Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

Maco,

czy stosować folię wiatroizolacyjną czy nie - polecam artykuł "Wełna zamiast styropianu. Z wiatroizolacją czy bez?" opublikowany w "Katalogu Budownictwa Drewnianego 2003".

W tym samym Katalogu polecam Ci artykuł "Budownictwo Energooszczędne - uszczelnienie budynku (opóźniacz przepływu powietrza)".

Jeżeli Katalogu nie masz - wyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bodekku czy już zdecydowałeś się na podłogówkę?

Ja też u siebie będę ją instalował na całej powierzchni. Rozmawiałem z kilkoma firmami i zwg nich nie ma problemu ani żadnych problemów z instalacją tego typuy ogrzewania w domach o konstrukcji szkieletowej.

Koszt to około 80-100 PLN/ szt. (materiały + robocizna)

Pozdr

Wojt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj położono mi Termex na ścianch w domu !!!

 

Ale to fajne jest !

 

maco.. czyżby to była wełna celulozowa?

Znalazłam na ten temat tylko to : http://www.termex.wior-sc.pl/termex/welna.html

Czy mógłbyś coś na ten temat więcej powiedzieć jak to się ma do wełny mineralnej własciwościami i cenowo oraz montarzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emems,

 

tak. To właściwie to samo co Ekofiber tylko (z tego co wiem nowsza generacja i nowsza technologia wytwarzania).

Na dzień dzisiejszy całość materiału pochodzi z Finalndii (co daje przynajmniej mi pewną gwarancję) i cenowo jest trochę droższy od wełny. mniej więcej 140-170zł/m3 z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek nie domek - układ warstw ściany winien być następujący:

- boazeria wewnętrzna,

- opóźniacz pary (paroizolacja) - folia polietylenowa grub. 0,15 mm,

- izolacja cieplna między słupkami ściany,

- poszycie ściany - np. płyta OSB/3 grub. 12 mm,

- folia wiatroizolacyjna - folia polipropylenowa,

- okładzina elewacyjna.

 

Przy domkach letnich można zrezygnować na z poszycia ściany, ale nie można zrezygnować z reszty lub zastąpić tych warstw innymi materiałami. Proponuję też, ze względów p.poż., pod bozaerię wewnętrzną położyć płyty g/k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to mniej wiecej wyglada tylko oni stasuja ten sam material jakis rodzaj folii czy czegos tam z dwoch stron przed ewelwacja zewn i wewn.... mam nadzieje ze to jest od wewn opozniacz pary a od zewn folia wiatroizolacyjna

 

jesli jest to folia polietylenowa to moze byc zastosowana z dwoch stron ?

 

mimo wszystko zastanawiam sie czy jak przykrece takie 100 kg na chyba 4 wkrety do boazerii to to wytrzyma... czy trafiac w szkielet ? a moze jakies inne rozwiazania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...