Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

Wyluzuj się. Osobiście gratuluję im ich stron. W jednym miejscu masz informację o domach szkieletowych, ryglowych i domach z bali.

 

A czy to nie tam mozna dostac namiar na te dobre ekipy do szkieletu?

Widzisz tu nie chodz o to , zeby zrobic komus kiche z biznesu .

Mnie razi np. te ciagle mowienie o bledach wykonwczych, wiec powiedz jak to jest ?

Czy ludzie nie majacy pojecia o budowaniu w jakimkolwiek systemie nie zechca tej dobrej ekipy z tej wlasnie strony?

Wiesz chyba co mam na mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mile19 ja po wszystkich stronach www gdzie wciska sie ludziom glupoty nie bede ganial , jak ktos trafil na forum pana Nitki , ma pecha i wspolczuje. Pan Wojciech Nitka to sprytny marketingowiec umiejetnie poslugujacy sie klamstwem i przemilczeniem. Zaczynajac dyskusje w tym watku , darzylem pana Nitke szacunkiem , odwiedzilem forum na ktore tak zapraszal , zmienilem szybko zdanie o nim jako bezinteresownym entuzjascie. Klamstwa jakimi tam raczyl forumowiczke Aida77 , zmobilizowaly mnie do tego aby zglebic blizej problem wplywu budynkow szkieletowych na zdrowie. Korzystam glownie z amerykanskich www z oczywistego powodu: jest tam najwiecej informacji. Staram sie jednak tlumaczyc to co tam znajduje na j polski. Mile19 , ty wyjmujesz jakies cytaty z tekstow , nie tlumaczac ich kazesz mi sie do nich ustosunkowac.

Ja nie wiem czy ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem czy tylko masz problemy z angielskim. Pisalem ze grzyb do wzrostu potrzebuje zw org i wody i to mniej wiecej wynika z tekstu do ktorego kazales mi sie ustosunkowywac. Jeszcze wentylacja oczywiscie , ale brak wentylacji prowadzi do zawilgocenia i to jest chyba oczywiste. Co gorsze z tekstu tego wynika takze , ze grzyb moze rozwijac sie w samej wentylacji i poprzez nia rozsiewac swoje spory po wentylowanych pomieszczeniach. Pozwolilem sobie pominac ten szczegol 8) , jako ze z tego co sie orientuje metody wentylacji w Polsce i USA troszke sie roznia , ale moze sie myle , moze rzeczywiscie powinienem i o tym napisac by bardziej to wszystko wygladalo groznie 8) A to co juz pogrubiles to juz mnie zdziwilo bardzo , jest tam o wykraplaniu sie wody i przenikaniu wody przez sciany i z piwnic. Czyzbys znalazl dowod na potwierdzenie teorii House'a i Luck'a ze szkielet jednak zawsze bedzie mokry?

Bardziej jednak przekonuja mnie argumenty i ilustracje podawane przez tych forumowiczow niz ten tekst. Bo po pierwsze cytat pochodzi ze skryptu adresowanego do lekarzy , po drugie choc to tekst amerykanski i mozna zalozyc ze autor mial na mysli szkielet to zawsze jakis zlosliwiec sie znajdzie i wytknie palcem ze tam nie ma o szkielecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ludzie nie majacy pojecia o budowaniu w jakimkolwiek systemie nie zechca tej dobrej ekipy z tej wlasnie strony?

Wiesz chyba co mam na mysli?

 

Czy naprawdę Inwestorów chcących budować dom w tej, a nie innej technologii, uważasz za idiotów?

Chcą dom z Ytonga - pytają o firmy budujące domy z Ytonga, chcą dom z sylikatów - pytją o firmy budujące z silikatów, chcą dom z bali - pytają o firmy budujące domy z bali, itp.

 

Klient decyduje w jakiej technologii chce budować, murowany czy drewniany, i w tym zakresie należy mu pomóc wskazując rzetelną i wiarygodną firmę wykonawczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha .

Jak chcesz zapoznac sie z rzetelna wiedza na temat szkieletu , to bez j.angielskiego sie nie obejdzie . A strona Wojciecha/twoja , nie zawracaj sobie glowy .

 

Jakie zatem hasła powinienem wrzycać do wyszukiwarki? Korzystam z Google. Czy to jakaś różnica?

 

A pisalem , ze bez j. angielskiego sie nie obedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient decyduje w jakiej technologii chce budować, murowany czy drewniany, i w tym zakresie należy mu pomóc wskazując rzetelną i wiarygodną firmę wykonawczą.

Dziekuje za odpowiedz .Takiej sie spodziwalam .

Tylko nie mow prosze , ze za friko polecacie te ekipy budowlane .

I na tym ten marketing polega .

