Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

No to znaczy jakie? Pozdrawiam.

 

Budujesz domy i nie masz zielonego pojecia o tym? :o

Wszystko znajdziesz w parametrach foli na stronach producentow. :p

 

Pozatym ja pisze , ze ten system to bubel i to obrazuje. 8) Nie bawie sie w dyskusje czyja folia jest drozsza i jakie ma parametry, od tego sa dane techniczne. :lol:

Mnie interesuje w jaki sposob opracowales to wentylowanie sciany ktorego jeszcze nikt nie opracowal i nie opatentowal. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przedstawiłeś na szkicu warstwy w ścianie, napisałem co o tym sądzę i gdzie powinna być szczelina wentylacyjna. Zadałem Ci konkretne pytanie jakie zadanie spełnia folia wiartroizolacyjna w tym miejscu. Skoro twierdzisz, żę się na tym znasz to odpowiedz. W moich ścianach nie ma żadnego regulatora pary ani żadnej wiatroizolacji i moje konstrukcje nie gniją. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiłeś na szkicu warstwy w ścianie, napisałem co o tym sądzę i gdzie powinna być szczelina wentylacyjna. Zadałem Ci konkretne pytanie jakie zadanie spełnia folia wiartroizolacyjna w tym miejscu. Skoro twierdzisz, żę się na tym znasz to odpowiedz. W moich ścianach nie ma żadnego regulatora pary ani żadnej wiatroizolacji i moje konstrukcje nie gniją. Pozdrawiam.

 

Brawo :lol:, jestes dekarzem i dziwie sie , ze cos takiego piszesz :lol:.

Ciekawy jestem czy tak samo wykonujesz swoje dachy? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z Tobą zgadzam, że ten system, o którym Ty mówisz to bubel. Napisałem jak zrobiłem to w swoich domach i jak powinno to moim zdaniem wyglądać. Porównałem ścianę do dachu a Ty jakoś tego pojąć nie możesz a twiedzisz, że się na tym znasz. Zadałam Ci kilka prostych pytań a Ty nie potrafiłeś na żadne odpowiedzieć. Widzę, Twoja wiedza na temat przenikania pary wodnej przez przegrody budowlane jest miałka. Nie widzę sensu kontynuowania dalej tej rozmowy. Bywaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z Tobą zgadzam, że ten system, o którym Ty mówisz to bubel. Napisałem jak zrobiłem to w swoich domach i jak powinno to moim zdaniem wyglądać. Porównałem ścianę do dachu a Ty jakoś tego pojąć nie możesz a twiedzisz, że się na tym znasz. Zadałam Ci kilka prostych pytań a Ty nie potrafiłeś na żadne odpowiedzieć. Widzę, Twoja wiedza na temat przenikania pary wodnej przez przegrody budowlane jest miałka. Nie widzę sensu kontynuowania dalej tej rozmowy. Bywaj.

 

i niestety tak wygląda współpraca

z naszymi "zamorskimi" "ekspertami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Wygląda na to, że straciłem ponad godzinę próbując doczytać się na wątku o budowie domów szkieletowych jakichś ciekawych uwag. Przez ostatnie strony poważni panowie na poważnie pisali rzeczy dziecinne...

 

Na razie z tego przerzucania się flejmami pomiędzy polskimi a amerykańskimi specjalistami wynikają dwie rzeczy:

 

1. "amerykanie" z jakiegoś powodu pilnie od dłuższego czasu trollują na wątku, na którym powinny pojawiać się posty nie dlaczego budować szkieletowo, a jak? Nie chcę stosować tu starorzymskiej zasady qui bono, ale ich upór godzien jest lepszej sprawy. Wygląda to tak: my się już tak dobrze na tym znamy, że wszystkim odradzamy. Robimy to stale i bez przerwy.

2. Bez względu na to, czy Pan Wojciech Nitka oraz uczestnicy tego forum żyjący z budowania domów szkieletowych znają się na tym, czy nie, nikogo nie zwalnia to od myślenia. Jeżeli koszmarnym wysiłkiem masz zamiar postawić swój pierwszy (i kto wie czy nie ostatni) dom, to habilituj się z budownictwa, patrz na ręce wykonawcom, bo nic mądrzejszego zrobić nie możesz, jak samemu i osobiście zadbać o swoje interesy.

 

To była tautologia na zakończenie tematu.

 

Panowie przeciwnicy szkieletów, proszę więcej nie trollować. Panowie i Panie zwolennicy, proszę nie karmić trolli.

 

Mój ojciec na działce własnoręcznie (przy pomocy okazyjnie skrzykiwanych przyjaciół na cięższe etapy, a fachowcy kładli jeno dach, a i to nie cały) wybudował domek szkieletowy. Inżynier budowlaniec o doświadczeniu ponad 60-cioletnim ocenił jego trwałość (głównie z powodu złej jakości drewna) na około 30 lat. Jednocześnie (nie będąc bynajmniej zwolennikiem tej technologii) powiedział mi, że dobrze zbudowany dom szkieletowy powinien bez problemu służyć ok. 50 lat - czyli wystarczająco długo. W Aninie i Falenicy stoją domy drewniane dużo starsze, jak sądzę. Podobnie w Urli. To takie podwarszawskie miejscowości.

 

Ponieważ mnie również marzy się dom, a technologia szkieletowa została już w rodzinie "przećwiczona", liczę, że dyskusja na tym wątku wróci do kwestii bardziej merytorycznych, a mniej emocjonalnych.

 

Dzięki temu, podobnie do większości forumowiczów, będziemy mogli w milczeniu czytać i uczyć się od doświadczeńszych.

 

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec na działce własnoręcznie (przy pomocy okazyjnie skrzykiwanych przyjaciół na cięższe etapy, a fachowcy kładli jeno dach, a i to nie cały) wybudował domek szkieletowy. Inżynier budowlaniec o doświadczeniu ponad 60-cioletnim ocenił jego trwałość (głównie z powodu złej jakości drewna) na około 30 lat. Jednocześnie (nie będąc bynajmniej zwolennikiem tej technologii) powiedział mi, że dobrze zbudowany dom szkieletowy powinien bez problemu służyć ok. 50 lat - czyli wystarczająco długo. W Aninie i Falenicy stoją domy drewniane dużo starsze, jak sądzę. Podobnie w Urli. To takie podwarszawskie miejscowości.

 

Przeczytalem uwaznie Twoja wypowiedz , poniewaz zdjecie przypomina mi posla Kaminskiego z Lomzy . Wniosek : chyba mylisz konstrukcje szkieletowa drewniana z domem drewnianym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i wybudowanych;-) Ja mam zamiar składać mój szkielet jak tylko ciepło się zrobi będąc (mam nadzieję) właścicielem pozwolenia na budowę. Bardzo bym prosił dobrych ludzi o jakieś materiały, które mi pomogą uniknąć błędów przy stawianiu domku. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i wybudowanych;-) Ja mam zamiar składać mój szkielet jak tylko ciepło się zrobi będąc (mam nadzieję) właścicielem pozwolenia na budowę. Bardzo bym prosił dobrych ludzi o jakieś materiały, które mi pomogą uniknąć błędów przy stawianiu domku. Pozdrawiam

 

 

Odpowiedni wykonawca :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i wybudowanych;-) Ja mam zamiar składać mój szkielet jak tylko ciepło się zrobi będąc (mam nadzieję) właścicielem pozwolenia na budowę. Bardzo bym prosił dobrych ludzi o jakieś materiały, które mi pomogą uniknąć błędów przy stawianiu domku. Pozdrawiam

 

Poczytaj - http://szkielet.com.pl/wymagania.php?show=index

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...