku o tym przesłąniu myślę.... a tutaj ewentualny link dla chętncyh ;)

 

co do pytań jakie mnie się nasuneły w trakcie owych debat:

 

1. OSb i ta cała "chemia" o której piszą przeciwnicy, jest gdzieś do tego opis/ wplyw itd, ewentualnei porownanie z metodami tradycyjnymi i pewnie inna chemią?

2 .szkielet a alergicy... bo sie mi gdzieśprewnęło , żę to ma jakiś zanczenie itd, odnośnik do info...

3.ceny za m2, nie da sięporownać, aloe może by tak probka kilku domkow takich i takich , podobnych porownnanie cen po uśrednieniu, tych co wykonali, surowy otwarty załóżmy, bo chyba włąsnie tu ejst różnica...

 

4. skrzypienie..dobrze rozumiem, że słychać je na dole gdy ktoś chodzi po górze/ jesli tak to przy ukladzie na dole czesc dzienna na gore nocna nei ma to chyba znaczenia?

5. no i to bezpieczeństwo.9-iokrotna różnica? wierzyć mi sie jakoś nie chce....

 

A moim szkieletowom gratuluje postępow w budowaniu, szczegolnie j-1942, bo widzę że roboty się posunęły nieżle:)

 

No i dlaczego żle że ocieplił domek styroi0anem, jesli pamiętał o oddychaniu to chyba ok?

 

no i takie spostrzseżenia świateczne..

 

Byłam sonbie nstr5ychu u rodzicow oglądałam strop ;) i więżbękurcze i się zdziwiłam, ładnie to wszystko wygląsdało a zarazem strasznie prosto jakoś, jak tak p[atrzyąłm to miałam wrazenei ze sama mogłabym robic takie dachyno i jkies dziwne uczucie, pare desek na tym papa tylko i niebo..

 

tak wiem, noiedokończyli domku jak mieli w planach;)scainy mają trójwarstwowe z wełna mineralna, nei sa jakies ciaple, zimne raczej, ale ten dach, tez jakiś zimny...

 

No i grzym pełno go, walczą z tym ciagle a domek ma z 10 lat pewnie nie wiecej, ktoś coś sknocił ale moi dziadkowei oszczedzali pewnei daltego.

 

Skolei u rodziców męża jest szkielet. Co cielawe nie miałąm o tym pojęcia do momentu ogladania sćan po odpadającym tynkiem w częsci nieuzywqnej domu.

 

okazało się ze domek ma 50lat bo kupili uzywany i postawili w tydzien;)

 

ie wiem czy skrzypi bo to parterowka. nie wiem czy cieply botam generalnei zimno i praktycznie nie grzeja. Najwiecej ciepla uciaka przez okna w szkieletowym a przez ten dach w tym murowanym.

 

jakie są wnioski? nie wiemot taki metlik mi w głowoe pozostał;)

 

a do plusow szkiieletowych dodaje łatwość przenoszenia;)

 

to tak apropo wybudowania kanadyjczyka i po przejsciu na emeryture preniesienia go nad morze;)

 

ha i jeszcze jedno nja koniec. Naprawdę trudniej jest sprzedać szkelecika? Jeśli tak to powinny być oferty dzialek z takimi domami tanimi...są gdzieś? chętnei rozważe;)

 

 

sie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

 

tak, tak alex_ to by chciała już Ciebie gonić j-1942 ale jest maly problem

 

potrzebuje pilnie na poniedzialek 16.01 przyczepe kempingowa dla ekipy !!!!!!

 

 

koles z WAwy sie umawial pol m-ca i w osostaniej chwili sie wycofal

a mi ekipa sie zbuntowala i stwierdzila ze nie przyjedzie bez drugiej przyczepy

 

moze macie jakies namiary szukam jak co na miejscu

 

jak co prosze o kontakt na priva!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesia to ty sobie w lustrze poszukaj .

 

Czy jest Pan Panie Luc Skywalker (może to i nieżle brzmi) w stanie odpowiedzieć na moje pytanie na innym wątku?

 

A tak apropos - Ty - pisze się z dużej litery. To tak dla zachowania kultury na Forum, kultury przez duże K.

 

1. Ja nie pan .

2. O jakie pytanie chodzi ?

3. Pisze "ty" czasami z malej , a czasami z duzej litery . Zalezy to od pewnych czynnikow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notak, jak juz jestem to tu cisza;)

 

O prosze zerknac na to, jak od zaifekowanej izolacji scian zewnetrznych potrafia sie roznosic grzybki po szkielecie, tak w ciagu kilku tygodni. :cry:

 

http://www.air-zone.com/images/moldhouse.jpg

 

Wlasciciele tego domu maja szczescie, bo jest on trujacy i widoczny. :p

Gorzej jest jak skupia sie w malych ogniskach, w srodku scian powodujac nieuleczlne alergie i choroby :cry: .

 

PS. mozna rowniez podejrzec jak sa ulorzone plyty gipsowe :p .

A-ha, dlatego zrezygnowano z docieplen zewnetrzych styropianem, oczywiscie nawet z dodatkowa wentylacja :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola szpachlowanie idzie do przodu Cekol sprawdza sie. Poszedł na pierwszy ogień, pózniej na to tasma z siatki i na to wszystko miekka gładz aby wyrównać. Co do malowania to sa podkłady na ,,goła" płyte GKF a na to przychodzi farba własciwa. Co do nazwy to jutro sprawdze i dam znac a tak z innej beczki w poniedziałek chyba zaczynam malować podkładem.

Jutro zamawiam drzwi wew i schody :D a 1 lutego wchodzi ekipa na kafle :D

 

 

PS. Ciekawi mnie dlaczego nasi wszystko wiedzacy fachowcy nie wypowiadaja sie na tematy malowania. Czyzby to były ich słabe strony lub nie było zadnych opisów w gazetach lub fotek do załączenia na forum? Panowie macie pole do popisu a to cisza... czas odrobic lekcje i doradzić nam zagubionym szkieletowcom. Jest szansa na dobry uczynek :lol:

Padły pytania co do podłóg / House przeciez budujesz w badziewiaskim sytemie wiele lat i masz doswiadzcenie :lol: Opisz nam jak to robisz aby nie było takiego efektu ze szkielet to badziewie, lemon itd.

A jak nie masz czasu do dawaj do klawiatury swoich pomocników bo przeciez oni dużo więcej wiedza/ TWOJE SŁOWA/

Może Pan LUK cos nam na ten temat napisze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...