Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

HOUSE to ty nadwyraz inteligentny i wszystkowiedzący jesteś jak przeczytałes te wszystkie publikacje. Moze dostaniesz za zasługi HONORIS CAUSA w zwalczaniu szkieletu :lol:

Z takim budowaniem jak przedstawiasz na fotkach w Twoim wykonaniu to przyszły własciciel wywiózł by cie dla lasu i zakopał :lol: wiec masz racje nie wracaj :cry:

Bo widac nie masz nic do wniesienia aby szkielet był dobrze zbudowany a Twoje budowanie polega na powielaniu błedów.

Dyskusja z Toba to jak rozmowa z papugę która nauczyła sie kilku słów więć my swoje ty swoje.

Wiecej konkretów chłopie w dyskucji.

mam nadzieje ze za chwile nie bedziesz zamieszczał na forum stron z prasy fachowej za wielkiej wody :lol:

 

Ja na codzien bawie sie z badziewiem i znam to od strony tyechnicznej pod kazdym wzgledem. 8)

Chocby wladowalo sie nie wiem ile kasy w ta pseldo-drewniana "szope" to i tak nia zostanie. :cry:

Najmniejszy domek z projektow muratora(technologia tradycyjna) bije na leb tego patyczaka :lol:,a to o czym czyta sie w amatorskich wypowiedziach powoduje zlawienie oczu ze smiechu :cry: . :lol:

 

A tutaj jedna z "szop" z pod mojej reki. :lol:

1100m2

http://img210.imageshack.us/img210/1011/h13sj.jpg

http://img212.imageshack.us/img212/4747/h24bs.jpg

http://img212.imageshack.us/img212/2362/h30wz.jpg

 

I zapewniam, ze bylo wiecej roboty przy 2 pietrowym kominku jak przy tym co ty opisujesz. :lol:

 

PS.koszt inwestycji $ 1 150 000. 8) Rodzina 3 osobowa. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panowie LUC I HOUSE może chcecie zarobić zlece wam troche prac na swojej budowie z waszym doświeczeniem powinno byc wszystko OK- a moze nie bo sie rozsypie za nim przyjda wakacje :lol:

 

 

Nie sprzedaje swoich uslug ani zadnych towarow w Polsce . Dzieki temu nie musze wkrecac sie w robote , piszac na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House nie chodziło o szpachlowanie tylko o malowanie i czym jakimi farbami którego producenta

 

Farby o ktorych House pisze sa dostepne w Polsce .

Jak chcesz konkretna porade, to nie zaczynaj znajomosci z nami od wyzwisk .

A teraz moge odeslac cie do www. lub zaproponowac adres firmy , ktora wykona robote solidnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUC czasami przemawiasz ludzkim głosem... Od samego poczatku chodzi o pomoc jak budować, czym budować, co zastosować, i jakich błedów nie popełniać i z jakimi firmami współpracowac w budowaniu w POLSCE. To wasze ugrupowanie ,,antyszkieletowe" cały czas pluje na szkielet a nie robi nic aby szlielet był poprawnie zbudowany.

PANOWIE WBIJCIE SOBIE DO WASZYCH GŁÓW PROSTA ZASADE: jest grono ludzi którzy mieszkaja, beda mieszkać- budują sie, i mysli o budowaniu w szkielecie. Zadne argumenty w stylu LEMON nie sprawią że ktos zmieni zdanie jak nastawił sie na dana technologie.

 

Co do farb to znowu koledzy nie doczytali postów do końca: chodzi o to jakie farby, jakiego producenta, i jak malować. To ze sa takie farby dostepne w POLSCE to juz mój syn wie a ma dopiero 8 lat. :lol:

Jestesmy tu na forum aby sobie pomagać i doradzac a nie pluć i bic piane jak to Panowie LUC i HOUSE robicie.

I nie ma co sie obrażać Panie LUC bo to wy wykopaliście topór wojenny, gdybys przemawiał jak człowiek to nikt by nie naskakiwał na Twoja osob

Mam nadzieje że potraktujesz to jako ,,słowo na niedziele"

MIŁEGO dnia- :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-1942: jak jestes tak daleko zaawansowany to dalbys popatrzec na Twoj szkielecik ;)

Bo zdaje sie ze gdzies w okolicach gdanska budujesz? Co prawda planujemy sie budowac w 2007 lub 2008, ale juz teraz chetnie bym podpatrzyl jakies ciekawe patenty no i w ogole jak taki szkieleciak wyglada. Bo szczerze mowiac caly czas sie waham miedzy szkieletem a bunkrem. Poki co to bardziej jestem za szkieletem jednak nadal jest kilka ale ...

