Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No nareście jakiś konsensus, idziemy do przodu. Włączyłem się w ten temat gdyż chciałem uświadomić zainteresowanym taką budową jak stosunkowo łatwo popełnić błąd. Jestem przekonany, iż Twoje wypowiedzi do tego samego zmierzają tylko z innej strony. Muszę kończyć bo córka wyrzuca mnie z pokoju. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wypowiedź skierowana była do LUCka. Pozdrawiam.

 

OK, wiec zaczne od nowa.Nie masz pojecia jak widze o tym systemie. :p

Wentyluje sie sciany wtedy gdzy zaczyna gnic drewno konstrukcyjne w nich . 8) Sa nawet odpowiednie nawieczniki ku temu, wyprowadzaja wilgoc skutecznie :p , ale ogladajac dom przez kamere termo-wizyjna trzeba sie zaopatrzyc w okulary przeciwsloneczne 8). Jeden wielki mostek termiczny , polecam ten sprzecik. :p

Moze chodzilo Tobie o taki szkielet:

http://img329.imageshack.us/img329/7005/16ap28ou.jpg

 

Dziury w tym systemie sa przeznaczone do ciagniecia instalacji , a nie do wietrzenia. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.Wojtku, jeszcze raz ponawiam prośbę o katalog :)

 

Jutro naprawdę wyjdzie. Przepraszam za opóźnienie, ale cały ubiegły tydzień byłem na targach BUDMA

 

 

Wczoraj przyszedł katalog :D jeszcze raz podziękowania. Ale się Eko zmartwi jak to będzie czytać, bo ich przeczołgam nieźle z teorii :D

wewnątrz jest mój projekt i wykonawca i spora ilość teorii

 

a tak poza tym chłopacy pracują intensywanie i są oglądani przez calą wioskę, lokane ekipy zbierały się ze standardowych budów przy -8 a moi twardzi chłopcy się rozpakowywali przy -20

jednak szkieletowe budownictwo to w naszym regionie ewenement

 

mam nadzieję że będą dalej się spisywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powitać budujących czytam sobie te strony z ukrycia ale tylko dlatego z ukrycia i nie pisałem bo uważam ze jeśli ktoś podejmuje się budować w szkielecie to ma ku temu swoje wzgledy a te dogryzania sobie nawzajem do niczego nie doprowadzą i może taka moja PPROŚBA do amerykaniskiej braci na tym forum szkieletowym raczej starajcie sie służyć radą /podpowiadajcie ew warunki ameryki które mozna by przenieśc na polskie szkieletowe a nie tylko przygryzacie że to be ,tamto niedobre itp,itd. powinno sie a zresztą kończe i dalej pozostaje na tym forum jako gośc BUDUJE ATOMOWY DREWNIANY SCHRON DLA SIEBIE I SWOJEJ RODZINY CO WY NA TO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Household no masz rację ja na Twoich złych systemach się nie znam i wręcz nie zalecam ich stosowania. Ostatnia fotka to jakieś powiązanie szkieletu stalowego z elementami drewna wyjęte z kontekstu. Nie wiem co miało udowodnić? Może to że w szkielecie są otwory do prowadzenia instalacji w ścianach działowych. Wspominasz coś o konieczności wentylowania ścian gdy konstrukcja zaczyna gnić a ja mówię, należy wentylować ściany zewnętrzne żeby nie gniły. Kamera termowizyjna jest oczywiście doskonałym sprzętem ale w naszej dyskusji nie ma nic dorzeczy gdyż pokazuje wady termiczne budynku bez względu na to z czego jest zbudowany. Widzę, że moja propozycja wymiany poglądów na argumenty pozostaje bez odzewu, gdyż jedynym Twoim argumentem jest stwierdzenie, że nie mam pojęcia. Proponuję aby każdy z nas został przy swoim Ty masz doskonałą wiedzę o knotach budowanych w USA a ja o dobrych szkieletach budowanych w Polsce. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Household no masz rację ja na Twoich złych systemach się nie znam i wręcz nie zalecam ich stosowania. Ostatnia fotka to jakieś powiązanie szkieletu stalowego z elementami drewna wyjęte z kontekstu. Nie wiem co miało udowodnić? Może to że w szkielecie są otwory do prowadzenia instalacji w ścianach działowych. Wspominasz coś o konieczności wentylowania ścian gdy konstrukcja zaczyna gnić a ja mówię, należy wentylować ściany zewnętrzne żeby nie gniły. Kamera termowizyjna jest oczywiście doskonałym sprzętem ale w naszej dyskusji nie ma nic dorzeczy gdyż pokazuje wady termiczne budynku bez względu na to z czego jest zbudowany. Widzę, że moja propozycja wymiany poglądów na argumenty pozostaje bez odzewu, gdyż jedynym Twoim argumentem jest stwierdzenie, że nie mam pojęcia. Proponuję aby każdy z nas został przy swoim Ty masz doskonałą wiedzę o knotach budowanych w USA a ja o dobrych szkieletach budowanych w Polsce. Pozdrawiam.

