Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

Kazdy ma takie dylematy bo kazdy podpiera sie jakims wspomaganiem banku ale ludzie buduja i beda budowac szkielety czy sie to komus podoba i pluje na nie czy nie.

Co do domów przenoszonych to zapomnij to moja rada to mi smierdzi domem letniskowym. 13000 tys + VAT to wartośc drewna na dom ok 120 m. W zeszłym roku wysyłałem zestawienie do róznych firm handlujących drewnem konstrukcyjnym/ ok 21 m3/ i otrzymałem taka cene.

Z innej beczki:

Mam troche znajomych pracujących w budżetówce a tam zarobki małe a i czasmi zwolnienie i tez maja kredyty na domy szkieletowe :lol: i juz mieszkaja :lol:

Zyje sie raz i czy wybudujesz dom drewniany czy murowany jak Ci sie noga w zyciu powinie to nigdy nie odzyskasz włozonych oszczednosci bo kazdy chce kupic jak najtaniej a ty chcesz sprzedac jak najdrożej. Ale jak wyczuje że bank siedzi Ci na karku to masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Napisałem

Poruszylismy temat izolacyjnosci akustycznej stropow , ale analogiczne wnioski mozna chyba odniesc do scian dzialowych , wiec nie lekcewaz tego problemu.

 

Umiem przyznawac sie do bledow , a w blad moglem wprowadzic , wiec przepraszam. Analogicznych wnioskow chyba jednak odniesc nie mozna , a to za sprawa roznego rodzaju dzwiekow , ktore te przegrody tlumia ,

sciany glownie dzwieki przenoszone przez powietrze , stropy natomiast glownie dzwieki uderzeniowe.

Nie zmienia to faktu ze stropy w domu szkieletowym nie dorownuja stropom betonowym. Dzwieki takie jak rozmowy , odglosy radia , tv itp sciany szkieletowe moga tlumic dobrze , co znane mi jest z autopsji.

Choc jesli zle wykonac taka sciane , to i rozmowy przez nia sie "przenosza" co rowniez potwierdza moje doswiadczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j-1942 napaliłeś w kominku , temperatura skoczyła do 25 C , nie ma w tym nic dziwnego ale i nie ma sie z czego tak cieszyc i wyciagac optymistycznych wnioskow.

W domu murowanym temperatura po rozpaleniu w kominku nie "skacze" tak bardzo do góry poniewaz czesc ciepla akumuluje sie w murze i to jest dobre. Kiedy zar w kominku wygasa , dom szkieletowy sie wyziebia a dom murowany nie tak szybko poniewaz wtedy cieplo oddaje mur.

Ktory z domow lepiej zatrzymuje cieplo zalezy od grubosci warstwy izolacji. W domu murowanym warstwe izolacji mozna w zasadzie zwiekszac bez ograniczen ( niektorzy izoluja juz swoje domy 20-25 cm styropianem lub welna). Mam watpliwosci czy w szkielecie rowniez jest to mozliwe. Moze Pan W Nitka wyjasni jesli sie pojawi lub House z Luckiem.

 

j-1942 jesli zdobedziesz sie na riposte to nie zapominaj o wentylacji 8)

 

Akumulacyjność cieplna ścian to zdolność do magazynowania ciepła i oddawania go w momencie , gdy pomieszczenie się wychładza. to tak dla jasnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje na temat sprzedazy lub kupna szkieletu pozostawie bez komentarza , gdyz nie zamierzam wdawac sie w "kasztanienie".

 

Ale za to radze zerknac tutaj: http://www.z500.pl/index.php?projekt=8&kosztorys=1

Kosztorys malego domku w technologii tradycyjnej oraz szkieletowej.

Miłego inwestowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze zastanowic sie nad stwierdzeniem Wojciecha Nitki - wady wykonawstwa . Moim zdaniem , on usiluje tymi slowy zalatwic sprawe wad szkieletu . Ciekawe do jakiej kategorii wad zaliczyc :

- podatnosc na ogien

- slaba akustyke

- krotki okres uzytkowania

- alergie

- nizsza cene przy odsprzedazy w porownaniu z murowanym

- nieznajomosc zasad uzytkowania

- insekty , robaczki

 

Raty oczywiscie trzeba splacac jak za dom pozbawiony tych wad .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zaczeło sie kasztanienie czy wy wszystko razem w trójkie robicie :lol: Trzech muszkieterów :lol:

Znowu czepiasz sie słów, widze że przy was trzeba uważac na stawianie przecinków w zdaniu bo do tego też możecie sie przyczepić :o

GONI to że piszę że skoczyła mi temeperatura do 25 stopni nie oznacza że ,, skacze" Chciałem napisac że przy temperaturze minus 16 i grzaniu tylko kominkiem mam temperaturę + 25 stopni bez rozprowadzenie. SKACZE zanalazło sie przypadkiem. Zdanie tylko dla GONI: mam w domu grzanym tylko kominkiem ciegle temepraure 25 stopni przy -16. czy to teraz zrozumiałeś.

