Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

I na odwrót w Stanach. Chyba przyznasz rację. Stąd i nich taki problem.

Ja tu w pyskowki zabawiac sie nie zamierzam .

Przykro mi sie robi ,

ze zachecacie dziewczyne z malym dzieckiem na budowe szkieletu .

Mowie o Aidzie77.

Tylko tyle .

Mieszkam w szkielecie dostatecznie dlugo , zeby zabrac glos , a i w murowanym mieszkalam .

Trudno z faktami dyskutowac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mile19 nie wiem gdzie uczyles sie czytac , ale najwyrazniej musisz jeszcze poswiecic troche czasu aby udoskonalic ta umiejetnosc.

Czytanie ze zrozumieniem to jednak wciaz dla ciebie wyzsza szkola jazdy.

 

Nigdzie nie pisalem ze problem grzyba w domu dotyczy tylko szkieletow , problem ze szkieletami jest jedynie taki ze sa bardziej na inwazje grzyba predysponowane itd ( odsylam do wlasciwego postu)

 

Z formaldehydami jest inaczej ,ale o tym innym razem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mile 19 .

W ogromnej wiekszosci swoich postow , odsylasz na strone Wojciecha . Nie zabierasz zdania na temat merytoryczny ( teraz piszemy o wilgoci ) , tylko ustawiasz interlokutora w sposob pasujacy Wojciechowi .

 

Poprostu dobrze znam te strony, gdyż dla mnie są kopalnią wiedzy w tym temcie, w tym czym się na co dzień zajmuję.

Powoływanie się na strony amerykańskie, kiedy mamy swoje ...

 

Cóż wilgoć w domach drewnianych, jak widać z powoływanych się przez Goni_Mnie_Peleton publikacji, pochodzi z błędów, czy też niechlujnej wykonaych robot. Widzisz inne przyczyny?

 

Sądzę, że i w Stanach, tak samo jak w Polsce, są firmy, które dla odniesienia wiekszych korzyści lub z nieznajomości wymagań technologii, budują oszczędnościowo, budują bez przestrzegania wymagań, co skutkuje powstawaniem grzybów. Ale one mogą występować w każdej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że i w Stanach, tak samo jak w Polsce, są firmy, które dla odniesienia wiekszych korzyści lub z nieznajomości wymagań technologii, budują oszczędnościowo, budują bez przestrzegania wymagań, co skutkuje powstawaniem grzybów. Ale one mogą występować w każdej technologii.

Chyba zartujesz z ta oszczednoscia i bledami w Stanach . :lol:

Tutaj kazdy etap budowy odbiera inspektor z miasta , nie bierze lapowek .

Dobrze i tak zarabia .

Co Panowie sie tak macie z tymi bledami wykonawczymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisalem ze problem grzyba w domu dotyczy tylko szkieletow , problem ze szkieletami jest jedynie taki ze sa bardziej na inwazje grzyba predysponowane itd ( odsylam do wlasciwego postu)

 

Z formaldehydami jest inaczej ,ale o tym innym razem 8)

 

Zgadzam się z Tobą. Domy drewniane są bardziej podatne na wszelkie zagrożenia. Stąd technologie te, domy szkieletowe, domy z bali, wymagają przestrzegania reżimów technologicznych. Ale tu jesteśmy na Grupie Domów Szkieletowych. I wszelkie uwagi kierujecie pod kątem drewnianych domów szkieletowych,

 

Może zatem warto rozpocząć wątek - Nie budujcie domów w żadnej technologii, bo mogą występować MOLDY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu dobrze znam te strony, gdyż dla mnie są kopalnią wiedzy w tym temcie, w tym czym się na co dzień zajmuję.

Powoływanie się na strony amerykańskie, kiedy mamy swoje ...

 

Wojciech wiedzy o szkielecie nie wzial ze swojej glowy , ani z polskiej uczelni . Byl jakis czas tutaj , czegos sie nauczyl , cos podpatrzyl i ruszyl z biznesem w Polsce . Informacje zawarte na jego stronie , sa zywcem wyjete z ulotek reklamowych producentow materialow budowlanych . Nie sa one nawet na poziomie fachowca . Wylacznie maja za cel wywolanie odpowiedniego efektu marketingowego . Wiecej informacji na temat technologii i sposobow postepowania podczas budowy szkieleciaka , masz dostepne w tysiacach ksiazek wydanych w US . Kazda czynnosc , nie dosc ze jest szczegolowo opisana ( skutek i przyczyna ) , to jeszcze sa setki dokladnych zdjec , gdzie widac co i jak robic .

 

 

Cóż wilgoć w domach drewnianych, jak widać z powoływanych się przez Goni_Mnie_Peleton publikacji, pochodzi z błędów, czy też niechlujnej wykonaych robot. Widzisz inne przyczyny?

 

Wilgoc jest wynikiem technologii .

Oczywiscie mozna dopracowac wszystko . Ale za jaka cene ?

Nie da sie ocieplic szkieletu bez wprowadzenia wilgoci do niego . To jeden z podstawowych paradoksow tej technologii . Po prostu : ocieplisz szkielet - masz wilgoc . Wewnatrz konstrukcji .

 

Sądzę, że i w Stanach, tak samo jak w Polsce, są firmy, które dla odniesienia wiekszych korzyści lub z nieznajomości wymagań technologii, budują oszczędnościowo, budują bez przestrzegania wymagań, co skutkuje powstawaniem grzybów. Ale one mogą występować w każdej technologii.