Stad i moja ciekawosc. Jakby sie dalo polookac na Twoja twierdze - byloby milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House - zastanawiam się, dlaczego w USA nie budujesz domów tradycyjnych??? Klienci na "prawdziwe" domy po rozsądnych cenach pewnie by się znaleźli, materiały tez, ekipy - mało tam górali??? ;)

P.s. - pytam poważnie, nie zaczepnie...

 

 

Nie znalezliby sie . Tez odpisuje powaznie .

 

Klienci czy górale? Podejrzewam, że jednak ci pierwsi...

Interesuje mnie ta kwestia, bo raczej amerykanie mają opinie myslacego, pragmatycznego narodku. Skoro cos jest ewidentnie lepsze, to dlaczego nie ma na taką technologię klientów :o ? Podejrzewam, że z wolnym rynkiem i dostępem do materiałów u nich wsio OK... Bank tez by raczej kredyt dał - to w czym problem? U nas też obowiązująca jest technologia murowa, ale ludzie stawiają TEŻ domy szkieletowe, w technologii styropianowej, z bali - i są firmy, którym się opłaca takie dziwactwa stawiać...

Interesuje mnie to tym bardziej, że ja osobiscie bym bardzo źle się czuła zarabiając nawet niezłe pieniądze z dogłębnym przekonaniem, że odwalam kit i tandetę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci czy górale? Podejrzewam, że jednak ci pierwsi...

Interesuje mnie ta kwestia, bo raczej amerykanie mają opinie myslacego, pragmatycznego narodku. Skoro cos jest ewidentnie lepsze, to dlaczego nie ma na taką technologię klientów :o ? Podejrzewam, że z wolnym rynkiem i dostępem do materiałów u nich wsio OK... Bank tez by raczej kredyt dał - to w czym problem? U nas też obowiązująca jest technologia murowa, ale ludzie stawiają TEŻ domy szkieletowe, w technologii styropianowej, z bali - i są firmy, którym się opłaca takie dziwactwa stawiać...

Interesuje mnie to tym bardziej, że ja osobiscie bym bardzo źle się czuła zarabiając nawet niezłe pieniądze z dogłębnym przekonaniem, że odwalam kit i tandetę...

 

Bylem razu jednego w piwnicy swiezo budowanego domu . Pokazalem na bloczki z ktorych wymurowane byly sciany zewnetrzne i powiedzialem do buildera ze w Polsce z takich miedzy innymi domy sie buduje . Parsknal smiechem i powiedzial , ze slyszal o tym , bo ma kontakt z Polakami .

Amerykanie nie zachwycaja sie innymi narodami tak , jak Polacy . I dlatego nie sposob ich przekonac . Murowane sa jedynie budynki biznesowe . To samo ze szkieletem metalowym . Nie wiem jak to wyglada w calym US , bo ja bylem tylko w ok. 30 stanach .

Te nowe szkielety swoim wygladem udaja domy murowane . Elewacje maja z cegly , tynk , kamien . Czesto w polaczeniu ze soba .

Acha . Taka ciekawostka , bo siedzi mi w glowie to co pisal guru o drewnianych oknach . Masowo wymieniane sa stare okna drewniane i aluminiowe na plastikowe . Modne sa zwlaszcza te modele , ktore otwieraja sie jak w Europie .

Teorii dlaczego w US buduje sie szkielet slyszalem kilka . Nie wiem w ktora uwierzyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUC czasami przemawiasz ludzkim głosem... Od samego poczatku chodzi o pomoc jak budować, czym budować, co zastosować, i jakich błedów nie popełniać i z jakimi firmami współpracowac w budowaniu w POLSCE. To wasze ugrupowanie ,,antyszkieletowe" cały czas pluje na szkielet a nie robi nic aby szlielet był poprawnie zbudowany.