Jak wsześniej pisałem a może nie czytaliście dokładnie bo w swojej nienawiści do szkieletu tylko widzicie złe strony tej technologi dom mam postawiony na pływcie LEGALETT która jest z betonu i po przez nagrzanie betonu oddaje ciepło przez cały okres. a ze dom jest ciepły /sami to stwierdziliście wcześniej o szkielecie / mam ciepło. A temperatura bedzie wyrównana w chwili jak to wszystko odpale na gotowo-chwilowo podłoga nie grzeje :( .

mam nadzieje że wszystko jest zrozumiałe dla naszej trójcy wszechwiedzących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wy wiedzie jak wyglada pudło gitary :lol: bo któryś tam uzył takiego porównania do stropu w szkielecie?

Informuje: pudo jest w srodku puste i dlatego wydaje dzwięk-a jak wsadzicie cos do srodka do traci zdolności pudła rezonsowego

Strop jest w srodku wypełniony wełną, do tego pod panele można wsadzić podkład wygluszający.

Moze warto sie zastanowić i porónania miec bardziej trafne :lol:

Jak który chce kupie mu gitare i wełne, wsadze do srodka i poprosze o granie-zobaczymy co wyjdzie :lol: mi to nie wychodzi :lol:

 

Co do podłogi stropu w szkielecie: wreście moje dzieci bedą mogły ,,gołymi" dupinami siedzieć na podłodze i bawic się, chodzic na boso, opierać sie o sciany i nie złapia przykładowego wilka.

Co powiecie o swoich stropach betonowych/ nie kazdy ma podogówke :lol:/ my tego nie potrzebujemy.

Co do wygłuszenie jeszcze dodam że nie kazdy mieszka w głuszy i zawsze jakieś dzwieki sa w domu: radio, TV, pralka, rozmowy, otwarte okno i dzwięk dochadzący z ulicy. troche przesadzacie z tą głosnościa domów drewnianych- zachowujecie sie jak by kazdy z was miał studio nagran w swoim betonowym domu. Wielu z nas przenosi sie z domów z bloków z miasta za miasto i jak to czytam to cisza pownnna was zabić w domach betonowych.

Chyba w każdej technologi piętra sa przeznaczone dla pomieszczeń intymnych-głownie sypialnie, a zycie toczy sie na dole domu a latem w ogrodzie/ chodzi o dom z poddaszem uzytkowym/ to dla tych co czepiaja sie zdań/ więc nie powinni to przeszkadzać. Chyba że naszym super doradcom :lol:

Ktos tam miał problem z remontami: chyba łatwiej pojechac do stolarza który sprzeda kilka belek drewniamych wysezonowanych, w OBI kupi kawał płyty GKF+ farby + ociepleniei kazdy remont można zrobic samemu jak ma sie czas.

jak to wcześniej pisaliśmy domy murowane stawiaja tani wiejscy murarze i one przeważaja nad domami szkieletowymi to dlaczego w naszych domach szkieletowych remontu nie moze zrobic wiejski stolarz na maszynach kupionych w miescie :lol: .A na pewno jest mniej ,,syfu" i sprzatania w przeróbkach i remontach w domu z patyków. Te kilogramy gruzu przy wywalaniu np scianki.

 

No chyba dałem duże pretekstów do kasztanienia dla naszych kolegów z opozycji/ no nie wiem czy mozna nazwac ich kolegami do do tego sie tez moga sie przyczepić :lol: przeciez to inny obóz polityczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje na temat sprzedazy lub kupna szkieletu pozostawie bez komentarza , gdyz nie zamierzam wdawac sie w "kasztanienie".

 

Ale za to radze zerknac tutaj: http://www.z500.pl/index.php?projekt=8&kosztorys=1

Kosztorys malego domku w technologii tradycyjnej oraz szkieletowej.

Miłego inwestowania :D

 

Goni_Mnie_Peleton bez wchodzeniana linka, wiem co tam jest, preglądałąm kosztorysy i temat wcześniej poruszałam. Wniosek byl taki, że owa firma kosztorysy ma nieadekwatne do rzeczywistości, dlatego ceny domów drewnianych są wyższe niz murowanych, bo chyba o to chodziło?