 

W US inspektor budowlany jest przysylany z miasta . Jest on obecny podczas kazdego istotnego etapu . O bledach nie moze byc mowy .

Podawalem wczesniej link do sprawy sadowej , jaka M. Jordan wytoczyl wykonawcy ocieplenia+elewacji . Straty oszacowano na ponad $2,6mln .

Ceny domu nie podano , ale pewnie kilkanascie mln musial kosztowac .

Jak buduje sie dom juz za $1mln , to nie oszczedza sie na niczym . Bo stac wykonawce na to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojciech wiedzy o szkielecie nie wzial ze swojej glowy , ani z polskiej uczelni . Byl jakis czas tutaj , czegos sie nauczyl , cos podpatrzyl i ruszyl z biznesem w Polsce . Informacje zawarte na jego stronie , sa zywcem wyjete z ulotek reklamowych producentow materialow budowlanych . Nie sa one nawet na poziomie fachowca . Wylacznie maja za cel wywolanie odpowiedniego efektu marketingowego . Wiecej informacji na temat technologii i sposobow postepowania podczas budowy szkieleciaka , masz dostepne w tysiacach ksiazek wydanych w US . Kazda czynnosc , nie dosc ze jest szczegolowo opisana ( skutek i przyczyna ) , to jeszcze sa setki dokladnych zdjec , gdzie widac co i jak robic .

 

Czy widzisz tu jakiś cel marketingowy? - http://www.szkielet.pl/wymagania.php?show=index

 

Masz jakieś zastrzeżenia? Znasz lepsze strony?

Czekam na cenne informacje.

 

A te strony - http://www.szkielet.pl/forum/viewforum.php?f=11&sid=ca8ebdcad6694320e5cdb4987a048378 - podawane przez p. Wojciecha? Możesz im coś zarzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze raz strony http://www.szkielet.com.pl - strony p. Wojciecha - i muszę Ci zarzucić podejrzewanie Go o marketing.

 

To jest kopalnia wiedzy o budownictwie drewnianym, przynajmniej jeżeli chodzi o polskie strony internetowe. Chyba że zbyt mało znam Internet.

 

Znasz lepsze? Możesz pomóc? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie az tak dobrze na budownictwie szkieletowym, ale mieszkam w takim domu . Jest to nowy dom , ale co z tego , kiedy wychodze rano to mam jakies dziwne obawy o to czy ten dom sie nie spali . Kazdego dnia rano , kiedy ogladam wiadomosci pokazuja pozar wlasnie takich domow . Nie ma dnia , zeby jakis dom sie nie palil . Latem jest bardzo goraco , bardzo szybko taki dom sie nagrzewa a zima wychladza. Poza tym skrzypi i wszystko slychac. Nie wiem , moze jestem jakas uprzedzona do tego typu domow, ale kiedys mieszkalam w domu murowanym teraz w szkielecie drewnianym i jak dla mnie nie ma porownania . Bede budowala tylko dom murowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonnie

mam takie same odczucia

Pozdrawiam Cie serdecznie i napisz na priva co tam u Ciebie , prosze

Przejrzałem jeszcze raz strony http://www.szkielet.com.pl - strony p. Wojciecha - i muszę Ci zarzucić podejrzewanie Go o marketing.

 

Jesli moge zapytac w jakim celu zostala stworzona ta strona , bo chyba nie jako poradnik dla budowlancow , malo tam wiedzy , wyglada raczej jak ksiazka zyczen , jesli mozesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne , ze moge . Przeciez to strona pod haslem : kupujcie u mnie .

 

A co możesz tam kupić? Byłeś tam kiedyś?

O ile wiem Centrum Budownictwa Szkieletowego nie jest firmą wykonawczą, nie prowadzi działalności handlowej.

Jedyne co u nich możesz zakupić to ichnie wydawnictwa czy typowe projekty domów drewnianych. I to im zarzucasz? Możesz przecież tak jak oni pisać i wydawać publikacje na temat budowanictwa drewnianego, sprzedawać projekty domów amerykańskich. To robią wszelkie biura projektowe. Masz im za złe, że są ich przedstawicielami?

 

Wyluzuj się. Osobiście gratuluję im ich stron. W jednym miejscu masz informację o domach szkieletowych, ryglowych i domach z bali.

 

Czyżby cokolwiek przedstawiali nie tak?

 

Proszę, jednak - pisz konkrety a nie ogólne informacje, które nikomu nic nie dają, a jedynie świadczyć mogą o naszej puskówce na temat budownictwa drewnianego. Szkodzić to może Tobie, jaki i mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luc wlasnie wczoraj kiedy dziecko odwozilam do szkoly widzialam na wlasne oczy pozar takiego domu. Bylo chyba z dziesiec strazy i widac bylo , ze dom nowy oblozony klinkierem bardzo ladny . No ale coz tak ladnie pala sie tylko domy ze szkieletu. A jezeli chodzi o straz to ja chyba czekalam 3 moze 4 minuty , bo juz mialam przyjemnosc wzywac zaraz po przeprowadce do domu . Problem mielismy z kablami elek. , strasznie smierdzialo , nie wiedzialam co robic wiec wezwalam straz pozarna.

 

 

 

l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...