 

A jednak nie masz pojecia bo, jesli ktos sie choc troche orientuje to wie do czego to bilo. 8)

Nikt Tobie z tutejszych zapalencow nie przedstawil przekroju tego "knota", wiec ja go wyporzycze dla Ciebie od W.N(szkielet.pl), aby nie mowil ze to "knot" za oceanu. :lol:

 

http://www.szkielet.pl/img/wymagania/31.jpg

 

No i teraz to wentyluj :lol: :lol: , tylko jak pisalem uzyj kamery termo-wizyjnej to zrozumiesz o jakich glupotach piszesz. :lol:

 

PS. oczywscie mowa o scianach stawianych w systemie OVE, zreszta i mozesz rowniez brac pod uwage pierwotny roztaw tylko troche bedziesz musial sie wiecej nawiercic :lol: :lol: :lol: z tym wentylowaniem. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o moje stare wywody to zobrazuje je na podstawie szkieletu zanim zostal ocieplony. 8)

 

To jest sciana zewnetrzna w standartowym roztawie czyli mniejszym od OVE.

Ujecie oczywiscie od strony wewnetrznej. 8)

http://img523.imageshack.us/img523/9585/scianazewnetrzna6js.jpg

Jak widac wentylacja jest w samej konstrukcji. :p

 

Tutaj jest sciana dzialowa rowniez od srodka. :p

Jak wiadomo stosowano wtedy siatke stalowa ktora sie tynkowalo. :p Ujecie jest zrobione z czesci nieuzytkowej od srodka. 8)

 

http://img523.imageshack.us/img523/2432/dzialowa4qp.jpg

 

PS. ujecie sciany zewnetrznej, jest ujeciem sciany kolankowej, widomo dlaczego.Ponizej sciany kolankowej jedyna roznica jest uklad desek,czyli pod katem 45*.

 

To wszystko obrazuje nam dlaczego kiedys nie bylo problemu , a jest on zmora nowego systemu szkieletowego, jak co niektorzy nazywajac go "knotem". 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy nocne party. Ja się nie irytuję ale nareszcie jest konkret o którym można rozmawiać! Ściana wykonana w/g takiego schematu to niemal pewne kłopoty. Proszę zwrócić uwagę, że pod płytą gipsową jest opóżniacz pary czyli folia przepuszczająca parę wodną (współczynnik Sd~2). To znaczy, że do przegrody świadomie wpuszczamy z pomieszczenia parę wodną zamiast ją usunąć przy pomocy wentylacji grawitacyjnej. Dalej mamy płytę poszycia (nie wiem z jakiego materiału) i gdyby pomiędzy tą płytą a wełną była drożna szczelina wentylacyjna 2-3cm byłoby po kłopocie. Dalej za płytą poszycia jest folia wiatroizolacyjna (nie wiem o jakim współczynniku Sd) nie wiadomo po co. Jakie zadanie ma spełniać ta folia w tym miejscu? Ciekaw jestem uzasadnienia. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy nocne party. Ja się nie irytuję ale nareszcie jest konkret o którym można rozmawiać! Ściana wykonana w/g takiego schematu to niemal pewne kłopoty. Proszę zwrócić uwagę, że pod płytą gipsową jest opóżniacz pary czyli folia przepuszczająca parę wodną (współczynnik Sd~2). To znaczy, że do przegrody świadomie wpuszczamy z pomieszczenia parę wodną zamiast ją usunąć przy pomocy wentylacji grawitacyjnej. Dalej mamy płytę poszycia (nie wiem z jakiego materiału) i gdyby pomiędzy tą płytą a wełną była drożna szczelina wentylacyjna 2-3cm byłoby po kłopocie. Dalej za płytą poszycia jest folia wiatroizolacyjna (nie wiem o jakim współczynniku Sd) nie wiadomo po co. Jakie zadanie ma spełniać ta folia w tym miejscu? Ciekaw jestem uzasadnienia. Pozdrawiam.

 

Oh :lol: , to jest strona W.Nitki, ale widze ,ze ty i tak nic nie kapujesz. :lol:

Pozatym folia wiatroizolacyjna ma praktycznie takie samo zadanie jak ta tutaj pod tynk. 8)

http://img329.imageshack.us/img329/1153/podtynk7eu.jpg

 

Jak jestes zainteresowany wszystkimi parametrami roznych rodzaji foli to odwiedz stone producenta tej z fotki , wszystko jest opisane. 8)

 

Jednak i tak system jest bublem, chocby niewiadomo co zastosowac. :p 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...