 

 

Mimo wszystko weszłam, z przekonaniem znalezienia rażących błędow w kalkulacji kosztównie... Nie myliłam się...Nawet Wy zgadzaliście się, żę fundamenty pod domek drewniany są tańsze, bo muszą udzwignąć zdecydowanie mniejszy ciężar..A tymczasem w kosztorysie są ponad dwa razy droższe :o Więc jak można brać takie obliczenia pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróciłem z budowy bo ekipa wczoraj ok 18-tej zjechała do domów, na dworze -20 a w domu +13. Przepaliłem kominek i miałem znowu ponad 20 stopmi w szkielecie. Zaznaczam że od wczoraj wieczorem nikt nie palił w kominku +13 to chyba dobry winik po 15 godzinach przy takim mrozie . :lol: . Przy ciągłym paleniu i po podłaczeni mojej hybrydy grzewczej bedę miał stała temeprature w domu ustawialna na programatorze:D

 

JAK KOMINEK TO TYLKO TARNAVA DOBRA DECYZJA I DOBRY ZAKUP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aida złapałas u mnie kolejnego plusa:

pierwszy za dowalenie kolegom w temacie akustyki w szkielecie gdzie przy domu parterowym nikt nie bedzie chodził po dachu :lol: wtedy któryś nie wiedział co powiedzieć i zszedł na temat zastepczy: pozar

drugi -tansze fundamenty przy szkielecie a przy tym mnijsze koszta na inwestycje.

Panowie z opozycji dostali lanie i to od kobiety :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

2 x 0 dla AIDY z trzema muszkieterami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duza akumulacja cieplana ma swoje zalety, ale ma tez i wady. Nie ma nic za darmo : aby nagrzac dom trzeba wlozyc energie i w murowanym cieplo mamy po dluzszym czasie niz w drewnianym. Dlatego tu mozemy wiecej zyskac stosujac automatyke. Mozemy mniej grzac kiedy nie ma nikogo, w nocy lub w pomieszczeniach niewykorzystanych. Gdy zachodzi potrzeba uzyskania ciepla, osiaga sie to szybciej niz w murowanym.

Pod wzgledem ogrzewania jest to idealna technnologia w domu letniskowym (drewnianym) wykorzystywanym rzadko podczas zimniejszych dni. Sam od wielu lat stosuje praktycznie ogrzewanie promiennikami : cieplo mam prawie natychmiast, a wyjezdzajac nie marnuje go na niepotrzebne stygniecie scian,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bedzie jak legalett zacznie działac na całej powiezrchni domu w pełnym wydaniu :lol: . Oddawac ciepło bedzie 66 m parteru, do tego otwory w obudowie kominka na salon i korytarz więc bedzie ciepło.

Na górze grzejniki tradycyjne CO z palącego sie kominka

A jak nie kominek to grzała elektryczna legalettu podczas nieobecności domowników

A jak wiadomo ciepło idzie do góry dobrze mówie ?

Nie ma to jak ciepły dom- w szkielecie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W ciągu miesiąca odbiorę swojego szkieletowca. Mam pytanie : czy Wasze firmy wykonawcze dotrzymały terminu budowy domu, jakie były spóxnienia, jak się z nich tłumaczono a może zbudowano przed terminem. Jaki był ich faktyczny czas realizacji. Tj; Kiedy podpisano umowę, rozpoczęto prace i zakończono budowę.

Pozdrowienia dla szkieletowców.

ps.

Też będę miał kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza + konwektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex w takie mrozy nie masz litości dla EKO.

 

 

j-1942 ja tylko chcę im zapłacić za pracę, już dawno mieli zaczynać, a że przełożyli termin a nie pytali się pogody jaka będzie to tak mają,

już czas najwyższy żeby zaczęło się u nas cosik dziać, a mrozy już opuszczać mają

 

Pozdrawiam

 

PS gdybyś ich tak długo nie trzymał to możeby wcześniej zaczęli :D i nie zwalaj na mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem forum na ktore tak zapraszal Wojciech Nitka Jestem w malym szoku po tym co przeczytalem.

 

Na pytanie o 9 krotna roznice smiertelonosci z powodu pozarow w domach murowanych i szkieletowych Wojciech Nitka odpowiada ze byc moze wynika ona z proporcji ilosci domow drewnianych do murowanych :o

Malo tego , dochodzi do wniosku powolujac sie na te proporcje ze w domach szkieletowych smiertelnosc na skutek pozarow jest mniejsza niz w amerykanskich domach murowanych :o :o :o :o :o :o :o :o

O zgrozo , wstydu pan nie ma czy po prostu brakuje rozumu?

 

Pytany o alergie , Wojciech Nitka przytacza jakas kulawa definicje z informatora dla pacjentow i na jej podstawie stwierdza ze taki problem dotyczy w rownym stopniu domow szkieletowych co murowanych.

Bardzo brzydko pan klamie Wojciechu Nitka. Wystarczy wrzucic w wyszukiwarke slowo "mold" i mozna przejrzec na oczy.

Jak na "entuzjaste" wykazuje pan w kwestii wplywu szkieletu na zdrowie zadziwiajaca indolencje. Moze lepiej milczec niz wypisywac takie glupoty?

 

O tym jakich chorob mozna sie nabawic mieszkajac w szkielecie oraz o pierwszych niepokojacych objawach na ktore powinnismy zwrocic uwage obiecuje napisac jak tylko znajde wiecej czasu.

 

POZDRAWIAM wszystkich szkieletowcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...