Nie widzialabym w tym nic zlego , gdybyscie mowili o wadach w sensie wady , a nie o wadach w sensie bledy wykonawcze , ale ...mozemy polecic dobra ekipe .

Zasadniczo biznes jak kazdy inny i byloby fajnie , gdybym jakis czas temu nie weszla na strone Aidy 77 .

Szkielet w Polsce bylby , zaznaczam moim zdaniem , jak najbardziej wskazany , ale na zasadzie First Home i za mniej niz 1/2 ceny murowanego.

 

ps .Chcialam w ten sposob powiedziec , ze nie wierze w takie bezinteresowne pomoce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę Inwestorów chcących budować dom w tej, a nie innej technologii, uważasz za idiotów?

 

Jeżeli nie, to dlaczego naród amerykański, kanadyjski buduje takowe domy. Czy naprawdę są to Idioci, którzy nie zdają sobie sprawy z tego co budują, co kupują?

Nie wolno Wam robić idotów ze społeczenstwa amerykańskiego, kanadyjskiego, skandynawskiego, austriackiego czy niemieckiego. Nie wolno.

 

 

I po co ta maskarada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście za takowe usługi - wskazanie, czy też jak wolicie - polecenie - mi wykonawcy, nic nie płaciłem,. A zadowolony jestem.

To polecony placi polecajacemu , jesli nie wiedziales.

Ale nie interesuja mnie te rozliczenia .

Interesowalo mnie to dlaczego wszystko zwalacie na bledy wykonawcze , ale nie doczekam sie odpowiedzi .

 

Nalezy jeszcze tylko dodac , ze nie da sie mieszkac w szkielecie bez klimatyzacji , sadze , ze w Polsce rowniez .

 

:)

Zycze powodzenia wszystkim budujacym w szkielecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możesz tam kupić? Byłeś tam kiedyś?

O ile wiem Centrum Budownictwa Szkieletowego nie jest firmą wykonawczą, nie prowadzi działalności handlowej.

Jedyne co u nich możesz zakupić to ichnie wydawnictwa czy typowe projekty domów drewnianych. I to im zarzucasz? Możesz przecież tak jak oni pisać i wydawać publikacje na temat budowanictwa drewnianego, sprzedawać projekty domów amerykańskich. To robią wszelkie biura projektowe. Masz im za złe, że są ich przedstawicielami?

 

Mozliwosci zarabiania w oparciu o strone Wojciecha :

- kasa od reklamodawcow

- kasa od firm wykonawczych - polecanych ( w US jest to 10% kontraktu )

- kasa za sprzedaz w/w wydawnictw

- kasa za "nadzor" nad budowa szkieletu

- kasa za sprzedaz materialow do budowy szkieletu

- kasa za "szkolenia"

 

Wiecej teraz nie moge sobie przypomniec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisalem , ze bez j. angielskiego sie nie obedzie ?

 

A czy pisałem, że hasła mają być polskojężyczne? Ćwiczenia angielskojężyczne zawsze się przydadzą.

 

Liczę zatem na informacje.

 

Byles dla mnie niemily . Dlaczego wiec mam ci pomoc ?

 

Albo pomoge : wynajmij na pare godzin jakiegos nastolatka . On wszystko w internecie znajdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mile19 jeszcze cos , rowniez dzieki stronie www , ktora poleciles :D

 

Substratem odżywczym może być bogate w materiał organiczny drewno , jak i pokryty tynkiem mur , zbudowany z mniej sprzyjających rozwojowi grzybów materiałów.

 

Jako , że masz problemy ze zrozumieniem , przeczytaj kilka razy i zastanow sie dobrze co znaczy: "bogate w material organiczny" oraz "mniej sprzyjajacych rozwojowi grzybow" 8)

 

Pozdrawiam szkieletowcow.

 

Wkrotce kilka informacji o formaldehydach , zapach znacie. 8) Ciekawe czy wiecie jaki wpływ mogą mieć na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Substratem odżywczym może być bogate w materiał organiczny drewno , jak i pokryty tynkiem mur , zbudowany z mniej sprzyjających rozwojowi grzybów materiałów.

 

Jako , że masz problemy ze zrozumieniem , przeczytaj kilka razy i zastanow sie dobrze co znaczy: "bogate w material organiczny" oraz "mniej sprzyjajacych rozwojowi grzybow" 8)

 

I właśnie tu widać tendencyjność wypowiedzi.

Całość cytatu dotyczy sprzyjajacych warunków dla rozwoju grzybów - tak na drewnie jak i murze pokrytym tynkiem. Przeczytaj dokładnie co zacytowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mile19 praca z której fragment cytowałem nosi tytuł "Wpływ grzybów na zdrowie ludzi" i nie zamierzam jej tutaj zamieszczać.