PANOWIE WBIJCIE SOBIE DO WASZYCH GŁÓW PROSTA ZASADE: jest grono ludzi którzy mieszkaja, beda mieszkać- budują sie, i mysli o budowaniu w szkielecie. Zadne argumenty w stylu LEMON nie sprawią że ktos zmieni zdanie jak nastawił sie na dana technologie.

 

Co do farb to znowu koledzy nie doczytali postów do końca: chodzi o to jakie farby, jakiego producenta, i jak malować. To ze sa takie farby dostepne w POLSCE to juz mój syn wie a ma dopiero 8 lat. :lol:

Jestesmy tu na forum aby sobie pomagać i doradzac a nie pluć i bic piane jak to Panowie LUC i HOUSE robicie.

I nie ma co sie obrażać Panie LUC bo to wy wykopaliście topór wojenny, gdybys przemawiał jak człowiek to nikt by nie naskakiwał na Twoja osob

Mam nadzieje że potraktujesz to jako ,,słowo na niedziele"

MIŁEGO dnia- :lol:

 

Cofnij sie kilka stron do tylu . Zobacz moj pierwszy post i swoja reakcje . Widac jak na dloni kto jest awanturnikiem .

Co do pomocy , to jak zostalbys obrzucony wyzwiskami na wstepie , pomagalbys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BABA_BUD. myslisz że jak w POLSCE wywalamy po 100000-200000 tys PLN na szkielet to wywalamy na tandete i kit. Powiem Ci szczerze ja czuje sie dobrze :D

Innym problemem jest fakt ze na inne technologie nie ma takiej nagonki :cry: np. widziełem dom z bala, bal gr 12 mm, obserwowałem tą budowe 12 miesięcy/ chyba inwestor przeliczył się ze szmalem i była przerwa/ i w pewnej chwili mozna było kartke papieru przełozyc z zewnatrz do wewnatrz budynki miedzy balami :lol:

A to co pisze HOUSE ze za 1100m2- 1150000 dolców :o ale amerykanie to durnie i wywalaja tyle szmalu na tak badziewiaska technologie jest cos nie tak a chyba czują sie z tym dobrze? nie ma masowych samobójstw włascicieli domów szkieletowych na swiecie :lol:

Chyba zeby wszyscy budują aby HOUSE mógł zarobic szmal razem ze swoimi meksykanami kolegami

HOUSE trzeba było sie dogadać i za 50000 dolców zniechecić ich to tak badziewiaskiego systemu. Oni zadowoleni a ty zarobiony i to bez wychodzenia z domu. Trzeba było im kilka fotek wysłać :lol: i przedstawić kilka publikacji z prasy :lol:

 

Uważam że ta cała wojna między technolagiami nie ma sensu-kazdy system ma plusy i minusy a jak sie mieszka to kwestia przestrzegania pewnych zasad podczas budowania. PRAW fizyki nie oszukamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co pisze HOUSE ze za 1100m2- 1150000 dolców :o ale amerykanie to durnie i wywalaja tyle szmalu na tak badziewiaska technologie jest cos nie tak a chyba czują sie z tym dobrze? nie ma masowych samobójstw włascicieli domów szkieletowych na swiecie :lol:

Chyba zeby wszyscy budują aby HOUSE mógł zarobic szmal razem ze swoimi meksykanami kolegami

HOUSE trzeba było sie dogadać i za 50000 dolców zniechecić ich to tak badziewiaskiego systemu. Oni zadowoleni a ty zarobiony i to bez wychodzenia z domu. Trzeba było im kilka fotek wysłać :lol: i przedstawić kilka publikacji z prasy :lol:

 

Uważam że ta cała wojna między technolagiami nie ma sensu-kazdy system ma plusy i minusy a jak sie mieszka to kwestia przestrzegania pewnych zasad podczas budowania. PRAW fizyki nie oszukamy :lol:

 

a- sa domy o wiele wiecej warte , niz ten barak ktory przedstawile. :lol:

 

b- samojstw nie ma , sa natomiast zgony spowodowane przez to co opisywalem wczesnie :cry: , wiem, wiem nie interesuje ciebie ilosc i statystyki bo Harward i inne uniwersytety to gamonie. :lol:

 

c- buduje sie w takiej technologii jaka jest i w USA jedyna jest szkielet. :lol:

 

d- ta cala wojna ma sens , poniewaz w Polsce jest wybor, natomiast w stanach go nie ma.Natomiast ludzie promujacy szkielet w Polsce milcza o wszystkich problemach ktore sa tutaj poruszane. :lol:

 

e-wlasnie praw fizyki nie da sie oszukac 8) i dlatego nowy szkielet ma problemy , czego nie mial kiedys, rowniez prawa fizyki :lol: :lol: :lol: I tutaj odsylam nie do prasy, tylko do publikacji naukowych :lol: :lol: :lol: .Jak narazie nie ma na to patentu i w tym jest caly problem , konczy sie to jedynie wyplacaniem odszkodowan za smierc , utrate zdrowia i szkody materialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkieletowcy (nasi krajowi),

śledzę ten wątek od dłuższego czasu i proponuję by nasi ciężko poszkodowani hamerykanscy emigranici założyli sobie swój wątek "Hamarkanskie, badziewiaste, tandetne budownictwo" i tam pokazywali swoją wiedzę na ten temat. Tu się tylko jątrzą niemając zupełnie nic konkretnego do powiedzenia.

 

Tylko całkowita ignoranacja wszelkich postów tych biednych emigrantów pozwoli na swobodną wymianę doświadczeń na tym Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOUSE to wygralismy i nie musimy zapierdzeleć z meksykanami przy budowie badziewiaskich domów aby zabezpieczyc nasze dzieci jak umrzemy-zrobi to ubezpieczalnia :lol:

To po co jechac za wielka wode? :lol:

Twoje posty coraz bardziej sa bez sensu.

,,Biedaku" jestes jak DON KICHOT walczacy ze szkeletami :lol:

 

Tu sie mylisz , jeszcze 10 lat do tylu przemysl zwiazany z tym budownictwem mial wode w ustach i byla cisza. :cry:

Byly tylko pytania bez odpowiedzi. :-? Tak samo jak bylo z przemyslem tytoniowy, ale nareszcze biora sie im za d***. :D

Cisze przerwaly "Consumer Produkt Safety Commission" , "American Lung Association" , badania uniwersytetow , organizacji rzadowych i poza rzadowych, mozna mnozyc. 8)

Najbardziej narazone sa niemowlaki, male dzieci i osoby starsze, tak wiec nie ciesz sie. :cry:

Sa gotowe opracowania na ten temat, ale nie dostaniesz ich od promotorow tego systemu w Polsce tak jak bylo 10 lat do tylu w stanach.

Instytuty wydajace atesty na materialy sluzace do ocieplen umywaja rece od tego tematu :o , chodzi o szkietel :lol: .

Zdaj sobie z tego sprawe, ze to co budujesz jest bardzo krotko na rynku i od chwili zmiany ze starego systemu na ten obecnie obowiazujacy pogorszyl sie ten problem w 50% :o .

Przy zachowaniu wszystkich obowiazujacych praw i wymogow dostajesz "0" gwarancji ze strony producentow.

:lol: :lol:

Ten system jest jalowy, no ale przeciez nie ma powrotu do golych scian bez izolacji. :lol:

Jak narazie problem wychodzi z wora rok za rokiem :lol:

 

Musze jednak przyznac racje, ze wygraliscie pierwsze miejce w poklepywaniu sie po plecach. :lol: :lol:

No i oczywiscie w budowaniu na "hura" :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prosze zerknac na to, jak od zaifekowanej izolacji scian zewnetrznych potrafia sie roznosic grzybki po szkielecie, tak w ciagu kilku tygodni. :cry:

 

http://www.air-zone.com/images/moldhouse.jpg

 

Wlasciciele tego domu maja szczescie, bo jest on trujacy i widoczny. :p

Gorzej jest jak skupia sie w malych ogniskach, w srodku scian powodujac nieuleczlne alergie i choroby :cry: .

 

PS. mozna rowniez podejrzec jak sa ulorzone plyty gipsowe :p .

A-ha, dlatego zrezygnowano z docieplen zewnetrzych styropianem, oczywiscie nawet z dodatkowa wentylacja :p .

 

 

Pamietacie to zdjecie ?

My naprawde uzywamy takich ubran jak trzeba zrobic cos z np. welna mineralna ...

 

 

http://img251.imageshack.us/img251/139/buty7365be.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...