Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa drewnianego szkieletu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wystarczy poszpachlowac laczenia i wkrety . Trzeba tylko wiedziec jak , zeby nie bylo nierownosci . Nastepnym krokiem jest odpowiednia farba.

 

I tu się zgadzam.

 

Co do płytek na podłodze - inne materiały są Stanach, inne w naszym kraju. Uważam, z doświadczenia, a także zaleceń APA - http://www.apawood.org - że ważniejszym jest zapewnienie sztywności podłogi poprzez zastosowanie podwójnej płyty poszycia na podłodze. Natomiast do uszczelnienia podłogi przed wilgocią można zastosować różne środki, różnych firm.

 

I co dalej ?

 

 

 

PS

Najlepsze wykonanie takie jak w usa , mozna smialo wykonywac w Polsce. 8)

Natomiast nigdy nie widzialem takich glupot jak Pan opisawj juz kiedys :o. Daje to bardzo duzo do przemyslenia. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płytek na podłodze - inne materiały są Stanach, inne w naszym kraju. Uważam, z doświadczenia, a także zaleceń APA - http://www.apawood.org - że ważniejszym jest zapewnienie sztywności podłogi poprzez zastosowanie podwójnej płyty poszycia na podłodze. Natomiast do uszczelnienia podłogi przed wilgocią można zastosować różne środki, różnych firm.

 

Wojciech .

Nie kompromituj sie do konca . Zostaw sobie cos , zeby ewentualni twoi zwolennicy , mogli powiedziec : a jednak WN nie jest taki zly .

 

Wniosek :

skoro nie wiesz , jak w USA sie klei plytki , to nie wiesz i reszty . Twoja wiedza wiec pochodzi ze stron takich tuzow wiedzy jak APA - amerykanskie stowarzyszenie producentow sklejki , o ktorego misji - sprzedac jak najwiecej sklejki - juz pisalem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUC widzisz nie mozna ufać nikomu. :(

 

Bede teraz brutalnie szczery . Kilkanascie stron wstecz , ja , House i Goni_Mnie_Peleton , oferowalismy wam - budujacym szkielet w Polsce pomoc . I ty J-... obrzuciles nas wtedy blotem . Nam mozna zaufac , bo nie mamy interesu w tym , o czym piszemy . Bo nie sprzedajemy swoich uslug ani towarow w Polsce . Zobacz jak WN w kilku postaciach , odseparowywal sie od pieniedzy za budowe szkieletu . Jest to oczywiste klamstwo , ktore ja widzialem , a ktore ty potwierdzasz . Rozumiesz teraz o co WN chodzi ? O co sie toczy gra ? Nie interesuje mnie , co on wypisuje na swoich www , ale tu jestesmy u Muratora . Sa tu rozne technologie i nie podoba mi sie , ze WN robi sobie tu darmowa reklame . Wbrew zdrowemu rozsadkowi , oczywiscie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jestem nowa na tym forum, a śledżę je od pewnego czasu. A nie ukrywam jestem zdecydowana na dom szkieletowy i od tego panowie z ameryki mnie nie przestraszą, Zdecydowaliśmy się z męzem na to ... i koniec.

 

Ale szukam dobrych rozwiązań w tym zakresie. Bardzo dobrze znam strony "szkieletu". Liczę jednak na coś więcej. Liczę na wiedzę panów, mających na codzień do czynienie z domami szkieletowymi w Ameryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek Krasnoludka .

Jezeli masz pewnosc , co do budowy szkieletu , to ja moge ci jedynie przyklasnac . Buduj i ciesz sie zyciem . Badz szczesliwa . Jezeli jednak spotka cie ze strony szkieletu krzywda , to moje slowa i tak niczego nie zmienia . Bo ty zbudujesz swoj szkielet w oparciu o zaufanie do piewcy technologii , a wiec nie do mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jestem nowa na tym forum, a śledżę je od pewnego czasu. A nie ukrywam jestem zdecydowana na dom szkieletowy i od tego panowie z ameryki mnie nie przestraszą, Zdecydowaliśmy się z męzem na to ... i koniec.

 

Ale szukam dobrych rozwiązań w tym zakresie. Bardzo dobrze znam strony "szkieletu". Liczę jednak na coś więcej. Liczę na wiedzę panów, mających na codzień do czynienie z domami szkieletowymi w Ameryce.

 

Domek K. chetnie o tym porozmawiam z Toba i z fachowcem :lol: W.N. 8) :p 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja was pytam. Strony szkieletowców znam dobrze. Niestety, tak w życiu wyszło, że całą organzacją budowy muszę się zająć ja.Mąż kończy pracę naukową. Projekt domu jest w trakcie opracowywania. Stąd moje sledzenie forum. Ale jak jest z tymi foliami co piszą J-1942 i p. Nitka? Warto to ująć w projekcie? Czy wogóle tego typu rozwiązania projekt winien ujmować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była dyskusja, czy filie plastikowe stosować wewnątrz budynku, czy to dobrze czy szkodzi budynkowi. na szkiecie przeczytałam ze tylko na ścianch zewnetrznych, a J-1942 położyl na ścianch wewnętrznych. Jak powinno być?

 

Masz tutaj cala strone http://www.tyvek.com 8) , wrazie czego popros meza powinien znac chocby jeden z jezykow tam wystepujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strony te znam i wcale nie muszę prośić męża o pomoc. Pytam Was, którzy na codzień zajmuje się budownictwem drewnianym. Jak to się robi tam u Was.

 

Na stronach www każdy swój produkt chwali, a to Pan pisał parę wiadomości wcześniej.

 

Jest to najlepszy producent tego typu izolacji. Zaczni od tego co zaproponowal architekt na zewnatrz :p .Opuzniacz pary bierze sie pod uwage ostatni.

Zaczynasz tak jak W.N. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUC co do zaufania chodzi mi o to że byłem pewien co do umiejetnosci firmy wykonawczej że robi to tak jak powinna. Fajnie to któryś z was opisał że inwestor jest od zarabiana szmalu i płacenia a wykonawca od robienia w/g sztuki budowlanej itd tak było u mnie ale sie zesrało bo centrum budownictwa szkieletowego nie dokształca swoich podopiecznych. Moze jest w tym troche prawdzy rączka myje raczke a interes sie toczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...