 

To że grzyby do normalnego rozwoju potrzebują wilgoci pisałem już o tym , zresztą każdy o tym wie. Pisałem również , że "problem grzyba" dotyczy zarówno szkieletów jak i murów.

Jest jednak kilka istotnych różnic między budynkami szkieletowymi i tradycyjnymi , które sprawiają , że szkielety są bardziej na grzyba podatne i o tych różnicach też pisałem.

 

Cytat , który umieściłem nie jest tendencyjny , potwierdza jedynie to na co zwracałem uwagę : "pokryty tynkiem mur , zbudowany jest z mniej sprzyjających rozwojowi grzybów materiałów"

 

Dla przypomnienia bo widze , że chcesz rozmydlić temat

 

Dom szkieletowy jest bardziej podatny na grzyba bo:

1/ choć nie jest to dom drewniany a jedynie posiada szkielet z drewna to jednak zbudowany jest głównie z materiałów pochodzenia organicznego (drewno plus sprasowane wióry z chemią , GK czyli celuloza z gipsem itp)

2/ jeżeli dochodzi do inwazji grzyba , może ona przebiegać skrycie i podstępnie , w domu tradycyjnym grzyb raczej łatwiej zauwazyć.

Luc Skywalker pokazał nam to na świetnym zdjęciu , więc jeśli ktoś ma problemy ze zrozumieniem to niech sie dokładnie przyjrzy.

3/ House , Luc , Inwestor i wielu innych przytomnych forumowiczów udowodnili już w tym wątku wielokrotnie , że szkielet "lubi" wilgoć i nie jest to zależne od błędów wykonania.

 

*** dom , który buduje J-1942 jest szczególnie podatny na grzyba i wilgoć , wspomniani Forumowicze udowodnili to również wiele razy.

Dlaczego pan Nitka , Mile19 i inni "szkieletowcy" nie wytłumaczyli biednemu J-1942 w jakie problemy się wpakował docieplając dom styropianem? Czyzby ktoś tu szykował się na zyskowny remoncik? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pan Nitka , Mile19 i inni "szkieletowcy" nie wytłumaczyli biednemu J-1942 w jakie problemy się wpakował docieplając dom styropianem? Czyzby ktoś tu szykował się na zyskowny remoncik? 8)

 

Czy nie uważasz, że byłbyś bardziej wiarygodny gdybyś napisał, że J-1942 mógłby się wpadować w problemy gdyby założył styropian niezgodnie z wymogami, bez zachowania szczeliny wentylacyjnej pomiędzy folią wiatroizolacyjną a warstwą styropianu.

A to że tak trzeba, to wykonawcy o tym już wiedzą.

 

Problemem nie jest stosowanie styropianu, ale jego niewłaściwy montaż, który oczywiście może zaszkodzić, i to w poważnym stopniu, budynkowi. Ale są rozwiązania, które ten problem rozwiązują.

Chociażby - http://www.parex.com/systems.html czy http://www.styropol.pl/index.php?id=32

 

Jak widzisz - można się wpakować w problemy, ale wcale nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Rozdają te pozycje książkowe za darmo? Czy zarabiają na nich kasę? Bo to jeden z zarzutów jakie stawiasz p. Wojciechowi.

 

Przeciez napisalem o mozliwosciach zarabiania pieniedzy dzieki stronie Wojciecha dlatego , ze ty twierdziles , ze on nie zarabia na propagowaniu szkieletu . Przekrecasz wiec sens moich slow . I to nie odleglych w czasie , a pisanych raptem kilka postow wyzej . Kolega Goni_Mnie _Peleton ma wiec racje - klopoty z czytaniem ze zrozumieniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem . Przez kilka minionych lat , ocieplano styropianem domy szkieletowe w US . Ale ze wzgledu na problemy z wentylacja konstrukcji , a wiec wilgoc i grzyb , zaniechano tego . Domy szkieletowe , ktore stoja kilkadziesiat lat maja nastepujacy przekroj warstw : tynk wewnetrzny ( plaster ) , drewno konstrukcyjne ( 2/4 rzadziej 2/6 ) ,sklejka , siding . Ocieplenia w nich nie bylo . Siding zapewnia doskonala wentylacje konstrukcji i wtedy ona dlugo stoi . Nie ma w US domu , ktory stoi rownie dlugo z ociepleniem .

Bo jak ocieplisz , to tracisz na wentylacji . Nikt tez nie przejmowal sie kosztami ogrzewania , bo kosztowalo grosze . Ale to przeszlosc . W miniona zime ludzie skarzyli sie , ze koszty ogrzewania podskoczyly z np. $500 do $700/m-c .

A ze mozna znalezc strony internetowe firm , ktore twierdza ze maja material na ocieplenie szkieletu , to oczywiste . Jest popyt , znajdzie sie podaz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...